در تحقیقاتی که دانشمندان بوستون داشتند. آنها اعلام کردند، ارتباط پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها با نوه هایشان می تواند. به میزان قابل توجهی افسردگی را در هر دو گروه کم کند. حتی به سرزندگی و عمر آنها اضافه کند. برای پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها، رابطه نزدیک با نوه هایشان آنها را به دنیایی جدید می برد. که می توانند از دریچه ای جدید و متفاوت به جهان اطراف خود نگاه کنند. همین اتفاق برای کودکان نیز رخ می دهد.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

تحقیقات دیگری در دانشگاه آکسفورد ثابت کرده است. که کودکانی در سن های یازده تا شانزده سال می توانند مهارت های اجتماعی خود را به پدر بزرگ و مادر بزرگ هایشان منتقل کنند.کودکانی که با پدربزرگ و مادربزرگ هایشان ارتباط داشتند، از کودکان توانایی بهتری در مدیریت احساسات خود داشتند. و مشکلات رفتاری ثبت شده در آنها به مراتب کمتر از گروه مقابل بود.
علاوه بر این در کودکانی که پدر و مادر آنها از یکدیگر جدا شده بودند، حضور پدر و مادر بزرگ ها آسیب های روانی را بطور چشمگیری کاهش یافته بوده است. شایان ذکر است، که ملاقات پدربزرگ ها و مادربزرگ ها با نوه هاشان، حتی هفته ای یک بار می تواند تاثیرات شگفت انگیزی بر سلامت روح و روان و حتی جسمی آنها داشته باشد.

ارتباط های دیجیتال جایگزین ارتباطات حضوری شده است

پدربزرگ و مادر بزرگ

داشتن نوه می تواند زندگی را ارزشمند کند. اما آیا می دانستید که می تواند زندگی را طولانی تر کند؟ پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که به طور منظم از نوه‌های خود مراقبت می‌کنند، نه تنها به خانواده‌هایشان کمک می‌کنند بلکه سال‌ها به زندگی خود اضافه می‌کنند. این نتیجه مطالعه ای است که 500 بزرگسال را طی 20 سال بررسی کرده است تا تأثیر فعالیت مراقبتی بر امید به زندگی را تعیین کند. با تجزیه و تحلیل داده‌های حاصل از مطالعه سالمندی برلین، محققان دریافتند که میزان مرگ و میر پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های مراقب 37 درصد کمتر از سایر پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و غیربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها است. و نیمی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها حدود پنج سال بیشتر از سایر گروه‌ها زندگی کردند. این بدون توجه به سلامت جسمانی، سن یا وضعیت اجتماعی-اقتصادی صادق بود.

مراقبت از نوه ها

دانشمندان قبلاً ثابت کرده بودند که مراقبت از نوه ها، قدرت مغز پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را افزایش می‌دهد. و در عین حال خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد.  – تا زمانی که مراقبت “غیر حضانت” باشد (یعنی جایی که پدربزرگ و مادربزرگ مراقب اصلی نیستند.) کلی نیوکم، هشدار می دهد که این روزها با تغییر در معاشرت ها، سلامت پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و حتی نوه ها در خطر هست. چرا که به جای ارتباط های حضوری، دیگر موبایل ها و تماس های تصویری جایگزین شده است. که مثل گذشته حس خوبی به هر دو گروه نمی دهد. امیدواریم مطلب معجزه ای ارتباط پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها با نوه هایشان برایتان مفید باشد.

منبع: www.familyzone.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید