با افراد بدحساب چگونه برخورد کنیم

0
734
با افراد بدحساب چگونه برخورد کنیم

آیا شما هم در بیزنس خود افراد بدحساب دارید؟ آیا مشتریان شما از پرداخت موجودی معوق خود امتناع می کنند؟ زمانی که مشتری صورتحساب خود را پرداخت نمی کند، در اینجا چه کاری می توانید انجام دهید.

  • گاهی اوقات، یادآوری تمام چیزی است که برای وادار کردن مشتری به پرداخت صورتحساب خود لازم است.در مواقع دیگر، ممکن است لازم باشد وضعیت را تشدید کنید یا کمک خارجی استخدام کنید.
  • برای به حداقل رساندن پرداخت های معوق، فاکتورهای خود را از قبل ارسال کنید، هزینه تأخیر را دریافت کنید و برنامه های پرداخت ایجاد کنید.
  • اگر مدام مشتریان خود را برای پرداخت تشویق می کنید و آنها پرداخت نمی کنند. ممکن است نیاز به استخدام یک وکیل وصول بدهی داشته باشید.
  • از طرف دیگر، می توانید مشتری را به دادگاه دعاوی کوچک ببرید.این مقاله برای صاحبان مشاغل کوچک است که با مشتری سروکار دارند که صورتحساب خود را پرداخت نمی کند.

اگر کسب و کار شما بر اساس سیستم صورتحساب کار می کند. ممکن است با تاخیر در پرداخت و شاید حتی عدم پرداخت آشنا باشید.

دلایل زیادی وجود دارد که مشتریان فاکتورها را به موقع (یا اصلاً) پرداخت نمی کنند. از جمله صورتحساب های گم شده و هزینه های اضافی غیرمنتظره. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک تلاش می کنند تا بهترین راه را برای درخواست پرداخت معوقه بدون بی ادبی پیدا کنند.

با این حال، صرف نظر از شرایط، فاکتور پرداخت نشده به کسب و کار شما لطمه می زند. اگر می خواهید جریان نقدی خود را سالم نگه دارید، باید اقدام کنید. در اینجا کاری است که می‌توانید انجام دهید تا مشتریانی که پولی ندارند بدهی‌شان را به شما بدهند.

چگونه مشتریان را وادار به پرداخت قبوض معوقه کنیم

هنگامی که با مشتری و یا افراد بدحساب که صورتحساب خود را پرداخت نمی کند مشکل دارید، می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

1.یک یادآوری ملایم ارسال کنید.

یادآوری دوستانه که سررسید صورت حساب مشتری، اولین قدم در جمع آوری پرداخت است. در بیشتر مواقع تاخیر در پرداخت یک اشتباه صادقانه بود و دریافت اولین پیگیری کافی است تا مشتری در اسرع وقت پرداخت کند.

گرگ والدورف، مدرس دانشگاه استنفورد و مدیر عامل سابق برنامه صورتحساب Invoice2go، اذعان داشت که پرداختن به موضوع پول همیشه آسان نیست. بنابراین ممکن است بخواهید به این موضوع توجه کنید. والدورف گفت: «از فرصتی برای بررسی رضایت مشتری از خدمات خود استفاده کنید و سپس در مورد فاکتورهای نزدیک یا سررسید شده صحبت کنید.

2.یک فاکتور به روز ارسال کنید.

هانتر هافمن، مدیر ارشد بازاریابی می گوید در بسیاری مواقع مشتری ها برای پرداخت نکردن صورت حساب و پول شما بهانه های دارند. یکی از این بهانه اینطور اعلام می شود که فاکتور را گم کرده اند. در این زمان ها شما سریعا یک فاکتور جدید برای آنها ارسال کنید. حتی اگر می‌دانید مشتری فاکتور اصلی را دارد، تا این بهانه از بین برود.

اوضاع را کمی پیچیده کنید

3.علت پرداخت نکردن را صریح و رک جویا شوید

اگر مشتری شما همچنان پرداخت نمی کند، و جزو افراد بدحساب محسوب می شود. آماده شنیدن دلایل آنها باشید.بن جوردانو، مالک و بنیانگذار FreshySites، پیشنهاد کرد در مورد رضایت آنها از کار شما، پیچیدگی های مالی آنها و هر چیزی که ممکن است به امتناع آنها از پرداخت کمک کند سؤالاتی بپرسید.

جووردانو گفت: «وقتی بدانید که چرا آنها از پرداخت امتناع می‌کنند. می‌توانید با مشتری برای حل مشکل خود کار کنید. “به خاطر داشته باشید که همه فقط یک فرد هستند و به ندرت کسی واقعاً قصد دارد به دیگری صدمه بزند. اگر شما فرصت انجام این کار را برای آنها فراهم کنید. اکثر مردم منطقی هستند و مایلند تا برای راه حل تلاش کنند.”

4.پرداخت را محکم تر مطالبه کنید.

وقتی مشتری بدون پرداخت ایمیل‌ها و تماس‌های شما را نادیده می‌گیرد. با قاطعیت بیشتری از او درخواست کنید.

هافمن گفت که مشاغل خدماتی که به طور مداوم با مشتری کار می کنند در بهترین موقعیت برای اولتیماتوم هستند. هافمن گفت: «زمانی که سرویس قطع شود، یک ضرب الاجل مشخص تعیین کنید تا زیر آنها آتش روشن شود. شگفت‌انگیز است که وقتی متوجه می‌شوند تعویض سرویس شما در چند روز چقدر سخت خواهد بود. می‌توانند نحوه پرداخت را بفهمند.»

5.اوضاع را تشدید کنید.

والدورف توصیه کرد که یک جدول زمانی برای پرداخت درخواست کنید و تا زمانی که مشتری پرداخت کند به پیگیری ادامه دهید.

در صورت لزوم، قرارداد اصلی خود را مجدداً ارسال کنید. که نشان می دهد در صورت سررسید شدن صورت حساب ها، وضعیت را تشدید خواهید کرد. برای اینکه به مشتری نشان دهید “منظور شما تجارت است”، یک نامه پرداخت تقاضا تهیه کنید، یک نامه کتبی رسمی که بیان می کند که اگر بدهی در سررسید تعیین شده پرداخت نشود. نتیجه چه خواهد بود.

با افراد بدحساب چگونه برخورد کنیم

6. از سرویس فاکتورینگ کمک بگیرید

اگر در تنگنای پول نقد هستید و نمی‌دانید مشتری چه زمانی پرداخت می‌کند. یک سرویس فاکتور می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی که منتظر هستید پول مورد نیاز خود را دریافت کنید.

با خدمات فاکتورینگ، شما حساب های دریافتنی خود را به ازای درصد معینی از ارزش حساب ها (معمولاً 70 تا 90 درصد) به یک شرکت می فروشید. سپس این سرویس ظرف چند روز پول را به شما پیش پرداخت می کند. سپس، سرویس فاکتورینگ، پرداخت‌های مشتریان شما را جمع‌آوری می‌کند و بقیه پول نقد را منهای هزینه خدمات برای شما ارسال می‌کند.

با این حال، خدمات فاکتورینگ آژانس جمع آوری نیست. آنها قبل از اینکه با خرید فاکتورهای آنها موافقت کنند. یک بررسی اعتباری روی مشتریان شما انجام می دهند. اگر از این سرویس برای صورت‌حساب‌های چند مشتری استفاده می‌کنید، هزینه‌های خدمات افزایش می‌یابد و ممکن است در دراز مدت ضرر کنید.

  1. یک سرویس وصول بدهی استخدام کنید.( در زبان فارسی همان شرخر می باشد )

    وقتی همه چیز شکست خورد، ممکن است زمان استخدام یک آژانس جمع آوری بدهی باشد. که متخصص در بازیابی پرداخت هایی است که معمولاً بیش از 90 روز از سررسید آنها گذشته است.

این سرویس وظیفه پیگیری مشتری را بر عهده می گیرد و از تاکتیک های آزمایش شده و واقعی برای وادار کردن فرد به پرداخت استفاده می کند.

در نتیجه برخورد با افراد بدحساب روش های دیگری هم دارد که ما در مقالات آینده آنها را منتشر خواهیم کرد.

منبع: businessnewsdaily

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید