این ها را به کسانی که کووید دارند نگوید

0
1067
این ها را به کسانی که کووید دارند نگوید

بیش از 90 میلیون نفر تا جولای 2022 از طریق NBC News تست کووید آنها مثبت شده است.طبق گفته Science، افراد بیشتری بیش از یک بار به کووید مبتلا می شوند.

به احتمال خیلی زیاد در آینده نزدیک یا به ویروس مبتلا می شوید یا فردی را می شناسید که آلوده شده است.

با توجه به این حقایق، در دنیای امروزی بسیار ارزشمند است که بدانیم به فردی که مبتلا به ویروس است چه بگوییم و چه چیزی نگوییم. به گفته کرینگ بریج، در میان کلمات تشویقی که تحت عنوان چیزهای مثبت برای ارائه به یک فرد مبتلا به کووید ثبت می شود. صرفاً این است که از نظر جسمی و عاطفی چگونه بوده است.

در واقع، در حالی که بسیاری از علائم کووید، مانند آبریزش بینی و تب، ساخته شده است. نیاز به ایزوله شدن و ترس از مثبت شدن آزمایش مطمئناً می تواند منجر به استرس و افسردگی شود.

کلینیک مایو گزارش می‌دهد:

که علاوه بر این پیامدهای رایج سلامت روان کووید، ممکن است بی‌خوابی باشد. به شما توصیه می شود که مرتباً با فردی که مبتلا به کووید است تماس بگیرید و بپرسید که آیا چیزی وجود دارد که می توانید برای او بیاورید. و با او به گرمی رفتار کنید.

یکی از بدترین چیزهایی که می‌توانید به کسی که مبتلا به کووید است بگویید این است که باید با محدود کردن فعالیت‌ها یا پوشاندن خود ایمن‌تر عمل می‌کرد.

دستورالعمل‌های مربوط به نحوه محافظت  در برار کرونا و کووید مدام در حال تغییر هستند. و مهم است که به یاد داشته باشید که همه‌گیری سال‌ها ادامه دارد. بنابراین غیرممکن است که در هر لحظه 100٪ ایمن باشید.

همچنین شناخته شده است که برخی از افراد ممکن است مبتلا به کووید باشند. اما بدون علامت باشند، بنابراین همیشه نمی‌دانید که در معرض ابتلا به این بیماری قرار گرفته‌اید یا خیر.

داستان ها یا آمار ترسناک را به اشتراک نگذارید

تجربیات خود و اطرافیانتان که سخت بوده است یا منجر به فوت شده است. را برای کسی که در حال حاضر در بستر بیماری کرونا است تعریف نکنید.

در خواندن اخبار در مورد کرونا و کووید بسیار دقت کنید که از سایت ها و شبکه های معتبر پیگر باشید. و نیازی نیست که تمامی این اخبار ها را با کسی که به کووید مبتلا است، به اشتراک بگذارید.

با قرار دادن آمار ترسناک در مقابل یک فرد بیمار یا ارائه داستانی از شخص دیگری که واقعاً از این عفونت رنج می برد. فقط به افزایش اضطراب یک فرد مبتلا به کووید مثبت کمک می کنید. که می دانیم ممکن است در حال حاضر در وضعیتی مناسب  نباشد.

با این اوصاف، شما همچنین می توانید از حرکت به سمت افراط دیگر یعنی از بین بردن بیماری فرد و قول دادن به اینکه او کاملاً خوب خواهد بود، اجتناب کنید.

به حداقل رساندن تجربه یک فرد نیز مفید نخواهد بود زیرا علائم  در افراد بسیار متفاوت هست. بهترین راه حل این است که به احساس فرد بیمار بدون به اشتراک گذاشتن اخبار ناراحت کننده گوش دهید یا طوری رفتار کنید که تشخیص او مهم نیست.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

مراقبت از فرد مبتلا به کووید

اگر فردی که می‌شناسید مبتلا به کووید است، به احتمال زیاد اگر در اطراف او بودید یا در منطقه زندگی می‌کردید. احتمال مبتلا بودن شما هم هست. باید مراقب علائم باشید و تا مدتی در محیط های عمومی قرار نگیرید و فاصله خود را با دیگران رعایت کنید.

اگر در یک مکان مشترک هستید سعی کنید با قرار گرفتن در اتاقی دیگر در قرنطینه باشید و حس ناراحتی را از فرد مبتلا به کووید دور نگهدارید. که فرد دچار عذاب وجدان نشود که احتمال مبتلا کردن شما هم وجود دارد. در کنار این رعایت ها به سلامتی خود اهمیت بدهید.

 طوری رفتار نکنید که آن شخص جذامی است

همانطور که مراکز کنترل بیماری به درستی اشاره می کنند، نیازی به انگ زدن به فردی که مبتلا به کووید است وجود ندارد. نکته اصلی این است که همه ما در معرض خطر هستیم و همه با هم در این موضوع قرار داریم.

به این ترتیب، اگر شخصی که می‌شناسید مبتلا به کووید باشد، با شوخی های که احتمال ناراحت کردن آن شخص وجود دارد اجتناب کنید. شما باید تمام سعی خود را بکنید تا آن شخص را حمایت کنید.

در حالی که شما مطمئناً حق دارید در مورد قرار گرفتن در معرض  نگرانی باشید، ایجاد این احساس در فرد آلوده که مشکلی در او وجود دارد، ظالمانه و غیر ضروری است. اگر واقعاً نگران هستید که در کنار فردی که مبتلا به کووید است قرار نگیرید، راه‌هایی برای کمک به او بیابید.

روز یک بسته مراقبتی بفرستید یا فیلم‌های خوب را برای تماشای پیشنهاد دهید تا در حین گوشه‌نشینی ذهنشان را از تنهایی دور کنند.

بعد از بهبودی کامل و در آمدن از دوره قرنطینه دیگر نیازی نیست فاصله ای باآن شخص داشته باشید و حتی در آغوش گرفتن شخص به او کمک می کند و حس خوب به آن شخص بدهید.

 

منبع: thelist

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید