بهترین میوه برای داشتن سیستم ایمنی قوی تر

0
1044
بهترین میوه برای داشتن سیستم ایمنی قوی تر

با وارد شدن به پاییز و زمستان بدن دچار بیماری می شود. چراکه هنوز بدن عادت به فصل جدید نکرده است. برای قوی کردن سیستم ایمنی بدن به ویتامین های نیاز است. که تا حد بسیار زیادی این ویتامین ها را می توان از میوه ها تامین کرد.

این به این دلیل است که سیستم ایمنی شما در واقع هنوز در هنگام خواب کار می‌کند و پروتئین‌هایی تولید می‌کند که زمانی که سیستم ایمنی شما مجبور است برای محافظت از شما در برابر باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر مهاجمانی که باعث بیماری می‌شوند، لازم است.

داشتن یک رژیم غذایی سالم و مرتب بدن شما را همیشه سالم نگه می دارد. و علاوه بر آن سیستم ایمنی شما کمتر دچار ضعف می شود.

یکی از راه هایی است که می توانید مطمئن شوید. بدن شما با مهاجمان خارجی که سعی در ورود به بدن شما دارند و شما را بیمار می کنند مبارزه می کند.

میوه ها یکی از انتخاب های غذایی سالمی هستند که می توانید هنگام کار روی رشد و عملکرد سلول های ایمنی انجام دهید. به گفته متخصص تغذیه، لیزا موسکوویتز، RD، مدیر عامل گروه تغذیه نیویورک و نویسنده کتاب The Core 3 Healthy Eating Plan، بهترین میوه برای خوردن برای داشتن سیستم ایمنی قوی‌تر، کیوی است.

بهترین میوه برای داشتن سیستم ایمنی قوی تر

میوه ها و فواید آنها

داشتن رژیم غذایی مناسب در طولانی مدت می تواند سیستم ایمنی شما را قوی کند و در دوران بیماری ها، بهبودی زودتر حاصل شود. سیب از جمله میوه های می باشد که در برنامه غذایی هر شخصی باید باشد.

موسکوویتز توضیح می‌دهد که میوه‌ها به ویژه سرشار از ویتامین C و سایر آنتی‌اکسیدان‌ها ممکن است به تقویت سیستم ایمنی شما کمک کنند. وقتی صحبت از این ویتامین آنتی اکسیدانی به میان می آید، کیوی بهترین گزینه است. Moskovitz می گوید: میوه کیوی یکی از منابع اصلی ویتامین C است. در واقع، یک کیوی متوسط حاوی 71 درصد از ویتامین C توصیه شده روزانه شما است، تقریباً به اندازه مصرف یک پرتقال متوسط. موسکوویتز می گوید که ویتامین C از دیرباز با ارتقای یک سیستم ایمنی سالم و قوی مرتبط بوده است. این به دلیل توانایی آن در پشتیبانی از عملکردهای مختلف سلولی، کاهش التهاب و محافظت در برابر استرس اکسیداتیو است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

کیوی عامل اصلی کمک به سیستم ایمنی بدن

شواهدی وجود دارد که ارتباط مستقیم بین مصرف کیوی و تقویت سیستم ایمنی را تایید می کند. تحقیقات نشان می دهد که کیوی می تواند بیماری های مانند عفونت دستگاه تنفسی در افراد مسن زودتر خوب کند.

ویتامین سی موجود در کیوی می تواند پلاسما خون را افزایش دهد.به طور کلی، در حالی که کیوی ممکن است یک میوه قدرتمند باشد، اما همچنان مهم است که از یک رژیم غذایی متعادل برای حفظ سلامتی خود استفاده کنید. اگر کیوی دوست ندارید، خوشبختانه میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ دیگری نیز وجود دارد که مؤسسه ملی سلامت توصیه می‌کند تا ویتامین C روزانه شما را تامین کند.

به عنوان مثال، یک پرتقال متوسط 78 درصد از ویتامین C روزانه شما را تشکیل می دهد، در حالی که نصف فنجان بروکلی پخته شده حاوی 57 درصد است. همچنین می‌توانید فلفل قرمز، شیرین، خام و قرمز بخورید که 106 درصد ارزش روزانه شما را دارد. Moskovitz می گوید: «در نهایت، خوردن انواع غذاهای گیاهی و غنی از آنتی اکسیدان از جمله میوه، سبزیجات، غلات کامل، آجیل و دانه ها بهترین روش برای یک سیستم ایمنی بهتر است.

منبع: eatthis

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید