روش های ساده برای داشتن یک سبک زندگی شاد و رضایت بخش

0
1283
دستور پخت بهترین لازانیا دنیا

در این مقاله می خوانید داشتن یک سبک زندگی شاد و رضایت بخش چگونه می تواند اتفاق بیفتد. رسیدن به خوشبختی کار ساده ای نیست، اما چیزی است که همه ما برای آن تلاش می کنیم. آسان است که خود را در کار یا تعهدات خانوادگی گم کنید و دلیل سختی را فراموش کنید.

داشتن یک سبک زندگی شاد و رضایت بخش. برای روز جهانی شادی امسال، موضوع «باهم شادتر» است، ما شما را تشویق می‌کنیم که این روز را برای مهربانی با خودتان انتخاب کنید. در زیر، ما فهرستی از 10 راه ساده برای خوشحال کردن خود را گردآوری کرده‌ایم.

1. 10 تا نفس عمیق بکشی

این ممکن است در ابتدا بی اهمیت به نظر برسد. ولی می تواند به ما کمک کند. عجله زندگی روزمره، می توانیم فراموش کنیم که سرعت خود را کم کنیم و لحظه ای استراحت کنیم.

به خاطر داشته باشید که چرا کارهایی را انجام می دهید که باعث ایجاد احساس استرس در شما می شود، چه تعهدات کاری یا چیز دیگری، برای دستیابی به آن «ذن درونی» که همه ما آرزوی آن را داریم، بسیار مهم است. تنها چیزی که نیاز دارید دو دقیقه در یک فضای ساکت است که بتوانید زمانی را برای نفس کشیدن اختصاص دهید، همه نگرانی های خود را رها کنید و ما تضمین می کنیم که برای روز آینده احساس شادابی خواهید کرد.تنفس عمیق پیامی را به مغز می فرستد که آرام شود که عضلات منقبض را شل می کند و اجازه می دهد تفکر آزاد مثبت داشته باشد.

یک لحظه نفس کشیدن می تواند بر بهره وری شما تأثیر بگذارد و به ایده ها اجازه دهد که به طور طبیعی فرموله شوند و نه با زور.

لبخند بزنید

2. لبخند بزنید

یک لبخند می تواند مانند آتش سوزی گسترده شود. اگر هر روز برای لبخند زدن وقت بگذارید، ممکن است متوجه شوید که آن لحظه کوچک مثبت روی کل روز شما و حتی دید دیگران شما را تحت تاثیر قرار می دهد. مانند نفس های عمیق، لبخند زدن باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی می شود که به بهبود خلق و خوی شما کمک می کند.

حتی می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و استرس را کاهش دهد. به آن مبارزات کوچک روزانه نگاه مثبت داشته باشید و ممکن است متوجه شوید که آنقدرها که فکر می‌کردید استرس‌زا نیستند.

لبخند زدن می تواند ترفندی برای مغز باشد تا فکر کند خوشحال هستید مثبت بودن را به اطرافیانتان منتقل می کند و می تواند کل روز شما را تحت تاثیر قرار دهد.

احتمالاً خودتان بدون اینکه متوجه شوید این کار را انجام داده‌اید، اما تصورات و واکنش‌های بیشتر انسان‌ها از یک فرد در لحظه‌ای که آنها را می‌بینند اتفاق می‌افتد.

اگر روز را با لبخند شروع کنید، به احتمال زیاد دیگران را تشویق می کنید که به شیوه ای مشابه واکنش نشان دهند. چه کسی می دانست که عمل ساده لبخند می تواند این همه تغییر ایجاد کند؟

داشتن یک سبک زندگی شاد و رضایت بخش در همه اعصار و دوران ها سخت بوده است. اما می توان با روش های ساده آن را تا حدی عملی کرد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

سبک زندگی شاد و رضایت بخش

3. قدر خود را بدانید

تنها توصیه ای که همه ما می توانیم انجام دهیم این است که بیشتر از خود قدردانی کنیم. به عنوان یک جامعه، دیگر منتظر نیستیم تا دیگران قدر ما را بدانند، بلکه قدر خود را بدانیم و تصدیق کنیم که چقدر پیشرفت کرده ایم.

بسیاری از ما در ذهنیت رقابت شخصی یا حرفه‌ای با دیگران گیر کرده‌ایم، دستاوردهایی را که به دست آورده‌ایم تشخیص نمی‌دهیم، اما موفقیت‌های خود را با دیگران می‌سنجیم.

قدردانی از خود می تواند به سادگی تصمیم گیری در مورد ارزش بودن شما باشد. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، اما ادامه مثبت اندیشی در مورد خود به آرامی ذهنیت و دیدگاه متفاوتی را در مورد خود ایجاد می کند.

یکی دیگر از راه های عالی برای قدردانی از خود این است که به خاطر بسپارید تا چه حد پیشرفت کرده اید. به یک سال پیش، پنج یا ده سال پیش فکر می کنید .

آیا تا به حال فکر می کردید در جایی که اکنون هستید باشید؟ ترفیع گرفتید، خانه جدیدی خریدید ؟ در یک تکلیف رتبه اول را گرفتید یا وارد دانشگاه رویایی خود شدید؟

به هر هدفی که دست یافته اید، به یاد داشته باشید که دفعه بعد که به فکر فروپاشی خود یا مقایسه دستاوردهای خود با دیگران هستید. رسیدن به خوشبختی با قدردانی از خود و دستاوردهای خود شروع می شود و می تواند داشتن یک سبک زندگی شاد و رضایت بخش را برای شما فراهم کند.

مدیتیشن

4. مراقبه کنید

مشابه توصیه های قبلی، مدیتیشن یکی از راه های کلیدی برای کمک به تنظیم مجدد ذهن شما است. این به شما این امکان را می دهد که افکار خود را به شیوه ای آرام و بدون قضاوت مرتب کنید و حتی به شما کمک می کند تا مشکلات خود را برای مدت کوتاهی پشت در بگذارید.

همچنین گفته شده است که مدیتیشن الهام بخش جنبه خلاق شما و مهارت های حل مسئله است و همچنین به شما امکان می دهد راحت تر بخوابید بدون اینکه آن افکار مزاحم شما را در شب بیدار نگه دارند.

این شفافیت ذهنی را برای حل آن مشکلات روزمره، چه شخصی و چه مربوط به کار، فراهم می کند. گذراندن 20 دقیقه در روز در یک فضای آرام و با تمرکز بر تنفس، به حل شدن افکار منفی کمک می کند و شما را تشویق می کند که هنگام بازگشت به وظایف خود، بهتر تمرکز کنید.

با عزیزانتان وقت بگذرانید

5. با عزیزانتان وقت بگذرانید

اگر افسردگی و اضطراب دارید، عادت به ماندن در خانه آسان است مگر اینکه مجبور به ترک خانه شوید. اما اینکه حداقل یک بار در هفته به ملاقات عزیزانتان بپردازید.

عادت نه گفتن را از خود دور می کند و باعث می شود که در اجتماع باشید. مهم است که خارج از تعهدات روابط معنادار داشته باشید و خود را از جامعه دور نکنید.

حفظ یک رابطه قوی با دوستان و خانواده به احتمال زیاد به شما کمک می کند تا به شادی نهایی برسید تا ماندن در رختخواب (هرچقدر هم که جذاب باشد).

این می تواند به سادگی رفتن به خانه یک دوست یا قدم زدن در پارک برای چند ساعت باشد و ما تضمین می کنیم که در کمترین زمان احساس بهتری خواهید داشت.

به یاد داشته باشید – همیشه زمانی برای لذت بردن از یک روز تنبل در رختخواب وجود دارد، اما زمان با عزیزان بسیار ارزشمند است.

6. به طبیعت بروید.

از آنجایی که بسیاری از چیزها با لمس یک دکمه قابل دسترسی هستند، به راحتی می توانید از آنچه در دستان شما است استفاده کنید.

یک روز را به ترک خانه خود اختصاص دهید و با گذراندن روز با یک دوست به بیرون بروید. یا به سادگی با حیوان خانگی خانوادگی در پارک قدم بزنید و از مناظر لذت ببرید.

حتی چند دقیقه هوای تازه ثابت شده است که روز شما را روشن می کند. حتی با بهبود فشار خون و تقویت سلامت روان شما فواید فیزیکی دارد. این نه تنها ورزش بیشتر را در برنامه روزانه شما تشویق می کند، بلکه بسیاری آن را برای تمرکز و بهره وری خود در زمان های دیگر روز بسیار مفید می دانند.

ماندن همیشه در یک مکان ممکن است خفه‌کننده باشد، بنابراین بیرون رفتن به شما این امکان را می‌دهد تا از نظر فیزیکی خود را از آن موقعیت‌های استرس‌زا دور کنید تا زمانی که در چارچوب ذهنی بهتری برای مقابله با آن‌ها قرار بگیرید.

بخشی از مشکل بسیاری از مسائل مربوط به سلامت روان، انزوا است. اگر احساس می کنید می توانید به زور خود را از خانه بیرون کنید، ارزش آن را دارد که بخشی از روز خود را برای خروج از خانه برنامه ریزی کنید، حتی اگر مسیر خاصی برای رفتن ندارید.

حتی فقط 10 دقیقه می تواند خلق و خوی شما را برای بهتر شدن تغییر دهد.

گوشی خودرا زمین بگذارید

7. گوشی خود را زمین بگذارید

با در دسترس بودن همه چیز در تلفن های همراه در سال های اخیر، می توان به راحتی در آن تعهدات فرو رفت و استرس بیشتری برای خود ایجاد کرد.

پاسخگویی به ایمیل‌های محل کار یا دانشگاه با گوشی‌های هوشمند آسان‌تر می‌شود، بنابراین مهم است که زمان خود را به دور از وسوسه‌ها صرف کنید و از برق جدا کنید.

آیا شما از آن دسته ای هستید که وقتی بعد از پنج دقیقه بی استفاده نمی توانید تلفن خود را پیدا کنید نگران می شوید؟

نگران این هستید که اعلان‌ها یا پیامک‌های عزیزانتان را از دست بدهید؟ پس از آن، انتخاب یک سرگرمی که شامل هیچ نوع فناوری نباشد، حتی اگر فقط برای یک بعد از ظهر در هفته باشد، بسیار مهمتر است.

کتاب بخوانید.

به نظر برخی، جمع شدن با یک کتاب خوب در دست و گم شدن در دنیایی تخیلی، فوق‌العاده راضی‌کننده است.

یکی از موارد مورد علاقه خود را دوباره بخوانید یا یک ماجراجویی جدید کشف کنید. تمرکز بر روی چیزی غیر از تلفن به شما کمک می کند تا همه آن استرس ها و نگرانی ها را پشت سر بگذارید و روی آرامش تمرکز کنید.

سبک زندگی شاد و رضایت بخش

8. ورزش کنید

چه از آن دسته افرادی باشید که از پیاده روی در کوه اسنودون لذت می برید، یا از پیاده روی کوتاه در خیابان ها در ساعت ناهار خود لذت می برید، ما به طور کامل ورزش را به عنوان سوختی برای شادی کلی شما توصیه می کنیم.

احتمالاً قبلاً همه اینها را شنیده اید، اما حتی 30 دقیقه ورزش در صبح، خلق و خوی شما را افزایش می دهد و شما را برای روز آینده آماده می کند.

ورزش فقط برای فواید فیزیکی حفظ بدن سالم نیست، بلکه بر سلامت روان شما نیز تأثیر می گذارد.

با افزایش نبض، ورزش اجازه می دهد تا اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد که به کاهش اضطراب، افسردگی و افزایش شادی و داشتن یک سبک زندگی شاد و رضایت بخش کلی شما کمک می کند.

همه ما آن را حس کرده ایم

دستیابی به چیزی که در وهله اول هرگز نمی خواستید انجام دهید باعث می شود احساس کنید به چیزی رسیده اید و ورزش مثال خوبی برای این موضوع است.

بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم این کار را انجام ندهیم، اما نمی‌توانید احساس رضایت کامل را انکار کنید زیرا می‌دانید که نیم ساعت یا یک ساعت را صرف این کار کرده‌اید.

چیز جدید یاد بگیرید

9. چیز جدیدی یاد بگیرید

یادگیری فقط برای مدرسه یا دانشگاه نیست. همه ما به طور مداوم در حال یادگیری چیزهای جدید هستیم، خواه متوجه شویم یا نه.

این فقط بخشی از زندگی است و نباید از آن اجتناب کرد. یادگیری یک مهارت یا موضوع جدید همیشه مفید است و هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است مفید باشد.

وقتی چیز جدیدی یاد می گیریم، مغز ما دوپامین را دریافت می کند که به ما کمک می کند تا یک کار را انجام دهیم، معمولاً در جستجوی نوعی پاداش.

این پاداش فقط می تواند رضایت از پایان دادن باشد. این نه تنها به شما کمک می‌کند که احساس موفقیت کنید، بلکه مهارت‌ها و دانش بیشتری به شما می‌دهد که می‌تواند. با علایق اطرافیانتان مرتبط باشد و به شما کمک کند تا بهتر اجتماعی شوید.

هیچ چیز مثل یک علاقه مشترک باعث شروع عالی یک دوستی نمی شود. شما به طور طبیعی عزت نفس بیشتری خواهید ساخت، با اطرافیان خود ارتباط برقرار می کنید. و به شما قدرت می دهید تا در زندگی خود به موفقیت بیشتری برسید.

در یک کلاس طراحی شرکت کنید، نحوه نواختن گیتار را بیاموزید یا با چالش یادگیری یک زبان جدید روبرو شوید. در هنر تای چی تسلط داشته باشید یا فقط یک کتاب در ماه بخوانید. هر کاری که همیشه می خواستید بدانید چگونه انجام دهید – برای انجام آن زمان بگذارید.

9. چیز جدیدی یاد بگیرید یادگیری فقط برای مدرسه یا دانشگاه نیست. همه ما به طور مداوم در حال یادگیری چیزهای جدید هستیم، خواه متوجه شویم یا نه. این فقط بخشی از زندگی است و نباید از آن اجتناب کرد. یادگیری یک مهارت یا موضوع جدید همیشه مفید است و هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است مفید باشد. وقتی چیز جدیدی یاد می گیریم، مغز ما دوپامین را دریافت می کند که به ما کمک می کند تا یک کار را انجام دهیم، معمولاً در جستجوی نوعی پاداش. این پاداش فقط می تواند رضایت از پایان دادن باشد. این نه تنها به شما کمک می‌کند که احساس موفقیت کنید، بلکه مهارت‌ها و دانش بیشتری به شما می‌دهد که می‌تواند با علایق اطرافیانتان مرتبط باشد و به شما کمک کند تا بهتر اجتماعی شوید. هیچ چیز مثل یک علاقه مشترک باعث شروع عالی یک دوستی نمی شود. شما به طور طبیعی عزت نفس بیشتری خواهید ساخت، با اطرافیان خود ارتباط برقرار می کنید و به شما قدرت می دهید تا در زندگی خود به موفقیت بیشتری برسید. در یک کلاس طراحی شرکت کنید، نحوه نواختن گیتار را بیاموزید یا با چالش یادگیری یک زبان جدید روبرو شوید. در هنر تای چی تسلط داشته باشید یا فقط یک کتاب در ماه بخوانید. هر کاری که همیشه می خواستید بدانید چگونه انجام دهید - برای انجام آن زمان بگذارید.

10. به دیگران کمک کنید

بسیار سپاسگزار خواهید بود که ممکن است روزتان به همین اندازه روشن شود. انتشار یک نگرش مثبت به همان اندازه دریافت آن پاداش دارد.

شما هرگز نمی دانید در زندگی اطرافیان شما چه می گذرد و مهربانی شما می تواند دقیقاً همان چیزی باشد. که آن شخص برای بازگرداندن ایمان خود به انسانیت به آن نیاز دارد.

حتی ایمان به خود و کاری که انجام می دهند. هر زمان که فرصت پیدا کردید، ما به دیگران کمک می کنیم تا به اهداف و خواسته های خود برسند.

قول نمی‌دهیم بیشتر زنده بمانید یا هر چیز دیگری، اما یک کار خوب رفتارهای مشابهی را ترویج می‌کند. و همان افرادی که به آنها کمک کردید می‌توانند دفعه بعد که روز بدی را سپری کردید و به حمایتی نیاز داشتید، تکیه‌گاه شما باشند. بنابراین، نظر شما درباره 10 انتخاب برتر ما چیست؟ چی برای تو بهتره؟ نکات ساده ما را برای دستیابی به شادی امتحان کنید و کشف کنید که چگونه آنها مزایای بلندمدت را تشویق می کنند.

منبع: wearehomesforstudents.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید