ده مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی

0
1345
ده مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی  هم در دکوراسیون خانه به ما کمک می کنند و هم هوای خانه را تمیر نگه می دارند. با این حال، دانستن اینکه کدام گونه از گیاهان برای شرایط داخلی مناسب هستند و همچنین نحوه مراقبت صحیح از آنها می تواند دشوار باشد.

ما 10 مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی را که در خانه می توانند رشد کنند جمع آوری کرده ایم و از کارشناسان پرسیده ایم که چگونه می توانید آنها را تا زمانی که ممکن است در خانه نگه دارید.

1- گیاه پنیر سوئیسی

گیاه پنیر سوئیسی آب و هوای گرم را دوست دارد

ده مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی

شکی نیست که شما “گیاه پنیر سوئیسی” را در خیلی مکان ها دیده‌اید، زیرا آنها یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی هستند که در حال حاضر در اطراف هستند. برگ‌های سرسبز آن‌ها با سوراخ‌های متمایز، ظاهری خیره‌کننده در هر اتاقی ایجاد می‌کنند و می‌توانند متناسب با هر فضایی رشد کنند.

گیاه پنیر سوئیسی آب و هوای گرم و دور از نور مستقیم خورشید را ترجیح می دهند و از تمیز کردن منظم با پارچه نرم و مرطوب سود می برند.

بنیانگذار Beyond Sunflowers، یک فروشگاه گیاهی مستقر در ملبورن گفت: اجازه دهید 4 سانتی متر بالای خاک بین آبیاری خشک شود زیرا آبیاری بیش از حد ممکن است منجر به پوسیدگی ریشه شود، نشانه های آن زرد شدن یا پژمرده شدن برگ ها است.

برای بهترین نتیجه، گیاه پنیر سوئیسی باید از شرایط نسبتاً مرطوب برخوردار باشد، بنابراین از گرمایش و سرمایش مصنوعی خودداری کنید، آنها در بهار و تابستان زمانی که در ظروف کاشته می شوند نیاز به تغذیه ماهانه دارند.

2- پیچک شیطان

درختی است که به سرعت در حال رشد است

درختی است که به سرعت در حال رشد است

پیچک شیطان، همچنین به عنوان پوتوس طلایی یا پوتوس شناخته می شود، درختی است که به سرعت در حال رشد و بخشش است و برای هر موقعیتی در خانه مناسب است. این گیاهان چه در سبدهای آویز در گلدان قرار داده شوند و چه قلمه هایی که در گلدان های شیشه ای قرار می گیرند، این گیاهان بسیار خیره کننده هستند.

دارای برگ های به شکل قلب می باشد. سفید و سبز خالدار است. آنها به شدت به خشکی مقاوم هستند و نیازی به کود دهی منظم ندارند.

هفته ای یک بار به صورت عمیق به آنها آب دهید و در زمستان به یک هفته در میان کاهش دهید. بهار و تابستان بهترین زمان برای هرس و تکثیر گیاه شماست و قلمه ها را در ظرف های شیشه ای آب قرار دهید تا ریشه زایی را تقویت کنید.

3- دراسنا نقره ای

DRACAENA MASSANGEANA

DRACAENA MASSANGEANA

دراسنا نقره ای یکی از گیاهان قدیمی و بسیار محبوب خانگی است. این گیاه به دلیل طرح و رنگ جذاب برگ‌هایش و به خاطر نگهداری آسانی که دارد، بسیار محبوب است. دراسنا نقره ای  با نام علمی “DRACAENA MASSANGEANA” بومی آفریقاست و گیاهی زینتی است که ارتفاع آن به 4.5 الی 15 متر هم می رسد، اما در نگهداری آپارتمانی 1 الی حدود 2 متر قد می کشد. بخاطر نگهداری آسان و دوام و سرعت رشد کند، دراسنا برگ بلالی تا مدت ها جایش را در ترکیب دکور آپارتمان حفظ می کند

اگر به دنبال یک گیاه بزرگ هستید این یک گزینه عالی است. این گیاه بهتر است در نور غیر مستقیم روشن قرار گیرد اما می تواند نور کم را تحمل کند. فقط یک بار در هفته به آبیاری آن نیاز دارید.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که Dracaena “Massangeana” برای سگ‌ها و گربه‌ها سمی است، بنابراین اگر دوستان پشمالو در اطراف خانه دارید بهترین گزینه نیست.

4-سوسن صلح یا اسپاتی فیلوم

گیاهان گرمسیری

گیاهان گرمسیری

اسپاتی فیلوم، که معمولاً به عنوان نیلوفر صلح شناخته می شود، مدت هاست که یک گیاه خانگی محبوب بوده است، به خصوص از زمانی که ناسا آن را در لیست بهترین گزینه های تصفیه هوا قرار داده است. دارای شاخ و برگ های سبز تیره و براق و گل های سفید خیره کننده است که معمولاً بین 45 تا 65 سانتی متر رشد می کنند.

این گیاهان گرمسیری در نور روشن و غیرمستقیم رشد می کنند، می توانند نور کم را تحمل کنند، اما ممکن است باعث شکوفایی ضعیف آن شود.

یک سوسن صلح معمولاً فقط یک بار در هفته در ماه های گرمتر آبیاری و اسپری آب می شود و در زمستان کمتر آبیاری کنید.

آنها از خاک خیس متنفرند و مستعد پوسیدگی ریشه هستند، بنابراین بگذارید گیاهان بین دو آبیاری کمی خشک شوند.

حتما شاخ و برگ ها را پاک کنید تا از تجمع گرد و غبار جلوگیری کنید. این گیاه برای حیوانات خانگی بسیار مضر می باشد و همچنین برای کودکان در صورت خوردن بسیار خطرناک می باشد.

5- بروملیاد

بهترین گیاهان آپارتمانی

بهترین گیاهان آپارتمانی

از بروملیاد نترسید. وقتی در داخل خانه هستند، به نور متوسط تا روشن (اما نه نور مستقیم خورشید) نیاز دارند و در گلدان های کم عمق با زهکشی سریع به خوبی عمل می کنند.گیاه را یک بار در هفته در ماه های گرمتر و کمتر در زمستان آبیاری کنید. از نکته‌های جالب روش آب دادن این گیاهان است، آب را باید در وسط کاسه‌ای ریخت که از برگ گیاهان درست شده نه روی کمپوست و خاک گلدان بعضی بروملیادها اصلاً نیازی به آب ندارند. اگر بروملیاد خود را به طور مرکزی آبیاری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که فنجان مرکزی را هر چند وقت یکبار بشویید تا نمک های جمع شده از بین برود. اما به طور کلی ، کافی است که این گیاهان از طریق خاک هفتگی در فصل رشد آبیاری کنیم و در دوره استراحت زمستانی آبیاری را کاهش دهیم. هرگز اجازه ندهید گیاه در آب ایستاده استراحت کند.

مطمئن شوید که آن را به طور منظم برگ هاشو اسپری آب بزنید. آنها را هفته ای یکبار با کود تغذیه کنید.

6- گیاه ماری یا سانسوریا

گیاهان آپارتمانی منشا آن آفریقای جنوبی و آسیا

گیاهان آپارتمانی منشا آن آفریقای جنوبی و آسیا

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی  منشا آن آفریقای جنوبی و آسیا است، گیاه ماری است که به عنوان گیاه ماری یا سانسوریا شناخته می شود.

این گیاه را  بنام زبان مادرشوهر هم می شناسند. این نام به نوک تیز برگ ها اشاره دارد که نمادی از زبان تیز مادرشوهر است.

این گیاه عمودی و آبدار می تواند تا دو متر رشد کند و بسیار مقاوم است. باید چند ساعت در روز در نور روشن با مقداری آفتاب مستقیم قرار گیرد.

این گیاه سایه را تحمل می کند، اما رشد گیاه به زمان بیشتری نیاز دارد. آبیاری آن بطور متوسط می باشد. به طوری که ریشه های آن در تابستان کمی مرطوب است، اما در زمستان خشک شود تا از پوسیدگی جلوگیری شود. این گیاه را بیش از حد آبیاری نکنید زیرا گیاه ترجیح می دهد خیلی خشک باشد تا خیلی مرطوب باشد.

7-زاموفیلیا

این گیاه تقریباً نابود نشدنی است

ده مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی

این گیاه خیره کننده نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه به عنوان “تقریباً نابود نشدنی” شناخته شده است و برای کسانی که خیلی هواسشون به گیاه نمی باشد عالی است. زیرا در برابر خشکسالی مقاوم است. این گیاه بومی آفریقا است و دارای برگهای براق سبز و عمیق است و قادر است مدت طولانی بدون آب زنده بماند. دلیل مقاوم بودن این گیاه به دلیل توانایی آن در ذخیره آب در غده سیب زمینی مانند است. برای مراقبت از زاموفیلیا خود، آن را زیاد آبیاری نکنید.

یک بار در ماه آبیاری کافی است. بهتر است در یک منطقه سایه تا روشن قرار گیرد، با این حال یک نقطه سایه را تحمل می کند، اما رشد آن سریع نمی باشد.

آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید زیرا گیاه ممکن است بسوزد.  می توانید در بهار این گیاه را کود دهی کنید و زمانی که متوجه بر آمدگی ریشه ها شدید آن را به گلدانی بزرگتر منتقل کنید.

8- آنتوریوم

گیاهی با رنگ شگفت انگیز

گیاهی با رنگ شگفت انگیز

این گیاهان آپارتمانی  محبوب در اصل اهل کلمبیا هستند و دارای برگ های چرمی بلند و سبز تیره هستند و گل هایی به شکل قلب زیبا، قرمز، صورتی و سفید می باشند که می توانند هفته ها دوام بیاورند.

برای اینکه گیاه رشد خوبی داشته باشند به نور زیاد (اما نه مستقیم خورشید) نیاز دارد. ارتفاع آن تا 45 سانتی متر می رسد و خاک باید از بهار تا پاییز به طور یکنواخت مرطوب و در زمستان کمی خشک تر باشد. آنتوریوم از کوددهی هر دو هفته یکبار در بهار و تابستان با کود مایع با فسفر بالا باید تغذیه شوند.

9-گیاه پرسیاوشان

پرسیاوشان یکی از زیباترین انواع سرخس‌هاست

ده مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی

پرسیاوشان یکی از زیباترین انواع سرخس‌هاست. برگهایی ریز، توری مانند و سبزرنگ دارد. این گیاه به عنوان یک سرخس مقاوم شناخته می‌شود، بخصوص در مقایسه با سرخس‌های گرمسیری تطبیق پذیری بسیار بیشتری دارد. اما بهتر است گول این حرفها را نخورید! چون نگهداری از پرسیاوشان در داخل منزل کاری حساس است و باید به اندازه کافی به آن وقت و انرژی اختصاص دهید. آن با برگ‌های براق سبز رنگ خود، رنگ و طراوت بی‌نظیری به محیط هدیه می‌دهد.
پرسیاوشان در طبیعت در شکاف سنگها، نزدیکی رودخانه‌ها و چشمه‌های آب گرم پیدا می‌کنیم.

آنها به نور زیاد نیاز ندارند به خوبی در یک مکان گرم با کمی رطوبت رشد می کنند. با قرار دادن یک نعلبکی پر از سنگریزه در زیر گلدان، یک محیط جنگل بارانی را برای این گیاه فراهم کنید. زیر نعلبکی را تا بالای سنگریزه ها با آب پر کنید و با تبخیر شدن آب، یک میکروکلیم مرطوب در اطراف گیاه ایجاد می کند

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

9-فیکوس الاستیکا

گیاه لاستیکی یا انجیر لاستیکی

گیاه لاستیکی یا انجیر لاستیکی

با برگ‌های براق و سبز تیره و شرابی، گیاه لاستیکی یا انجیر لاستیکی در مورد گیاهان خانگی مورد توجه است. می تواند در یک گلدان کوچک بماند یا تشویق شود که به یک درخت بزرگ داخلی تبدیل شود.

این یک گزینه مقاوم در برابر دما است که نور روشن و غیر مستقیم را با آبیاری هفتگی در فصول گرمتر دوست دارد و در فصول سردتر می تواند با آبیاری ماهانه یا دو هفته ای دوام بیاورد.

 

منبع: www.bhg.com.au

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید