درمان خانگی عفونت سینوسی کودکان

0
919
درمان خانگی عفونت سینوسی کودکان

با شروع فصل سرما بچه ها به سرماخوردگی مبتلا می شودند. که ما درمان خانگی عفونت سینوسی کودکان را در اینجا برای شما خواهیم گفت.

تماشای اینکه فرزندتان در هنگام سرماخوردگی یا آلرژی و التهاب سینوس‌هایش از بینی و درد صورتش رنج می‌برد، سخت است.

درمان خانگی عفونت سینوسی کودکان

احتمالاً داروهای آنتی بیوتیکی به عفونت سینوسی کودک شما کمک نمی کنند

باربارا رولنیک، پزشک متخصص اطفال در بیمارستان کودکان فیلادلفیا، می گوید: «والدین اغلب فکر می کنند که فرزندشان عفونت باکتریایی سینوس دارد، اما بیشتر اوقات درد و ترشح ناشی از یک ویروس است که آنتی بیوتیک ها آن را درمان نمی کنند.

شبکه تمرین مراقبت های اولیه به همین دلیل است که پزشکان اغلب تمایلی به تجویز فوری آنتی بیوتیک ندارند.

در بیشتر شرایط، دستورالعمل‌هایی که پزشکان اطفال دنبال می‌کنند می‌گویند که به همان اندازه موثر است که چندین روز منتظر بمانیم تا ببینیم آیا مشکل سینوس به خودی خود بهبود می‌یابد یا خیر. و اجتناب از آنتی بیوتیک های غیر ضروری، و متعاقبا افزایش میکروب های مقاوم به آنتی بیوتیک، برای کودک شما مفید است.

به کودک خود داروی ضد احتقان ندهید

اکنون محققان می گویند که از دستیابی به محصولات داروخانه برای تسکین ناراحتی کودک خردسال خود نیز باید اجتناب شود.

یک مطالعه BMJ در سال 2018 نشان داد. که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه داروهای ضد احتقان معمولاً برای کمک به علائم بینی در کودکان کاری انجام می دهند وجود ندارد.

نویسندگان می گویند که به بچه های زیر 6 سال هرگز نباید این داروها داده شود. در حالی که 6 تا 12 سال باید آنها را با احتیاط مصرف کنند زیرا ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده یا خواب آلودگی بر هر مزیتی غلبه کند.

پس در واقع چه کار می کند؟ مطالعه BMJ نشان داد که چیز زیادی از نظر علمی ثابت نشده است. اما پزشکان اطفال می گویند تجربه آنها نشان می دهد که درمان های خانگی اغلب ناراحتی کودک شما را تا زمانی که سیستم ایمنی آن را برطرف کند، کاهش می دهد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

برای کمک به کاهش احتقان، کودک خود را زیر دوش آب گرم ببرید

1. برای کمک به کاهش احتقان، کودک خود را زیر دوش آب گرم ببرید

دکتر رولنیک می گوید از آنجایی که بخار مجاری سینوسی را مرطوب می کند، که هم به کودک شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشد و هم ممکن است باعث دفع توده های مخاطی شود، گرم کردن مجاری سینوسی کودک شما یک درمان فوق العاده است.

رولنیک توصیه نمی‌کند که گاهی اوقات بزرگسالان روی یک دیگ بخار آب خم شوید، زیرا ممکن است کودک آب را لمس کند یا بر روی آن بکوبد و بسوزد.

در عوض، او پیشنهاد می کند که کودک را زیر دوش آب گرم قرار دهید و اگر کودک کوچک است، او را همراهی کنید. یک گزینه جایگزین این است که کودکتان را روی تخت بخوابانید در حالی که یک پارچه گرم را روی بینی و گونه های او قرار می دهید.

بهترین راه برای گرم کردن حوله این است که آن را زیر آب گرم قرار دهید، سپس مایع را با فشار خارج کنید. دستمال دوم را هم در دست داشته باشید تا بتوانید با سرد شدن اولی آن را تعویض کنید.

2.برای تسکین آرامش، روغن های ضروری را تنفس کنید

رونیک می‌گوید: اگرچه بررسی BMJ نشان می‌دهد که هیچ تایید علمی وجود ندارد که استنشاق روغن‌ها التهاب سینوس را بهبود می‌بخشد. بسیاری از کودکان دریافتند روغن اکالیپتوس به آنها کمک می‌کند تا تنفس کنند. شما هرگز نمی خواهید روغن های ضروری را مستقیماً روی پوست قرار دهید.

در عوض، چند قطره روغن اکالیپتوس را روی یک توپ پنبه بریزید (می‌توانید یک قطره اسطوخودوس یا روغن‌های آرامش‌بخش دیگر هم اضافه کنید) و آن را چند اینچ از بینی کودک خود نگه دارید.

درمان خانگی عفونت سینوسی کودکان

3.شستشوی بینی را برای شستن مجاری سینوسی امتحان کنید

شستشوی بینی تنها درمانی است که در کودکان شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد شدت گرفتگی بینی را کاهش می‌دهد. اگرچه نویسندگان مرور BMJ خاطرنشان می‌کنند که این مطالعات کوچک بوده‌اند. شستشو روشی برای استفاده از محلول آب شور استریل شده برای بیرون راندن میکروب ها و مخاط مسدود شده موجود در مجرای سینوسی است.

اصطلاحات دیگر برای این کار “شستشوی بینی” یا “دش بینی” است. بزرگسالان گاهی اوقات آب را از طریق دستگاهی به نام neti pot وارد بینی می کنند، بنابراین این روش گاهی اوقات به این نام شناخته می شود.

4.بطری های اسپری سالین نسبت به گلدان های نتی برای بچه ها مناسب تر هستند

با این حال، بیشتر کودکان از احساس گلدان نتی خوششان نمی آید. بنابراین بهتر است از این دستگاه با آنها استفاده نکنید.

رولنیک می‌گوید یک بطری اسپری سالین یا برای بچه‌های خیلی کوچک، یک قطره چشم بهترین است. اسپری های ریز مه نمکی از برندهایی مانند Simply Saline و Little Noses در اکثر داروخانه ها به فروش می رسد.

از طرف دیگر، می توانید راه حل خود را ایجاد کنید. با خرید آب با برچسب «مقطر» یا با جوشاندن آب لوله کشی به مدت سه تا پنج دقیقه و سپس خنک کردن تا دمای اتاق شروع کنید. این امر از احتمال نادر ورود انگل به سینوس های کودک شما جلوگیری می کند.

آکادمی آلرژی، آسم و ایمونولوژی آمریکا این دستور را پیشنهاد می کند. 1 فنجان آب استریل شده خنک را با 3 قاشق چایخوری نمک غیر یونیدید (ید ممکن است پوشش بینی را تحریک کند) و 1 قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کنید.

بطری اسپری یا قطره چشم را با مایع پر کنید و آن را در بینی کودک خود بریزید. یا کودک خردسال خود را به پشت بخوابانید و مایع را داخل آن بچکانید. دستمال‌ها را در نزدیکی خود نگه دارید تا مایع بعد از تخلیه خارج شود.

نوارهای بینی را برای سهولت تنفس در کودکان بزرگتر در نظر بگیرید

5.نوارهای بینی را برای سهولت تنفس در کودکان بزرگتر در نظر بگیرید

اگرچه رولنیک می‌گوید حتی کودکان بزرگ‌تر معمولاً به محض قرار دادن نوارهای بینی داروخانه آن‌ها را می‌کشن. اما وقتی روی آن‌ها باقی می‌مانند. راه‌ها را به اندازه‌ای باز می‌کنند که به کودک شما کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشد.

اگر فرزند بزرگ‌تری دارید که فکر می‌کنید ممکن است اجازه دهد نوارها باقی بمانند. مخصوصاً زمانی که در خواب هستند، این می‌تواند ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

درمان خانگی عفونت سینوسی کودکان

6.برای سلامت تنفسی طولانی مدت، رژیم غذایی و عادات غذایی کودک خود را بهبود بخشید

بسیاری از بچه‌ها بد غذا هستند و روز خود را با خوردن تنقلات و بیسکویت می گذرانند. رونیک می‌گوید، اما یک رژیم غذایی سالم و متنوع برای اینکه به بدن اجازه دهد بهترین دفاع ایمنی را داشته باشد. بسیار مهم است.

ممکن است نتوانید فرزندتان را مجبور کنید که سبزیجاتش را در بحبوحه تشدید سینوس بخورد. اما زمانی که کودک احساس بهتری کرد، باید روی آن کار کرد.

به طور مشابه، اطمینان حاصل کنید که کودک شما به اندازه کافی مایعات سالم بنوشد. که نه تنها به سیستم ایمنی بدن کمک می کند، بلکه سینوس های او را روان نگه می دارد.

از آنجایی که بسیاری از کودکان در طول مهدکودک یا مدرسه فقط به طور دوره‌ای به آب دسترسی دارند. حتماً در هنگام صبحانه و بعد از مدرسه در خانه به آنها آب زیادی بدهید و در ناهار خود یک بطری آب (نه نوشیدنی‌های آب‌میوه‌دار شیرین) ببندید.

شیرهای غیر لبنی مانند شیر بادام، بادام هندی یا جو دو سر را جایگزین شیر لبنی کنید، زیرا لبنیات ممکن است تولید مخاط را افزایش داده و سینوزیت را در برخی از کودکان بدتر کند.

7.اگر درمان های خانگی به علائم سینوس کمک نمی کند، با پزشک مشورت کنید

اگر علائم بیش از 10 روز بدون بهبود باقی ماند، باید با پزشک اطفال خود مشورت کنید. همچنین اگر درد سینوسی فرزندتان برای چند روز همراه با تب و ترشح باشد. یا اگر علائم به طور قابل توجهی بدتر شود، باید قبل از آن زمان با پزشک تماس بگیرید.

در این موارد، آنتی بیوتیک ها ممکن است مناسب باشند.

منبع: everydayhealth

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید