طبق گزارش‌ها خودروهای الکتریکی آلفا رومئو که به‌تدریج از سال آینده عرضه خواهند شد، مانند خودروهای بنزینی این شرکت، نسخه‌ی عملکردی کوادریفولیو هم خواهند داشت.

از سال ۲۰۲۴ قرار است آلفا رومئو (Alfa Romeo) به آلفا ای-رومئو (Alfa e-Romeo) تبدیل شود و باید بدانیم که این یک نقل قول یا بیانیه‌ی مطبوعاتی نیست، بلکه عنوان رسمی آللفا رومئو است که در جولای امسال اعلام شد.

این برند ایتالیایی از سال ۲۰۲۷ فقط خودروهای الکتریکی عرضه خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود که نخستین مدل باتری‌دار و تمام‌الکتریکی را در سال ۲۰۲۴ ارائه دهد. گزارش جدید اتوکار هم نشان می‌دهد که احتمال تولید خوردوهای عملکردی تحت برند کوادریفولیو (QV) وجود دارد.

«کوادریفولیو» (Quadrifoglio) به معنای شبدر چهارپر، نامی است که آلفا رومئو بر روی قدرتمندترین و سرسخت‌ترین نسخه‌های خودروهای موتور درون‌سوز خود مانند «جولیا» (Giulia) و «استلویو» (Stelvio) می‌گذارد. این سنت می‌تواند در سال‌های آینده و با عرضه‌ی نخستین خودروهای الکتریکی با نشان QV ادامه یابد.

«ژان-فیلیپ ایمپارتو» (Jean-Philippe Imparato) رییس آلفا رومئو گفت: «برای همه‌ی مدل‌های عرضه شده، من همیشه امکان ساخت یک نسخه‌ی عملکردی از خودرو را بررسی می‌کنم که کاملا با پیام مجموعه محصولاتی که ارائه می‌دهیم، مطابقت داشته باشد. اگر درنظر داشته باشم که نمی‌توانیم سطح مناسبی از عملکرد کوادریفولیو را ارائه دهیم، چنین نسخه‌ای تولید نخواهیم کرد.»

یکی دیگر از فرصت‌های هیجان‌انگیز آلفا رومئو در عصر الکتریکی شدن، فرصت این شرکت برای احیای برندهای گذشته در قالب مدرن خواهد بود. «اسپایدر دوئت» (Spider Duette) یکی از این مدل‌هاست و طبق اعلام ایمپارتو حتی در مراحل طراحی است. با این وجود عرضه‌ی نسخه‌ی الکتریکی این خودرو به‌شدت به موفقیت مدل‌های اصلی آلفا رومئو در بازار بستگی دارد.

رییس این شرکت خاطرنشان کرد: «من این مدل را به فروشندگان نشان داده‌ام اما تا زمانی که از سهم بازار کاملا مطمئن نباشم، جرأت نمی‌کنم آن را برای تولید ارائه دهم.»

نخستین مدل از نسل جدید آلفا رومئو باید شاسی‌بلند کامپکت «توناله» (Tonale) پلاگین هیبریدی باشد که قرار است در نهایت سال آینده عرضه شود. کراس‌اوور کوچک دیگری هم که احتمالا «برنرو» (Brennero) نام دارد، ممکن است در سال ۲۰۲۴ وارد بازار شود.

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید