تاریخچه قطع درختان و تولید کاغذ

0
1360
تولید کاغذ و جنگل زدایی

کاغذ این روزها یکی از باارزش‌ترین چیزها برای بشریت است. تولید کاغذ و قطع درختان عامل اساسی اختراع و ساخت کاغذ شد و نقش بسزایی در پیشرفت انسان داشته است. مواد اولیه کاغذ درخت است در نتیجه باید ارزش کاغذ حفظ شود و قدر آن را بدانیم زیرا برای تهیه و تولید 1 تن کاغذ دفتر، 24 درخت باید قطع شوند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

تاریخچه ساخت کاغذ

شواهد تاریخی نشان می‌دهد که چینی‌ها اولین جامعه‌ای بودند که روشی را برای ساختن خمیر کاغذ تهیه کردند. باستان شناسان می‌گویند که قدیمی‌ترین تکه‌های کاغذی که تاکنون کشف شده از قرن 2 قبل از میلاد از چین بوده است. اگرچه روند ساخت کاغذ و ریشه‌های آن به چین تعلق دارد، اما در نهایت جوامع اسلامی با ماشین آلات به تهیه مقادیر عظیم کاغذ پرداختند. امروز، چین و ایالات متحده بزرگترین تولیدکننده کاغذ در جهان هستند.

قطع درختان و تولید کاغذ

تولید کاغذ و قطع درختان

تولید کاغذ و جنگل زدایی

صنعت کاغذ و خمیر کاغذ از انواع فرایندهای صنعتی بوده که منابع طبیعی را به کالاهای مصرفی تبدیل می‌کند. دو روش اصلی برای تولید کاغذ وجود دارد. یک فرآیند دستی بوده و یک فرآیند وابسته به ماشین است. در ساخت و تولید کاغذ تعداد قابل توجهی از درختان قطع می‌شوند. در نتیجه استفاده صحیح از کاغذ اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. کارشناسان صنعت طبق بررسی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که برای تولید 1 تن کاغذ چاپی تقریباً 24 درخت قطع می‌شود. این 24 درخت باید ترکیبی از چوب نرم و چوب سخت باشد که هر درخت باید حدود 40 فوت طول و تقریباً 6-8 اینچ قطر داشته باشد.

تاثیر تولید کاغذ و قطع درختان بر محیط زیست

محیط زیست

روند تولید کاغذ از آنجایی که منجر به آلودگی می‌شود مورد انتقاد شدید حامیان محیط زیست قرار گرفته است. در واقع تولید کاغذ بر محیط زیست تأثیر منفی زیادی دارد زیرا درختان زیادی در این فرایند را از بین می‌روند. براساس داده های ارزیابی شده جهانی، جنگل‌های جهان تقریباً روزانه 80،000 تا 160،000 درخت را از دست می‌دهند و روزانه حجم زیادی از درختان در سراسر جهان قطع می‌شوند تا درصد قابل توجهی در صنعت کاغذ مورد استفاده قرار گیرند. جنگل‌زدایی مداوم، باعث تغییر در الگوهای آب و هوایی جهانی شده است. جدا از جنگل زدایی، صنعت تولید کاغذ نیز به آلودگی هوا کمک می‌کند. در ایالات متحده، صنایع کاغذ تقریباً 20٪ از آلودگی هوا را در سال 2015 به خود اختصاص داده بود. تولید کاغذ همچنین باعث آلودگی آب نیز خواهد شد. داده‌ها حاکی از آن است که تولید 1 تن کاغذ تقریباً 20،000 گالن آب را آلوده می‌کند.

بازیافت کاغذ

اهمیت بازیافت کاغذ

کاغذ بازیافتی به کاهش تاثیرات زیست محیطی تولید کاغذ کمک زیادی خواهد کرد. کاغذ حدود 5 تا 7 بار قابل بازیافت است. داده‌ها حاکی از آن است که با استفاده از یک تن کاغذ بازیافت شده می توان از قطع 17 درخت جلوگیری کرد. در نتیجه بهترین تصمیم این است که به جای قطع درختان، کاغذها را بازیافت کنیم و همچنین در استفاده از کاغذ دقت داشته باشیم. شما عزیزان می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با تاثیر تولید کاغذ بر محیط ‌زیست بیان کنید. جنگل زدایی بیشتر از گذشته در دوران مدرن امروزی دارد رخ میدهد به امید روزی که درخت کمتری قطع شود.

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید