دلایلی که شوهرها در خانه هیچ کاری انجام نمی دهند چیست؟

0
1223
دلایلی که شوهرها در خانه هیچ کاری انجام نمی دهند چیست؟
Woman cleaning floors at home while her lazy man sitting in couch

کمک نکردن مردان در خانه در همه جای دنیا عامل مهمی است برای جنگ و نارضایتی در زندگی. حال ما چگونه می توانیم این نارضایتی را از زندگی دور کنیم تا لطمه به زندگی مشترک وارد نکند.

زمانی که شوهران در کار خانه به همسران خود کمک نمی کند سطح استرس در خانه به شدت افزایش می یابد. اگر شوهران بپرسید که منبع اصلی استرس چیست؟ تعداد خیلی کمی از آنها قبول می کنند که با انجام ندادن سهم خود در خانه باعث ایجاد خستگی و استرس شده اند.زوج ها تقریباً به همان اندازه که بر سر پول دعوا می کنند، بر سر اینکه چه کسی در خانه چه کاری انجام می دهد، دعوا می کنند.

باهم درمورد کارهای خانه صحبت کنید.

تقسیم نابرابر کارها می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

ازدواج شراکتی است که شامل کسب و کار عملی اداره خانواده می باشد. این بدان معناست که سوابق مالی، نگهداری از خانه، خرید، برنامه ریزی، نظافت، آشپزی، مراقبت از کودکان، حمل و نقل و غیره را نگه دارید.

وقتی جنبه های عملی به خوبی اجرا شود، صلح و هماهنگی بیشتری وجود دارد. با این حال، اگر دوستان به خانه بیایند و خانه به هم ریخته باشد، یا اگر لباس تمیزی برای پوشیدن وجود نداشته باشد، یا باران شدیدی ببارد و سقف نشتی به دلیل تعلل تعمیر نشود، تحریکات بیشتر می شود. سوء تفاهم شکل می گیرد و ممکن است درگیری ایجاد شود.

زمان انجام کارها در مردان و زنان متفاوت است

زمان انجام کارها در مردان و زنان متفاوت است

چگونه کارهای خانه را تقسیم کنیم

بزرگترین اشتباه مردان این است که از همسر خود درخواست کنند تمامی کارهای خانه را انجام دهند. این درخواست به معنی این است که مسئولیت کار خانه فقط فقط با زن ها می باشد.

در واقع، کارهای خانه کاملا مشترک می باشد. که انجام دادن این کارها و تقسیم کارها می تواند یک ازدواج شاد و موفق شکل دهد. در اینجا نحوه انجام آنها را توضیح داده ایم.

کارهای خانه کاملا مشترک می باشد

اولویت ها را بشناسید

اولویت های خود را به عنوان یک زوج تعیین کنید. واقعاً چه چیزی برای هر یک از شما مهم است؟ بسیاری از زوج‌ها متوجه می‌شوند که به شیوه‌ای متفاوت به تقسیم کارها نگاه می‌کنند. نابسامانی در خانه همه افراد را آزار می دهد.

با انجام ندادن کارهای خانه و عدم نظم شما می خواهید همسرتان را آزار دهید در اشتباه هستید باید در مورد کارها باهم مصالحه کنید. در مورد همه مسائل خانه باهم صحبت کنید که مثلا آیا غذای خانگی را می پسندی یا غذای آماده ؟ در مورد نظافت خانه باهم صحبت کرده و تقسیم کار کنید.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

مردان کار در خانه را واقعا بلد نیستند

موانع راه را پیش بینی کنید.

با هم بنشینید و فهرستی از کارهایی تهیه کنید که هر یک از شما کاملاً از انجام آنها متنفر است. اگر هر دوی شما از یک کار بیزارید، پس راهی برای سازش در انجام این کار خاص ناخوشایند بیابید.

یا شاید بتوانید با هم، به عنوان یک تیم، این کار وحشتناک را حل کنید.توافق بر سر یک جدول زمانی همچنین مهم است که به ساعت های بدن یکدیگر توجه کنید.

برخی از مردم صبحگاهی هستند و برخی از مردم جغد شب هستند. مجبور کردن یکدیگر به انجام یک پروژه یا کار در حالی که واقعاً آماده انجام آن نیستند، تنها تنش ایجاد می کند. زمان بندی را سرلوحه ای این توافقت ها کنید.

اول هفته برنامه ریزی کنید و تقسیم کار کنید.

به یکدیگر اطلاع دهید که هفته آینده چگونه خواهد بود: جلسات، وظایف، مناسبت های خاص و غیره. سپس تصمیم بگیرید که چه کسی قرار است چه کاری انجام دهد، فهرستی تهیه کنید و لیست را بهم نشان دهید.

به یکدیگر اطلاع دهید که هفته آینده چگونه خواهد بو

به یکدیگر اطلاع دهید که هفته آینده چگونه خواهد بو

به ارزیابی مجدد ادامه دهید

اگر یکی از شما به وعده‌های خود برای انجام کارهای اطراف خانه‌تان عمل نمی‌کند، سعی کنید با هم دلیل این بی‌میلی را کشف کنید. گاهی اوقات یکی از شریک ها زمان لازم برای انجام کاری را بیش از حد متعهد یا دست کم می گیرد.

سرزنش کردن شریک زندگی خود به خاطر کارهایی که انجام نشده است مؤثر نخواهد بود. طرح خود را مجدداً ارزیابی کنید و در صورت نیاز تنظیم کنید.

انعطاف پذیر باشید و به شریک زندگی خود اجازه دهید تا وظایف خود را به روشی خاص انجام دهد. اگر بعد از بحث در مورد وضعیت، شما دو نفر واقعاً نمی توانید کارها را انجام دهید، پس باید چند انتخاب داشته باشید.

به برخی از مناطق خانه و حیاط خود نگاه کنید که ممکن است بخواهید برای صرفه جویی در زمان و هزینه آنها را کاهش دهید. یا سعی کنید خانه خود را مرتب کنید تا کارآمدتر کار کند.

از خود بپرسید که آیا برخی از کارها حتی باید به طور منظم انجام شوند. به عنوان مثال، اگر چمن زنی زمان زیادی می برد، سعی کنید چمن را با گل های وحشی جایگزین کنید. اگر از اتو کردن متنفرید، لباس‌هایی را که نیاز به اتو کردن دارندرا اصلا نخرید.

آیا واقعاً برای شما مهم است که پنجره ها برق بزنند؟ پس از بررسی مجدد استانداردهای خانه داری، ممکن است کارهای شما از نظر احساسی و فیزیکی کمتر خسته شوند.

گاهی اوقات کمک نکردن مردان در خانه می تواند ریشه از خانواده داشته باشد. آنها از پدران خود یاد نگرفته اند.

در مورد کارهای که از انجامش تنفر دارید صحبت کنید.

کمک نکردن مردان در خانه

کلام آخر و جمع بندی :

اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید استانداردهای خود را پایین بیاورید، می‌توانید در صورتی که بودجه شما بتواند از عهده آن برآید، از شخصی برای انجام امور خانه کمک بگیرید.

می‌توانید شخصی را استخدام کنید تا حمام‌هایتان را تمیز کند، جاروبرقی بکشد، گرد و غبار کند، پنجره‌ها را براق کند، ملحفه‌های تخت را عوض کند، اتو کند، تعمیر کند یا وسایل فصلی را پایین بیاورد. کمک از شخصی برای انجام امور خانه فقط کمک به زن خانه نمی باشد بلکه کمک به شوهر می باشد چراکه کار خانه را هردو طرف باید انجام دهند.

نتیجه خبر خوب این است کمک نکردن مردان در خانه با صحبت قابل حل می باشد. بسیاری از این دلایل کمک نکردن شوهرتان به کارهای خانه را می توان از طریق برقراری ارتباط مناسب برطرف کرد. رسیدن به تفاهم در مورد تقسیم کارهای خانه قبل از شروع زندگی مشترک، ایده آل ترین موقعیت است، اما برخی از ما در حال حاضر درگیر آن هستیم. ما در نهایت به یک تقسیم کار رسیدیم که برای هر دوی ما مفید بود.

منبع : www.verywellmind.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید