شیوه صحیح کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه

0
883
شیوه صحیح کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه

شیوه صحیح کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه چگونه است؟ با شروع مدرسه ها مشکلات والدین هم شروع می شود.این نسبتاً طبیعی است که تکالیف درسی کاری باشد که اکثر بچه ها از آن می ترسند. اما وقتی پدر و مادر می شوید، ممکن است متوجه شوید که به اندازه فرزندانتان از انجام تکالیف درسی می ترسید!

صرفاً واداشتن بچه ها به نشستن و کار کردن می تواند یک مشکل باشد. و قرار دادن تکالیف در برنامه شلوغ خانواده نیز می تواند چالش برانگیز باشد. نه تنها این، بلکه کلنجار رفتن کودک با کتاب و دفترهایش هم بشدت آزار دهنده می باشد.

به این ترتیب، بیشتر والدین می خواهند به نحوی مداخله کنند. با این حال، بسیاری در پایان در مورد نقش خود در هنگام تکالیف احساس سردرگمی می کنند. چقدر باید به کودکی که در به کارگیری خود در این کار مشکل دارد فشار دهید؟ چقدر باید کمک کنید؟

و اگر به نظر می رسد فرزند شما اصلاً به کمک شما در انجام تکالیف نیاز نداشته باشد، چه؟ در اینجا، ما با کارشناسان در رابطه با بهترین رویکرد برای کمک به فرزندتان در انجام تکالیف، به تفکیک سن، ارتباط خواهیم داشت.

شیوه صحیح کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه

کودکانی که به مهد کودک می روند به چه اندازه در انجام تکالیفشان به والدین نیاز دارند؟

بی بی پیرایش، اد.د.، بنیانگذار و درمانگر آموزشی، می گوید بیش از هر چیز، کودکی که مهد کودک می رود به بازی  نیاز دارد.

او می‌گوید:در این سن کودکان به بازی نیاز دارند نه رسیدن به کمال با یادگیری ریاضیات و یادگیری حروف و کلمات. والدین باید حس طبیعی کودک را رشد دهند و تشویق کنند.

با این حال، گاهی اوقات به کودکان این سن تکالیف محول می شود، اگرچه در بیشتر مواقع حجم کار کم است و به کودکان از نظر آنچه انتظار می رود انجام دهند، آزادی عمل داده می شود.

در حال حاضر در مدرسه درس می خوانم برای مثال، اگر دانش‌آموزان در حال یادگیری حروف هستند. والدین می‌توانند از فرصت استفاده کنند و در مورد آن حرف صحبت کنند. به دنبال چیزهایی در اطراف خانه بگردند که با صدای آن کلمه شروع می‌شوند و با استفاده از تجربیات جنبشی شکل‌گیری حروف را تمرین کنند.

مانند خمیر بازی، ریگ پیشنهاد می کند. مهمتر از همه، وقتی نوبت به تکالیف می رسد. فرزند خردسال خود را تحت فشار قرار ندهید. دکتر پیرایش می گوید: مهم ترین هدف این مرحله باید مرتبط ساختن مدرسه و یادگیری با احساسات مثبت باشد. هدف این است که بچه ها را تشویق کنیم تا از هم جدا شوند. کارها را خودشان امتحان کنند و از تلاش هایشان حمایت کنند.

تکالیف کودکان

کودک مدرسه‌ای من به چه مقدار کمک تکالیف باید نیاز داشته باشد؟

با کمی بزرگتر شدن فرزندتان، تکالیف خانه بیشتر به یک داستان تبدیل می‌شوند. اگرچه در اوایل دبستان کم‌رنگ هستند و با گذشت سال‌ها بر تعدادشان افزوده می‌شود.

معمولاً تا کلاس سوم، بچه‌ها تا سه تکلیف در هفته دریافت می‌کنند و تکالیف درسی می‌تواند تا 20 دقیقه طول بکشد. دانش آموزان کلاس چهارم و پنجم ممکن است. تکالیف روزانه دریافت کنند که حدود 30 دقیقه یا گاهی اوقات بیشتر طول می کشد.

بریانا لئونهارد، معلم خبره، تحلیلگر رفتار تایید شده هیئت مدیر و بنیانگذار Third Row Adventures می گوید.در مدرسه ابتدایی، تکالیف درسی بر مفاهیمی متمرکز است. که کودکان در کلاس مطالعه می کنند و هدف آن تمرین و تقویت آموخته های قبلی است.

کودکان باید بتوانند اکثریت قریب به اتفاق تکالیف خود را به تنهایی و بدون کمک زیاد انجام دهند. ریگ می گوید، با این حال، بسیاری از کودکان در مدرسه ابتدایی برای انجام تکالیف خود کمی کمک می خواهند یا به کمک نیاز دارند و این کاملا طبیعی است.

او پیشنهاد می کند برای انجام تکالیف همراه با فرزندتان، مدل «من انجام می دهم / ما انجام می دهیم / شما انجام می دهید» را امتحان کنید.

ریگ توضیح می‌دهد: «یک والدین ممکن است سؤال اول را انجام دهند، سپس سؤال دوم را با فرزند خود تکمیل کنند و در نهایت، کودک سؤال نهایی را خودش تکمیل کند. این ایده را می توان با هر تکالیف یا مهارت های تحصیلی که فرزند شما روی آن کار می کند، تطبیق داد. این به والدین اجازه می دهد تا در آموزش فرزندشان مشارکت داشته باشند و از آنها حمایت کنند. اما همچنین باعث می شود که فرزندان استقلال پیدا کنند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

شیوه صحیح کمک به کودک در انجام تکالیف مدرسه

نوجوانان چه مقدار به کمک والدینشان در انجام تکالیف نیاز دارند؟

با بالا رفتن سن، تکالیف برای فرزند شما به یک وظیفه مستقل تبدیل می شود.با این حال، زمانی که از مدرسه ابتدایی به مدرسه راهنمایی می روند. ممکن است نیاز به کمک داشته باشند.

جایی که به طور ناگهانی به جای یک معلم، از چندین معلم تکالیف دریافت می کنند. دکتر پیرایش می‌گوید: در طول سال‌های نوجوانی و ابتدایی، بچه‌ها هنوز در حال توسعه مهارت‌های عملکرد اجرایی خود هستند. ابزارهایی که به آنها کمک می‌کند تا وظایف را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

لئونارد می‌گوید تکالیف در دوران دبیرستان باید بیشتر در مورد تمرین مهارت‌هایی باشد که قبلاً آموزش داده شده‌اند و برای آموزش مطالب جدید نیستند. بنابراین اگر والدینی مجبورند زمانی را برای آموزش مطالبی که در مورد تکالیف به نوجوان خود اختصاص می‌دهند، بگذرانند.

در صورتی که در درک مطالبی که در کلاس مطالعه می‌شود با مشکل مواجه شوند، باید با معلم کودک تماس بگیرند. با این اوصاف، تکالیف در دبیرستان می تواند چالش برانگیز باشد. و فرزند شما ممکن است به دلیل دشواری فزاینده در موضوعات با مشکل مواجه شود.

او می افزاید: اگر فرزند شما بیشتر می تواند تکالیف خود را به تنهایی انجام دهد. فقط گاهی اوقات از شما کمک می خواد این مشکلی ندارد.

او توضیح می دهد: “معلمان ممکن است نتوانند زمانی را برای ارائه این حمایت اضافی برای دانش آموزان پیدا کنند. بنابراین والدین ممکن است مجبور شوند آن را در خانه ارائه دهند.” والدین همچنین می‌توانند از نوجوانانی حمایت کنند که ممکن است در زمینه مطالعه و مهارت‌های سازمانی به کمک نیاز داشته باشند. در حالی که به یافتن راهبردهایی کمک می‌کنند که برای فرزندانشان مفید باشد تا آنها را برای بزرگسالی آماده کند.»

اگر فرزند من هرگز کمک نخواست چه؟

اگر فرزند من هرگز کمک نخواست چه؟

به نظر می رسد برخی از بچه ها هرگز برای انجام تکالیف نیاز به کمک ندارند. و این می تواند به همان اندازه برای والدین گیج کننده باشد که بچه هایی که به کمک بی پایان نیاز دارند.

اگر فرزند شما بدون کمک حال می کند، نیازی به مداخله نیست. ریگز می‌گوید: «تا زمانی که والدین می‌دانند که کودک تکالیف مورد نیاز را انجام می‌دهد. انتظارات سطح کلاس را برآورده می‌کند و محتوا را درک می‌کند. پس این کاملاً خوب است.

نگرانی والدین در رابطه با تکالیف آنها

اگر در مورد تکالیف فرزندتان نگرانی دارید چه کاری باید انجام دهید؟

هنگامی که فرزند شما با تکالیف مشکل دارد یا به نظر می رسد که به کمک بیشتر از حد متوسط نیاز دارد. ممکن است تعجب کنید که چه کاری باید انجام دهید.

دکتر پیرایش می گوید، اول از همه، نباید تصور کنید که تکالیف بسیار چالش برانگیز یک چیز معمولی است. او توضیح می‌دهد: «من فکر می‌کنم بسیاری از والدین تصور می‌کنند که کابوس بودن تکالیف طبیعی است. اما این می تواند نشانه ای باشد که چیزی عمیق تر در حال وقوع است.»

او می‌گوید که فرزند شما ممکن است به طور بالقوه دچار ناتوانی یادگیری شود. یا ممکن است به برنامه‌های روزانه مؤثرتری برای تکمیل تکالیف نیاز داشته باشد. در هر صورت، فرزندتان را به خاطر مشکل سرزنش نکنید. دکتر پیرایش پیشنهاد می‌کند که بهترین راه حل این است که زودتر با معلم فرزندتان ارتباط برقرار کنید.

با مدرسه در مورد آنچه که در طول زمان تکالیف می گذرد صحبت کنید. و در مورد گزینه هایی که ممکن است برای کنترل پذیرتر کردن آن برای فرزندتان در دسترس باشد، صحبت کنید.

ریگز موافق است که ایجاد یک مشارکت موثر با معلم فرزند شما ضروری است. او می‌گوید: به‌عنوان یک معلم، وقتی والدینی در مورد یادگیری فرزندشان می‌پرسند. و می‌خواهند در کمک به موفقیت فرزندشان مشارکت فعالی داشته باشند. بسیار سپاسگزارم. البته، اگر در مورد یادگیری فرزندتان نگرانی دارید. بهتر است با پزشک اطفال یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی او نیز صحبت کنید.

کلام آخر:

هیچ قاعده سخت و سریعی در مورد چگونگی مشارکت والدین در زمان تکالیف وجود ندارد. هدف این است که فرزند شما با بزرگتر شدن مستقل تر شود.

در بیشتر موارد، منطقی است که با غریزه خود در مورد اینکه چقدر کمک کنید. یا چه زمانی باید عقب بکشید منطقی است. در عین حال، تکالیف نباید یک مبارزه شبانه باشد، و اگر برای خانواده شما اینطور است، نباید در تماس با معلم فرزندتان برای کمک دریغ کنید.

منبع: verywellfamily

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید