آموزش پس انداز به کودکان

0
1102
آموزش پس انداز به کودکان

آموزش پس انداز به کودکان می تواند آنها در بزرگسالی کمک کند. عادت پس انداز کردن پول ممکن است یک مهارت حیاتی در زندگی باشد اما همیشه آسان نیست.

خانواده ها می توانند دلایل خوب و جدی داشته باشند. که چرا ممکن است در این دام بیفتند. اما عادت پس انداز یک عادت مهم برای کمک به بچه ها در دوران جوانی است.

آموزش تأخیر در ارضای پول می‌تواند به آنها کمک کند تا در برابر هزینه‌های غیرضروری محافظت کنند. و یاد بگیرند که برای کنترل پول خود ارزش قائل شوند.با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا 10 مرحله وجود دارد که می توانید برای اینکه فرزندان خود را در مسیر صرفه جویی قرار دهید، بردارید.

آموزش پس انداز به کودکان

1.درباره خواسته ها در مقابل نیازها بحث کنید

اولین قدم در آموزش پس انداز به کودکان،  این است که به آنها کمک کنیم بین خواسته ها و نیازها تمایز قائل شوند.

توضیح دهید که نیازها شامل موارد اولیه مانند غذا، سرپناه، پوشاک اولیه، مراقبت های بهداشتی و آموزش است. خواسته ها همه چیزهای اضافی هستند. از بلیط سینما و آب نبات گرفته تا کفش های کتانی طراحی شده، دوچرخه، یا جدیدترین گوشی هوشمند.

شما حتی می توانید آنها را در مورد موارد موجود در خانه خود امتحان کنید تا مفهوم را به خانه هدایت کنید. به عنوان مثال، به وسایل اتاق خواب یا آشپزخانه آنها اشاره کنید و از آنها بپرسید که آیا آن شی یک نیاز است یا یک خواسته. این به شما این امکان را می دهد که این ایده را توضیح دهید که باید برای چه چیزی پول خرج می کنید اولویت بندی کنید و مقداری پول برای نیازهای آینده بگذارید.

2. اجازه دهید آنها پول خود را به دست آورند

بر اساس نظرسنجی موسسه حسابداران رسمی آمریکا (AICPA)، دو سوم والدین گفتند که در سال 2019 به فرزندانشان کمک هزینه پرداخت کرده‌اند، و بچه‌ها براساس پنج ساعت کار به طور متوسط 30 دلار در هفته درآمد دارند.

اگر می خواهید آموزش پس انداز به کودکان را صحیح یاد بگیرید.اجازه دادن به آنها برای کسب درآمد و پس انداز کردن این فرصت را برای آنها فراهم می کند تا یاد بگیرند که چگونه از آن استفاده کنند.

وقتی در ازای کارهای خانه کمک هزینه می دهید، آنها ارزش کار سخت خود را نیز یاد می گیرند.

3.اهداف پس انداز را تعیین کنید

برای یک بچه، ممکن است به او گفته شود که پس انداز کند. بدون توضیح دلیل بی معنی باشد. کمک به کودکان برای تعریف یک هدف پس انداز می تواند راه بهتری برای ایجاد انگیزه در آنها باشد.

اگر آنها می دانند که می خواهند برای چه چیزی پس انداز کنند، به آنها کمک کنید تا اهداف خود را به اهداف قابل کنترل تقسیم کنند. برای مثال، اگر آنها می خواهند یک بازی ویدیویی بخرند و هر هفته کمک هزینه دریافت می کنند، به آنها کمک کنید تا بر اساس نرخ پس انداز خود بفهمند چقدر طول می کشد تا به آن هدف برسند.

4.مکانی برای ذخیره فراهم کنید

وقتی فرزندان شما هدفی برای پس انداز در ذهن دارند، به مکانی برای ذخیره وجوه نقد خود نیاز دارند. برای بچه‌های کوچک‌تر، این ممکن است یک قلک باشد، اما اگر کمی بزرگ‌تر هستند، ممکن است بخواهید. حساب پس‌انداز خود را در بانک راه‌اندازی کنید یا حتی یک کارت نقدی مناسب برای بچه‌ها دریافت کنید.

5.از آنها بخواهید هزینه ها را پیگیری کنند

بخشی از پس انداز بهتر به این معنی است که بدانید پول شما به کجا می رود. ردیابی هزینه ها با یک برنامه بانکی یا کارت بدهی کمی آسان تر است، اما می توانید آن را به روش قدیمی نیز انجام دهید.

اگر فرزندان شما کمک هزینه دریافت می کنند، اینکه آنها هر روز خریدهای خود را یادداشت کنند و در پایان هفته آنها را جمع کنند، می تواند یک تجربه چشم نواز باشد.

آنها را تشویق کنید تا به نحوه خرج کردنشان فکر کنند و اگر بخواهند الگوی خرج کردنشان را تغییر دهند چقدر سریعتر می توانند به هدف پس انداز خود برسند.

 

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

آموزش پس انداز به کودکان

6.ارائه مشوق های پس انداز

یکی از دلایلی که افراد در برنامه بازنشستگی کارفرمای خود پس‌انداز می‌کنند، سهم مشابه شرکت است. بالاخره چه کسی پول مجانی را دوست ندارد؟ اگر در ایجاد انگیزه در فرزندان خود برای پس انداز مشکل دارید، می توانید از همین اصل برای افزایش تلاش آنها استفاده کنید.

یکی دیگر از عوامل آموزش پس انداز به کودکاناین است که برای فرزندتان یک هدف بزرگ برای پس انداز تعیین کنید. به عنوان مثال، یک تبلت می توانید درصدی از آنچه را که پس انداز کرده است مطابقت دهید. به عنوان یک جایگزین، زمانی که فرزندتان به نقطه عطف پس‌اندازی رسید، می‌توانید جایزه بدهید، مانند پاداش برای رسیدن به نیمه راه.

7.جا برای اشتباهات بگذارید

بخشی از قرار دادن بچه ها در کنترل پولشان این است که به آنها اجازه می دهیم از اشتباهاتشان درس بگیرند. وسوسه انگیز است که وارد عمل شوید و بچه ها را از یک اشتباه پرهزینه دور کنید. اما ممکن است بهتر باشد از آن اشتباه به عنوان یک لحظه قابل آموزش استفاده کنید. به این ترتیب، آنها در آینده خواهند دانست که با پول نقد خود چه کاری انجام ندهند

در مورد پول با کودکان صحبت کنید

8.به عنوان طلبکار آنها عمل کنید

یکی از اصول اساسی آموزش پس انداز به کودکان این است که فراتر از توان خود زندگی نکنید. اگر فرزندتان چیزی دارد که می‌خواهد بخرد و احساس می‌کند که برای پس‌انداز کردن آن بی‌صبر است، طلبکار شدن فرزندتان می‌تواند به آموزش درس ارزشمندی درباره پس‌انداز کردن کمک کند.

بگویید فرزند شما می خواهد چیزی بخرد که قیمتی بالا دارد. می‌توانید پول را «قرض دهید» و از کمک هزینه‌ای که ارائه می‌دهید، با بهره بخواهید پرداخت کنید.

درسی که می‌خواهید بیاموزید این است که پس‌انداز کردن ممکن است به معنای به تأخیر انداختن رضایت بیشتر باشد، اما اگر صبر کنید، کالایی که می‌خواهید بخرید در نهایت هزینه کمتری دارد.

9.در مورد پول صحبت کنید

در نظرسنجی T. Rowe Price در سال 2021، 41 درصد از والدین گفتند که دوست ندارند با فرزندان خود در مورد پول صحبت کنند و بسیاری از آنها از مطرح کردن این موضوع ابراز شرمندگی کردند.

باید یک بحث مداوم را پرورش دهد. چه بخواهید در مورد هزینه ها صحبت کنید.  در مورد پول برنامه ریزی کنید یا از مشکلات مالی بگوید نکته کلیدی این است که مکالمه را ادامه دهید.

10.یک مثال خوب بزنید

نظرسنجی T. Rowe Price نشان داد که تنها 59٪ از والدین پولی برای بازنشستگی پس انداز داشتند، در حالی که فقط 55٪ دارای صندوق پس انداز اضطراری بودند.

اگر می‌خواهید فرزندانتان پس‌اندازگر شوند، این که خودتان یکی باشید می‌تواند به شما کمک کند. آماده کردن صندوق اضطراری خود، باز کردن یک حساب پس انداز یا افزایش مشارکت های طرح همه مراحلی هستند که می توانید برای تشویق پس انداز به عنوان یک فعالیت خانوادگی انجام دهید. همچنین می توانید تصمیم بگیرید که با هم برای چیزی پس انداز کنید، مانند یک تلویزیون با صفحه بزرگ، تعطیلات خانوادگی یا استخر.

 موانع آموزش پس انداز به کودکان چیست؟

تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از والدین حتی تمایلی به صحبت در مورد پول با فرزندان خود ندارند. یک نظرسنجی در سال 2021 توسط T. Rowe Price نشان داد که 41٪ از والدین از این مکالمات اجتناب کردند.

برای آموزش رفتارهای سالم در مورد پول، مادران و باباها باید راهی برای بحث در مورد موضوع در خانه پیدا کنند.

چگونه والدین می توانند به کودکان بیاموزند که بین نیازها و خواسته ها تمایز قائل شوند؟ والدین می توانند فرزندان کوچکتر را در مورد وسایلی که در خانه شما یافت می شوند. از ظروف آشپزخانه گرفته تا لباس گرفته تا اسباب بازی ها – سؤال کنند و از آنها بپرسند که آیا این چیزی است که خانواده شما به آن نیاز دارد یا صرفاً می خواهد

جمع بندی

اگر والدین هستید، پس‌انداز کردن را به‌عنوان بخشی منظم از برنامه‌های روزمره فرزندتان قرار دهید. می‌تواند پایه و اساس آینده مالی روشنی را ایجاد کند.

ایجاد عادات سالم در سنین پایین باعث می شود که کودکان به بزرگسالانی تبدیل شوند که استرس مالی بسیار کمتری را نسبت به افرادی که با این نوع آموزش بزرگ نشده اند، تجربه کنند.

منبع: investopedia

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید