شرکت گوگل و ارزش آن :روز گذشته ارزش کل سهام آلفابت (شرکت مادر گوگل) برای مدت کوتاهی به 2 تریلیون دلار رسید. در حال حاضر این شرکت 1٫98 تریلیون دلار ارزش دارد و برای یادآوری باید بگوییم که در ژانویه 2020 برای اولین بار موفق به پشت سر گذاشتن ارزش 1 تریلیون دلاری شد.

طبق جدیدترین گزارش مالی این شرکت، آلفابت طی سه‌ماهه‌ی سوم 2021 با کسب درآمد 65٫1 میلیارد دلاری توانسته در این زمینه رکوردشکنی کند. با وجود اینکه درآمد آن حدود 41 درصد افزایش داشته، ولی سود دریافتی با رشد قابل توجه 61 درصدی روبرو شده است. همچنین درآمد بخش جستجوی گوگل از 35٫8 میلیارد دلار در فصل قبلی به 37٫9 میلیارد دلاری رسیده است. یوتیوب، یکی دیگر از زیرمجموعه‌های آلفابت، توانسته در سه‌ماهه‌ی اخیر 7٫2 میلیارد دلار درآمد راهی خزانه‌ی این شرکت کند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

در طول همه‌گیری کرونا، درآمد شرکت‌های بزرگ در حوزه‌ی تکنولوژی به طور شگفت‌انگیزی افزایش یافته و در این میان حرکت شرکت‌ها به سمت دورکاری، باعث شده سرویس‌های مربوط به این موضوع به طور گسترده مورد استفاده قرار بگیرند. در حال حاضر اپل و مایکروسافت تنها شرکت‌های آمریکایی 2 تریلیون دلاری هستند و آلفابت هم برای چند ساعت به آن‌ها ملحق شد. آمازون هم در حال حاضر 1٫7 تریلیون دلار ارزش دارد و احتمالا به‌زودی می‌تواند به این هدف دست پیدا کند.

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید