اگر تاچ نمایشگر آیفون شناخته‌شده‌ترین ویژگی ظاهری این گوشی‌ها محسوب می‌شود، پس بدون شک آرایش مثلثی دوربین آیفون مدل‌های مختلف آیفون هم در رتبه‌ی دوم قرار می‌گیرد. با این حال، یک گوشی صرفا با بهره‌گیری از طراحی جذاب نمی‌تواند به موفقیت برسد و در این میان، به عملکرد عالی هم نیاز دارد.

نبوغ دوربین مثلثی آیفون

در رابطه با مثلثی بودن ماژول دوربین مدل‌های پرو ۳ نسل اخیر آیفون حدس و گمان‌های زیادی مطرح شده است. در این زمینه «کمبود فضا» نقش مهمی ایفا نمی‌کند زیرا در سال ۲۰۱۹ که اولین مدل‌های آیفون مجهز به دوربین سه‌گانه معرفی شدند، این گوشی‌ها مانند هواوی P30 پرو یا گلکسی S10 می‌توانستند با ماژول دوربین عمودی یا افقی به دست کاربران برسند.

آرایش مثلثی دوربین آیفون

آرایش مثلثی دوربین آیفون 13

از نظر فنی در هر سه حالت فضای باقی مانده در بدنه تفاوت زیادی با هم ندارند ولی اپل تصمیم گرفت که از آرایش مثلثی دوربین آیفون استفاده کند. دلیل این تصمیم به قدری منطقی و سرراست است که همین موضوع تشخیص آن را سخت‌تر کرده است. اگر دقت کرده باشید، فرایند سوئیچ بین دوربین‌های آیفون ۱۲ و ۱۳ پرو بسیار روان است. اگر چیدمان این دوربین‌ها به صورت مثلث نبود، چنین مشخصه‌ای هم امکان‌پذیر نمی‌شد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، طول اضلاع یک مثلث متساوی‌الساقین برابر است. و بنابراین فاصله‌ی بین گوشه‌ها (دوربین‌های آیفون) هم یکسان یا تقریبا یکسان هستند. در کنار این موضوع، اپل هم بدون شک از راهکارهای نرم‌افزاری برای روان کردن این فرایند سوئیچ استفاده کرده ولی بدون راهکار سخت‌افزاری مناسب، نتیجه‌ی نهایی تا این حد مناسب نمی‌شد. در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به سوئیچ بین دوربین‌های آیفون ۱۳ پرو را تماشا کنید.

استفاده کند. دلیل این تصمیم به قدری منطقی و سرراست است. که همین موضوع تشخیص آن را سخت‌تر کرده است. اگر دقت کرده باشید، فرایند سوئیچ بین دوربین‌های آیفون ۱۲ و ۱۳ پرو بسیار روان است. اگر چیدمان این دوربین‌ها به صورت مثلث نبود، چنین مشخصه‌ای هم امکان‌پذیر نمی‌شد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، طول اضلاع یک مثلث متساوی‌الساقین برابر است. و بنابراین فاصله‌ی بین گوشه‌ها (دوربین‌های آیفون) هم یکسان یا تقریبا یکسان هستند. در کنار این موضوع، اپل هم بدون شک از راهکارهای نرم‌افزاری برای روان کردن این فرایند سوئیچ استفاده کرده ولی بدون راهکار سخت‌افزاری مناسب، نتیجه‌ی نهایی تا این حد مناسب نمی‌شد.

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید