ته سیگار خود را چه کنیم

0
559
ته سیگار خود را چه کنیم

راه حل های جدید برای پر زباله ترین زباله های جهان بنام ته سیگار. طیف وسیعی از تاکتیک‌های جدید با هدف محدود کردن آلودگی ته سیگار. از جمله قوانین پیشگامانه که می‌تواند شرکت‌های دخانیات را در قبال ضایعات محصولات خود مسئول بداند.

وقتی مقداری از آن به ساحل می‌رود – بطری‌های پلاستیکی، کیسه‌های پلاستیکی، بسته‌بندی مواد غذایی – ما یک یادآوری جدی دریافت می‌کنیم.

و اخیراً بخشی از این مشکل برای داوطلبانی که سواحل را برای جمع آوری زباله ها شانه می زنند، آشکارتر شده است: ته سیگار. سال گذشته سازمانی گزارش داد که ته سیگارها، حاوی مواد شیمیایی سمی و پلاستیکی، پرمصرف‌ترین کالا در پاکسازی ساحل جهانی آن‌ها بوده است. هر سال تریلیون ها ته سیگار پرتاب می شوند. پس در مورد آن چه کاری انجام می شود؟

گروه‌های حامی محیط‌زیست آموزش عمومی را در مورد اثرات زیست‌محیطی افزایش داده‌اند. و بر نصب سطل‌های بیشتر برای دفع ایمن قنداق‌ها فشار آورده‌اند. برخی از شهرها محدودیت هایی را برای مکان هایی که افراد می توانند. سیگار بکشند اعمال کرده اند یا برای تامین هزینه های پاکسازی، هزینه های اضافی برای سیگار تعیین کرده اند. آلودگی ته سیگار ادامه دارد.

اطلاعات و زیرساخت درباره ته سیگار

بیل هیکمن، مدیر منطقه ای کالیفرنیای جنوبی در گزارشی می گوید: «ته سیگارها می توانند سموم را به دام بیاندازند و آن را به محیط آبی منتقل کنند. مطالعات نشان داده است که این مواد شیمیایی می توانند برای ماهی ها سمی باشند. علاوه بر آموزش عمومی، کمپین Surfrider همچنین به شهرها کمک کرده است تا صدها ظرف جدید را در مناطق پرحجم مانند بارهای بیرونی یا نزدیک پیاده‌روهای ساحلی نصب کنند تا از بین بردن ایمن قنداق راحت‌تر شود.

شلی اریکسن، داوطلب Surfrider که این تلاش را در سانفرانسیسکو رهبری می‌کند، می‌گوید: «در مناطقی که ما قوطی‌ها را نصب می‌کنیم و به مردم آموزش می‌دهیم تا از آنها استفاده کنند. شاهد کاهش بیش از 60 درصدی زباله‌های سیگار هستیم. او می‌گوید از آنجایی که ممنوعیت استعمال دخانیات در داخل خانه، سیگاری‌ها را به بیرون از خانه سوق داده است. آنها به زیرساخت‌های بهتری برای جمع‌آوری زباله‌ها و دور نگه‌داشتن ته‌نشین‌ها از خیابان نیاز دارند.

او می‌گوید: زباله‌های ته سیگار آخرین شکل قابل قبول زباله از نظر اجتماعی است و ما در تلاش هستیم تا این ذهنیت را تغییر دهیم. همه چیز مربوط به آب تمیز دریاها است. ته سیگارهایی که روی زمین پرت می شوند دیر یا زود راه خود را به آب باز می کنند. چه مواد شیمیایی در هنگام بارندگی آزاد شوند و چه از فاضلاب خارج شوند و به رودخانه ها و دریاچه ها بروند.

به همین دلیل است که Surfrider از قانون دیگری از کالیفرنیا حمایت می کند. قانونی که مسئولیت تولیدکننده را در بر می گیرد. کالیفرنیا هرگونه محصولات تنباکوی با فیلترهای یکبار مصرف را ممنوع می‌کند. و از تولیدکنندگان محصولاتی مانند بخارساز و سیگارهای الکترونیکی می‌خواهد اطمینان حاصل کنند. که می‌توان آنها را بازیافت کرد یا از طریق برنامه‌های بازپس گیری به درستی دور انداخت.

دودهای سیگار

صنعت تنباکو فیلترها را به عنوان یک بهبود سلامت در سیگار به کار برده است. اما مطالعات خلاف آن را نشان می دهد. طبق گزارشی از دفتر جراح عمومی که در سال 2016 منتشر شد، شواهد نشان می‌دهد که فیلترهای تهویه‌شده ممکن است با این که سیگاری‌ها را قوی‌تر استنشاق کنند و در نتیجه مواد سرطان‌زای موجود در دود سیگار را عمیق‌تر به بافت‌های ریه بکشانند، در خطر ابتلا به سرطان ریه نقش داشته باشد.

امروزه تقریباً تمام سیگارهای کارخانه ای که به فروش می رسند حاوی فیلتر هستند. صنعت شروع به استفاده از آنها – و تبلیغ مزایای فرضی آنها کرد.

مطالعه‌ای در سال 2017 در مجله موسسه ملی سرطان با بررسی ادبیات پزشکی اخیر در مورد این موضوع نتیجه‌گیری کرد که «تهویه با فیلتر به افزایش آدنوکارسینوم ریه در میان سیگاری‌ها، یکی از خطرناک‌ترین اشکال سرطان ریه، کمک کرده است، و بنابراین، « FDA باید استفاده از آن را تا حد ممنوعیت تنظیم کند.»

ته سیگار خود را چه کنیم

مسئولیت تولید کننده سیگارها

از آنجایی که سازمان‌های مرتبط با آلودگی پلاستیکی در سرتاسر جهان به هم متصل می‌شوند. یک استراتژی هماهنگ در حال ظهور است.

هیچ مقدار تغییر رفتار مصرف کننده یا بهبود برنامه های بازیافت نمی تواند با حجم انبوه پلاستیک های کم ارزش، مانند محصولات یکبار مصرف مانند نی و کیسه، مقابله کند. بدون اینکه تولیدکنندگان محصولات خود را برای ایجاد زباله کمتر تغییر دهند.

اتحادیه اروپا اخیراً قانون «اقتصاد دایره‌ای» را تصویب کرده است

که شامل زبان مسئولیت تولیدکننده می‌شود، که مسئولیت هزینه‌های زیست‌محیطی یک محصول را به عهده تولیدکننده می‌گذارد و تولیدکنندگان را تشویق می‌کند درباره چرخه عمر کامل یک محصول فکر کنند.

سنبورن می‌گوید: «وقتی آن‌ها محصولی را طراحی می‌کنند که حاوی پلاستیک است و قرار است سوزانده شود. کار زیادی نمی‌توانیم انجام دهیم». “این یک طراحی وحشتناک است. باید تغییر کند و افرادی که باید برای تغییر آن هزینه کنند، افرادی هستند که آنها را می سازند. نه بقیه.»

مین در سال 2001 قوانینی را برای برنامه واریز و بازپرداخت در نظر گرفت، که در آن بسته‌های سیگار یک دلار کارمزد داشتند و پنج سنت بازپرداخت برای ته‌نوش‌هایی که به مراکز بازخرید بازگردانده می‌شد، داده می‌شد.

قانون تصویب نشد نیویورک در سال های 2010 و 2013 تلاش کرد چیزی مشابه را تصویب کند. پنسیلوانیا ممکن است این موضوع را تابستان امسال مطرح کند. نماینده ایالت کریس راب امیدوار است که یک صورتحساب افزایش چرخه فیلتر سیگار را معرفی کند که 20 سنت به یک بسته سیگار اضافه می کند تا مراکز جمع آوری بودجه را تامین کند و راه های ایمن برای استفاده مجدد از زباله ها را بیابد.

سارا لیکمن، مدیر پروژه برنامه مین پایدار سازمان می‌گوید: «ما فکر نمی‌کنیم که جوامع، مالیات‌دهندگان و نسل‌های آینده باید با مشکلی که ایجاد نکرده‌اند دست و پنجه نرم کنند.

و این باید به عهده صنعت دخانیات باشد که این کار را فراهم کند. سنبورن می‌گوید که هیچ مکان دیگری در جهان را ندیده است که با موفقیت مشکل آلودگی ته سیگار را حل کند. او می‌گوید: «تا زمانی که بسته را عوض نکرده باشید و از شر فیلتر پلاستیکی خلاص شوید. نمی‌دانم چگونه می‌توانید. اگرچه انجام این کار دشوار است، زیرا آنها لابی می کنند – این یک دعوا خواهد بود.

منبع: therevelator

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید