قابلمه آشپزی جزو ظروفی می باشد كه بيشتر خانم ها هر روز به نوعي با آنها سروكار دارند، اين روزها قابلمه ها از نظر شكل، رنگ و طرح تنوع زيادي دارند و به راحتي با ساير لوازم آشپزخانه ست مي شوند. اما جدا از هماهنگي، بهتر است به سلامت قابلمه ها هم توجه كنيد. گروهي از قابلمه ها براي سلامت شما مضر هستند كه بهتر است آنها را بشناسيد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

گاهی قدرت خرید به ما اجازه نمی‌دهد که به‌سراغ لوازم آشپزخانه درجه‌یک و بادوام برویم و درنتیجه به خرید چند قابلمه و ابزار آشپزی مقرون‌به‌صرفه راضی می‌شویم. در این مواقع باید مراقب ایجاد خراش در سطوح قابلمه‌ها و سایر ظروف باشید. مراقبت از ظروف در مقابل خراشیدگی، عمر آنها را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند که با صرف پول کمتری سالم آشپزی کنید. برای افزایش عمر قابلمه‌ها بهتر است از کفگیرهای چوبی استفاده کنید تا خیالتان از بابت خط‌ افتادن کف قابلمه راحت باشد.

قابلمه آشپزی

قابلمه آشپزی

ایمن ترین ظروف برای استفاده در خانه چیست؟ برخی از ظروف پخت و پز ممکن است فلزات سنگین و مواد شیمیایی را در مواد غذایی پخته شده منتقل کند.که این عامل می تواند مشکلاتی برای سلامتی ما ایجاد کند. به همین منظور زرگیل  مقاله ای برای استفاده هوشمند از ظروف را جمع آوری کرده است.

بهترین و ایمن ترین ظروف آشپزی

ایمن‌ترین قابلمه‌ها و قابلمه‌ها برای پخت و پز آنهایی هستند که کمترین میزان مواد شیمیایی و فلزات سنگین را در خود شسته باشند. از آنجایی که هر ماده ای دارای مزایا و خطراتی است، آشپزی با ظروف و قابلامه های زیر پیشنهاد می شود

بهترین و ایمن ترین ظروف آشپزی

ایمن ترین ظروف

چدن

  • آهن موجود در چدن می تواند وارد غذا شود که بررسی ها نشان از بی خطری آن داده است. مطمئناً این یکی از بادوام ترین انواع ظروف است. حتما تابه چدنی را طبق دستورالعمل سازنده مورد استفاده قرار دهید. استفاده از ظروف سرامیکی یا شیشه ای را برای غذاهای اسیدی مانند سس اسپاگتی در نظر بگیرید.
  • چدن با روکش

  • چدن با روکش شیشه ای، هم مورد بی خطر ها می باشد.. شیشه یکی از موادی است که به طور گسترده به عنوان سالم پذیرفته شده است. این همان چیزی است که هنگام آشپزی با غذاهای اسیدی مانند سس گوجه فرنگی استفاده کنیم بهتر می باشد. چدن ها با روکش لعابی مورد تایید واقع نشده اند.
  • استیل

  • با مقادیر مختلفی از نیکل و کروم ساخته شده است. ظروف آشپزی با مهر 18/8 یا 18/10 در پایین کمترین احتمال نفوذ به غذا را دارند. اگر غذای اسیدی را در استیل ضد زنگ می‌پزید، پس از پخت غذا را خارج کرده و در ظرف غیر فلزی نگهداری کنید. استیل یک ماده بادوام است و قابل بازیافت است. استیل در آشپزی نسبتاً سبک، بادوام و راحت است

قابلمه ها

قابلمه آشپزی
  • شیشه

  • ظروف شیشه ای که از لحاظ تاریخی یکی از غیر سمی ترین ظروف محسوب می شوند که هم در دسترس و هم ارزان هستند.در مورد ظروف آشپزی، با قابلمه های شیشه ای که در مورد آنها تحقیق ده است بی خطر هستند ولی آشپزی در آنها راحت نیست.شیشه قادر به تحمل تغییرات شدید دما نیست و می شکند.اکثر ظروف شیشه ای را نمی توان روی اجاق گاز استفاده کرد.با این حال، برخی برای استفاده در اجاق گاز، فر و فریزر ساخته شده اند.دستورالعمل های سازنده را بخوانید تا متوجه شوید که آیا می توان از ظروف خاص آنها روی اجاق استفاده کرد یا خیر.
  • سرامیک بدون سرب

آیا تابه های سرامیکی ایمن هستند؟ تا زمانی که پوشش رنگ یا ظروف آشپزی عاری از مواد سمی (مانند سرب، کادمیوم و غیره) باشد، سرامیک می تواند گزینه سالم دیگری برای ظروف باشد. مانند شیشه، سرامیک نیز در صورت قرار گرفتن در معرض تغییرات شدید دما می شکند، بنابراین قبل از پختن در سرامیک، حتما آن را به دمای اتاق برسانید.

مس

ظروف مسی که با استیل ضد زنگ روکش شده اند چندین مزیت را ارائه می دهند: خاصیت گرم شدن سریع مس و احتمال کمتر شسته شدن مواد شیمیایی در فولاد ضد زنگ (اگر فولاد ضد زنگ درجه 18-8 یا 18-10 را انتخاب کنید).

وزن کم مس می تواند برای برخی افراد آسان تر باشد “مس برای سلامتی ضروری است. با این حال، قرار گرفتن در معرض دوزهای بالاتر می تواند مضر باشد.”

منبع:www.nontoxicliving.tips

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید