مردم در سراسر جهان نگران نوع  COVID-19 بنام امیکرون Omicron هستند. ما آخرین اطلاعات تخصصی را در مورد این نوع جدید جمع آوری کرده ایم و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر، به روز رسانی این مقاله ادامه خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

نوع امیکرون  Omicron چیست؟

نوع Omicron کووید-19 بر اساس شواهدی مبنی بر اینکه دارای چندین جهش است که ممکن است بر نحوه رفتار آن تأثیر بگذارد. هنوز عدم قطعیت قابل توجهی در مورد Omicron وجود ندارد و تحقیقات زیادی برای ارزیابی قابلیت انتقال، شدت و خطر عفونت مجدد آن در حال انجام است.

نوع امیکرون  Omicron چگونه توسعه یافت؟

هنگامی که یک ویروس به طور گسترده در گردش است و باعث عفونت های متعدد می شود، احتمال جهش ویروس افزایش می یابد. هر چه یک ویروس فرصت های بیشتری برای انتشار داشته باشد، فرصت های بیشتری برای دستخوش تغییرات دارد.

انواع جدیدی مانند Omicron یادآور این است که همه گیری COVID-19 هنوز به پایان نرسیده است. بنابراین ضروری است که مردم واکسن را در صورت در دسترس بودن دریافت کنند و به پیروی از توصیه های موجود در مورد جلوگیری از انتشار ویروس، از جمله فاصله گذاری فیزیکی، پوشیدن ماسک، شستن منظم دست ها و تهویه مناسب فضاهای داخلی ادامه دهند.

همچنین بسیار مهم است که واکسن ها و سایر اقدامات بهداشت عمومی در همه جا در دسترس باشند. نابرابری واکسن، کشورهای با درآمد کمتر – بسیاری از آنها در آفریقا – را تحت الحمایه COVID-19 قرار می دهد.کشورهایی که تامین کننده واکسن هستند باید فورا دوزهایی را که وعده داده بودند تحویل دهند.

نوع امیکرون Omicron کجا موجود است؟

نوع Omicron اکنون در بسیاری از کشورهای جهان شناسایی شده است. گزارش می دهد که Omicron احتمالاً در بیشتر کشورها وجود دارد، حتی اگر هنوز شناسایی نشده باشد.

امیکرون

اومیکرون

آیا نوع امیکرون Omicron شدیدتر از سایر انواع COVID-19 است؟

یافته های اولیه نشان می دهد که Omicron ممکن است شدت کمتری نسبت به نوع دلتا داشته باشد، اما داده های بیشتری مورد نیاز است و WHO هشدار می دهد که نباید آن را به عنوان “خفیف” نام گذاری کرد.

مطالعات در حال انجام است و این اطلاعات به محض در دسترس قرار گرفتن به روز خواهد شد. مهم است به خاطر داشته باشید که همه انواع کووید-19 می توانند باعث بیماری شدید یا مرگ شوند، از جمله نوع دلتا که هنوز در سراسر جهان غالب است، به همین دلیل است که جلوگیری از انتشار ویروس و کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس بسیار مهم است.

آیا نوع امیکرون Omicron مسری تر است؟

Omicron سریعتر از انواع دیگر گسترش می یابد.بر اساس اطلاعات موجود، WHO معتقد است که احتمال دارد Omicron از نوع دلتا در جایی که انتقال COVID-19 در جامعه وجود دارد پیشی بگیرد.

با این حال، واکسینه شدن و انجام اقدامات احتیاطی مانند پرهیز از فضاهای شلوغ، حفظ فاصله با دیگران و استفاده از ماسک برای کمک به جلوگیری از شیوع COVID-19 بسیار مهم است و ما می دانیم که این اقدامات در برابر انواع دیگر موثر بوده است.

آیا نوع امیکرون Omicron علائم مختلفی ایجاد می کند؟

هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد Omicron علائم COVID-19 متفاوت از سایر انواع COVID-19 ایجاد می کند.

آیا واکسن‌های COVID-19 در برابر نوع امیکرون  Omicron مؤثر هستند؟

محققان در حال بررسی هرگونه تأثیر احتمالی نوع Omicron بر اثربخشی واکسن‌های COVID-19 هستند. اطلاعات هنوز محدود است، اما ممکن است کاهش اندکی در اثربخشی واکسن ها در برابر بیماری های شدید و مرگ، و کاهش در پیشگیری از بیماری های خفیف و عفونت وجود داشته باشد.

با این حال، WHO  گزارش می دهد که تا کنون به نظر می رسد واکسن های موجود در حال حاضر محافظت قابل توجهی در برابر بیماری های شدید و مرگ دارند.

همچنین مهم است که برای محافظت در برابر سایر انواع پرتیراژ مانند دلتا واکسینه شوید. وقتی نوبت شماست، حتما واکسن بزنید. اگر واکسیناسیون شما شامل دو دوز است، مهم است که هر دو را دریافت کنید تا حداکثر محافظت را داشته باشید.

آیا عفونت قبلی COVID-19 در برابر نوع امیکرون  Omicron مؤثر است؟

WHO  گزارش می دهد که شواهد اولیه نشان می دهد که عفونت قبلی می تواند محافظت کمتری در برابر Omicron در مقایسه با سایر انواع نگران کننده مانند دلتا ارائه دهد.

با این حال، اطلاعات هنوز محدود است و ما به‌روزرسانی‌ها را به محض دردسترس شدن به اشتراک خواهیم گذاشت.  حتی اگر قبلاً کووید-19 داشته اید، و فکر می کنید که ایمن هستید باید بگویم که حتما باید واکسن بزنید.

در حالی که افرادی که از COVID-19 بهبود می یابند ممکن است مصونیت طبیعی در برابر این ویروس ایجاد کنند، ما هنوز نمی دانیم که چقدر طول می کشد یا چقدر از شما محافظت می شود.

واکسن ها محافظت مطمئن تری را ارائه می دهند.

آیا آزمایش‌های فعلی COVID-19 نوع امیکرون  Omicron را تشخیص می‌دهند؟

آزمایش‌های تشخیصی سریع مبتنی بر PCR و آنتی ژن که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنان برای تشخیص عفونت COVID-19، از جمله Omicron، ادامه می‌یابد.

آیا احتمال ابتلای کودکان به نوع امیکرون  Omicron بیشتر است؟

تحقیقات در مورد قابلیت انتقال Omicron ادامه دارد و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتر، به‌روزرسانی خواهیم کرد.

با این حال، افرادی که از نظر اجتماعی با هم مخلوط می شوند و افرادی که واکسینه نشده اند بیشتر مستعد ابتلا به COVID-19 هستند.

واکسن زدن می تواند در سویه های جدید موثر باشد

واکسن زدن می تواند در سویه های جدید موثر باشد

چگونه می توانم از خودم و خانواده ام در برابر نوع امیکرون  Omicron محافظت کنم؟

مهمترین کاری که می توانید انجام دهید کاهش خطر قرار گرفتن در معرض ویروس است. برای محافظت از خود و عزیزانتان، مطمئن شوید که:

از ماسکی استفاده کنید که بینی و دهان شما را بپوشاند. هنگام گذاشتن و برداشتن ماسک از تمیز بودن دست‌هایتان مطمئن شوید.

حداقل 1 متر از دیگران فاصله فیزیکی داشته باشید.

از فضاهای با تهویه ضعیف یا شلوغ خودداری کنید. پنجره ها را برای بهبود تهویه داخل خانه باز کنید.

دست های خود را مرتب بشویید.

وقتی نوبت شماست، واکسن بزنید. واکسن های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی برای کووید-19 ایمن و موثر هستند.

چگونه می توانم در مورد امیکرون  Omicron و سایر انواع کووید-19 با فرزندم صحبت کنم؟

اخبار مربوط به COVID-19 و اکنون نوع Omicron در زندگی روزمره ما هجوم آورده است و طبیعی است که کودکان خردسال کنجکاو سوالاتی داشته باشند .

کودکان حق دارند بدانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، اما باید به روشی مناسب برای آنها توضیح داده شود. از کودک خود دعوت کنید تا آنچه را که شنیده است به اشتراک بگذارد و به پاسخ های او گوش دهید.

مهم است که کاملاً درگیر باشند و هر ترسی که دارند را جدی بگیرند. صبور باشید، بیماری همه گیر و اطلاعات غلط باعث نگرانی و عدم اطمینان بسیاری برای همه شده است.

. مطمئن شوید که خودتان در مورد آخرین اطلاعات به روز هستید. وب‌سایت‌های سازمان‌های بین‌المللی مانند یونیسف و سازمان بهداشت جهانی منابع عالی اطلاعات در مورد همه‌گیری هستند.

اگر جواب را نمی دانید، حدس نزنید. از آن به عنوان فرصتی برای بررسی پاسخ ها با هم استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بچه‌ها نشانه‌های عاطفی خود را از بزرگسالان می‌گیرند، بنابراین حتی اگر نگران فرزند کوچک خود هستید و می‌دانید که ممکن است ناراحت باشد، سعی کنید ترس‌های خود را بیش از حد با فرزندتان در میان نگذارید.

 

منبع :http://www.unicef.org/

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید