فواید یادگیری موسیقی برای کودکان

موسیقی یکی از فعالیت های فوق برنامه است که کمک به رشد استعدادها، علایق و اشتیاق کودک می باشد.جسم و روح کودک نیازمند غذا می باشد که غذای روح هر انسانی موسیقی می باشد. محققان علوم اعصاب با انجام تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که مغز ما گفتار را مانند نت‌های موسیقی پردازش می‌کند و احتمال دارد موسیقی در ذات انسان ریشه داشته باشد. جالب است که حتی مردم ماقبل تاریخ هم پیش از کشف یا اختراع امکانات اولیه زندگی، موسیقی می‌نواخته‌اند. زیر چند دلیل خوب دیگر برای یادگیری موسیقی آورده شده است:

 

موسیقی به رشد مغز کمک می کند

مطالعات مختلف ثابت کرده است که درک زبان موسیقی می تواند به رشد کلی ذهنی کودک کمک کند. ارقام نشان می‌دهند که دانش‌آموزانی که موسیقی مطالعه می‌کنند در آزمون‌های استاندارد موفق‌تر هستند و همچنین احتمالاً نمرات بهتری در دبیرستان کسب می‌کنند. تحقیقات بیشتر نشان داد که تمرینات موسیقی به طور فیزیکی سمت چپ مغز را که با پردازش زبان و استدلال درگیر است رشد می دهد.

مقالات دیگر زرگیل را از دست ندهید.

مهم نیست فرزند شما در چه سنی باشد، درک زبان موسیقی یا یادگیری نواختن یک ساز می تواند گاهی چالش برانگیز باشد. با این حال، کسانی که موسیقی می آموزند، یاد می‌گیرند که در آموزش منظم باشند، زیرا این کلید موفقیت است. بچه ها با تجربه این که تمرین و سخت کوشی برای رسیدن به اهدافشان ضروری است، درس زندگی بسیار ارزشمندی را یاد خواهند گرفت.

فواید یادگیری موسیقی برای کودکان

موسیقی کودکان

موسیقی سرگرم کننده است

هنگامی که کودکان اصول نواختن یک ساز را درک کردند، احتمالاً از نواختن آن لذت خواهند برد. هر آهنگی که یاد می گیرند یک دستاورد شخصی است. اگر مهارت های آنها را با گوش دادن به آنها یا حتی امضا کردن آنها تشویق کنیم، آنها از نواختن ساز خود لذت خواهند برد.

موسیقی به آنها یاد می دهد که تمرکز کنند

استرس را از بین می برد نواختن ساز یا حضور در کلاس موسیقی توجه کامل را می طلبد. به همین دلیل، موسیقی یک ابزار عالی برای کاهش استرس است که به آرامش ذهن و افزایش تمرکز کمک می کند.

موسیقی به درک ریاضیات کمک می کند

اگرچه آنها بسیار متفاوت به نظر می رسند، اما ریاضیات و موسیقی در واقع کاملاً مشابه هستند. پروفسور گوردون شاو از دانشگاه کالیفرنیا پس از مطالعه خود بر روی کودکان هفت ساله در لس آنجلس گفت: “وقتی کودکان ریتم را یاد می گیرند، نسبت ها، کسرها و نسبت ها را یاد می گیرند.” این می تواند راهی عالی برای یادگیری ریاضیات به روشی هنری باشد!

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

درک بهتر ریاضی با یادگیری موسیقی

موسیقی و ریاضی

موسیقی نوعی ابراز وجود است

موسیقی علاوه بر اینکه راهی برای کاهش استرس است، می‌تواند به کودکان کمک کند تا احساسات خود را با بیان زبان بهتر مدیریت کنند. این به آنها این فرصت را می دهد که احساسات خود را با ابزاری که در حال نواختن هستند بیرون بکشند.

موسیقی می تواند مهارت های اجتماعی را بهبود بخشد

موسیقی اغلب به صورت گروهی پخش می‌شود و بنابراین، مهارت‌های کار گروهی آموزش داده می‌شود تا همه بازیکنان به طور هماهنگ با هم کار کنند. برای بهبود نمایش، حضور در تمرینات و تمرین نیز ضروری است. کار برای رسیدن به یک هدف واحد به تقویت مهارت های اجتماعی کمک می کند. دکتر الکساندرا لامونت، مدرس روانشناسی موسیقی در دانشگاه کیل، می گوید: «کودکانی که در موسیقی شرکت می کنند سطوح بالاتری از انسجام اجتماعی و درک خود و دیگران را توسعه می دهند.

موسیقی می تواند اعتماد به نفس را افزایش دهد

با ارتقای توانایی های خود با ابزاری خاص و رسیدن به اهداف خود، کودکان می توانند احساس رضایت زیادی داشته باشند و این می تواند عزت نفس آنها را تا حد زیادی بهبود بخشد. ریسک کردن و رویارویی با چالش ها برای کودک ضروری است تا بتواند پتانسیل خود را به طور کامل توسعه دهد.

کلام آخر

مزایای آموزش موسیقی به کودکان پدر مادرها را هم تشویق می کند که از ابتدا بفکر مهدکودک ها و آموزشگاهای باشند که در آنجا به موسیقی هم پرداخته شود. کودکان امروز ابر باهوش های هستند که والدین می توانند استعدادهای کودکشان را پیدا کنند و آن را پرورش دهند برای آینده ای بهتر.

منبع: /www.kumon.co.uk/

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید