با فوت ملکه الیزابت دوم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

0
1015
با فوت ملکه الیزابت دوم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

روز پنجشنبه (8 سپتامبر)، ملکه الیزابت دوم در سن 96 سالگی درگذشت. در پی اخباری مبنی بر رو به زوال سلامتی وی و متخصصان پزشکی از نزدیک او را تحت نظر داشتند. در بیانیه ای از کاخ باکینگهام اعلام شد. ۷۰ سال سلطنت ملکه الیزابت دوم او را به طولانی‌ترین سلطنت در تاریخ بریتانیا تبدیل کرد. کاخ باکینگهام خاطرنشان کرد: ملکه امروز بعدازظهر با آرامش در Balmoral درگذشت.

 

داستان اصلی فوت ملکه

یک اطلاعیه گسترده توسط وب سایت شایعه پراکنی Hollywood Unlocked در روز سه شنبه (22 فوریه) منتشر شد که در آن به شرح زیر است:

مردم، با نهایت تأسف به اطلاع شما می‌رسانیم که ملکه الیزابت بریتانیا درگذشت.منابع نزدیک به پادشاهی سلطنتی به طور انحصاری به ما اطلاع دادند که ملکه الیزابت درگذشت. او قرار بود در مراسم عروسی ادوارد انینفول، سردبیر ووگ بریتانیا شرکت کند، اما ملکه فوت کرده است.

اما اکثر خبرگزاری ها این خبر را نقض کردند.و آنها اعلام کردند که از سوی کاخ اعلامیه به این مضمون اعلام نشده است. به گفته سخنگوی کاخ باکینگهام، پس از ظهر، دفتر سی‌ان‌ان در لندن تأیید کرد: الیزابت دوم ملکه بریتانیا روز چهارشنبه با بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا صحبت کرد. علی‌رغم اینکه پادشاه پس از تشخیص مثبت کووید-19 از علائم خفیفی رنج می‌برد.

اکنون که ثابت کرده ایم طولانی ترین پادشاه بریتانیا زنده است، بیایید آنچه را که پس از مرگ او در خارج از کشور اتفاق می افتد مرور کنیم.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

خانواده ملکه الیزابت دوم

طرحی به نام “عملیات لندن بریج”

این عملیات در دهه 1960 و پس از جانشینی ملکه 95 ساله در سال 1952 آغاز شد. به گفته POLITICO، “در ساعات پس از مرگ ملکه، سیل عظیمی از تماس ها آغاز شد.

در این دوره انتظار می رود که چارلز، شاهزاده ولز، 73 ساله، به عنوان وارث او به سلطنت برسد. پیشرفت بالقوه او بر خلاف سایر پادشاهان قبل از او خواهد بود، زیرا شاهزاده در سال 1948 در کاخ باکینگهام به دنیا آمد.

با فوت ملکه الیزابت دوم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

ادامه تاج و تخت

طبق آرشیو بریتانیا، الیزابت دوم فرزند آخر پاداشاه جورج پنجم است. ملکه الیزابت که با ستوان فیلیپ مانت باتن از نیروی دریایی سلطنتی ازدواج کرده است. او که پسر عموی دور ملکه الیزابت می باشد. و فرزند آنها یعنی چارلز به وراثت این تاج و تخت خواهد رسید.

در این چند ساله که ملکه الیزابت دوم، ملکه بوده است همیشه در همه جا خوانده و دیده شده است که شایعاتی در مورد مرگ او بوده است. و این گمانه زنی های همیشه اعلام شده است که بر سر تاج و تخت جنگ های درونی در میان خانواده ملکه بوده است.

برای همین، برای مسائلی در کاخ کد گذاری شد که از این شایعات دوری شود. حال که ملکه درگذشته است ذهن ها بر این باور هستند که پس از ده روز شاهزاده چارلز به سلطنت نائل شود. خاندان سلطنتی یک “اعلان رسمی” را صادر خواهد کرد که این خبر را به عموم مردم اعلام کنند.

متن تماس برای دبیران دائمی دپارتمان‌ها که نحوه اطلاع رسانی اخبار به وزرای خود را شرح می‌دهد… با دریافت این ایمیل، پرچم‌های وایت هال به حالت نیمه افراشته در می‌آیند… پارلمان بریتانیا و مجالس مقننه تعطیل خواهند . “

خاکسپاری ملکه الیزابت دوم

مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم

مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم در دهمین روز پس از درگذشت وی در کلیسای وست مینستر برگزار می شود. پیش از این اتفاق، شورای الحاق در کاخ سنت جیمز تشکیل جلسه خواهد داد تا وارث او را به عنوان حاکم جدید به رسمیت بشناسد.

پیش‌بینی می‌شود که یک تفکیک روزانه از D-Day+1 آغاز شود.  بنابراین، «همه اعضای شورای خصوصی احضار می‌شوند. از لرد شهردار و بزرگان شهر لندن و کمیساریای عالی کشورهای قلمرو مشترک المنافع دعوت شده است در این مراسم شرکت کنند.» علاوه بر این، هر گونه امور تجاری پارلمان تا پس از مراسم یادبود ملکه متوقف می شود.

در D-Day+2، تابوت ملکه به کاخ باکینگهام بازخواهد گشت. حمل و نقل بقایای پادشاه مطابق با محل مرگ او خواهد بود. در نتیجه یک تصویر فرضی به تفصیل بیان می‌شود، بخش اروپایی POLITICO می‌نویسد: «اگر ملکه در ساندرینگهام، محل اقامتش در نورفولک بمیرد… جسد او با قطار سلطنتی به ایستگاه سنت پانکراس در لندن منتقل می‌شود». انتظار می رود نخست وزیر و وزرای کابینه در نزدیکی تابوت او با هم ارتباط برقرار کنند.

متعاقبا، در روز D+3 در تالار وست مینستر، پادشاه جدید درخواست تسلیت را می پذیرد و تور رسمی خود را از چهار کشور بریتانیا آغاز می کند. اولین ایستگاه در کنار پارلمان اسکاتلند است.

پس از این رویدادها، در D-Day +4، حرکت تسلیت بعدی در قلعه هیلزبورو دریافت خواهد شد. تمرینات با تابوت ملکه بین کاخ باکینگهام و کاخ وست مینستر آغاز خواهد شد.

ادامه مراسم با کدهای مشخص :

D-Day+5 عملیات LION را اجرا می‌کند، که بیشتر به عنوان یک مسیر رسمی در لندن برای بزرگداشت ملکه قبل از اولین تماشای ملکه در سالن وست مینستر شناخته می‌شود.

یک مراسم نظامی خارج از اقامتگاه پادشاه نیز برگزار خواهد شد. که شامل یک سلام 41 تفنگی – تقریباً هفت دقیقه توپخانه – از هاید پارک شلیک خواهد شد.

بیزینس اینسایدر تایید کرد که با توجه به این شرایط، رسانه هایی مانند بی بی سی… از پخش برنامه های کمدی به نشانه احترام تا بعد از مراسم خاکسپاری خودداری می کنند. بیشتر از ترتیبات امنیتی اضافی، نخست وزیر باید احتمال افزایش کووید-19 را در نظر بگیرد. اگر ملکه در طول بیماری همه گیر بمیرد، جمعیت زیادی از نظر سلامتی، تهدیدی برای تمام مراسم ها و خود آنها هستند.

رویدادهای پیش بینی شده توسط منبع اصلی به ترتیب زمانی فهرست شده است، “… یک تمرین برای مراسم تشییع جنازه ایالتی برگزار خواهد شد. پادشاه چارلز به ولز سفر خواهد کرد تا درخواست تسلیت دیگری را در پارلمان ولز دریافت کند… وزارت امور خارجه موظف است ورود سران کشورها و افراد VIP از خارج از کشور را ترتیب دهد… دبیرخانه امنیت ملی و سرویس های اطلاعاتی دولت در آماده باش کامل برای هرگونه اقدامی خواهند بود. افزایش تهدید تروریستی

.» در نهایت، در روز D+10، مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم برگزار می‌شود و قبل از دفن در کلیسای بزرگ خانواده‌اش، یک لحظه سکوت ملی برگزار می‌شود. گمان می رود که این پروتکل های مستند در معرض سرمایه گذاری ها و مواضع سیاسی آتی باقی بمانند.

منبع: msn

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید