راهکارهای خوابیدن کودکان در اتاق خواب خودشان

0
1038
راهکارهای خوابیدن کودکان در اتاق خواب خودشان

خوابیدن کودکان در اتاق خواب خودشان همیشه معضل بزرگی برای خانواده ها بوده است. بعضی از خانواده ها به خوابیدن در یک تخت خانوادگی عادت کرده اند درصورتیکه باید بدانند کودکان باید برای خوابیدن در اتاق خودشان باشند.

خواب ناراحتی که همراه با لگد و جای تنگ همراه باشد خواب مفید شبانه محسوب نمی شود.

خوابیدن کودک در اتاق خواب شما ممکن است بر روابط شما با همسرتان نیز تأثیر بگذارد متقاعد کردن فرزندتان به خوابیدن در تخت خودش می تواند یک چالش باشد.

زمانی که او عادت به خوابیدن در تخت شما را پیدا کرد. چه فرزند شما از خوابیدن در رختخواب خود امتناع کند و چه در نیمه شب به رختخواب شما بخزد. کودکانی که نمی خواهند تنها بخوابند می توانند عادت همیشگی باشد که برای سلامت روان کودک و همینطور والدین مضر است.

خوشبختانه، اگر از خوابیدن کودکتان در اتاقتان خسته شده اید، کارهایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

راهکارهای خوابیدن کودکان در اتاق خواب خودشان

اتاق کودک خود را برای خواب راحت آماده کنید

قبل از اینکه اصرار کنید فرزندتان تمام شب را در اتاقش بماند، مطمئن شوید که اتاق او برای خواب مناسب است. یک محیط آرام بخش ترس های شبانه را آرام می کند و خواب را بهبود می بخشد.

با این حال، تصور هر کودک از اینکه یک محیط آرامش بخش چگونه به نظر می رسد متفاوت است. در حالی که یک کودک ممکن است از صدای سفید و نور شب لذت ببرد، دیگری ممکن است یک حیوان عروسکی، تاریکی کامل و سکوت مطلق را بخواهد.

چند چیز مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی به کودک شما کمک می کند تا بیشتر احساس آرامش کند. کاهش ترس های شبانه می تواند کلیدی برای خوابیدن مستقل کودک شما باشد.

خواب کودک

انتظارات خود را واضح بیان کنید

با فرزندتان در مورد تغییر عادت های خوابی که قرار است زودتر ایجاد کنید صحبت کنید. بگویید: از ۲ هفته پیش که مریض بودی، هر شب در تخت من می‌خوابی. امشب دوباره در رختخوابت می خوابی. احساسات فرزندتان را تایید کنید.

به جای اینکه بگویید «نترس»، بگویید: «می‌دانم که احساس ترس می‌کنی و مطمئنم آنقدر قوی هستی که در رختخواب خودت بمانی، حتی زمانی که احساس ترس می‌کنی.

اگر فرزندتان اعتراض کرد، با او همدلی کنید. بگویید: “می دانم که وقتی به آن عادت ندارید تنها بخوابید ترسناک است، اما می دانم که می توانید این کار را انجام دهید.” سپس، واضح بیان کنید که انتظار دارید فرزندتان تمام شب را نیز در رختخواب خودش بماند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

راهکارهای خوابیدن کودکان در اتاق خواب خودشان

 قدم به قدم کار را پیش ببرید

اگر کودک شما برای مدت طولانی در تخت شما خوابیده است – شاید حتی تمام عمرش – برای انتقال به تخت خودش به کمک کمی نیاز دارد.

یک برنامه گام به گام ایجاد کنید که به فرزند شما کمک می کند هر چند وقت یکبار مستقل تر شود. به عنوان مثال، ممکن است به فرزندتان بگویید که می تواند در اتاق شما بخوابد اما فقط روی تشک روی زمین.

یا ممکن است در اتاقش با او بخوابید تا زمانی که کمی راحت تر شود. سپس به آرامی او را به خوابیدن در رختخواب خود منتقل کنید.

خواب مفید

یک روتین سالم برای خواب ایجاد کنید

یک روال سالم قبل از خواب به کودک شما کمک می کند تا آرام شود و برای خواب آماده شود یک حمام آب گرم، چند کتاب خوب و مقداری در آغوش گرفتن می تواند به کودک شما کمک کند تا در تخت خودش بخوابد.

سپس، وقتی زمان خاموش شدن چراغ‌ها فرا رسید، چراغ‌ها را خاموش کنید و اتاق را ترک کنید تا بتواند خودش به خواب رفتن را تمرین کند.

مقاوم باشید

در حالی که بسیاری از والدین می‌خواهند وقتی کودک در نیمه‌های شب مخفیانه به اتاق آنها می‌رود، دائماً به رختخواب خود برگردانند، اغلب آن‌قدر خسته که نمی‌توانند ثابت قدم باشند.

اما اگر می خواهید فرزندتان در رختخواب شما نخوابد، باید هر شب پیامی واضح و ثابت بفرستید.

اگر فرزندتان ببیند که اصرار و اعتراض او مؤثر است، به او یاد می‌دهید که می‌تواند شما را با رفتارهای نادرست دستکاری کند.

در بازگرداندن فرزندتان به تختش ثابت قدم باشید و استثنا قائل نشوید که می‌گوید او می‌تواند در رختخواب شما بخوابد زیرا خسته است یا اینکه روز سختی را پشت سر گذاشته‌اید. ارسال پیام های ترکیبی فقط مشکل را طولانی تر می کند.

به فرزندتان برای خوابیدن در تخت خودش جایزه بدهید

نمودارهای برچسب برای کودکان نوپا و پیش دبستانی به خوبی کار می کنند.سیستم‌های اقتصاد رمزی به کودکان بزرگ‌تر انگیزه می‌دهند تا از قوانین پیروی کنند.

به فرزندتان بگویید که می تواند «دو نشانه برای ماندن در تخت خودش در تمام شب» به دست بیاورد، یا اگر در تختش بماند، فردا شب می تواند حق بیدار ماندن 15 دقیقه اضافی را به دست آورد.

پاداش ها را با تحسین ترکیب کنید و به وضوح نشان دهید که از پیشرفت فرزندتان راضی هستید.

مشکل را فعالانه حل کنید

به احتمال زیاد هنگام خوابیدن فرزندتان در تخت خودش با چند مشکل مواجه خواهید شد. شاید او آنقدر آرام وارد اتاق شما شود که حتی صدای او را هم نمی‌شنوید (در این صورت آویزان کردن زنگ در خانه ممکن است به بیدار شدن شما کمک کند)

.

یا شاید، شما در حال داشتن یک بچه دیگر هستید و فرزندتان در اتاق شما می‌خوابد، زیرا کمی به خواهر یا برادر جدیدش حسادت می‌کند.

هنگامی که به نظر می رسد فرزندتان در حال پسرفت است، یا با مشکلاتی مواجه می شوید که مانع از خواب موفقیت آمیز او در تخت خود می شود، یک قدم به عقب بردارید.

دلایل بالقوه چرایی را بررسی کنید و مشکل را حل کنید که چگونه به طور موثر به موضوع رسیدگی کنید.

منبع: verywellfamily

 

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید