در این مقاله به اهمیت سلامت روان در شرایط کرونا – ویروس کرونا – می پردازیم. از آنجایی که کشورها اقداماتی را برای محدود کردن رفت و آمد به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای کاهش تعداد مبتلایان به کووید-19 ارائه می‌کنند، بیشتر و بیشتر ما در حال ایجاد تغییرات عظیمی در برنامه‌های روزمره خود هستیم.

واقعیت های جدید کار در خانه، بیکاری موقت، آموزش کودکان در خانه، و عدم تماس فیزیکی با سایر اعضای خانواده، دوستان و همکاران زمان می برد تا عادت کنیم. انطباق با تغییرات سبک زندگی مانند اینها، و مدیریت ترس از ابتلا به ویروس و نگرانی در مورد افراد نزدیک به ما که به ویژه آسیب پذیر هستند، برای همه ما چالش برانگیز است. آنها می توانند به ویژه برای افرادی که شرایط سلامت روانی دارند دشوار باشند.

خوشبختانه، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانیم برای مراقبت از سلامت روان خود و کمک به دیگرانی که ممکن است نیاز به حمایت و مراقبت بیشتری داشته باشند، انجام دهیم.

در اینجا نکات و توصیه هایی وجود دارد که به اهمیت سلامت روان در شرایط ویروس کرونا پرداخته ایم و امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

در جریان باشید. به توصیه ها و توصیه های مقامات ملی و محلی خود گوش دهید. کانال‌های خبری مورد اعتماد، مانند تلویزیون و رادیو محلی و ملی را دنبال کنید و از آخرین اخبار WHO@ در رسانه‌های اجتماعی به‌روز باشید. یک روتین داشته باشید. تا آنجا که ممکن است به برنامه های روزمره ادامه دهید یا برنامه های جدید بسازید.

هر روز در ساعات مشابهی از خواب برخیزید و به رختخواب بروید.

 • بهداشت فردی را رعایت کنید.
 • وعده های غذایی سالم را در زمان های منظم بخورید.
 • به طور منظم تمرین کن.
 • زمانی را برای کار و زمانی را برای استراحت اختصاص دهید.

برای انجام کارهایی که از آنها لذت می برید وقت بگذارید.

فیدهای خبری را به حداقل برسانید.

سعی کنید میزان تماشا، خواندن یا گوش دادن به اخباری را که باعث اضطراب یا ناراحتی شما می شود را کاهش دهید.

 • آخرین اطلاعات را در ساعات مشخصی از روز جستجو کنید،
 • در صورت نیاز یک یا دو بار در روز. تماس اجتماعی مهم است.
 • اگر حرکات شما محدود است، از طریق تلفن و کانال های آنلاین به طور منظم با افراد نزدیک خود در تماس باشید.
 • مصرف الکل و مواد مخدر.
 • مقدار الکلی را که می نوشید محدود کنید یا اصلا الکل مصرف نکنید. اگر قبلا الکل ننوشیده اید، نوشیدن الکل را شروع نکنید.

از مصرف الکل و مواد مخدر به عنوان راهی برای مقابله با ترس، اضطراب، کسالت و انزوای اجتماعی خودداری کنید. هیچ مدرکی دال بر اثر محافظتی نوشیدن الکل برای عفونت های ویروسی یا سایر عفونت ها وجود ندارد. در واقع، برعکس است زیرا مصرف مضر الکل با افزایش خطر عفونت و نتایج بدتر درمان همراه است.

و توجه داشته باشید که مصرف الکل و مواد مخدر ممکن است مانع از انجام اقدامات احتیاطی کافی برای محافظت از خود در برابر عفونت شود، مانند رعایت بهداشت دست.

اهمیت سلامت روان در شرایط کرونایی

اهمیت سلامت روان در شرایط کرونایی

زمان نمایش.

حواستان باشد که هر روز چقدر زمانی را جلوی صفحه نمایش می گذرانید. مطمئن شوید که به طور منظم از فعالیت های روی صفحه استراحت می کنید. بازی های ویدیویی در حالی که بازی‌های ویدیویی می‌توانند راهی برای آرامش باشند، صرف زمان بسیار بیشتر از حد معمول در خانه برای مدت طولانی می‌تواند وسوسه انگیز باشد. اهمیت سلامت روان در شرایط کرونا بسیار بالاست.

مطمئن شوید که تعادل مناسب را با فعالیت های خارج از خط در برنامه روزانه خود حفظ کنید. رسانه های اجتماعی از حساب های رسانه های اجتماعی خود برای تبلیغ داستان های مثبت و امیدوارکننده استفاده کنید. اطلاعات نادرست را هر جا دیدید تصحیح کنید.

به دیگران کمک کن. اگر می توانید، به افرادی در جامعه خود که ممکن است به آن نیاز داشته باشند، حمایت کنید، مانند کمک به آنها در خرید غذا. از کارکنان بهداشتی حمایت کنید. از فرصت‌ها به صورت آنلاین یا از طریق جامعه خود استفاده کنید تا از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی کشورتان و همه کسانی که برای پاسخ به COVID-19  ویروس کرونا تلاش می‌کنند تشکر کنید.

تبعیض قائل نشوید

ترس یک واکنش طبیعی در شرایط عدم اطمینان است.

اما گاهی اوقات ترس به شیوه‌هایی بیان می‌شود که برای دیگران آزاردهنده است. یاد آوردن اهمیت سلامت روان در شرایط کرونا:

1- مهربان باش.

به دلیل ترس از انتشار COVID-19، علیه مردم تبعیض قائل نشوید. نسبت به افرادی که فکر می کنید ممکن است مبتلا به ویروس کرونا باشند تبعیض قائل نشوید. نسبت به کارکنان بهداشتی تبعیض قائل نشوید کارکنان بهداشتی سزاوار احترام و قدردانی ما هستند. COVID-19 مردم بسیاری از کشورها را تحت تأثیر قرار داده است. آن را به گروه خاصی نسبت ندهید.

اگر پدر و مادر هستید در مواقع استرس، معمولاً کودکان بیشتر به دنبال توجه شما هستند.

آنچه شما می توانید انجام دهید درباره اهمیت سلامت روان در شرایط ویروس کرونا:

 1. تا آنجا که ممکن است روال های آشنا را حفظ کنید یا برنامه های جدید ایجاد کنید، به خصوص اگر مجبورید در خانه بمانید.
 2. در مورد کروناویروس جدید با کودکان خود به روشی صادقانه و با استفاده از زبان مناسب سن صحبت کنید.
 3. کودکان خود را با یادگیری در خانه حمایت کنید و مطمئن شوید که زمانی برای بازی در نظر گرفته شده است.
 4. به کودکان کمک کنید راه های مثبتی برای ابراز احساساتی مانند ترس و غم پیدا کنند.
 5. گاهی اوقات درگیر شدن در یک فعالیت خلاقانه، مانند بازی یا نقاشی، می تواند به شما در این فرآیند کمک کند.
 6. به کودکان کمک کنید از طریق کانال های تلفنی و آنلاین با دوستان و اعضای خانواده در تماس باشند.
 7. اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما هر روز زمانی را دور از صفحه نمایش می گذارند و زمانی را به انجام فعالیت های خارج از خط با هم می گذرانند.
 8. یک کار خلاقانه انجام دهید: یک نقاشی بکشید، یک شعر بنویسید، چیزی بسازید.

کیک پختن. اگر دارید آواز بخوانید یا برقصید یا در باغ خود بازی کنید. سعی کنید و اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما به طور قابل توجهی بیشتر از حد معمول زمان خود را صرف بازی های ویدیویی نمی کنند.

نمایش کمتر نمایش بیشتر اگر شما یک بزرگسال مسن هستید به طور منظم با عزیزان خود در تماس باشید، به عنوان مثال از طریق تلفن، ایمیل، رسانه های اجتماعی یا کنفرانس ویدیویی. روال منظم را حفظ کنید

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید