رفتار مناسب باکودکانی که مدام درخواست خرید اسباب بازی دارند.

0
1314
رفتار مناسب باکودکانی که مدام درخواست خرید اسباب بازی دارند.

اگر بچه‌هایتان مدام از شما می‌خواهند اسباب‌بازی بخرید، فقط مقدار ثابتی پول به آنها بدهید. همه ما شاهد بوده ایم که کودکی در یک فروشگاه عصبانی می شود زیرا والدینش اسباب بازی خاصی برای او نمی خرند.

شاید والدین پاسخ دهند، “عزیزم، آن اسباب بازی 49.99 دلار قیمت دارد!”، یا “امروز نمی توانیم آن اسباب بازی را تهیه کنیم.” چیزی که ما اغلب فراموش می کنیم که کودکان متوجه ارزش پول نیستند.

مطمئناً، آنها ممکن است ارزش یک کیسه چیپس، شاید حتی یک اسباب بازی کوچک را درک کنند، اما چیزی که ممکن است در این مرحله از زندگی خود کم داشته باشند، ارزش واقعی آن دلار و نحوه کسب درآمدی است که می خواهند خرج کنند.

راه حل اینجاست: فقط مقدار ثابتی پول به آنها بدهید. ممکن است تعجب کنید یا حتی عصبانی شوید. چگونه می توانیم با دادن پول به فرزندان خود رفتاری را آموزش دهیم؟

آیا آنها حریص نمی شوند و بعداً بیشتر درخواست نمی کنند؟ نگران نباشید، فهرستی از دلایلی وجود دارد که باید این کار را انجام دهید.

این روش در اصل توسط باب کورمک پیشنهاد شده است. پاسخ او در حد نصاب رأی موافق زیادی به دست آورد و الهام بخش بسیاری از والدین بوده است.

به کودک خود خرید کردن مناسب را آموزش دهید

1-مقدار ثابتی از پول به آنها اجازه می دهد مفهوم بهتری از پول داشته باشند

همانطور که اشاره کردم، اغلب یک کودک قیمت یک کیسه چیپس یا قیمت یک اسباب بازی خاص را می داند. این زبان پولی است که آنها صحبت می کنند و می فهمند.

اگر در فروشگاه یک اسکناس 20 دلاری برای کودک تهیه کنید، به احتمال زیاد ارزش اسباب‌بازی‌هایی که می‌خواهند و قیمت آن‌ها را نمی‌دانند.

فرزند شما ممکن است در اطراف فروشگاه بدود و سبد خرید را با چیزهایی که دوست دارد پر کند، فقط زمانی که پول کافی برای خرید تمام خواسته های قلبی خود را نداشته باشد، در هنگام پرداخت متوجه خواهد شد.

این به نوبه خود، مستلزم آن است که کودک واقعاً سؤال کند که هر کالا چقدر هزینه دارد و باید تصمیمات سختی در مورد آنچه واقعاً با پولی که به او داده شده است، بگیرد.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

آنها در نهایت یاد خواهند گرفت که پول خود را عاقلانه خرج کنند.

آنها در نهایت یاد خواهند گرفت که پول خود را عاقلانه خرج کنند.

2- مقدار ثابتی از پول، فرزند شما را ملزم می کند تا تصمیمات خود را در مورد خرج کردن بگیرد.

اجازه دادن به کودک برای تصمیم گیری در مورد هزینه های خود به آنها اجازه می دهد تا از همان ابتدا استقلال مالی را بیاموزند. اجازه دهید فرزندتان تصمیمات مالی خوب یا بد بگیرد. آنها در نهایت یاد خواهند گرفت که پول خود را عاقلانه خرج کنند.

پس انداز کردن را از همان کودکی باید به آنها آموزش داد

رفتار مناسب باکودکانی که مدام درخواست خرید اسباب بازی دارند.

3- مقدار ثابت پول، فرزند شما را تشویق می کند که پس انداز کند

به عنوان مثال، اگر فرزند شما یک اسباب‌بازی با قیمت 15.99 دلار می‌خواهد، اما کمک هزینه هفتگی او 7 دلار در هفته است، می‌توانید برخی از مهارت‌های ریاضی پایه را در این معضل با مشخص کردن اینکه چقدر طول می‌کشد تا آن اسباب‌بازی به دست بیاید به او آموزش دهید.

تمام کارهایی که فرزند شما برای خرید آن باید انجام دهد.حتی ممکن است تعجب کنید که فرزندتان برای اسباب‌بازی‌هایی که واقعاً می‌خواهد بخرد، پس‌انداز می‌کند، نه اینکه به‌طور ناگهانی هر اسباب‌بازی جدیدی را که در فروشگاه می‌بیند، مطالبه کند. شاید فرزند شما به آگاهی و کنجکاوی خاصی دست یابد که یک کالای خاص چقدر هزینه دارد و چقدر طول می کشد تا پول خود را برای نهایی کردن خرید به دست آورد.

بنابراین دادن مبلغ ثابتی به فرزندتان زمانی که از شما می خواهد اسباب بازی بخرید، باعث خراب شدن او نمی شود. در عوض، ارائه یک مقدار ثابت پول، چه به صورت هفتگی یا ماهانه، به فرزندتان اجازه می‌دهد تا ارزش پول و اسباب‌بازی‌هایی را که می‌خواهد بخرد، بداند.

مقدار ثابت پول به فرزند شما این امکان را می دهد که اولین تصمیمات مالی خود را بر اساس اقلام زندگی واقعی که می تواند با افزایش پولی که قادر به درک آن است خریداری کند، اتخاذ کند.

منبع : www.lifehack.org

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید