.لیستی از مشهورترین کاخ های جهان و زیباترین کاخ های جهان در این مقاله مطالعه کنید.البته که زندگی در زیباترین کاخ های جهان برای همه ما وسوسه‌برانگیز است و گاهی، به کسانی که در چنین مکان‌هایی زندگی می‌کنند غبطه می‌خوریم. منتها دیدن این کاخ‌ها هم خالی از لطف نیست و به‌خودی‌خود، تجربه ماندگاری است. خوشبختانه، بازدید از این کاخ‌ها برای عموم آزاد است. اگر هزینه سفر و اقامت و موارد دیگر را داشته باشید، می‌توانید به این کاخ‌ها سر بزنید و کلی چیزهای تازه یاد بگیرید و ببینید. در ادامه مطلب حاضر، زیباترین کاخ های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. سعی می‌کنیم به‌طور خلاصه بیان کنیم که هنگام بازدید از هریک از این کاخ‌ها، باید انتظار چه‌چیزهایی را داشته باشید. این‌طور می‌توانید بهتر بر اساس علایقتان تصمیم‌گیری کنید. همراه ما بمانید

مقاله  پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

۱. کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام اقامتگاه خانواده سلطنتی بریتانیاست و اگر نگوییم مشهورترین، یکی از مشهورترین کاخ‌های جهان است.

کاخ باکینگهام

مشهورترین کاخ های جهان و زیباترین کاخ های جهان

چرا بازدید از کاخ باکینگهام برایتان جالب خواهد بود؟

حتما می‌دانید که اقامتگاه ملکه انگلستان و خانواده‌اش فرق‌های اساسی با خانه‌های معمولی دارد. اقامتگاه متشکل از اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف است که هریک کارکردی دارند. به‌علاوه، رسم‌ورسومات سنتی رایج در انگلستان در آن هنوز حفظ می‌شود و می‌توانید شاهد برخی از اینها باشید (مثلا زمانی که نگهبانان نوبتشان را عوض می‌کنند و وقایع روزمره دیگر).

بهترین زمان بازدید: تابستان
مکان: لندن، انگلستان
قیمت بلیت: بازدید از باغ حدود ۱۶ یورو، بازدید از باغ و اتاق‌های دیگر ۶۰ یورو
شماره تماس: ۰۳۰۳۱۲۳۷۳۰۰

۲. کاخ هوا محل/ قصر بادها

کاخ هوا محل/ قصر بادها

کاخ هوا محل یکی دیگر از زیباترین کاخ های جهان است که در جیپور هند خودنمایی می‌کند. شن‌وماسه‌های قرمز و صورتی‌رنگی که در نمای کاخ به‌ کار گرفته شده‌اند ظاهر فوق‌العاده زیبایی به آن می‌بخشند.

چرا بازدید از کاخ هوا محل برایتان جالب خواهد بود؟

اگر به اقامتگاه‌های تابستانی علاقه‌مندید، حتما سرزدن به قصر بادها را به شما توصیه می‌کنیم. شیوه ساخت و طراحی در آن به‌گونه‌ای بوده است که جاذب باد باشد؛ بنابراین، در اتاق‌های کاخ، همیشه نسیمی می‌وزد و خنک است. به‌علاوه، برای سفر به هند و گشت‌وگذار در این کشور دیرینه، در مقایسه با بسیاری از مواردی که معرفی می‌شوند، هزینه کمتری خواهید پرداخت.

زمان بازدید: تابستان
مکان: جیپور، هند
قیمت بلیت: ۲۰۰ روپیه
شماره تماس: ۹۱۱۴۱۲۶۱۸۰۳۳+

کاخ هوا محل در پروژه اصلی ساخت جزئی از کاخ شهر محسوب می‌شود. کاخی که پیش از کاخ هوا محل ساخته شده است و قدمت بیشتری دارد.

۳. کاخ جال محل/ قصر آب‌ها، از زیباترین کاخ های جهان

کاخ جال محل

کمی دورتر از کاخ هوا محل، در همان شهر جیپور، در میانه دریاچه سان‌گار، قصر فوق‌العاده زیبای دیگری قرار دارد که به‌نام جال محل یا قصر آب‌ها شهره شده است.

چرا بازدید از این کاخ برایتان جالب خواهد بود؟

سفر به قصر آب‌ها تجربه‌ای نیست که به این زودی‌ها از یاد ببرید. طراحی و ساخت در آن فضایی سوررئال‌گونه دارد. وقتی دریاچه پر از آب باشد، طبقه‌های زیرین کاخ کاملا در آب مستغرق می‌شوند. قصر آب‌ها مجموعا ۵ طبقه دارد و وقتی آب دریاچه پر باشد، ۴ طبقه زیر آب خواهند بود.

ماه‌های بارانی سال بهترین زمان برای بازدید از کاخ جال محل هستند. ریزش قطرات باران روی سنگ‌های شن‌وماسه‌ای قصر، جلوه خاص و مسحورکننده‌ای به نمای آن می‌دهد.

بهترین زمان برای بازدید: پاییز (از ساعت ۶ صبح تا ۶ عصر)
مکان: جیپور، هند
قیمت بلیت: نیازی به پرداخت ورودی نیست

در حال حاضر، فضای داخلی کاخ جال محل موقتا برای بازدید عموم باز نیست. منتها گردشگران می‌توانند با قایق‌های تعبیه‌شده تا هرجا که بخواهند در دریاچه به قصر نزدیک شوند و از تماشای آن لذت ببرند.

۴. کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت یکی دیگر از زیباترین کاخ های جهان است. قدمت آن به دودمان تودورها در بریتانیا برمی‌گردد و زمانی اقامتگاه شاه هنری هشتم و خاندانش بود.

چرا بازدید کاخ همپتون کورت برایتان جالب خواهد بود؟

مثل کاخ اول (کاخ باکینگهام)، کاخ همپتون کورت نیز زمانی اقامتگاه خاندان سلطنتی بوده است و تماشای اتاق‌ها، آشپزخانه‌ها و باغ‌های مجلل و بزرگ این کاخ جلوه دیگری از زندگی داخل فضایی محدود را پیش رویتان می‌گذارد که در نوع خود، سفری تاریخی محسوب می‌شود.

از دیگر جاذبه‌های کاخ همپتون می‌توان به دالان هزارتوی مشهور آن اشاره کرد که همه‌ساله، عده زیادی از گردشگران برای دیدن آن راهی لندن می‌شوند.

زمان بازدید: همه‌روزه، از ۱۰ صبح تا ۶ عصر
مکان: لندن، انگلستان
قیمت بلیت: برای بزرگ‌سالان ۲۵ یورو و برای کودکان ۱۲ یورو
شماره تماس: ۰۲۰۳۱۶۶۶۰۰۰

باغ جادویی کاخ برای بازدید عموم باز است. دالان هزارتوی آن فعلا موقتا بسته است.

۵. کاخ ورسای، از زیباترین کاخ های جهان

کاخ ورسای

کاخ ورسای، در میان زیباترین کاخ های جهان ، از آن حیث اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که اتفاق تاریخی مهم و تأثیرگذاری در آن رخ داده است. این کاخ باشکوه اقامتگاه خاندان سلطنتی فرانسه بود؛ البته تا زمانی که انقلاب فرانسه و فجایع بعد آن رخ داد.

چرا بازدید از کاخ ورسای برایتان جالب خواهد بود؟

قسمت‌ها و اتاق‌های متعددی در کاخ ورسای هستند که شهره جهان‌اند و همه‌ساله گردشگران زیادی برای دیدنشان رهسپار فرانسه می‌شوند. شاید مشهورترین این اتاق‌ها سالن آینه‌ها باشد. دژ، اسطبل، باغ‌های مجلل و باشکوه، فواره‌های زیبای آب و موزه تاریخ فرانسه از دیگر جاذبه‌های دیدنی در کاخ ورسای هستند.

زمان بازدید: سه‌شنبه تا یک‌شنبه از ساعت ۹ صبح
مکان: ورسای، فرانسه (در ۲۰کیلومتری جنوب غرب پاریس)
قیمت بلیت: حدود ۴۰ یورو (شامل تور کامل گردش در برخی قسمت‌های کاخ مثل باغ موسیقی)
شماره تماس: ۳۳۱۳۰۸۳۷۸۰۰+

۶. کاخ سن‌سوسی

کاخ سن‌سوسی

۶. کاخ سن‌سوسی

کاخ سن‌سوسی به‌دستور فردریک بزرگ، پادشاه پروس ساخته شد. سن‌سوسی از حیث زیبایی، شکوه و عظمت معماری و ساخت، جدی‌ترین رقیب کاخ ورسای فرانسه است. بسیاری آن را معادل آلمانی کاخ ورسای می‌دانند.

چرا بازدید از این کاخ برایتان جالب خواهد بود؟

دو نکته راجع‌به کاخ سن‌سوسی آن را متمایز می‌کنند. اول آنکه فضای داخلی کاخ و اتاق‌ها فوق‌العاده زیبا و مجلل است و از این حیث دست‌کمی از کاخ ورسای ندارد. نکته دیگر به پارکی مربوط می‌شود که کاخ را احاطه می‌کند. این پارک، جدای از کاخ، خود جاذبه گردشگری دیگری است و کلی مکان‌های متفاوت برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت در آن یافت می‌شود. خانه چینی‌ها، باغ پرتقال و قصر جدید از آن جمله‌اند.

بهترین زمان بازدید: تابستان
مکان: پوستدام، آلمان (در نزدیکی برلین)
قیمت بلیت: ۱۴ تا ۱۹ یورو
شماره تماس: ۴۹۳۳۱۹۶۹۴۲۰۰+

۷. کاخ میسور، از زیباترین کاخ های جهان

کاخ میسور، از زیباترین کاخ های جهان

۷. کاخ میسور، از زیباترین کاخ های جهان

در شهری که از بخت خوب ۷ کاخ زیبا در خود جای داده، قصری که بیش از همه چشم‌نوازی می‌کند و گردشگران را به خود می‌کشاند میسور است. این کاخ اقامتگاه خاندان وادیار در میسور هند بود؛ خاندانی که صدها سال بر ولایت میسور پادشاهی می‌کردند. این اقامتگاه امروز به موزه تبدیل شده است.

چرا بازدید از کاخ میسور برایتان جالب خواهد بود؟

پادشاهی و خاندان وادیار خیلی قدیمی نیستند و نوادگانشان در قرن بیستم زندگی می‌کردند. دیدن آثار باقی‌مانده از چگونگی زندگی پادشاهانی که به اعصار مدرن نزدیک می‌شدند برایتان جالب و متفاوت خواهد بود.

زمان بازدید: تمامی روزهای هفته، از ساعت ۱۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر
مکان: میسور، هند
قیمت بلیت: ۲۰۰ روپیه برای گردشگران خارجی
شماره تماس: ۹۱۸۲۱۲۴۲۱۰۵۱+

۸. کاخ کنزینگتون

کاخ کنزینگتون

۸. کاخ کنزینگتون

کاخ کنزینگتون، واقع در لندن انگلیس، بیشتر از ۳۰۰ سال قدمت دارد. این کاخ همان‌جایی است که ملکه ویکتوریا کودکی‌اش را در آن سپری کرد.

چرا بازدید از کاخ کنزینگتون برایتان جالب خواهد بود؟

زیبایی‌ها و هنر باشکوه معماری این کاخ قدیمی را که کنار بگذاریم، نکته دیگری هست که آن را متمایز می‌کند. در حال حاضر، برخی از دوک‌ها، دوشیزه‌ها و شاهزاده‌های انگلیسی در این کاخ زندگی می‌کنند، مثل دوک و دوشیزه کمبریج، کیت (Kate) و ویلز (Wills). داشتن گوشه‌چشمی به مناسبات میان این خانواده‌های اشرافی و سبک زندگی‌شان در نوع خود جالب است.

زمان بازدید: تمامی روزهای هفته، از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر (دو روز ۲۴ و ۲۶ دسامبر تعطیل است)
مکان: لندن، انگلیس
قیمت بلیت: رایگان، تهیه بلیت برای بازدید از قسمت‌های اختصاصی
شماره تماس: ۴۴۳۳۳۳۲۰۶۰۰۰+

خوشبختانه، با وجود آنکه کاخ کنزینگتون اقامتگاه رسمی برخی خانواده‌های سلطنتی انگلیس است، امکان بازدید عموم از کاخ وجود دارد.

۹. شاتو دو شامبور/ کاخ شامبور

شاتو دو شامبور/ کاخ شامبور

کاخ شامبور (چمبورد) در دره لوآر واقع شده است که طبیعت بکر و قلعه‌های موجود در آن از جاذبه‌های گردشگری فرانسه هستند. این کاخ زمانی اقامتگاه شکاری شاه فرانسیس اول بود.

چرا بازدید از کاخ شامبور برایتان جالب خواهد بود؟

شایعاتی هست مبنی بر آنکه لئوناردو داوینچی در کشیدن طرح‌ها و نقشه‌های اولیه برای ساخت و معماری کاخ نقش داشته است. از لحاظ ساخت و معماری، ظاهر فوق‌العاده زیبایی دارد که به فضای داخلی اتاق‌ها هم کشیده می‌شود. نکته دیگر وجود قلعه در دامنه‌های نوآر است که خود از جاذبه‌های طبیعی فرانسه است و گشت‌وگذار در آن خالی از لطف نخواهد بود.

زمان بازدید: همه‌روزه، از ۱۰ صبح تا ۵ عصر (۲۵ دسامبر و ژانویه تعطیل)
مکان: شامبور، فرانسه
قیمت بلیت: شروع از ۱۱ یورو
شماره تماس: ۳۳۲۵۴۵۰۴۰۰۰+

۱۰. کاخ پترهوف، از زیباترین کاخ های جهان

کاخ پترهوف، از زیباترین کاخ های جهان

۱۰. کاخ پترهوف، از زیباترین کاخ های جهان

پتر کبیر، پادشاه روسیه تزاری در پاسخ به لویی چهاردهم و کاخ مجللش، ورسای، دستور ساخت کاخ پترهوف را صادر کرد.

چرا بازدید از کاخ پترهوف برایتان جالب خواهد بود؟

پترهوف رقیبی درخور برای کاخ ورسای فرانسه است و از لحاظ زیبایی ساخت و معماری دست‌کمی از آن ندارد. نکته دیگر وجود قسمت‌های مختلف در کاخ است که گشت‌وگذار در آن را بیش‌ازپیش شیرین و لذت‌بخش می‌کند. باغ، آبشار و فواره، دژ و قلعه، اینها از جاذبه‌های کاخ هستند و در اطراف آن گسترده شده‌اند.

زمان بازدید: همه‌روزه، از ۹ صبح تا ۸ شب (ساعات بازدید از قسمت‌های مختلف کاخ (فواره‌ها، دژها و…)، برای هرکدام متفاوت است)
مکان: سن‌پترزبورگ، روسیه
قیمت بلیت: ۴۵۰ روبل
شماره تماس: ۷۸۱۲۳۱۳۲۳۱۴+

۱۱. کاخ نوی‌شوان‌اشتاین

کاخ نوی‌شوان‌اشتاین

۱۱. کاخ نوی‌شوان‌اشتاین

کاخ نوی‌شوان‌اشتاین، واقع در باواریا، آلمان، از زیباترین کاخ های جهان است و به‌دستور شاه لودویگ دوم و به هزینه شخصی خود او ساخته شده است.

چرا بازدید از کاخ نوی‌شوان‌اشتاین برایتان جالب خواهد بود؟

وقتی وارد کاخ می‌شوید، انگار پا به سرزمین افسانه‌های رؤیایی جن و پری گذاشته‌اید. واقعا هم هدف و ایده اولیه از ساخت کاخ همین بوده است. شاه لودویگ می‌خواست قلعه‌ای درست کند که یادآور سبک حماسی و رمانتیک قرون‌وسطا باشد و تا حدود زیادی به آنچه می‌خواست دست یافت. بازدید از این کاخ سفری به‌یادماندنی خواهد بود.

زمان بازدید: همه‌روزه تا ساعت ۶ عصر
مکان: باواریا، آلمان
قیمت بلیت: ۲٫۵ تا ۱۲ یورو
شماره تماس: ۴۹۸۳۶۲۹۳۰۸۳۰+

۱۲. کاخ هیمه‌جی

کاخ هیمه‌جی

۱۲. کاخ هیمه‌جی

از معدود کاخ‌هایی است که از تاریخ ژاپن به یادگار مانده است و همه‌ساله عده زیادی برای بازدید از آن رهسپار این کشور می‌شوند. کاخ هیمه‌جی به‌ویژه در ماه‌هایی از سال دیدنی است که درخت‌های گیلاس اطراف باغ شکوفه می‌دهند.

چرا بازدید از کاخ هیمه‌جی برایتان جالب خواهد بود؟

زیبایی‌های معماری و طبیعی کاخ و فضای اطراف آن را که کنار بگذاریم، ویژگی دیگری هست که سبب شهرت آن شده است. کاخ هیمه‌جی یکی از معدود کاخ‌هایی است که در گذر زمان آسیب چندانی ندیده و هنوز بافت قدیمی و تاریخی خود را حفظ کرده است. دیدن آن در این شرایط خیلی برایتان جالب و جذاب خواهد بود.

بهترین زمان بازدید: آذر، دی، بهمن
مکان: هیمه‌جی، ژاپن
قیمت بلیت: ۱۰۰۰ ین
شماره تماس: ۸۱۷۹۲۸۵۱۱۴۶+

در پایان

کاخ‌هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم هریک ویژگی‌های خاص خود را دارند و همه‌ساله، گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای دیدنشان بار سفر می‌بندند. گذشته از زیبایی‌های معماری و ظرافت‌های ساخت، هریک از این کاخ‌ها پیشینه تاریخی مهمی دارند و برایتان متضمن اطلاعات تاریخی ارزشمندی‌اند.

منبع escape

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید