نکاتی برای مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر

0
775
نکاتی برای مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر

 

مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر این روزها در همه جای دنیا تا حدی دشوار شده است. همه ما چیزهای مختلفی را دوست داریم، که به همان اندازه خوب است زیرا همه ما در شکل ها و اندازه های مختلف هستیم.

خوشبختانه، ما اکنون در عصری زندگی می کنیم که همه گونه های بدنی پذیرفته شده اند. اما هنوز دور شدن از استانداردهای زیبایی که در رسانه ها به تصویر کشیده شده است دشوار است. زمان آن فرا رسیده است که به جای تنبیه بدن خود برای هر چیزی که هست، سپاسگزاری کنید. این مقاله برای همه کسانی است که آرزو داشته اند چیزی در بدن خود تغییر دهند. برای یادگیری 5 راه آسان برای مثبت شدن بدن بیشتر بخوانید.

تصویر بدن چیست؟

این تصویر بصری است که مردم می بینند. ما نمی توانیم با تصویر بدن خود نشان داده شویم. و متأسفانه، ما نمی توانیم بر نحوه واکنش دیگران به بدن ما تأثیر بگذاریم. تصویر بدن ما بر اساس احساسی است که نسبت به بازتاب خودمان داریم و همچنین باور داریم که دیگران ما را می بینند.

طبق این مقاله، فردی که تصویر بدنی مثبتی دارد از ظاهر و احساس خود راحت است. آنها ممکن است کامل نباشند، اما می پذیرند که چه کسی هستند. شاید مهم‌تر از همه، آنها تشخیص می‌دهند که چه کسی در درون آنها هست مهم‌تر از اینکه چه کسی در بیرون آنها هست.

از طرف دیگر، آن مقاله کسی را که تصویر بدنی منفی دارد، توصیف می کند که در درون خود یک ناراحتی عمیق دارد. این کسی است که بدن یا جنبه خاصی از آن را دوست ندارد. شاید آنها می خواهند:

 • کاهش وزن.
 • عضله به دست آورید.
 • اندازه سینه خود را دوست ندارند.
 • موهاشونو عوض کن
 • دندان های سفیدتری داشته باشید

تغییرات احتمالی که ممکن است بخواهیم در بدن خود ایجاد کنیم ممکن است بی پایان به نظر برسند. و برای چه؟ برای جامعه؟ آیا فکر می کنید این تغییرات شادی را تضمین می کند؟

بدن خود را دوست داشته باشیم

ما در اشکال و اندازه‌ها، رنگ‌ها و عقاید مختلف به این دنیا آمده‌ایم.گوناگونی نمک زندگی است. اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی در بدنی متولد می‌شویم که دوست نداریم دوران بلوغ می تواند سخت ترین سال ها باشد.

نه تنها هورمون های ما به ذهن ما سردرگمی می افزایند. اما بدن ما به گونه‌ای تغییر می‌کند و رشد می‌کند که می‌تواند به ما احساس خودآگاهی بدهد. ما ناگهان نسبت به ظاهر خود بسیار هوشیار هستیم و همچنین متوجه می شویم که همسالانمان چه شکلی هستند.

مادر من یک کودک اضافه وزن بود و نظرات منفی در این مورد از دوستان و خانواده دریافت کرد. او در 20 سالگی وزن زیادی از دست داد. او اکنون یک خانم مسن لاغر است. اما او همچنان خود را چاق می داند. نظراتی که او در دوران کودکی دریافت می کرد به قدری فراگیر بود که در طول زندگی با او باقی مانده است.

ما یک انتخاب داریم. ما می توانیم در غم و اندوه گرفتار شویم و از ظاهر خود بیزار شویم. یا می توانیم خودمان را بپذیریم و نظرات خارجی را نادیده بگیریم. وقتی یاد می گیریم که چه کسی هستیم را بپذیریم، متوجه می شویم که چه کسی و چه چیزی در زندگی ما مهم است. شاید مهمتر از همه ما زندگی را در آغوش می گیریم و شروع می کنیم به لذت بردن از زندگی!

نکاتی برای مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر

5 راه برای مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر

وقت آن است که رابطه خود را با بدن خود تغییر دهید. سال‌ها به خاطر لاغر بودن و داشتن سینه‌های کوچک مورد انتقاد قرار می‌گرفتم.

من هرگز برای دیگران کافی نبودم. اما یاد گرفته ام که برای خودم کافی باشم. من یاد گرفته ام بدنم را دوست داشته باشم. من ممکن است کاملاً از هیکلم راضی نباشم، اما دارم یاد می‌گیرم که آن را دوست داشته باشم.

علاوه بر این، من از بدنم سپاسگزارم که مرا در بسیاری از ماجراها به سراسر جهان برد. بدن من شریک جرم من است. در اینجا 5 نکته برای مثبت بودن بیشتر بدن وجود دارد. لطفاً توجه داشته باشید. اگر منفی بودن بدن شما فراگیر است و بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد. ممکن است از مراجعه به یک درمانگر یا ملاقات با پزشک خود بهره مند شوید.

1.روی کارهایی که بدنتان می تواند انجام دهد تمرکز کنید

من یک مدافع بزرگ برای قدردانی از آنچه بدن شما می تواند انجام دهد هستم. تنها در چند سال اخیر است که تنبیه بدنم را به خاطر اینکه دقیقاً آنطور که می‌خواهم به نظر نمی‌رسد، متوقف کرده‌ام.

ممکن است ران‌هایم بزرگ‌تر از آن چیزی باشد که می‌خواهم. اما در ماراتن‌های اولترا به راحتی مرا حمل می‌کنند. سینه‌های من ممکن است کوچک‌تر از آنچه جامعه می‌خواهد باشد. اما مانعی برای سبک زندگی فعال من نمی‌شود. بدن شما به شما اجازه انجام چه کاری را می دهد؟

هنگامی که تمرکز خود را بر ظاهر بدن خود متوقف می کنیم و هر کاری که برای ما انجام می دهد را تشخیص می دهیم، احترام جدیدی به دست می آوریم.

دیدگاه بدن را دریافت کنید

2.دیدگاه بدن را دریافت کنید

شما آن کلیشه قدیمی را می شناسید.هرگز نمی دانید چه دارید تا زمانی که از بین برود؟ حقیقت این است زمانی که سلامتی ما به خطر می افتد قدر بدن خود را خواهیم دانست.

به دنبال یک تصادف دوچرخه سواری در کوهستان، دوستم اکنون فلج شده و روی صندلی چرخدار است. آیا فکر می کنید او اکنون به چربی اضافی یا داشتن انگشتان ضعیف اهمیت می دهد؟ نه، او برای تمام کارهایی که بدنش قبلاً می توانست انجام دهد، ناله می کند، نه برای ظاهرش.

آیا بدن شما از شما انسان خوبی می سازد؟ اگر وزن کم کردید یا عضله به دست آوردید. آیا فرد مهربان تری خواهید بود؟ آیا شما فرد بهتری خواهید بود؟ فکر می کنم همه ما پاسخ این سوالات را می دانیم. اگر می خواهید تغییر ایجاد کنید، از درون تغییر کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر

3.برای مثبت اندیشی و داشتن زندگی شادتر از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

من همیشه دوست داشتم شکم نداشتم چاق نبودم. می دانید، شکم تخته ای با ماهیچه های مشخص. اما افسوس که برای من 6 پک وجود ندارد. از طرفی دوست من، اوه او شکم فوق العاده ای دارد.

قبلاً در حضور او احساس شکست می کردم. من قبلاً احساس بی کفایتی می کردم. نکته خنده دار این است که دوست من به موهای من و پاهای من حسادت می کند. آیا هیچ یک از ما تا به حال صد در صد از ظاهر خود راضی است؟

مجلات زیبایی را نخوانید، آنها فقط به شما احساس زشتی می دهند.

مقایسه دزد شادی است. بیشتر اوقات ما خودمان را با تصاویر رسانه های اجتماعی از افرادی مقایسه می کنیم که به احتمال زیاد:

 • عکسبرداری عالی انجام داده اند.
 • جراحی پلاستیک کردند.
 • در عکس هایشان از فیلتر استفاده کردند.
 • برای رژیم غذایی آنها کمک حرفه ای داشته باشید.
 • یک مربی شخصی دارند.

اکانت های رسانه های اجتماعی که باعث حسادت می شوند را حذف کنید. اکانت هایی را که برای واقع بینانه بودن بسیار عالی هستند لغو فالو کنید. سپس حساب‌هایی را دنبال کنید که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می‌دهند.

4.سلامتی خود را جدی بگیرید

خوب، این یکی فوق العاده مهم است. خودت را محروم نکن. نوش جون. اما اجازه ندهید غذای شما یک عصا عاطفی باشد.

این یک مورد فوق العاده دشوار است. آیا وقتی استرس دارید به شکلات روی می آورید؟ یا کاملاً اشتهای خود را از دست می دهید؟ مراقب عادات غذایی خود باشید.

خوردن عاطفی را به عنوان استفاده از غذا برای کسب آرامش توصیف می کند. سپس این می تواند به یک چرخه معیوب تبدیل شود. ممکن است از وزن خود ناراضی باشیم اما از غذا برای تسکین احساسات منفی خود استفاده می کنیم. اگر متوجه شدید که به دنبال غذا به عنوان یک آرامش هستید، سعی کنید حواس خود را پرت کنید.

 • با یک دوست تماس بگیر
 • قدم زدن.
 • آب بنوشید
 • به موسیقی گوش دهید.
 • محیط خود را تغییر دهید.

این بدن و انتخاب شماست. شما این قدرت را دارید که تصمیم بگیرید چه چیزی به بدن خود وارد کنید و چه چیزی را از دست بدهید. اما این می تواند مقدار زیادی تمرین و اراده نیاز داشته باشد.

5.خودتان را در آغوش بگیرید

روی شما و تمام ویژگی های فوق العاده ای که دارید تمرکز کنید. در واقع، یک دقیقه وقت بگذارید و فهرستی از تمام چیزهایی که در مورد بدن خود دوست دارید بنویسید.  آیا شما آن را انجام دادید؟ لیست من به شرح زیر است:

 • من لبخندم را دوست دارم
 • من پاهای بلندم را دوست دارم.
 • من باسنم را دوست دارم
 • من بازوهای بلند و لاغرم را دوست دارم.
 • من از گونه هایم خوشم می آید.
 • من شانه هایم را دوست دارم.
 • قوز پشتم را دوست دارم.
 • من استخوان های بیرون زده بدنم  را دوست دارم.
 • من انگشتان بلندم را دوست دارم.

وقتی به بدن خود عشق نشان می دهیم و همه چیزهای مثبت در مورد بازتاب خود را تشخیص می دهیم. می توانیم پذیرش را بیاموزیم.

این مطالعه نشان داد که شفقت به خود گامی حیاتی به سمت تصویر مثبت بدن است. من به طور طبیعی موهای مجعد دارم. من در مدرسه به دلیل داشتن موهای “وز” مورد آزار و اذیت قرار گرفتم.

این نظرات ظالمانه باعث شد که به محض اینکه صاف کننده ها به بازار آمدند آنها را در آغوش بگیرم. سال‌ها موهایم را بستم یا آن‌ها را پوکر صاف کردم. بالاخره موهای صاف زیبا هستند درست است؟ در سال گذشته، من امواج و فرهای خود را در آغوش گرفته ام.

من دیگر سعی نمی کنم کسی باشم که نیستم.

من دختری ام با موج و فر و زیبا هستم! بنابراین، همانطور که هستید ظاهر شوید. یاد بگیرید با عشق و احترام با بدن خود رفتار کنید. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید.

 • در وان حمام استراحت کنید.
 • خود را با یک ماساژ پذیرایی کنید.
 • یوگا تمرین کنید.
 • یک کرم پوست دوست داشتنی بزنید.
 • روی تشک شاکتی دراز بکشید.

و مهمتر از همه، از بدن خود برای هر کاری که به شما اجازه می دهد سپاسگزار باشید.

وقتی تمرکز خود را از عیوب بدنمان دور می کنیم و تشخیص می دهیم که بدنمان چه توانایی هایی دارد. احساس قدرت می کنیم. کمی دلسوزی به خود کمک زیادی به افزایش مثبت بودن بدن ما می کند.

به یاد داشته باشید، دیگر خود را با دیگران مقایسه نکنید. یاد بگیرید همانطور که هستید ظاهر شوید و برای همه چیزهایی که هستید سپاسگزار باشید. وقت آن رسیده است که بدن خود را دقیقاً همانطور که هست دوست داشته باشید.

آیا با مثبت بودن بدن مبارزه می کنید؟ آیا نکته دیگری دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید که به شما کمک کرده است مثبت تر در مورد بدن خود فکر کنید؟

منبع: trackinghappiness

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید