دیدن کارتون در بزرگسالان نرمال است؟

1
1567
دیدن کارتون در بزرگسالان نرمال است؟

آیا با روانشناسی کارتون در بزرگسالان آشنایی دارید؟ این چیزی بیش از شخصیت های رنگارنگ و انیمیشن خوب است. وقتی بچه بودی عاشق تماشای کارتون بودید.

اگر والدینتان به شما اجازه نمی دادند که کارتون مورد علاقه خود را تماشا کنید، عصبانی می شدید. حتی گاهی اوقات مدرسه را رها می کردیم و فقط برای تماشای آنها در خانه می ماندیم.

تماشای کارتون حتی در بزرگسالی مزایای متعددی دارد.  یک مطالعه نشان داد که خنده می تواند چندین تأثیر مثبت بر بدن شما از جمله سیستم ایمنی خوب داشته باشد.

کارتون ها می توانند منبع خوبی برای خنده باشند. پس کارتون ها تاثیر غیر مستقیمی بر سلامت روان و شادی بهتر شما دارند.

چند درصد از بزرگسالان کارتون تماشا می کنند؟

طبق آمار Statista، بزرگسالان بین 18 تا 49 سال بیش از 60 درصد از افرادی که Cartoon Network را تماشا می‌کنند، مشارکت داشته‌اند.

 

آیا کارتون برای روانشناسی مغز شما مضر است؟

کلا کارتون همیشه چیزای خوبی به ما یاد می دهد. موضوع اکثر کارتون ها  این است که خوب بودن بر شر پیروز می شود یا  حمایت از محله یا جامعه را در کارتون ها می بینیم یا مراقبت از عزیزان در کارتون ها بهش بسیار اهمیت داده می شود.

علاوه بر همه اینها، عنصر اصلی دیدن کارتون، خنده است. بنابراین تماشای کارتون به طور عمده می تواند تاثیر خوبی بر مغز شما داشته باشد.

با این حال، این روزها برخی از شخصیت های کارتونی بیش از حد خشن یا مغرور هستند.  بنابراین تماشای این نوع کارتون ها می تواند تأثیر منفی بر مغز کودک بگذارد.

کارتون دیدن در بزرگسالان باعث شادی آنها می شود

بزرگسالانی که کارتون تماشا می کنند

اگر بزرگ‌ترها برنامه‌های کارتونی یا فیلم‌ها را تماشا کنند، اشکالی ندارد.عموماً جامعه، بزرگسالانی را که کارتون می بینند کودک و نابالغ می دانند.

نگران نباشید. در عوض به این افتخار کنید که از صمیم قلب هنوز جوان هستید. مهم نیست چند سال دارید، هر زمان که دوست داشتید می توانید کارتون تماشا کنید. چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

روانشناسی کارتون و فواید تماشای کارتون برای بزرگسالان  

1-تسکین دهنده استرس

اولا، کارتون ها بهترین تسکین دهنده استرس هستند. اگر کاملاً استرس دارید، تلویزیون خود را روشن کنید و تام و جری را تماشا کنید.

در عرض چند دقیقه احساس آرامش خواهید کرد. سریال انیمیشن مستر بین یا کریون شین چان را تماشا کنید. مطمئنا از آن لذت زیادی خواهید برد خنده بهترین دارو و کارتون ها منبع خوبی برای خنده هستند. بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که کارتون‌ها همچنین بیماری‌های مرتبط با استرس را در بزرگسالان کاهش می‌دهند.

حتی برخی از مطالعات نشان می دهد که تماشای کارتون برای مغز شما نیز مفید است، زیرا به دلیل خنده، اندورفین ترشح می کند.

اندورفین ها هورمون های مغز هستند که در هنگام خندیدن ترشح می شوند. فواید خنده برای سلامت روان چنین عناصر مثبتی می تواند به ما کمک کند که هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی احساس بهتری داشته باشیم که با هیچ پولی نمی توان خرید.

2-کارتون ها اعتماد به نفس را بهبود می بخشند

کارتون ها در کنار سرگرمی می توانند انرژی زا باشند.کارتون ها همچنین می توانند به شما در افزایش اعتماد به نفس کمک کنند.

تا به امروز، تماشای شگفت‌انگیزان یا یک فیلم ابرقهرمانی واقعاً به من انرژی می‌داد و به من قدرت رویارویی با دنیا را می‌داد.

3-به شما کمک می کند تا خاطرات خود را زنده کنید

شخصیت های کارتونی می توانند به راحتی بر روانشناسی مغز ما تأثیر بگذارند و ما را وادار به تقلید از آنها کنند. ما عاشق آن شخصیت ها می شویم و سعی می کنیم آنها را کپی کنیم.

آنها به عنوان یک خاطره شگفت انگیز از دوران کودکی ذخیره می شوند و تداعی های شادی دارند که تا بزرگسالی در مغز ما حمل می شود.

تماشای کارتون در بزرگسالی می تواند به شما کمک کند تا گذشته را مرور کنید. خاطرات شگفت انگیز زیادی را زنده می کند.

به عنوان مثال، تماشای فیلم Frozen می تواند عشق و پیوندی را که با خواهر خود به اشتراک می گذارید را به شما یادآوری کند. یا دیگر خاطرات کودکی شما مانند زمانی که مادرتان با غذا پشت سرتان می دوید در حالی که کارتون در پس زمینه پخش می شد.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

کارتون شما را با گذشته مرتبط می سازد

کارتون شما را با گذشته مرتبط می سازد

4-کارتون ها درس های زندگی خوب را آموزش می دهند

مطالعه ای در دانشگاه میشیگان نشان داد که کودکان بیشتر از یادگیری در مدرسه جذب کارتون می شوند. این به دلیل تجربه یادگیری آنها هنگام تماشای کارتون یا برنامه های متحرک کودکان است.

جلوه‌های صوتی و تصویری، همراه با رنگ‌ها و شخصیت‌های متحرک، تجربه یادگیری پیشرفته‌تری را برای مغز به ارمغان می‌آورند.

در واقع تجربه یادگیری بسیار بهتر از رویکرد کلاس درس سنتی است. علاوه بر این، کارتون ها درس های زندگی شگفت انگیزی را ارائه می دهند.

برخی از درس های واقعی زندگی که کارتون ها آموزش می دهند

عبارتند از: چگونه یک رهبر تیم باشیم

بخشی از یک جامعه بودن

چگونه یک دوست واقعی باشیم

چگونه در زندگی قهرمان شویم

کاریکاتور حامل پیام های اجتماعی است

کارتون ها داستان هایی دارند و بر قهرمانان تمرکز دارند.

آدم خوب همیشه در دعوا پیروز می شود و آدم بد آن را می بازد. پایان خوش همیشه در زندگی ما وجود دارد.

از طریق کارتون ها می توانید واژگان جدیدی را یاد بگیرید و در نتیجه گفتار خود را بهبود ببخشید.

5-کارتون های ویژه برای بزرگسالان

اگر از طرفداران کارتون های سنتی ساخته شده برای کودکان نیستید، برخی کارتون ها مخصوصا برای بزرگسالان وجود دارد.

نمایش های کارتونی دهه 90 که سزاوار بازگشت هستند برخی از نمایش های انیمیشنی که صرفاً برای بزرگسالان در نظر گرفته شده اند (به دلیل استفاده از زبان):

بوژاک سوارکاران

سیمپسون ها

مرد خانواده

فوتوراما

پارک جنوبی

از چه سنی باید کارتون را کنار بگذارید؟

هیچ قانون وجود ندارد که شما باید تماشای کارتون را متوقف کنید. درست است که وقتی بزرگ می شویم، خوب است که مغزمان را با تاریخ، سیاره، سیاست، فرهنگ، عاشقانه و چندین نوع سرگرمی دیگر روشن کنیم.

مزایای تماشای کارتون در بزرگسالان

تماشای کارتون برای بزرگسالان فواید زیادی دارد. تنها در ایالات متحده، بیش از 60 درصد از بزرگسالان تماشای کارتون را تأیید کردند.

شخصیت های کارتونی می توانند به راحتی بر روانشناسی مغز ما تأثیر بگذارند و ما را وادار به تقلید از آنها کنند.

ما عاشق این شخصیت ها می شویم و سعی می کنیم از ویژگی های آنها کپی کنیم.

نمایش‌های کارتونی می‌توانند درس‌هایی از زندگی واقعی مانند اعتماد به نفس، یادگیری عشق ورزیدن و محافظت از خانواده‌هایمان، دوست واقعی بودن، و عضوی از یک جامعه را آموزش دهند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که تماشای کارتون می تواند به عنوان یک کاهش دهنده استرس خوب عمل کند و به خنده شما کمک کند. اگر شما یکی از بزرگ‌سالانی هستید که کارتون تماشا می‌کنند، در مورد آن فکر نکنید. فقط از نمایش لذت ببرید.

کلام آخر

در اینجا ما با تمام مزایای تماشای کارتون نتیجه گیری می کنیم! آنها با تمام احساسات ما بازی می کنند. فیلم های کارتونی ما را از سنین جوانی به ما می خنداند، گریه می کند و مهارت های واقعی را به ما می آموزد.

پس چرا حتی در بزرگسالی به آن سمت مغز خود نگاه نکنید و کارتون تماشا نکنید. در واقع، آنها بسیار بهتر از برخی از برنامه های تلویزیونی شایعه ساز هستند.

برو یه سطل پاپ کورن بگیر، تلویزیونت رو روشن کن و کانال کارتونی رو بذار و لذت ببرید. آیا شما هم جزو بزرگسالانی هستید که عاشق تماشای کارتون هستند؟

منبع: http://alignthoughts.com/

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید