مثلث برمودا آنچه علم می تواند در مورد منطقه مرموز اقیانوس به ما بگوید

0
1441
مثلث برمودا آنچه علم می تواند در مورد منطقه مرموز اقیانوس به ما بگوید

مثلث برمودا  منطقه ای از اقیانوس که ادعا می شود کشتی ها را به طور کامل می بلعد، دهه هاست که ما را مجذوب خود کرده است. اما آیا حقیقتی در داستان ها وجود دارد؟

درست در سواحل جنوب شرقی ایالات متحده، پهنه ای از اقیانوس وجود دارد که مدت ها شهرت وحشتناکی داشته است. کشتی هایی که از عرض متلاطم آن عبور می کنند بدون هیچ ردی ناپدید می شوند.

پروازهایی که بر فراز آب هدایت می شوند از صفحه رادار چشمک می زنند و دیگر هرگز دیده نمی شوند. اتفاقات اسرارآمیز داستان هایی از دخالت های فراطبیعی، آدم ربایی بیگانگان و منطقه ای خارج از محدوده های طبیعی واقعیت فیزیکی را به ذهن متبادر می کند. گفته می شود که مثلث برمودا یک مکان خالی از سکنه است. البته این فقط یک نسخه از داستان است. مثلث برمودا محل تعدادی از ناپدید شدن های پرمخاطب و مرموز دریایی و هوایی بوده است.

اما اینکه آن بلایا نتیجه هر چیز شومی باشد، برخلاف ترکیب منطقی محیط و آمار، بسیار مشکوک است. با این حال، تعدادی از افراد توضیحات علمی معتبری را برای ناپدید شدن کشتی ها و هواپیماها در مثلث برمودا در طول سال ها ارائه کرده اند.

مثلث برمودا که برخی آن را با نام مثلث شیطان یا دریای مرگ می‌شناسند، یک منطقه در ناحیه غربی اقیانوس اطلس شمالی است. گفته می‌شود در این محدوده بیش از 50 کشتی ناپدید شده و هیچ اثری تا به امروز از آ‌ن‌ها برجای نمانده است. حتما به این نکته فکر می‌کنید که این موضوع خیلی پیچیده نیست و ممکن است این منطقه دارای شرایط نامساعدی باشد.

اتفاقات اسرارآمیز داستان هایی از دخالت های فراطبیعی

اما نکته‌ای که این محدوده را بسیار خاص و ترسناک‌تر می‌کند این است که طبق اطلاعات منتشر شده 21 هواپیما نیز هنگام ورود به این منطقه ناپدید شده‌اند و تا به امروز کسی از آن‌ها هیچ خبری ندارد. نظریه‌های بسیار زیادی در مورد مثلث برمودا وجود دارد که تا به امروز هیچ کدام از آن‌ها قطعی نشده و این عمل باعث شده تا هنوز مثلث برمودا یک علامت سوال بزرگ برای داشنمندان و مردم جهان باقی بماند.

به هر حال، اقیانوس مکان خطرناکی است، و حتی امروز هم غیرمعمول نیست که همه چیز اشتباه شود. در آب های طوفان زده اقیانوس اطلس شمالی، ایمنی هرگز تضمینی نیست.

 مثلث برمودا کجاست؟

مثلث برمودا، همانطور که معمولاً تعریف می شود، بین میامی، سان خوان، پورتوریکو و جزیره برمودا امتداد دارد. در مجموع، صدها هزار مایل مربع در اقیانوس اطلس شمالی، یک منطقه عظیم، را در بر می گیرد.

این منطقه همچنین شاهد ترافیک سنگین کشتی هایی است که از ساحل شرقی و خلیج مکزیک می آیند و می روند. مثلث برمودا نام خود را از مقاله ای در سال 1964 در مجله pulp Argosy گرفت که چند ناپدید شدن در منطقه را به هم مرتبط می کرد.

«مثلث مرگبار برمودا» هیچ توضیحی برای این رویدادها ارائه نکرد، اگرچه به شدت بر ماهیت مرموز منطقه تأکید داشت. این مقاله شامل ناپدید شدن کشتی تدارکاتی نیروی دریایی ایالات متحده در سال 1918 و از دست دادن پرواز بمب افکن ها در طول تمرین در سال 1945 و همچنین یکی از هواپیماهای جستجو و نجات است که به دنبال آنها فرستاده شد.

این حوادث و حوادث دیگر امروزه به بخشی از افسانه های مثلث برمودا تبدیل شده اند. این داستان ها اغلب به هم می چسبانند تا اشاره ای به چیزی نامطلوب در زیر سطح اقیانوس اطلس داشته باشند.

علاوه بر توضیحات فراطبیعی، تعدادی توضیح واقعی‌تر برای این پدیده در طول سال‌ها ارائه شده است، از مغناطیس سرگردان گرفته تا حباب‌های خطرناک.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

مثلث برمودا آنچه علم می تواند در مورد منطقه مرموز اقیانوس به ما بگوید

مثلث برمودا آنچه علم می تواند در مورد منطقه مرموز اقیانوس به ما بگوید

آبهای خطرناک

این واقعیت که منطقه داخل مثلث برمودا به شدت قاچاق می شود می تواند بخشی از این معما باشد. هر منطقه ای با تعداد زیادی کشتی که از آن عبور می کنند، ناگزیر از وقوع حوادث بیشتری نسبت به مکانی با فعالیت کمتر است.

این را با این واقعیت همراه کنید که مثلث برمودا اغلب توسط طوفان‌ها درگیر می‌شود، و سخت نیست که بفهمیم چرا کشتی‌ها ممکن است گاهی در آنجا غرق شوند.

نخستین عملکرد عجیب‌ و غریب قطب‌نماها در مثلث برمودا برای کریستف کلمب مشهور اتفاق افتاد. او در اسنادش اعلام کرده است که قطب‌نما در مثلث برمودا جهت‌های عجیبی را نشان می‌داده است. حتی گفته است که چیزی شبیه به یک توپ آتشین در آسمان این منطقه دیده است.

از کار افتادن قطب نما ها در مثلث برمودا

بیشتر کسانی که درون مثلث برمودا می‌روند یا به آن نزدیک می‌شوند می‌گویند قطب‌نمایشان در این منطقه درست کار نمی‌کند یا خراب می‌شود. بر اساس یکی از توضیحات علمی‌ ارائه‌ شده، این ناحیه از اقیانوس اطلس یکی از دو مکان کره زمین است که در آن دو راستای شمال مغناطیسی و شمال واقعی (جغرافیایی) زمین یکی می‌شوند. دیگر مکان هم‌راستایی این دو شمال در مثلث برمودای اقیانوس آرام، نزدیک به کشور ژاپن است که به آن لقب دریای شیطان را داده‌اند

اخیراً، برخی از دانشمندان پیشنهاد کرده اند که غرق شدن کشتی در مثلث برمودا می تواند به دلیل حباب های عظیم آزاد شده از ذخایر متان زیر دریا باشد. کف دریا در این منطقه حاوی محفظه های بزرگی از گاز است که می تواند به طور ناگهانی آزاد شود و اقیانوس را به کف آلود تبدیل کند که کشتی ها را می بلعد. فرآیند مشابهی احتمالاً دهانه‌های بزرگی را در بستر دریا در نزدیکی نروژ ایجاد کرده است.

اما اگرچه خود این مکانیسم منطقی است، اما هیچ مدرکی مبنی بر انتشار متان اخیر از ناحیه اطراف مثلث برمودا وجود ندارد. به گفته بیل دیلون، زمین شناس سازمان زمین شناسی ایالات متحده، آخرین باری که اتفاق مشابهی در این منطقه رخ داد، حدود 15000 سال پیش بود.

توضیح دیگری برای مثلث برمودا که روی کاغذ قابل بررسی است، وجود امواج سرکش است. این امواج عظیم می توانند به طور غیرمنتظره ای شکل بگیرند و دو یا حتی سه برابر از امواج اطراف بلند شوند.

همانطور که Vice گزارش می دهد، محققان انگلیسی از مدل های آزمایشگاهی و کامپیوتری برای شبیه سازی اثرات امواج سرکش به ارتفاع بیش از 100 فوت بر روی کشتی ها به عنوان بخشی از تحقیقات در مثلث برمودا استفاده کردند.

یک محقق معتقد است، کشتی‌هایی که به اندازه کافی طولانی بودند، می‌توانستند بین دو قله موج بدون هیچ چیز از پایین آن‌ها را به حالت تعلیق در بیاورند و به نصف برسند.

اما، در حالی که امواج سرکش مطمئناً قادر به واژگونی یا شکستن یک کشتی هستند، ما هیچ مدرک قطعی مبنی بر پیوند آنها با هیچ یک از بلایای دریایی در مثلث برمودا نداریم.

امواج عظیم در مثلث برمودا

عامل انسانی

توضیح واقعی مثلث برمودا ممکن است در نهایت نه در اقیانوس، بلکه در ذهن ما باشد. ذهن ما اغلب به سمت رویدادهای عجیب و غریب یا به یاد ماندنی سوگیری می کند و در محاسبه دقیق اختلافات آماری مشکل دارد.

به عنوان مثال، ما به احتمال بیشتری چیزهایی را به یاد می آوریم که استثنایی به نظر می رسند. مانند کشتی ای که بدون هیچ توضیحی ناپدید می شود. تا چیز معمولی تر، مانند کشتی در حال غرق شدن در طوفان.

هر چیزی که در نهایت مسئول افسانه مثلث برمودا باشد، چه روانی و چه چیزهای دیگر، شایان ذکر است که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این منطقه خطرناکتر از هر جای دیگری است وجود نداشته است.

پس ادامه دهید و آن تعطیلات را به برمودا ببرید – اما، مثل همیشه، هنگام بیرون رفتن روی آب، حتما جلیقه نجات بپوشید. این فقط عقل سلیم است.

منبع: www.discovermagazine.com-ocean

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید