دانشمندان ژاپنی واکسن ضد پیری را کشف کردند.یک تیم تحقیقاتی ژاپنی گفت واکسنی را برای حذف سلول‌های زامبی که با افزایش سن تجمع می‌یابند و به سلول‌های مجاور آسیب می‌رسانند. یک تیم تحقیقاتی ژاپنی گفت واکسنی را برای حذف سلول‌های زامبی که با افزایش سن تجمع می‌یابند.آنها به  سلول‌های مجاور آسیب می‌رسانند و باعث بیماری‌های مرتبط با پیری از جمله سفت شدن شریان‌ها می‌شوند، ساخته است

این تیم، از جمله پروفسور دانشگاه جونتندو، تورو مینامینو، تأیید کردند که موش‌هایی که با این واکسن تجویز شده‌اند. کاهش در سلول‌های زامبی، که از نظر پزشکی به عنوان سلول‌های پیر شناخته می‌شوند. آنها در مناطقی که تحت تأثیر سفت شدن شریان قرار گرفته‌اند، نشان دادند

واکسن ضد پیری

ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که (واکسن) برای درمان سفتی شریان، دیابت و سایر بیماری‌های مرتبط با پیری استفاده شود.» نتایج تحقیقات این تیم در نسخه آنلاین مجله Nature Aging در روز جمعه منتشر شد.

سلول های پیر به سلول هایی اطلاق می شود که تقسیم خود را متوقف کرده اند اما نمی میرند. آنها با آزاد کردن مواد شیمیایی که باعث التهاب می شوند به سلول های سالم مجاور آسیب می رسانند.

این تیم پروتئینی را که در سلول‌های پیر در انسان و موش یافت می‌شود شناسایی کردند و یک واکسن پپتیدی بر اساس اسید آمینه‌ای که پروتئین را تشکیل می‌دهد، ساختند.

آنتی بادی در دوران پیری

این واکسن بدن را قادر می‌سازد تا آنتی‌بادی‌هایی ایجاد کند که خود را به سلول‌های پیر می‌چسبند، که توسط گلبول‌های سفید خون که به آنتی‌بادی‌ها می‌چسبند، حذف می‌شوند.

هنگامی که تیم واکسن را بر روی موش‌های دارای سفتی شریانی تزریق کرد، بسیاری از سلول‌های پیر انباشته شده برداشته شدند و نواحی تحت تأثیر این بیماری کوچک شدند.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

به گفته این تیم، هنگامی که روی موش های مسن تجویز شد، پیشرفت ضعف آنها کندتر از موش های واکسینه نشده بود.  بسیاری از داروهای موجود برای حذف سلول های پیر به عنوان عوامل ضد سرطان استفاده می شوند و ممکن است عوارض جانبی منفی ایجاد کنند. به گفته تیم تحقیقاتی، عوارض جانبی واکسن جدید کمتر بود، در حالی که اثربخشی آن طولانی‌تر بود.

منبع www.japantimes.co.jp

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید