ایجاد انگیزه در سالمندان

0
819
ایجاد انگیزه در سالمندان
Father and daughter enjoying together a holiday meal.

اخیراً مقاله بسیار مفیدی در مورد راه های ایجاد انگیزه و تشویق در سالمندان خواندم. این مقاله گزیده ای از کتاب “چگونه با سالمندان ارتباط موثر برقرار کنیم” است. نویسنده بیان می کند، “مراقبت از افراد مسن تر و داشتن روابط موفق با آنها اغلب به مهارت ها و استراتژی های بین فردی منحصر به فردی نیاز دارد.” او سپس پنج راه برای تشویق و ایجاد انگیزه در سالمندان را فهرست می کند.

ایجاد انگیزه در سالمندان

1.اهداف کم و قابل کنترل را تشویق کنید

هدف گرا بودن می تواند انگیزه، احساس هدف و غرور در موفقیت را القا کند.نویسنده توصیه می کند روزانه اهداف کمی و قابل مدیریت ایجاد کنید و سپس در این مسیر تسهیل و کمک کنید.

حتی اگر هدف ساده به نظر برسد، مانند انجام ده حرکت کششی یا تکمیل یک پروژه کوچک صنایع دستی، تکمیل آن می تواند تفاوت بزرگی در تجربه روزانه یک سالمند ایجاد کند.

2.برای شنیدن داستان های سالمندان گوش شنوا باشیم

بسیاری از ما با ورود به داستان زندگی یک بزرگسال مسن تر، برکت یافته ایم. آنها زمانی جوان و جاه طلب و پرشور بودند و زندگی آنها احتمالاً پر از ماجراجویی، عاشقانه ها و دستاوردها بود.

با تشویق آن‌ها به اشتراک‌گذاری داستان‌هایشان، از طریق کلمات و تصاویر، می‌توانیم هویت، ارزش و دستاوردهای آن‌ها را دوباره تأیید کنیم. آنها را با خاطرات مثبت از طریق عکس، کارت پستال، پوستر، موسیقی، فیلم، افتخارات و غیره احاطه کنید. سؤال بپرسید و ببینید که چهره آنها در حالی که داستانشان را به شما می گویند شکوفا می شود.

3.آنها را با تکنولوژی و مدیا آشنا کنید

شبکه های اجتماعی فرصت های منظمی را برای سالمندان فراهم می کند تا با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند.

همچنین این یک راه راحت برای عزیزان برای بررسی سالمندان و ارزیابی سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی آنهاست. در حالی که ارتباط از طریق شبکه‌های اجتماعی جایگزین صمیمیت تعاملات چهره به چهره نمی‌شود، اما مکمل فوق‌العاده‌ای است و می‌تواند به افراد مسن کمک کند که روزانه بیشتر احساس ارتباط کنند.

فن آوری ها را تشویق کنید

چیزی را پیدا کنید که آنها به آن علاقه دارند

برای همه ما گذراندن وقت برای انجام کارهایی که به آنها اهمیت می دهیم بسیار لذت بخش تر است.سالمندان هم همینطور هستند. همه به طور طبیعی به ورزش های معمولی مانند دویدن یا شنا تمایل ندارند.

برخی از افراد ممکن است گلف یا رقص را ترجیح دهند. راه های زیادی برای ورزش و فعال ماندن وجود دارد، بنابراین فکر نکنید که گزینه های شما محدود است. به عنوان مثال، ممکن است راه هایی برای ترکیب یک سرگرمی مورد علاقه با تمرین بدنی کشف کنید.

سعی کنید در مورد کارهایی که در دوران کودکی انجام می دادند صحبت کنید. شاید آنها با خانواده خود دوچرخه سواری می کردند یا با دوستان خود تنیس بازی می کردند. مکالمات پورتالی است برای یافتن آنچه مردم به آن اهمیت می دهند. اگر بتوانید اشتیاق آنها را پیدا کنید، الهام بخشیدن به آنها برای فعال شدن بسیار آسان تر خواهد بود!

به آنها کمک کنید تا هدف داشته باشند

هدف داشتن در سالمندان می تواند منبع شگفت انگیز در تغییر روحیه آنها باشد. اغلب، ما برنامه های بزرگی می ریزیم و اهداف بلندپروازانه ای را تعیین می کنیم.

اما اگر آنها را نبینیم می توانیم احساس شکست کنیم. همیشه رویکردی را در پیش بگیرید که دستاوردهای کوچک را جشن می گیرد. با تعیین اهداف کوچک و قابل دستیابی، احساس موفقیت، اعتماد به نفس و حرکت را در خود پرورش می دهید.

اولین هدف خود را چیزی ساده مانند “ثبت نام برای یک کلاس یوگا” بسازید. اگر آن فعالیت خاص باقی بماند، می‌توانید بزرگ‌تر فکر کنید و موفقیت خود را تقویت کنید.

محیط اجتماعی را پرورش دهید

حمایت مثبت دیگران به ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس کمک می کند. تنظیمات گروه راهی عالی برای کمک به تشویق افراد برای شرکت در فعالیت‌های بیشتر است.

تعامل اجتماعی همچنین یک مزیت کاملاً مستقل خارج از مؤلفه فیزیکی ایجاد می کند. ایجاد شبکه ای از دوستان با علایق مشترک، صرف نظر از سن شما، کمک بزرگی به شادی می کند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

ایجاد انگیزه در سالمندان

کلام آخر:

این توصیه ساده به نظر می رسد اما می تواند بسیار موثر باشد. فعالیت های فیزیکی و اجتماعی برای سالمندان و افراد در هر سنی فواید زیادی دارد.  آنها در هر رنگ پویت صورت سیاه و سفید می تواند به شما انگیزه دهند و الگوی شما باشند.

منبع:  papa

ourfamilyfriend

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید