نگاه افراد باهوش به دنیا چگونه است

0
665
نگاه افراد باهوش به دنیا چگونه است

همه ما روش منحصر به فرد خود را برای دیدن و درک دنیای اطراف خود داریم. اما نگاه افراد باهوش به دنیا متفاوت از بقیه می باشد.

چیزی که افراد بسیار ادراکی را از دیگران متمایز می کند. آگاهی دقیق آنها از دنیای اطرافشان و توانایی آنها در درک نکات ظریفی است که دیگران آنها را درک نمی کنند. در این مقاله، ما 10 راه را بررسی خواهیم کرد که افراد بسیار ادراکی دنیا را متفاوت می بینند. بیایید درست وارد شویم:

 • زیبایی را در چیزهای کوچک پیدا می کنند

نکته مهم در مورد نگاه افراد باهوش به دنیا، توانایی آنها در قدردانی از چیزهای کوچک در زندگی است. به نظر می رسد اکثر مردم برای رسیدن از نقطه A به نقطه B دائما عجله دارند و چیزهای زیبای زیادی را از دست می دهند.

از سوی دیگر، افراد باهوش به همه چیز، تا ریزترین جزئیات، توجه می کنند. آنها در واقع متوقف می شوند تا گل رز را بو کنند! و میدونی چیه؟ آنها سعی می کنند با مشکلات روزمره حواسشان پرت نشود. آنها دوست ندارند نسبت به گذشته احساس بدی داشته باشند یا نگران آینده باشند.

آنها ترجیح می دهند روی لحظه حال و تمام زیبایی هایی که آنها را احاطه کرده است تمرکز کنند – چه یک گل رز واقعی باشد، چه خنده یک کودک یا یک ساختمان قدیمی زیبا که در خیابان از کنار آنها عبور می کنند. همه ما می توانیم چیزی را از افراد فهیم بیاموزیم زیرا توانایی دیدن زیبایی در چیزهای کوچک راه خوبی برای پرورش قدردانی و تجربه شادی و لذت بیشتر در زندگی است.

نگاه افراد باهوش به دنیا چگونه است
 • به زبان بدن توجه دارند

آیا می‌دانستید که ما دائماً اطلاعات زیادی را با بدن خود می‌دهیم؟ این که چه مقدار از این اطلاعات برداشت می شود به دو عامل بستگی دارد:

 • زبان بدن شما چقدر حرف برای گفتن دارد. و فردی که شما را می خواند چقدر درک دارد.
 • افراد باهوش به دنبال ژست‌های ظریف هستند. لرزش تقریباً غیرقابل درک لب، روشی که کسی روی صندلی خود تکان می‌خورد، و ژست‌هایی که نشان می‌دهد کسی برای ارتباط باز است یا بسته.
 • این بدان معناست که آنها می دانند که چه زمانی یک نفر عصبی است، چه زمانی هیجان زده است، چه زمانی عصبانی است و حتی چه زمانی عاشق است.

اکنون، احتمالاً از خود می‌پرسید که چگونه می‌توانید در مورد زبان بدن بیشتر بدانید، اگر خیلی فهیم نباشید. آسان. به معنای واقعی کلمه، ده‌ها و نه صدها کتاب وجود دارد که می‌تواند به شما آنچه را که افراد ادراکی به طور شهودی می‌دانند، به شما بیاموزند – چگونه زبان بدن را بخوانید.

 • آنها خودآگاه هستند

نکته اینجاست، بسیار ادراکی بودن فقط به معنای خواندن افراد دیگر و مشاهده دنیای اطراف شما نیست، بلکه به معنای داشتن بینش نسبت به الگوهای فکری و رفتار آنها نیز هست.

توانایی آنها در دریافت اطلاعات مختلف از محیط خود به این معنی است که آنها می توانند بین موقعیت های خاص و احساسی که در آنها ایجاد می کنند ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال، آنها متوجه می شوند که هر بار که یک گردهمایی بزرگ خانوادگی برگزار می شود، مضطرب می شوند و می توانند این را به این واقعیت مرتبط کنند که این تجمعات همیشه به مشاجره ختم می شود. همچنین ممکن است متوجه شوند که هر بار که رئیسشان می خواهد با آنها صحبت کند، ناخن هایشان را می جوند.

از آنجایی که به شدت درک هستند، رفتار خود را به ناامنی خود نسبت می دهند. خبر خوب این است که آنها می توانند الگوهای خاصی را در الگوهای رفتاری و فکری خود تشخیص دهند. که به آنها امکان می دهد به مشکل رسیدگی کنند و راهبردهای مقابله ای پیدا کنند.

نگاه افراد باهوش به دنیا چگونه است
 • آنها می توانند خارج از چارچوب فکر کنند

معلوم می شود که افراد ادراکی طرز تفکر خلاقانه و گاهی غیر متعارفی دارند که به آنها اجازه می دهد چیزها را از منظری متفاوت ببینند. آنها در ایجاد ارتباط بین رویدادهای به ظاهر نامرتبط مهارت دارند و الگوهایی را می بینند که دیگران نمی بینند. و به دلیل دیدگاه منحصربه‌فردشان، کمتر از ریسک کردن و آزمایش ایده‌های جدید می‌ترسند. و میدونی چیه؟

پیشرفت‌ها و اکتشافات جدید دقیقاً به همین شکل است! به طور خلاصه: توانایی آنها برای فکر کردن خارج از چارچوب به این معنی است که افراد بسیار ادراکی اغلب مشکل گشا و متفکران نوآوری هستند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

آنها خودآگاه هستند
 • آنها در پیش بینی نیازهای دیگران خوب هستند

این خبر خوبی برای شرکای عاشقانه، خانواده و دوستان آنهاست. می بینید، چون آنها بسیار مراقب هستند. دقیقاً می دانند که یک نفر چه احساسی دارد و به چه چیزی نیاز دارد. مثلا:

 • اگر کسی غمگین است، می‌داند چه زمانی باید بستنی را در آغوش بگیرد. چه زمانی بستنی را از فریزر بیرون بیاورد. و چه زمانی کلمات آرامش‌بخش را به زبان بیاورد.
 • اگر کسی قبل از مصاحبه عصبی است. می داند که چگونه بهترین سخنرانی را تا کنون ارائه دهد.
 • و وقتی کسی خسته است، سگش را به پیاده‌روی می‌برد. کارهایش را انجام می‌دهد و به هر نحوی که نیاز دارد به او کمک می‌کند تا بتواند کمی استراحت کند و انرژی بگیرد.
 • در واقع، بسیاری از افراد فهیم همدل هستند، که توضیح می دهد که چرا آنها بسیار متفکر و با ملاحظه هستند.
 • در مورد دنیای اطراف خود کنجکاو هستند

افراد باهوش آنقدر متوجه می شوند که دیگران نادیده می گیرند یا آن را بدیهی می دانند.

آنها می توانند بین ایده ها، اشیاء و موقعیت های مختلف ارتباط برقرار کنند.

و نتیجه این است؟

آنها در مورد دنیای اطراف خود کنجکاو هستند و مشتاق یادگیری چیزهای جدید هستند.

آنها دوست دارند سفر کنند، غذاهای عجیب و غریب (از جمله اشکالات) را امتحان کنند. با مردمی از فرهنگ های دیگر ملاقات کنند و زبان های جدید یاد بگیرند. می بینید، کنجکاوی افراد را تشویق می کند که به دنبال تجربیات جدید باشند، ایده های جدید را کشف کنند و خلاقانه فکر کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند جهان را از چندین دیدگاه مختلف به طور همزمان ببینند. این عالی نیست؟

نسبت به محیط اطراف خود بسیار حساس هستند
 • نسبت به محیط اطراف خود بسیار حساس هستند

به همین دلیل است که فهیم بودن می تواند هم هدیه و هم یک نفرین باشد. بگذار توضیح بدهم. وقتی نسبت به محیط اطراف خود بسیار حساس هستید. به این معنی است که بیشتر از سایر افراد تحت تأثیر صدا، بو و سایر محرک ها قرار می گیرید. برای مثال من را در نظر بگیرید.

من به شدت به سر و صدا حساس هستم که باعث می شود یکی از سبک ترین خواب هایی که تا به حال دیده اید باشم. اگر قبل از خواب قرص خواب نخورم، از تلویزیون همسایه گرفته تا دندان قروچه شوهرم را می شنوم! و به سفر به مکان های عجیب و غریب با بوی نامطبوع فکر کنید؟

یک فرد معمولی ممکن است بدون توجه بیش از حد متوجه شود که مقداری رایحه در هوا وجود دارد. در حالی که یک فرد بسیار حساس به شدت روی ناخوشایند بودن بوی تمرکز می کند. و به ذرات گرد و غبار و گرده و ارتعاشات متروی مجاور که می توان در آپارتمان احساس کرد فکر کنید. حداقل می توان گفت که همه چیز می تواند طاقت فرسا شود!

 • به احتمال زیاد اقتدار را زیر سوال می برند

من این را در مورد افراد باهوش نمی دانستم و اخیراً متوجه آن شدم. بنابراین، چرا آنها اقتدار را زیر سوال می برند؟ چه ربطی به ادراک دارد؟ اگر به آن فکر کنید بسیار زیاد است.

به دلیل مشاهدات خود، افراد باهوش چیزهایی را می بینند که دیگران نمی بینند. مانند بی عدالتی های بزرگ اجتماعی. بینش آنها در مورد نحوه عملکرد جهان چیزی است. که آنها را به زیر سوال بردن وضعیت موجود سوق می دهد.

و یک چیز دیگر – افراد بسیار ادراکی نیز تمایل به داشتن یک حس شهود قوی دارند که به آنها اجازه می‌دهد. در درون خود بدانند چه زمانی اشتباه است و چه چیزی آنها را تشویق می‌کند تا کاری در مورد آن انجام دهند. نکته اصلی این است که آنها خودشان را می فهمند. دنیا را درک می کنند و می توانند ببینند که چه زمانی چیزی درست نیست که آنها را به زیر سوال بردن اقتدار سوق می دهد.

نگاه افراد باهوش به دنیا چگونه است
 • آنها معانی پنهان درهر چیزی را درک می کنند

به یاد دارید که چگونه گفتم آنها می توانند نشانه های ظریف را دریافت کنند و زبان بدن را بخوانند؟ این همچنین شامل خواندن حالات چهره و گرفتن لحن صدای کسی است.

وقتی همه این مشاهدات را کنار هم بگذارند، می‌توانند بفهمند کسی به چه فکر می‌کند. چه احساسی دارد و انگیزه‌های واقعی آنها چیست؟ یعنی می‌توانند بین خطوط بخوانند. به عنوان مثال، یک هنرمند نقد بدی در مطبوعات دریافت می کند. آنها به دوستشان می گویند: “برام مهم نیست. من هنرم را برای منتقدان بی‌کفایت نمی‌سازم. آن را برای خودم می‌سازم. اگر کسی آن را دریافت کند، عالی است، اگر نگیرد، این ضرر اوست.»

علاوه بر این، آنها لبخند می زنند و سعی می کنند موضوع را به چیز دیگری تغییر دهند. یک فرد بسیار فهیم می داند که در حالی که کلمات و لبخندش یک چیز را می گوید. چیزهای بیشتری در زیر سطح در جریان است. آنها متوجه خواهند شد که چگونه دوستشان می گوید “منتقدان بی کفایت” و چگونه برای تغییر موضوع عجله داشتند.

و، حتی اگر نظر منتقد چندان مهم نبود، آیا واقعاً دلیلی برای لبخند زدن وجود داشت؟ به نظر می رسد آنها خیلی تلاش می کنند تا خوب به نظر برسند. آنها به این نتیجه خواهند رسید که دوستشان در واقع کاملاً صدمه دیده و ناامید است. احتمالاً حتی از این بررسی خجالت زده است، اما آنها آماده صحبت در مورد آن نیستند.

 • آنها در پیش بینی نتایج آینده خوب هستند

در نهایت، باید اشاره کنم که طبیعت بسیار ادراکی یک فرد، به خصوص در زمینه حرفه ای، چگونه نتیجه می دهد. بنابراین، ما می دانیم که آنها چگونه الگوها را تشخیص می دهند.به همه چیز در اطراف خود توجه می کنند و ارتباطاتی ایجاد می کنند که دیگران نمی دانند.

خوب، این چیزی است که آنها را در پیش بینی روندها و پیش بینی نتایج آینده بسیار خوب می کند. سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید که می‌تواند ظهور یک فناوری جدید را قبل از محبوب شدن پیش‌بینی کند. به دلیل درک و بینش خود، آنها می توانند روی آن فناوری سرمایه گذاری کنند.

و به محض اینکه پیش‌بینی آنها درست باشد. پول زیادی به دست می‌آورند. خوب به نظر می رسد درست است؟ و اکنون، برای این سوال میلیون دلاری، “آیا می توانید یاد بگیرید که بسیار فهیم باشید. یا باید اینطور به دنیا بیایید؟” درست است. برخی از افراد با تمایل طبیعی به ادراکی متولد می شوند. اما خبر خوب این است که راه‌هایی برای هماهنگی بیشتر با محیط اطراف و بهبود درک خود وجود دارد، مانند یادگیری و تمرین:

 • ذهن آگاهی
 • گوش دادن بیش از اندازه
 • مشاهده و تأمل بیش از اندازه
 • ارتباط غیر کلامی (زبان بدن)
 • تفکر انتقادی

هدف خود را در زندگی پیدا کنید:

یک تکنیک جدید از احساس عدم تحقق خسته شده اید؟ به دنبال معنای بیشتری در زندگی خود هستید؟ سپس رویکرد جدید برای یافتن هدف خود در زندگی را بررسی کنید.

این یک روش جدید و عجیب برای کشف هدف واقعی زندگی شما بدون استفاده از روش سنتی تجسم خلاق است. تنها در 2 دقیقه، تکنیک جدید را یاد خواهید گرفت و فوراً درک عمیق و عمیقی از آنچه قرار است در زندگی خود انجام دهید خواهید داشت. وقتی هدف خود را پیدا کردید، اشتیاق بیشتری برای زندگی، افزایش انرژی و احساس توانمندی خواهید داشت.

منبع: hackspirit

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید