انسان ها زمانی دچار بی حوصلگی و کسالت می شوند که تغییری در زندگی ایجاد نمی کنند. ما در اینجا راهکارهای برای تغیر زندگی به شما آموزش می دهیم. چگونه زندگی ام را تغییر دهم؟” اگر این سوال را می‌پرسید، به یاد داشته باشید که تنها چیز ثابت در زندگی ما، تغییر است. هر چه بیشتر در برابر آن مقاومت کنیم، زندگی ما سخت تر می شود.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

به جای اجتناب از آن، بپرسید چگونه می توانید زندگی خود را تغییر دهید تا با تغییراتی که در اطراف شما اتفاق می افتد کار کنید. ما توسط تغییر احاطه شده‌ایم، و این تنها چیزی است که بیشترین تأثیر را بر زندگی ما دارد. اجتناب از آن وجود ندارد زیرا شما را پیدا می کند، شما را به چالش می کشد و شما را مجبور می کند که در نحوه زندگی خود تجدید نظر کنید.

تغییر می تواند در نتیجه یک بحران، انتخاب یا شانس وارد زندگی ما شود. در هر شرایطی، تغییر را ایجاد می کنیم یا نه؟ ما نمی توانیم از اتفاقات غیر منتظره در زندگی خود اجتناب کنیم. آنچه ما می توانیم کنترل کنیم این است که چگونه به آنها پاسخ دهیم.

این قدرت انتخاب ماست که ما را قادر می سازد تا تغییرات مثبت را در زندگی خود فعال کنیم. هر چه فرصت‌های بیشتری برای تغییر زندگی‌مان ایجاد کنیم، زندگی‌مان راضی‌تر و شادتر می‌شود.

اگر به این فکر می کنید که چگونه زندگی خود را تغییر دهید، در اینجا ده کاری وجود دارد که می توانید برای شروع انجام دهید

 

1-معنای زندگی برای شما چیست؟

مدتی را صرف تلاش کنید تا بفهمید چه چیزی در زندگی شما مهم است و چرا مهم است. چه چیزی را می خواهید در زندگی خود به دست آورید؟ رویاهای شما چیست؟ چه چیزی شما را خوشحال می کند؟ معنای شما در زندگی به شما هدف می دهد و مسیری را تعیین می کند که چگونه می خواهید زندگی کنید.

بدون معنا، بقیه عمر خود را بدون هیچ جهت، تمرکز یا هدفی در سرگردانی بی هدف سپری خواهید کرد. اگر مطمئن نیستید که جستجوی معنا و انگیزه درونی خود را از کجا شروع کنید کتاب های مرتبط را مطالعه کنید.

معنای زندگی شما چیست

معنی زندگی

2-رویا های خود را بر روی تخته یا کاغذی بنویسید

وقتی بچه بودیم، همیشه رویاپردازی می کردیم. ما در رویاپردازی و تجسم اینکه وقتی بزرگ شدیم چه خواهیم بود مهارت داشتیم.

ما معتقد بودیم که هر چیزی ممکن است. وقتی بزرگ شدیم، توانایی رویاپردازی خود را از دست دادیم. زمانی که احساس کردیم دستیابی به رویاهایمان غیرممکن است، رویاهای ما پنهان شدند.

یک تخته رویایی راهی عالی برای شماست تا دوباره به رویاهای خود ایمان بیاورید. دیدن رویاهایتان هر روز بر روی تابلوی رویایی به آنها زندگی می بخشد.

همچنین به عنوان یک یادآور روزانه، برای تمرکز مجدد انرژی و هدایت آن به سمت آنچه واقعاً می خواهید به دست آورید عمل می کند.

3-اهداف خود را مشخص کنید

هنگامی که می دانید چه چیزی در زندگی شما مهم است و زندگی رویایی شما در دراز مدت چگونه است، باید دست به کار شوید و اهداف بلند مدت، کوتاه مدت خود را تعیین کنید. عمل به این اهداف شما را قادر می سازد به رویاهای خود برسید و زندگی خود را تغییر دهید.

به یاد داشته باشید که اهداف شما ممکن است تغییر کند. همیشه در تنظیم و دستیابی به اهداف خود انعطاف پذیر باشید زیرا همه چیز در زندگی تغییر می کند و اهداف شما باید منعکس کننده این تغییرات باشند.

این گام‌های کوچکی است که برمی‌دارید زمانی که یاد می‌گیرید چگونه زندگی خود را تغییر دهید، انگیزه ایجاد می‌کنند.

4- خود را از پشیمانی رها کنید

پشیمانی فقط شما را در زندگی باز می دارد. اگر تمام وقت خود را صرف فکر کردن به گذشته کنید، حال و آینده را از دست خواهید داد.

شما نمی توانید کاری را که در گذشته انجام داده اید یا انجام نداده اید تغییر دهید، پس آن را رها کنید. تنها چیزی که اکنون روی آن کنترل دارید این است که چگونه زندگی حال و آینده خود را انتخاب کنید.

هر بار که افکار منفی در مورد گذشته خود تجربه می کنید، آن را به چالش بکشید. اگر می خواهید کمی سرگرم شوید و تجسم کنید که پشیمانی خود را رها می کنید، سعی کنید هر حسرتی را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید و سپس آن را در حیاط خانه خود دفن کنید یا با دوستانتان در آتش بسوزانید.

خود را از پیشمانی رها کنید

5-کاری را انجام دهید که از آن می ترسید

همه اینها به شما مربوط می شود که از منطقه راحتی خود خارج شوید و محدودیت ها را از منظر دیگری ببینید. سخنرانی در جمع یکی از ترسناک ترین کارهایی است که هر کسی می تواند انجام دهد. من از سخنرانی در جمع متحجر بودم.

با این حال، می دانستم که می خواهم یک سخنران انگیزشی باشم. بنابراین من به Toast Masters پیوستم تا بر ترس خود از سخنرانی عمومی غلبه کنم. اولین سخنرانی من وحشتناک بود.

زانوهایم می لرزیدند و عرق می ریختم و نمی توانستم دست از لرزش بردارم. اما من این کار را انجام دادم و حسم بعد از سخنرانی بهتر از آن چیزی بود که انتظار داشتم. ترجیح دادم ادامه دهم و اکنون به عنوان یک سخنران انگیزشی امرار معاش می کنم.

فهرستی از کارهای ترسناکی که دوست دارید انجام دهید اما خیلی از آن می ترسید تهیه کنید. از کوچک شروع کنید، یک برنامه در جای خود قرار دهید و سپس به انجام آنها بروید. اگر واقعاً می خواهید از رضایت و آسایش دوری کنید و زندگی خود را تغییر دهید، هرگز از انجام کارهای ترسناک دست نکشید.

6-شروع به زندگی متعادل کنید

سلامتی ما ثابت نمی ماند. وضعیت جسمی، عاطفی و روحی ما با افزایش سن تغییر می کند. با این حال آنچه ما می توانیم کنترل کنیم این است که چگونه ذهن و بدن خود را تغذیه کنیم.

داشتن یک زندگی متعادل و سالم، انعطاف پذیری ما را در برابر تغییرات فیزیکی بدن افزایش می دهد. ورزش بهترین راه برای دستیابی به نگرش مثبت و خوش بینانه نسبت به زندگی است. داشتن یک زندگی سالم و متعادل همراه با ورزش زیاد یک انتخاب سبک زندگی است که به شما زندگی شادتر و رضایت بخشی می دهد.

ورزش یک ابزار فوق العاده قدرتمند است که زندگی شما را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند احساس خوبی داشته باشید.

چه نوع تمرینی بهتر است؟ یک مطالعه اخیر نشان داد که بیماران مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط، بدون توجه به اینکه در گروه‌های ورزشی سبک، متوسط ​​یا شدید شرکت می‌کردند، علائم مشابهی را تجربه کردند. نتیجه نهایی: فقط حرکت کنید. اگر نمی‌خواهید از یک زندگی متعادل اطمینان حاصل کنید.

7- با ترس های خود روبرو شوید

نادیده گرفتن ترس‌هایمان و امید به از بین رفتن آنها آسان است. متاسفانه اینطوری کار نمی کند. اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، یاد بگیرید که بر ترس های خود مسلط شوید تا دیگر نتوانند شما را کنترل کنند.

چه ترس از شکست، تنهایی یا ناشناخته بودن، می تواند شما را از زندگی کامل خود باز دارد. ما می دانیم که ترس های ما چه زمانی زندگی ما را کنترل می کنند زیرا احساس نارضایتی و عدم تحقق می کنیم.

زمانی که با ترس‌های خود مواجه می‌شویم، قدرت خود را برای انتخاب نحوه زندگی‌مان پس می‌گیریم و وقتی این کار را انجام می‌دهیم، زندگی خود را برای همیشه تغییر می‌دهیم

با ترس های خود روبرو شوید

با ترس های خود روبرو شوید

8- خود را بپذیرید

تنها کسی که قرار است زندگی شما را تغییر دهد شما هستید! برای ایجاد این تغییر، باید خود را دوست داشته باشید. مواقعی در زندگی شما وجود خواهد داشت که با طرد شدن مواجه خواهید شد و افرادی خواهند بود که شما یا انتخاب های شما را دوست نخواهند داشت.

پذیرفتن آنچه هستید و دوست داشتن خود با وجود سختی ها به شما کمک می کند تا در زندگی خود به جلو حرکت کنید. شجاعت خود را بیابید، خود را دوست داشته باشید و قدم بردارید و کاری دیوانه وار انجام دهید.

نگران این نباشید که کسی چه فکری می کند یا اینکه آیا این کار درستی است یا خیر. اگر درست به نظر می رسد، به آن عمل کنید و زندگی مورد علاقه خود را بسازید

9-در لحظه زندگی کنید

بسیاری از ما تمایل داریم فکر کنیم که چمن در طرف دیگر سبزتر است. اغلب، به آن طرف حصار می رسیم و متوجه می شویم که اینطور نیست. انگیزه تغییر زندگی ما از تمایل ما به شاد بودن ناشی می شود.

ما اغلب آنقدر مشغول تمرکز بر جستجوی خوشبختی هستیم که لذت زندگی واقعی در لحظه را از دست می دهیم. آرزوی ما برای داشتن خوشبختی در زندگی مان، آرزوی وضعیت آینده است، نه آرزوی حال. ما در زمان حال آنقدر درگیر مشکلاتمان می شویم که دلتنگ زیبایی گرانبهای لحظه می شویم.

نشستن در ساحل و خوردن یک بستنی با بهترین دوستت لحظه ای از شادی است. قدردانی و سپاسگزاری روزانه، تجربه شادی در لحظه است. کمک به نیازمندان برای ما شادی و خوشبختی به ارمغان می آورد.  این همان چیزی است که در لحظه زندگی می کنید . این لحظات را از دست ندهید زیرا بیش از حد مشغول تمرکز بر روی جستجوی شادی هستید.

در لحظه زندگی کنید

در لحظه زندگی کنید

10-لذت یادگیری را تجربه کنید

هر بار که چیز جدیدی یاد می گیرید، دانش بیشتری به دست می آورید و با دانش بیشتر، اعتماد به نفس بیشتری به دست می آید. یادگیری مهارت های جدید به ما کمک می کند تا در موقعیت های جدید سازگارتر باشیم.

همچنین ما را تشویق می کند که در تفکر خود خلاق تر و نوآورتر باشیم و بنابراین با ناشناخته ها راحت تر هستیم. خواندن راهی عالی برای یادگیری ماست. برای اینکه به طور کامل لذت یادگیری را بپذیرید، رمانی را که شنیده اید افراد زیادی درباره آن صحبت می کنند، انتخاب کنید. هنگامی که ژانری را پیدا کردید که بیشتر به آن علاقه دارید، تا جایی که می توانید صفحات بیشتری را بخوانید.

کلام آخر:

شما باید انتخاب کنید که چگونه می خواهید زندگی خود را تغییر دهید. انتخاب این ده مورد به شما کمک می کند تا زمانی که به دنبال بهبود بخش های مختلف زندگی خود هستید، شروع کنید. با نگرش مثبت به آن بروید و به یاد داشته باشید که تغییر زمان می برد. زندگی زمانی شروع می شود که تصمیم به تغییر می گیرید.

 

منبع: www.lifehack.org

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید