خانه تماس با ما

تماس با ما

مجله اجتماعی زرگیل یا گاه‌نامه گونه‌ای کتابچهٔ دوره‌ای است که با چاپ مقاله‌های عمومی یا علمی به گسترش و اشاعهٔ اطلاعات، دانش و نتایج پژوهش‌ها دربارهٔ پیشرفت‌های جاری در یک حوزهٔ علمی خاص می‌پردازد. مقالهٔ علمی توسط پژوهشگر یا پژوهش گرانی نوشته می‌شود که پژوهش را انجام داده‌اند.

مجله اجتماعی زرگیل یا نشریه به مدرکی جلد شده و ادواری گفته می‌شود که به‌طور منظم و با فاصلهٔ انتشار مرتب و زیر شمارهٔ ردیف و دوره و تاریخ معین در زمینه‌های گوناگون (اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، دینی، علمی، فنی، کشاورزی، نظامی، هنری، ورزشی و نظایر این‌ها) بیش از دو بار در سال منتشر شود و در تهیهٔ مطالب آن بیشتر از یک نفر مشارکت داشته باشد و نیز دارای بیشتر از یک مقاله باشد.

اطلاعات و ایمیل

واحد طراحی زرگیل
استان تهران

ایمیل: info@zargil.com

زرگیل چیست؟

زَرگیل میوهٔ گیاهی است با نام علمی زرگیل اهلی (Lansium domesticum) از تیرهٔ سنجدتلخیان (Meliaceae)، و راستهٔ افراسانان (Sapindales) که اندازهٔ آن دو و نیم تا پنج سانتیمتر و به شکل بیضوی یا کروی است و آرایشی خوشه‌ای دارد و به صورت خوشه‌های دو تا سی تایی است؛ رنگ آن زرد مایل به خاکستری یا قهوه‌ای یا صورتی کم رنگ است و دارای پوست مخملی نازک یا ضخیمی است که حاوی شیرآبه است؛ در زیر پوست آن گوشتهٔ شفاف و آبدار قرار دارد که از پنج تا شش برش یا پره تشکیل شده‌است؛ طعم آن ترش و شیرین است و اکثراً در جنوب تایلند و مالزی و اندونزی و فیلیپین می‌روید.

پیام خود را ارسال کنید

    آخرین اخبار

    تاثیر جنگ فلسطین و اسرائیل در ایران از دید هوش مصنوعی

    0
    تاثیر جنگ فلسطین و اسرائیل در ایران و منطقه مقدمه: جنگ فلسطین و اسرائیل از جنگ‌های بحرانی در منطقه خاورمیانه به حساب می‌آید که تاثیرات بسیار...