با نوشیدن چای عمر خود طولانی تر کنید

0
1046
با نوشیدن چای عمر خود طولانی تر کنید

آیا می دانستید مصرف روزانه چای در روز می تواند از بروز حملات قلبی و مغزی جلوگیری کند؟ چای، نوشیدنی است که بیشترین مصرف را بعد از آب در تمام دنیا دارد. و داری خواص بسیاری می باشد که در جلوگیری و درمان بیماری ها می تواند. بسیار مفید واقع شودکه افرادی که در روز بین دو تا یک فنجان چای می خورند. مرگ و میر در آنها بین 9 تا 13 در صد کمتر است تا کسانی که چای در روز نمی خورند.

این یافته‌ها که در Annals of Internal Medicine منتشر شد، همچنین نشان داد که نتیجه یکسان است صرف نظر از اینکه فردی قهوه می‌نوشد، شیر یا شکر اضافه می‌کرد، دمای چای چقدر است، یا اینکه آیا انواع ژنتیکی دخیل هستند که بر میزان آن تأثیر می‌گذارند.

نوشیدن چای

چای سیاه یا قهوه

کدام کافئین متابولیزه شد. محققان مؤسسه ملی سلامت از داده‌های Biobank بریتانیا استفاده کردند. که نشان داد 85 درصد از مردان و زنان در این مطالعه در رده سنی 40 تا 69 سال گزارش دادند که به طور منظم چای می‌نوشند.

89 درصد گفتند که چای سیاه می نوشند. این مطالعه با پرسشنامه از سال 2006 تا 2010 انجام شد و بیش از یک دهه پیگیری شد.

پیشرفت قابل توجه در این زمینه فرناندو رودریگز آرتالخو. استاد پزشکی پیشگیرانه و بهداشت عمومی در دانشگاه خودمختار مادرید. این تحقیق را نشان دهنده “پیشرفت قابل توجهی در این زمینه” توصیف کرد.

او گفت که بیشتر مطالعات قبلی در آسیا انجام شده بود. جایی که چای سبز بیشترین مصرف را دارد و تعداد معدودی در خارج از آسیا “از نظر اندازه کوچک و در نتایجشان بی نتیجه بودند.

این مقاله نشان می‌دهد که مصرف منظم چای سیاه (پرمصرف‌ترین چای در اروپا). با کاهش متوسط ​​مرگ‌ومیر کلی و به‌ویژه بیماری‌های قلبی عروقی در طی 10 سال در جمعیت عمومی میانسال، عمدتا سفیدپوست، همراه است.

وی افزود: این مطالعه به طور قطعی ثابت نمی کند.که چای عامل مرگ و میر کمتر مصرف کنندگان چای است. زیرا نمی توان این موضوع را به سایر عوامل سلامت مرتبط با مصرف چای رد کرد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

 سوال دیگری که بی پاسخ مانده است این است که آیا افرادی که چای نمی نوشند باید برای بهبود سلامت خود این کار را شروع کنند؟

“مطالعات باید با اندازه گیری های مکرر مصرف چای در طول زمان انجام شود. و مرگ و میر افرادی که چای مصرف نمی کنند. به طور مداوم با کسانی که شروع به مصرف چای کرده اند. یا مصرف چای خود را در طول زمان افزایش داده اند و کسانی که چای مصرف نکرده اند مقایسه شود. او گفت: سال‌ها چای می‌نوشید.

منبع: msn

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید