فواید نوشیدن چای بابونه

0
1020
فواید نوشیدن چای بابونه

فواید نوشیدن چای بابونه که یک نوشیدنی محبوب است که فواید سلامتی مختلفی نیز دارد. بابونه گیاهی است که از گل های دیزی مانند از خانواده گیاهان Asteraceae می آید.

قرن هاست که به عنوان یک درمان طبیعی برای چندین بیماری مصرف می شود. برای تهیه چای بابونه، گل ها را خشک کرده و سپس در آب داغ دم می کنند. بسیاری از مردم از چای بابونه به عنوان جایگزینی بدون کافئین برای چای سیاه یا سبز و طعم خاکی و تا حدودی شیرین آن لذت می برند.

علاوه بر این، چای بابونه سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که ممکن است در کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری قلبی و سرطان نقش داشته باشد. بابونه دارای خواصی است که ممکن است به خواب و هضم غذا نیز کمک کند. .

فواید نوشیدن چای بابونه

1.ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد

بابونه دارای خواص منحصر به فردی است که ممکن است به کیفیت خواب شما کمک کند. حاوی آپیژنین، آنتی اکسیدانی است که به گیرنده های خاصی در مغز شما متصل می شود. که ممکن است باعث خواب آلودگی و کاهش بی خوابی یا ناتوانی مزمن در خواب شود.

در یک مطالعه، زنان پس از زایمان که به مدت دو هفته چای بابونه می‌نوشیدند، در مقایسه با گروهی که چای بابونه نمی‌نوشیدند، کیفیت خواب بهتری داشتند.

آنها همچنین علائم کمتری از افسردگی داشتند که اغلب با مشکلات خواب مرتبط است. مطالعه دیگری نشان داد افرادی که 270 میلی گرم عصاره بابونه را دو بار در روز به مدت 28 روز مصرف کردند. 1/3 کمتر از خواب شبانه بیدار شدند و 15 دقیقه سریعتر به خواب رفتند.

این یافته‌ها امیدوارکننده هستند، اما مطالعات بیشتری برای تعیین میزان تأثیر چای بابونه بر خواب ضروری است. با این وجود، نوشیدن چای بابونه قبل از خواب مطمئناً ارزش امتحان کردن را دارد اگر مشکل خواب دارید.

سلامت گوارش

2.ممکن است سلامت گوارش را ارتقا دهد

هضم مناسب برای سلامت کلی شما بسیار مهم است. شواهد محدود نشان می‌دهد که بابونه ممکن است با کاهش خطر برخی بیماری‌های گوارشی برای بهبود هضم بهتر موثر باشد. چند مطالعه نشان داده اند که عصاره بابونه پتانسیل محافظت در برابر اسهال در موش ها را دارد.

چای بابونه دارای خواص ضد التهابی می باشد. مطالعه دیگری روی موش‌ها نشان داد که بابونه برای پیشگیری از زخم معده مفید است. زیرا ممکن است اسیدیته معده را کاهش دهد و از رشد باکتری‌هایی که در ایجاد زخم نقش دارند، جلوگیری کند.

با این وجود، ادعاهای حکایتی زیادی وجود دارد که نوشیدن چای بابونه تسکین دهنده معده است. به طور سنتی، از آن برای درمان چندین بیماری گوارشی، از جمله حالت تهوع و گاز استفاده می‌شده است.

3.ممکن است در برابر انواع خاصی از سرطان محافظت کند

آنتی اکسیدان های موجود در چای بابونه با کاهش بروز انواع خاصی از سرطان مرتبط است. بابونه حاوی آنتی اکسیدان آپیژنین است.

در مطالعات آزمایشگاهی ، نشان داده شده است که آپیژنین با سلول های سرطانی، به ویژه سلول های سینه، دستگاه گوارش، پوست، پروستات و رحم مبارزه می کند.

علاوه بر این، یک مطالعه روی 537 نفر مشاهده کرد که افرادی که 2 تا 6 بار در هفته چای بابونه می‌نوشیدند نسبت به افرادی که چای بابونه نمی‌نوشیدند، به طور قابل‌توجهی کمتر در معرض ابتلا به سرطان تیروئید بودند.

این یافته‌ها امیدوارکننده هستند، اما تحقیقات انسانی با کیفیت‌تر برای نتیجه‌گیری در مورد نقش چای بابونه در پیشگیری از سرطان ضروری است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

قند خون

4.ممکن است برای کنترل قند خون مفید باشد

نوشیدن چای بابونه ممکن است به کاهش سطح قند خون کمک کند. خواص ضد التهابی آن ممکن است از آسیب به سلول های لوزالمعده شما جلوگیری کند. که زمانی رخ می دهد که سطح قند خون شما به طور مزمن بالا می رود.

سلامت پانکراس شما بسیار مهم است، زیرا انسولین تولید می کند، هورمونی که مسئول حذف قند از خون شما است. در یک مطالعه بر روی 64 فرد دیابتی، کسانی که به مدت هشت هفته روزانه چای بابونه را همراه با وعده های غذایی مصرف کردند. میانگین قند خونشان به طور قابل توجهی پایین تر از افرادی بود که آب مصرف می کردند.

چای بابونه در صبح و بصورت ناشتا میزان قابل توجهی از قند خون را کاهش می دهد.بیشتر شواهد در مورد نقش چای بابونه در کنترل قند خون بر اساس نتایج مطالعات حیوانی است.

فواید نوشیدن چای بابونه

5. ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد

چای بابونه سرشار از فلاون ها است که دسته ای از آنتی اکسیدان ها هستند. فلاون ها به دلیل پتانسیل آنها در کاهش فشار خون و سطح کلسترول مورد مطالعه قرار گرفته اند که نشانگرهای مهم خطر بیماری قلبی شما هستند.

یک مطالعه روی 64 بیمار دیابتی نشان داد افرادی که چای بابونه را همراه با وعده های غذایی می نوشیدند در مقایسه با افرادی که آب می نوشیدند. بهبود قابل توجهی در سطح کلسترول تام، تری گلیسیرید و کلسترول بد LDL داشتند. تحقیقات بیشتری برای تایید نقش چای بابونه در ارتقای سلامت قلب ضروری است، اما مطمئناً گنجاندن آن در رژیم غذایی ضرری ندارد.

سلامتی زیر چای بابونه عمدتاً حکایتی است و توسط تحقیقات علمی تأیید نشده است:

  • سلامت سیستم ایمنی را تقویت می کند: چای بابونه اغلب به عنوان یک استراتژی برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی تبلیغ می شود. اما شواهدی برای این موضوع وجود ندارد.همچنین گفته شده است که برای گلودرد تسکین دهنده استاضطراب و افسردگی را تسکین می دهد.
  • شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بابونه ممکن است شدت اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. اما این بیشتر بر اساس استفاده از آن به عنوان رایحه درمانی یا مصرف آن به عنوان مکمل است.سلامت پوست را بهبود می بخشد.
  • گزارش شده است که استفاده از بابونه روی پوست از طریق محصولات آرایشی مانند لوسیون ها، کرم های دور چشم و صابون ها ممکن است. مرطوب کننده و برای کاهش التهاب پوست مفید باشد.از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.
  • برخی ادعا می کنند که چای بابونه ممکن است در جلوگیری از تحلیل استخوان که منجر به بیماری هایی مانند پوکی استخوان می شود. نقش داشته باشد.با این حال، شواهد برای این ضعیف است.

اگرچه این ادعاهای بهداشتی فاقد شواهد هستند، اما این بدان معنا نیست که آنها نادرست هستند. آنها به سادگی هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته اند و ممکن است در آینده بررسی شوند.

چای بابونه

عوارض جانبی چای بابونه

گزارش هایی از آلرژی بابونه وجود دارد که به احتمال زیاد در افرادی که به گیاهان خانواده گل های مروارید حساسیت دارند. مانند ابروسیا و گل داوودی، بروز می کند. علاوه بر این، محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی بابونه در صورت تماس مستقیم با چشم، ممکن است باعث تحریک چشم شوند.

این ممکن است منجر به ورم ملتحمه شود که التهاب پوشش داخلی چشم شما است. همچنین لازم به ذکر است که بی خطر بودن نوشیدن چای بابونه در کودکان خردسال، زنان باردار یا شیرده و افراد مبتلا به بیماری های کبدی یا کلیوی ثابت نشده است.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید