نشانه های عشق واقعی چیست؟

0
1264
نشانه های عشق واقعی چیست؟

تجربه عشق واقعی بسیار شیرین است. تمام انسان ها حتی برای یک بار هم که شده عشق را تجربه کردند. در این زمان نشان های عشق و عاشقی با تپش قلب، از دست دادن خواب، بی اشتهایی، دمیدن پرده ها، آتش بازی در دل خودش را نشان میدهد.

ولی تشخیص این که آیا این عشق واقعی است بسیار دشوار می باشد. در اینجا می خواهیم برای تشخیص عشق به شما راه هایی را توضیح دهیم.

ممکن است با کسی قرار ملاقات داشته باشید و یک روز بگوید که شما را دوست دارد. آنها کلمات بسیار مهمی هستند، اما آیا شما هم او را دوست دارید؟ عشق دقیقا چیست؟

درست زمانی که فکر می کردید پشت سر گذاشتن اولین قرار ملاقات به اندازه کافی استرس زا است، تمام فاز «دوستت دارم» را پشت سر می گذارید.البته هیجان انگیز استقلبت تکان می‌خورد، پروانه‌ها در شکمت بال می‌زنند، اما آیا این عشق واقعی است؟عشق دقیقا چیست؟

عشق چیست؟

اگر در دوراهی هستید که سعی می کنید احساس خود را بفهمید، ممکن است از خود بپرسید عشق چیست؟

هر بار که در یک رابطه هستم این سوال را از خودم می پرسم. آیا من این شخص را دوست دارم و آیا اوهم واقعاً من را دوست دارد؟ چگونه من متوجه این موضوع بشم نمی دانم؟ این آسان نیست.

گاهی اوقات، ما عاشق ایده کسی می‌شویم یا کسی را دوست داریم که فکر می‌کنیم شخص خاصی است اما واقعاً نیست. بنابراین، پاسخ دادن به این سؤال چندان آسان نیست، به خصوص زمانی که دو نفر درگیر هستند.

شماره یک شما نمی توانید آن را کنترل کنید.

اگر فکر می کنید عشق چیزی است که شما انتخاب می کنید، در اشتباهید. عشق در واقع یک احساس غیرقابل کنترل است. گابیجا تولیکیت، عصب شناس به Wired گفت که این احساسات به اعماق ناخودآگاه ما می رسد. اگر فکر می کنید که این احساس در لحظه ایجاد شده است، مغز شما از قبل آن را پردازش کرده است.

شماره دو با زیست شناسی مرتبط است.

از نظر بیولوژیکی، احساس عشق به انسان این امکان را می دهد که برای مقاصد جفت گیری روی یک فرد تمرکز کند. اساساً، این به انسان زمان کافی برای پیوند دادن، بچه دار شدن و پرورش کودک می دهد. می‌دانم احتمالاً فکر می‌کردی که به دنبال یافتن هم‌روحت است. اما در واقع، این در مورد زنده نگه داشتن گونه است.

نشانه عشق واقعی را بهتر بشناسیم

نشانه عشق واقعی را بهتر بشناسیم

شماره سه عشق واقعی چیست؟

نکته اینجاست که احساس عشق یکنواخت نیست. تو عشق را متفاوت از من تجربه خواهی کرد. به یاد داشته باشید، ما همه متفاوت هستیم.

نحوه بزرگ شدن ما و طرز فکر ما در مورد عشق نقش مهمی دارد. اگر خانواده شما بسیار مهربان بودند، احتمالاً عشق را با محبت مرتبط خواهید کرد. اگرچه، اگر کسی آنقدر مهربان نیست، به این معنی نیست که او مردم را دوست ندارد.

شماره چهار عشق واقعی، خوب و بد طرف مقابل می پذیرد

عشق واقعی پذیرش خصوصیات بد پارتنر می باشد. همه ما ویژگی های بدی داریم، این بخشی از انسان بودن است. با این حال، دوست داشتن یک نفر یعنی دانستن ویژگی های بد او هنوز هم می خواهید با او باشید و شادی را با او تقسیم کنید. مطمئناً آنها همیشه سر میز آروغ می زنند و شما را عصبانی می کند، اما در پایان روز بدون حتی پلک زدن آن را می پذیرید. این عشق است

شماره پنج عشق پرحرارت و شدید است

درک اینکه عشق چیست می تواند کمی مشکل باشد، به خصوص زمانی که سعی می کنید عشق و شهوت را از هم جداکنید. برخی احساسات وجود دارد که این دو را متمایز می کند. عشق شدید و پرحرارت  است. شما بد خلق هستید، انرژی شما از دیوارها بیرون می زند، احساس مستی می کنید. شهوت زمانی است که شما از نظر جسمی آن شخص را می خواهید، اما عشق در عین حال که جسمی است، بسیار عاطفی و ذهنی نیز هست. شما لزوماً نیازی به رابطه جنسی با آنها ندارید. شما فقط می خواهید همیشه در کنار آن شخص باشید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

شماره شش مغز شما از همیشه فعال تر است

وقتی عاشق هستید، مغزتان کار می‌کند. سطح دوپامین و سروتونین در بالاترین حد خود است. این هورمون ها سیستم پاداش شما را در مغز فعال می کنند.

به این معنی که تمرکز، انرژی، ولع و انگیزه شما را فعال می کند.

به همین دلیل است که وقتی عاشق هستید، احساس می کنید می توانید هر کاری را انجام دهید و در واقع کارهایی را انجام می دهید که معمولاً انجام نمی دهید. شما در اوج عشق هستید.

عشق در یک نگاه

عشق در یک نگاه

شماره هفتم عشق در یک نگاه

این یک بحث طولانی در مورد وجود یا عدم وجود عشق در نگاه اول بوده است.  اگرچه، از نظر علمی ممکن است اثبات نشده باشد اگر آن را تجربه کرده باشید. می دانید که امکان پذیر است. بسیاری از زوج ها هستند که با یک نگاه عاشق شدند و سالیان سال با بچه هاشون و نوه هاشون کنار هم زندگی کردند.

شماره هشتم عشق قابل کنترل نیست

مردم به روش های مختلف عشق می ورزند. اگرچه احساس عشق جهانی است، اما نحوه ابراز عشق افراد متفاوت است. شما افرادی را دارید که نیاز دارند احساسات خود را به صورت شفاهی بیان کنند در حالی که بعضی ها هرگز نمی گویند “دوستت دارم”

آیا این بدان معنی است که عشق آنها واقعی نیست؟ قطعا نه اینطور نیست. عشق یک احساس است و نحوه پردازش احساسات افراد بر اساس فردی است.

به همین دلیل است که برخی از زوج ها به دلیل این واقعیت که عشق را متفاوت از یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، دچار مشکل می شوند.

شماره نهم در عشق توهین وجود ندارد

مطمئناً عشق شما را عصبانی  می کند خیلی وقت ها باعث گریه می شود این بخشی از عشق است. با این حال، قرار نیست عشق از نظر ذهنی، عاطفی یا فیزیکی شما را تحقیر یا سرکوب کند.

این عشق نیست شریک زندگی شما باید در کنار شما بایستد و به شما احساس آزادی بدهد. اگر اینطور نیست، پس می توانید متوجه شوید او شما را دوست ندارند. شنیدن این می تواند سخت باشد، اما این حقیقت است.

شماره دهم عشق بر اساس دی ان ای ایجاد ارتباط می کند

متأسفانه همه چیز به زیست شناسی مرتبط است. وقتی کسی به طور طبیعی برای ما بوی خوبی می دهد، به این دلیل است که مغز ما به ما می گوید که DNA مشابهی با ما ندارد. درست است؟ بنابراین، اگرچه عشق احساسی است، اما بر اساس جفت گیری نیز هست. ما عاشق افرادی هستیم که دارای DNA مخالف هستند. بنابراین، اگر بچه داشته باشیم، از نظر ژنتیکی قوی خواهند بود.

عشق واقعی پایدار است تا آخر عمر

شماره دهم عشق بر اساس دی ان ای ایجاد ارتباط می کند

متأسفانه همه چیز به زیست شناسی مرتبط است. وقتی کسی به طور طبیعی برای ما بوی خوبی می دهد، به این دلیل است که مغز ما به ما می گوید که DNA مشابهی با ما ندارد. درست است؟ بنابراین، اگرچه عشق احساسی است، اما بر اساس جفت گیری نیز هست. ما عاشق افرادی هستیم که دارای DNA مخالف هستند. بنابراین، اگر بچه داشته باشیم، از نظر ژنتیکی قوی خواهند بود.

شماره یازدهم از ابتدا نگاه جنسی در عشق وجود ندارد

عشق در ابتدا لازم نیست جنسی باشد. افراد زیادی هستند که عاشق افرادی می شوند که هرگز فکر نمی کردند بخواهند با آنها وارد روابط زناشویی شوند. لازم نیست عشق با کشش جنسی شروع شود.

می تواند با یک ارتباط عاطفی یا ذهنی شروع شود و به جذابیت فیزیکی تبدیل شود. عشق عجیب است.

شماره دوازدهم عشق واقعی تا آخر عمر می تواند ادامه داشته باشد.

این همیشه سوالی است که مردم از من می پرسند، آیا عشق می تواند برای همیشه باقی بماند؟ من فکر می کنم می تواند. با این حال، من معتقدم که با گذشت زمان اشکال مختلفی به خود می گیرد.

وقتی در طول ماه عسل عاشق هستید، عشق متفاوتی نسبت به ده سال بودن با آن شخص است. ارتباط رشد می‌کند، عمیق‌تر می‌شود، تجربیات زندگی شما و شریک زندگیتان را تغییر می‌دهند، اگرچه ممکن است این احساس شدید نباشد، به این معنی نیست که عشق نیست.

اکنون که می دانید عشق چیست، آنقدر به خود فشار نیاورید تا آن را پیدا کنید یا بفهمید. شما نمی توانید آن را کنترل کنید. وقتی عاشق هستید، می دانید زیرا قبلاً هرگز آن را احساس نکرده اید.

منبع: http://www.lovepanky.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید