مؤسسه پنتون اعلام کننده رنگ سال

برای اولین بار در تاریخ 22 ساله موسسه پنتون رنگ جدید سال 2022 را اعلام کرد. که فقط برای سال 2022 ساخته شده است. یک آبی پرموی پر جنب و جوش است. ته رنگ بنفش-قرمز که برای تداعی کننده صفحه نمایش های لمسی درخشان دنیای دیجیتال و امکانات خلاقانه آینده طراحی شده است. به گفته این موسسه، ایجاد یک رنگ جدید برای سال 2022 خود نمادی از تغییراتی بود که در حال حاضر در جهان پس از یک دوره شدید انزوا و عدم اطمینان رخ می دهد. مانند انتخاب سال گذشته دو رنگ، خاکستری نهایی و زرد آفتابی روشن کننده بود.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

برای ثبت این تأثیرات، مؤسسه آبی (رنگی که با وفاداری و پایداری همراه است) را با رنگ قرمز (که اغلب انرژی و هیجان را منتقل می کند) ترکیب کرد تا رنگ آبی گرم غیرمنتظره ای را ایجاد کند که نوآوری و شروعی تازه را با هم ارتباط می دهد.

آبی از نوع شاد

آبی از نوع شاد

فناوری و آینده نگری در سال 2022

مدیر اجرایی مؤسسه می‌گوید: «غیرعادی است که به آبی به عنوان «شاد» اشاره کنیم، اما وقتی عنصر قرمز را به آن اضافه می‌کنید، دقیقاً همین اتفاق افتاده است. ما احساس می‌کردیم که کنار هم قرار دادن رنگی که حس تازگی را در خود جای دهد بسیار مهم است.» مفهوم جدید بودن همچنین از نفوذ روزافزون دنیای مجازی، روندهای تفریحی مانند بازی های VR و ورزش های الکترونیکی و محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال و NFT صحبت می کند. و از آنجایی که نور آبی عنصری است که اغلب با فناوری و آینده نگری در فرهنگ بصری داستان های علمی تخیلی مرتبط است، بدون در نظر گرفتن تعاملات روزانه ما با تلفن های هوشمند و رایانه بوده است.

فناوری و آینده نگری

فناوری

درک رنگ ها در فضای دیجیتال

لوری پرسمن، نایب رئیس این موسسه می‌گوید: «درک اینکه رنگ‌هایی که ما اکنون در فضای دیجیتال زندگی می‌کنند، طیف گسترده‌ای از امکانات را برای ما باز کرد. هنگامی که رنگ سال پنتون را انتخاب می کنیم، باید نمادی از آنچه در یک لحظه در حال وقوع است باشد. ما به رنگی نگاه می کردیم که به طور یکپارچه بین دیجیتال و فیزیکی حرکت می کند.

در نهایت، این سایه جدید – و حتی عمل ایجاد آن – قرار است نشان دهنده چیزی باشد که بسیاری در سال 2022 به آن امید دارند: شروعی تازه برای جهانی که می داند سیستم ها و عادات قدیمی دیگر نمی توانند در برابر چالش های امروز مقاومت کنند. چه رسد به روزهای آینده پرسمن می‌گوید: «ما وارد این زمان متفاوت می‌شویم که در آن آینده خود را دوباره تصور می‌کنیم، سعی می‌کنیم زندگی‌مان را بازنویسی کنیم و همه ناشناخته‌های پیش روی خود را تصدیق کنیم. «نگاه کردن به جهان با چشم‌های متفاوت راه‌حل‌های جدیدی را برای ما به ارمغان آورده است .

 

منبع: https://time.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید