روش های کنار آمدن با افزایش سن

0
980
روش های کنار آمدن با افزایش سن

اگر از افزایش سن ناراحت هستید، این مقاله برای شماست. من نکاتی را به شما خواهم گفت  که به شما کمک می‌کند تا با آن کنار بیایید تا بتوانید به‌خوبی پیر شوید و شاد باشید.

روش های کنار آمدن با افزایش سن

افزایش سن و افسردگی

فکر نمی‌کنم تا زمانی که به 50 سالگی رسیدم واقعاً شروع به مقابله با پیری کردم.صادقانه بگویم، فکر می‌کنم امسال وقتی 59 ساله شدم واقعاً به من ضربه زد.

در واقع، به هیچ وجه سریع اتفاق نیفتاد.به آرامی روی من نفوذ کرد و من حتی متوجه نشدم. من آنقدر از زندگی لذت می بردم که حتی به پیری فکر نمی کردم.

تا اینکه من بودم. بعضی روزها هستند که به نوعی در انکار هستم و روزهای دیگر به نوعی عصبانی هستم.

امسال سال 60 است و من به طور جدی نمی توانم  وقت آزادی داشته باشم. روزهایی وجود دارد که مطمئناً می توانم اعتراف کنم که به دلیل افزایش سن افسرده شده ام. سرگرم کننده نیست منظورم این است که همه چیز شروع به ضعیف شدن می شود.

ما باید بیشتر مراقب چیزها باشیم، شروع به فراموش کردن چیزها می کنیم. جای تعجب نیست که بسیاری از ما از پیر شدن احساس غمگینی می کنیم.

از دست دادن ظاهر جوانمان

ظاهرمان مثل گذشته نمی باشد

وقتی به گذشته نگاه می کنم ظاهر گذشته وجود ندارد. احساس زیبایی گذشته در من وجود ندارد. او می داند که پیر شده است. اکنون چین و چروک‌های بیشتری وجود دارد، پلک‌هایش شروع به افتادن کرده‌اند، هرچه می‌گویید خطوط اطراف بینی‌اش می‌چرخد، گونه‌هایش کمی شل می‌شوند و خوب، متوجه می‌شوید. قیافه جوانی ام از بین رفته است.

به همین دلیل تصمیم گرفتم این پست را بنویسم. بسیاری از زنان (و شاید مردان نیز) از افزایش سن احساس ناراحتی می کنند، اما من نمی خواهم شما غمگین باشید. من می خواهم که پیری را تا جایی که می توانید با ظرافت در آغوش بگیرید و از آن لذت ببرید!

چگونه با افزایش سن کنار بیاییم

ما ظاهر جوان خود را از دست می دهیم، چاق یا لاغر می شویم. پوست صورتمان شل می شود.

شاید به اندازه گذشته قوی نباشیم.

برخی از ما به دلیل پیر شدن دچار افسردگی می شویم. اما لازم نیست نیمه آخر زندگی شما بد باشد و فقط از اینجا سرازیر باشید. این یک راه وحشتناک برای گذراندن آخرین بخش زندگی شما خواهد بود، امیریت؟ به 50 سال اول زندگی‌ام نگاه می‌کنم و به این نگاه می‌کنم که چه لذت‌بخشی بود.

اوه!! اکنون می‌خواهم 50 سال گذشته (بله من خوش‌بین هستم) شگفت‌انگیز باشد. و این به من بستگی دارد که این اتفاق بیفتد. و این اتفاق نمی افتد اگر من بنشینم و به خاطر پیری پوست و سینه های افتاده ام گریه کنم. پس چگونه با افزایش سن کنار بیاییم؟ من اکنون 7 نکته را با شما به اشتراک می‌گذارم و امیدوارم پس از خواندن این دو مورد اتفاق بیفتد: این باعث می شود احساس بسیار بهتری در مورد پیری داشته باشید، و

شما این هوس را خواهید داشت که آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

روش های کنار آمدن با افزایش سن

احساس ناراحتی از افزایش سن و هفت نکته برای مقابله

باید به شما بگویم، یکی از دلایلی که تصمیم گرفتم این مقاله را بنویسم این است که واقعاً نمی‌خواهم شما از افزایش سن ناراحت باشید.

منظورم این است که می فهمم که داریم به پایان نزدیک می شویم، اما اگر شروع خوبی نداشتید، برای تغییر آن خیلی دیر نیست.

برو کارهایی را انجام بده که قبلاً هرگز فرصت انجام آنها را نداشتی. من احساس می کنم که بسیاری از ما آنطور که می خواستیم زندگی نکرده ایم. ما همانطور که به ما گفته شده یا انتظار می رود زندگی می کنیم. اگر اینطور بود، اکنون هم می توانید جلوی این مزخرفات را بگیرید.

تو برو بقیه عمرت را آنطور که دوست داری زندگی کن. برو عزیزم! به هر حال اجازه دهید من اکنون آن 7 نکته را با شما به اشتراک بگذارم، بنابراین اگر از پیر شدن ناراحت هستید، شاید اینها حتی اندکی شما را شاد کنند. در واقع آنها واقعاً راهنمایی نیستند، بلکه بیشتر شبیه به تغییر طرز فکر شما در مورد برخی چیزها هستند.

شما هنوز عمر زیادی دارید – اکنون مراقب سلامتی خود باشید

حالا می‌دانم که خیلی جسورانه این را فرض می‌کنم، زیرا واقعاً نمی‌دانم چند سال دارید، اما از طرف دیگر شما واقعاً نمی‌دانید کی قرار است بمیرید! شما هنوز می توانید 50 سال خوب در شما باقی مانده است!

هنوز زمان زیادی برای انجام این کار وجود دارد

  • شروع یک رژیم تناسب اندام،
  • شروع به خوردن سالم تر،
  • مصرف مولتی ویتامین
  • مراقبت بهتر از خود

برای انجام همه این کارها هنوز وقت داری!! شما هنوز نمرده اید و هر تغییر کوچکی می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد

کارهای که همیشه دوست داشتید را انجام دهید

هر کاری که از کودکی تمایل به انجام آن داشته اید همین حالا به آن عمل کنید. چه اشکال دارد در سن 50 سالگی شروع به یادگیری نقاشی کنید.

برو امتحان کن / انجامشون بده به یاد داشته باشید، شما نمرده اید، زمان در حال سپری شدن است، اما در واقع نمی دانید چقدر زمان دارید، پس چرا آنچه را که باقی مانده است هدر دهید؟ می دانید انجام هر یک از این کارهایی که به آنها فکر می کردید واقعاً شما را خوشحال می کند، بنابراین … منتظر چه هستید؟ برو!

شروع به بله گفتن به چیزها کنید

 شروع به بله گفتن به چیزها کنید

شما افرادی بودید که در تمام زندگی خود راضی بودند.وقت آن است که شما را انجام دهید و کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می کند.

به دعوت‌ها بله، به قرارهای داغ با مردان جوان‌تر، بله به آن تعطیلات رویایی در کارائیب بگویید. به زندگی بله بگویید زیرا مدت زیادی است که نه می گویید. بسه اون مزخرفات بله گفتن ممکن است مستلزم این باشد که با ترس هایی روبرو شوید و صدای خود را پیدا کنید. انجام دهید.

روش های کنار آمدن با افزایش سن

 یک نامه عاشقانه برای خود بنویسید

من متوجه می شوم که شما از پیر شدن ناراحت هستید و حتی ممکن است احساس افسردگی کنید، پس با خودتان مهربان باشید.

برای دوست داشتن و احترام گذاشتن به “تقدیم” وقت بگذارید و برای او نامه ای عاشقانه بنویسید. به او یادآوری کنید که چقدر زیباست و زندگی او چقدر شگفت انگیز است.

به عقب برگردید و تمام کارهای سرگرم کننده ای را که در زندگی خود انجام داده اید و همه چیزهای سرگرم کننده ای که هنوز انجام نداده اید اما انجام خواهید داد، به یاد بیاورید

برای اینکه چقدر پیشرفت کرده اید سپاسگزار باشید

به خاطر داشته باشید که سپاسگزار باشید و احساس خوشبختی کنید برای اینکه چقدر پیشرفت کرده اید، جایی که اکنون در زندگی هستید و همه فرصت های فوق العاده ای که آینده هنوز برای شما دارد.

من با خیال راحت فرض می کنم که ممکن است تا به حال یک یا دو دوست را از دست داده باشید، شاید حتی همسرتان را از دست داده باشید، اما هنوز پر از زندگی اینجا هستید.

آن زندگی یا زمان باقیمانده را هدر ندهید. شکرگزاری همیشه باعث شادی و آرامش درونی می شود

تمام قوانین «پیر شدن» را کنار بگذارید

تمام قوانین «پیر شدن» را کنار بگذارید

وقتی به سن خاصی می رسیم، از ما انتظار می رود که به شیوه خاصی رفتار کنیم، طرز لباس پوشیدن مشخصی داشته باشیم. کارها را انجام دهیم و برخی کارها را انجام ندهیم.

مانند زنان مناسب رفتار کنیم. تمام قوانین «پیر شدن» را کنار بگذارید و هر کاری که می خواهید انجام دهید!! آیا می خواهید دامن های کوتاه بپوشید؟ انجام دهید.

آیا می خواهید موهای خود را صورتی رنگ کنید؟ این کار را هم انجام دهید. فکر می کنید مردم خواهند خندید؟ چه کسی اهمیت می دهد. این زندگی شماست نه آنها بقیه اش را برای خودت زندگی می کنی.

 سعی کنید به جنبه روشن نگاه کنید

اگرچه این کاری نیست که بتوانید در هر دقیقه از هر روز انجام دهید، مطمئناً می توانید نگاه کردن به جنبه های روشن زندگی را به یک عادت تبدیل کنید.

اگر غمگین بمانید و همیشه در مورد پیر شدن به افکار افسرده کننده فکر کنید، برای همیشه بدبخت خواهید شد. خوبی ها را در چیزها و افراد پیدا کنید. خوبی های زندگی خود را پیدا کنید و تمام نعمت هایی را که در زندگی خود دارید یادداشت کنید.

احساس غم و اندوه از افزایش سن طبیعی است…منظورم این است که شما واقعا نمی دانید چقدر دیگر باید زندگی کنید، پس چرا آن را با بدبختی و غمگین بودن هدر دهید.

من همیشه در تمام روز هر روز رنگین کمان و آبنبات چوبی نیستم. گاهی اوقات پرداختن به پیری من را نیز ناامید می کند. من لحظاتم را دارم اما با خودم خیلی مهربان هستم.

وقتی از پیر شدن غمگین می شوم، به آینه نگاه می کنم و به خودم یادآوری می کنم که چقدر زیبا هستم. زیرا من هستم.

 

منبع: womenblazingtrails

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید