بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان

0
1311
بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان

بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان اقتصاد را اداره می کنند و میلیاردها شغل در سراسر جهان ایجاد می کنند. در دهه گذشته شاهد رشد اقتصاد با پیشرفت در صنایع مختلف به ویژه فناوری، علم و بهداشت و تولید بودیم.

همانطور که هزینه ها و ثروت در سطح جهانی رشد می کند، صنایع موجود در حال گسترش هستند، در حالی که بسیاری از آنها در بحبوحه تکامل سریع جامعه بشری در حال انقراض هستند. انقلاب فناوری همچنین چندین صنعت جدید ایجاد کرده است.

اقتصاد جهانی

در مارس 2020، سازمان جهانی بهداشت (WHO) کووید-19 را یک بیماری همه گیر جهانی اعلام کرد که نه تنها برای میلیون ها نفری که به این ویروس آلوده شده بودند. بحران بهداشتی را به همراه داشت.

بلکه هر کشوری را به گودال بحران مالی کشاند. بر اساس گزارش سازمان بین‌المللی کار (ILO) در بحبوحه بحران کرونا، بیکاری جهانی در سال 2020 به 6.47 درصد افزایش یافت.

در گزارشی که توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) منتشر شد. انتظار می‌رفت که تولید ناخالص داخلی جهان در سال 2020 به میزان 8 درصد کاهش یابد. و این عدم اطمینان اقتصادی تقریباً همه کشورهای جهان را تحت تأثیر قرار داده است.

بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در این همگیری کرونا با رکود مواجه شد.

طبق گزارش Statista، ایالات متحده 15.98٪ از تولید ناخالص داخلی جهان را در سال 2020 تشکیل می داد. اما در سه ماهه اول سال 2020، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بر اساس برآورد دفتر تحلیل اقتصادی (BEA) 5٪ کاهش یافت.

اگرچه اقتصاد جهانی با سرعت کمتری نسبت به دوره قبل از همه گیری رشد می کند. طبق پیش بینی صندوق بین المللی پول در سال 2021 رشد 5.5 درصدی خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود که اقتصادهای بزرگی که به واکسن و مداخلات پزشکی دسترسی دارند، از جمله ایالات متحده (5٪)، چین (8.1٪) و هند (11.5٪) رشد کنند. این کشورهای پیشرو در طول رکود همه‌گیر انعطاف‌پذیر بوده‌اند، زیرا برخی از بزرگترین صنایع در هر کشور، عمدتاً فناوری، علی‌رغم مشکلات اقتصادی رشد کرده‌اند.

چگونه COVID-19 بر صنایع اقتصادی تأثیر گذاشت

جهان در مورد نحوه مبارزه با ویروس کرونا بی اطلاع بود. با گذشت روزها بدون مداخله پزشکی، صنایع و مشاغل عمده آسیب دیدند.

یکی از صنایعی که بیشترین تأثیر منفی را در طول همه‌گیری داشت، صنعت هواپیمایی بود که در آن بوئینگ (NYSE: BA) در سال 2020 زیان خالص 11.9 میلیارد دلاری را ثبت کرد. سایر بخش‌هایی که ضررهای زیادی را تجربه کردند شامل کازینو، رستوران، کافه، سینما و خدمات گسترده‌تر است.

یکی از صنایع کلیدی در جهان، صنعت فناوری است که اهمیت آن با همه‌گیری کووید-19 در کانون توجه قرار گرفت. در چشم انداز صنعت دیلویت، درآمد سرویس ابری عمومی جهانی، یکی از شاخه های فناوری با سریع ترین رشد، پیش بینی می شود تا سال 2021 به 308 میلیارد دلار و تا سال 2022 به 354.6 میلیارد دلار برسد.

بزرگترین صنایع جهان در سال 2021

یکی از بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان آنهایی هستند که محصولات و خدمات ضروری را برای بهبود زندگی میلیاردها نفر در سراسر جهان ارائه می کنند.

برای ارائه دقیق ترین بینش در مورد 10 صنعت بزرگ جهان در سال 2021، ما هر صنعت را بر اساس ارزش بازار آن رتبه بندی کردیم. حال بیایید نگاهی به 10 صنعت بزرگ جهان در سال 2021 بیندازیم که از شماره 10 شروع می کنیم:

10. مخابرات

یکی از بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان در سال 2021، مخابرات است. افزایش روند کار از خانه و سرگرمی های داخلی منجر به افزایش ترافیک داده شده است.

این صنعت راه نجات میلیون ها کسب و کار کوچک و فردی است که از راه دور یا آنلاین کار می کنند.

در سال 2020، T-Mobile US (NASDAQ: TMUS) به درآمد کل 68 میلیارد دلار رسید که از 45 میلیارد دلار در سال 2019 افزایش یافته است. غول بی سیم مستقر در واشنگتن شبکه سراسری 5g خود را در سال 2020 راه اندازی کرد.

از سوی دیگر، AT&T (NYSE: T) ) بزرگترین شرکت مخابراتی در ایالات متحده است که تقریباً 40 درصد از بازار را به خود اختصاص داده است. درآمد این شرکت در سال 2020 به مبلغ 171.8 میلیارد دلار بود.

9. خودروسازی

 ارزش بازار: 3 تریلیون دلار

رتبه نهم در فهرست بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در سال 2021، خودروسازی است. سال 2020 به دلیل محدودیت های تولید برای صنعت خودرو وحشتناک بود.

بر اساس داده‌های جدید Inovev، تولید جهانی خودرو در ده ماهه اول سال 2020 در نتیجه شیوع ویروس کرونا در مقایسه با مدت مشابه سال 2019، 21 درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر، خودروهای الکتریکی (EVs) تقاضا را افزایش می‌دهند.

در اتحادیه اروپا به عنوان دولت مشوق های نقدی ارائه می دهد. در آلمان، خودروهای برقی خصوصی که قبل از پایان سال 2020 ثبت نام کرده اند، مشمول معافیت مالیاتی 10 ساله خواهند بود، در حالی که خودروهای برقی با هزینه اصلی کمتر از 40000 یورو تا دسامبر 2021 مشمول یارانه 9000 یورویی خواهند بود. خریداران خودروهای برقی در فرانسه می توانند تا سقف 12000 یورو یارانه دریافت کنند.

شرکت خودروسازی فورد موتور (NYSE: F) یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است که قصد دارد بر بازار رو به رشد خودروهای برقی در اتحادیه اروپا در میان خودروسازان دیگر مانند فولکس واگن و BMW تسلط یابد.

در فوریه 2021، فورد توانست بیش از 3700 دستگاه از SUV تمام الکتریکی موستانگ Mach-E خود را در سراسر ایالات متحده تحویل دهد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

درآمد فورد در سال 2020 به 127 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال  2019 به مبلغ 155.9 میلیارد دلار کاهش داشت. سهام F در دوازده ماه گذشته 182 درصد افزایش یافت.

نفت و گاز E&P

8.نفت و گاز E&P

 ارزش بازار: 4.6 تریلیون دلار

صنعت اکتشاف و تولید نفت و گاز  موردی دیگر از بزرگترین و پولسازترین صنعت ها  جهانی با 3.8 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را در سال 2019 تشکیل می دهد.

که بخش قابل توجهی از اقتصاد جهانی است. شرکت هایی که در اکتشاف نفت خام، استخراج و استخراج نفت از شیل یا شن و ماسه و بازیافت مایعات هیدروکربنی تخصص دارند. این بخش را تشکیل می دهند. صنعت نفت به شدت تحت تأثیر همه‌گیری بود که در آن قیمت نفت خام در سال 2020 سقوط کرد. آرامکو عربستان سعودی، با ارزش ترین شرکت نفت و گاز جهان، از تاثیرات کووید-19 در امان نبود. به دلیل کاهش تقاضا و کاهش قیمت نفت، این غول نفتی در سه ماهه سوم سال 2020 درآمد خالص 11.8 میلیارد دلاری را ثبت کرد که کاهش شدید 44 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

7.صنایع غذایی

 ارزش بازار: 5 تریلیون دلار

رتبه هفتم در لیست ما از بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان در سال 2021، مواد غذایی و کشاورزی است.

پس از بحران کووید-19، جهان شاهد افزایش زیادی در هزینه های غذا از طریق کانال های آنلاین بود. شرکت غذایی آمریکایی Tyson Foods Inc (NYSE: TSN) که غذاهای مرغ، گوشت گاو، خوک و غذاهای منجمد ارائه می‌کند، در سه ماهه اول سال 2021 درآمدی معادل 10.5 میلیارد دلار داشته است که نسبت به 10.8 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش یافته است. سهام TSN 72.8 درصد افزایش یافته است.

دوازده ماه گذشته در حالی که Uber Technologies Inc (NYSE: UBER) یک تولید کننده مواد غذایی نیست، ما این شرکت را به دلیل کسب و کار قوی تحویل غذا UBER در بخش مواد غذایی قرار دادیم. Uber Eats در حال حاضر بزرگتر از سرویس اولیه سواری شرکت با رزرو ناخالص تحویل 10 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال 2020 است. سهام UBER طی دوازده ماه گذشته 280 درصد افزایش یافته است.

فناوری اطلاعات

6.فناوری اطلاعات

 ارزش بازار: 5 تریلیون دلار

رتبه ششم در فهرست بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان در سال 2021، بخش فناوری اطلاعات است.

بخش فناوری اطلاعات به کسب و کارها کمک کرده است تا از رکود همه گیر جان سالم به در ببرند. طبق اعلام شرکت تحقیقاتی IDC، صنعت فناوری اطلاعات جهانی در سال 2020 به 5.2 تریلیون دلار خواهد رسید.

بخش های فناوری نوظهور از جمله اینترنت اشیا، محاسبات کوانتومی، SaaS و PaaS، رباتیک، واقعیت افزوده/مجازی، برنامه های کاربردی هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل داده ها و نرم افزارهای امنیتی نسل بعدی محرک های اصلی رشد درآمد هستند. رایانش ابری کاربردی ترین شاخه فناوری را در طول همه گیری ایجاد کرد.

بر اساس تحقیقات عمیق بازار Markets and Markets، ارزش صنعت رایانش ابری جهانی در سال 2020 به 371 میلیارد دلار رسید و انتظار می‌رود با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 17.5٪ به 832 میلیارد دلار تا سال 2025 رشد کند.

در سه ماهه دوم سال 2021، این شرکت 43 میلیارد دلار درآمد داشت که در آن درآمد تنها در تجارت ابری 14.6 میلیارد دلار بود. سهام MSFT طی دوازده ماه گذشته 68.8 درصد افزایش یافته است.

5.بیمه عمر و سلامت

صنعت بیمه سلامت در فهرست بزرگترین و پولسازترین صنعت ها صنایع جهان در سال 2021 رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

بر اساس مطالعه صنعت Deloitte، صنعت بیمه عمر و سلامت در سال 2021 به میزان 3 درصد رشد خواهد کرد، اما حجم آن تا زمانی که قبلاً بود، به حالت قبل باز نخواهد گشت. پس از سه ماهه چهارم سال 2022. حتی در میانه یک بیماری همه گیر، صنعت بیمه عمر و سلامت همچنان انعطاف پذیر باقی ماند زیرا آنها به تجارت خود از طریق پلت فرم های کنفرانس ویدئویی ادامه دادند.

یکی از بزرگترین ارائه دهندگان بیمه Prudential Financial Inc. (NYSE: PRU) خدماتی را به صورت آنلاین ارائه می دهد که در آن مصرف کنندگان در خرید دیجیتالی بیمه خود توسط یک مشاور مالی راهنمایی می شوند

این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه سلامت است که بیشترین بهره را از این همه‌گیری برد. Cigna در سال 2020 درآمد 160.4 میلیارد دلاری داشت. سهام CI طی دوازده ماه گذشته 69 درصد افزایش یافته است.

تجارت الکترونیک

4.تجارت الکترونیک

 ارزش بازار: 9.09 تریلیون دلار

رتبه چهارم در فهرست 10 بزرگترین و پولسازترین صنعت ها سال 2021، صنعت تجارت الکترونیک است که با قفل شدن کشورها و بسته شدن فروشگاه ها بر اساس داده های مک کینزی، به بالاترین حد خود یعنی 16.4 درصد از کل خرده فروشی جهانی رسیده است.

پیش‌بینی می‌شود که در نیمه اول دهه، بازار تجارت الکترونیک جهانی با نرخ رشد مرکب سالانه 8.1 درصد رشد کند و آسیا اقیانوسیه، اروپا و خاورمیانه سریع‌تر از ایالات متحده رشد کنند.

غول تجارت الکترونیک چینی Alibaba درآمد علی بابا در سه ماهه منتهی به دسامبر 2020، 29.9 میلیارد دلار در تجارت اصلی بود.

3.املاک تجاری

ارزش بازار: 9.6 تریلیون دلار

پس از جان سالم به در بردن از همه‌گیری، بخش املاک تجاری در فهرست 10 صنعت بزرگ جهان در سال 2021 رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

دفاتر املاک تجاری به دلیل قرنطینه به سمت عملیات دیجیتالی رفتند. به دلیل کاهش تورم اقتصادی و جو قیمت‌گذاری غیرقابل پیش‌بینی، حجم معاملات املاک تجاری جهانی در سه ماهه دوم سال 2020 با 36 درصد کاهش سالانه به 306 میلیارد دلار رسید.

Brookfield Asset Management (NYSE: BAM) بزرگترین شرکت املاک و مستغلات جهان است که دفتر مرکزی آن در تورنتو، کانادا قرار دارد و دارایی های کل تحت مدیریت 602 میلیارد دلار و سرمایه قابل استقرار 77 میلیارد دلار است. سهام BAM طی دوازده ماه گذشته 64 درصد افزایش یافته است.

در سه ماهه چهارم سال 2020، درآمد Zillow با بیش از 2.2 میلیارد بازدید از وب سایت به 789 میلیون دلار رسید. سهام Z طی دوازده ماه گذشته 446 درصد افزایش یافته است.

بزرگترین و پولسازترین صنعت ها درجهان

2. ساخت و ساز

 ارزش بازار: 12.5 تریلیون دلار

رتبه دوم در فهرست 10 بزرگترین و پولسازترین صنعت ها درجهان در سال 2021، بخش ساخت و ساز است.

صنعت ساخت و ساز تقریباً 13 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد. این کشور با ساخت خانه‌ها، مدارس، مراکز خرید، کارخانه‌ها، کارخانه‌ها، جاده‌ها و زیرساخت‌ها به دنیا خدمت می‌کند. اگرچه صنعت ساختمان تریلیون ها دلار ارزش دارد، اما این بخش در 20 سال گذشته تنها 1 درصد رشد داشته است.

صنعت ساخت و ساز در سال 2020 عمدتاً به دلیل توقف موقت تأسیسات تولید مصالح ساختمانی با چالش هایی مواجه شده است. اما این صنعت با تلاش کشورهایی که برای انتشار گازهای گلخانه ای صفر تا سال 2050 تلاش می کنند بزرگتر و قوی تر خواهد شد.

این شرکت ساخت و ساز مستقر در میامی بیش از 52000 خانه در سال 2020 ساخت که مجموعاً 22.5 میلیارد دلار درآمد داشت. سهام LEN طی دوازده ماه گذشته 226.5 درصد افزایش یافته است.

خدمات مالی

1. خدمات مالی

 ارزش بازار: 22.5 تریلیون دلار

در صدر فهرست 10 بزرگترین و پولسازترین صنعت ها در جهان در سال 2021 خدمات مالی قرار دارد. صنعت مالی از بقیه صنایع موجود در لیست حمایت کرد تا از نظر مالی از اثرات رکود همه گیر جان سالم به در ببرند.

پیامدهای همه‌گیری COVID-19 باعث افزایش ناگهانی دیجیتالی شدن و مشارکت دیجیتالی در خدمات مالی در سال 2020 شد.

در طول موج شیوع ویروس، استفاده از کیف پول دیجیتال و پرداخت صورت‌حساب آنلاین افزایش یافته است. در نظرسنجی که در آوریل 2020 توسط گروه Strawhecker و انجمن تراکنش های الکترونیکی منتشر شد، 27 درصد از مشاغل کوچک ایالات متحده شاهد افزایش مشتریان با استفاده از برنامه های پرداخت بدون تماس بوده اند.

حتی پس از همه‌گیری، 74 درصد از مشتریان جهانی ادعا می‌کنند که از سیستم‌های پرداخت بدون تماس استفاده می‌کنند، زیرا این یک هنجار جدید است. سال 2020 یکی از قوی ترین سال ها برای کسب و کار خدمات مالی PayPal Holdings Inc بود (NASDAQ: PYPL). این شرکت در سال 2020 21.45 میلیارد دلار درآمد داشت و در مجموع 15.4 میلیارد تراکنش پرداخت را پردازش کرد.

منبع: finance.yahoo.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید