نگهداری از گیاهان آپارتمانی

0
1025
نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نور زیاد یا خیلی کم می تواند به سرعت به گیاهان آپارتمانی استرس وارد کند که باعث می شود آنها بیشتر در معرض بیماری، آفات و مرگ زودرس باشند.

خوشبختانه، بیشتر گیاهان دارای برچسب اطلاعاتی هستند. در مورد مقدار نور خورشید، مانند آفتاب کامل یا نیمه سایه هستند.

با این حال، یافتن نور بهینه برای گیاه شما می‌تواند به آزمون و خطا نیاز داشته باشد. بنابراین باید آن را از نزدیک زیر نظر داشته باشید. تعیین میزان نور خورشید در حیاط خانه‌تان نسبت به داخل، اغلب آسان‌تر است. در خارج از منزل می توانید به وضوح ببینید که کجا سایه است و خورشید به طور مستقیم به کجا می زند.

نور در داخل خانه کمتر است. برای اینکه بفهمید آیا یک گیاه آپارتمانی در فضای شما خوشحال خواهد شد یا خیر، دانستن انواع مختلف نوری که در خانه خود دارید مفید است.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نور روشن:

نور روشن به معنای پنجره آفتابی جنوب یا غرب است که در تمام طول روز نور مستقیم دریافت می کند. باید حداقل پنج تا شش ساعت در روز، ترجیحا بیشتر، نور خورشید دریافت کند. مراقبت از گیاه گاهی اوقات در طول زمستان سخت تر می شود. در مقابل وسوسه انتقال گیاه خود به پنجره مقاومت کنید. اکثر گیاهانی که به نور روشن نیاز دارند، قادر به مقابله با بادهای سردی که هر چه به سمت پنجره نزدیکتر می شوید افزایش پیدا کند، نخواهند بود.

نور غیرمستقیم:

نور غیرمستقیم را می‌توان در مکان‌هایی با پنجره‌ای رو به شرق، یا در فضای داخلی اتاقی که نور کامل را از پنجره‌ای رو به جنوب یا غرب دریافت می‌کند، یافت. به عنوان مثال، این می تواند به این معنی باشد که بین منبع نور و گیاه شما یک پرده شفاف وجود دارد

نور کم:

بسیاری از اتاق ها دارای نور کم هستند، به خصوص در زمستان. اتاق هایی با پنجره های رو به شمال یا نیمه سایه دار به عنوان موقعیت های کم نور واجد شرایط هستند. اگر نمی توانید به راحتی روزنامه بخوانید، احتمالاً نور کم است. گیاهان همچنان می توانند در اتاق های کم نور با اضافه کردن نور مصنوعی رشد کنند

سایر نیازهای گیاه داخلی هنگامی که در حال تعیین میزان نور مورد نیاز گیاه آپارتمانی خود هستید، باید بقیه محیط را نیز در نظر بگیرید. پیدا کردن سطح روشنایی مناسب برای گیاهان آپارتمانی یک علم دقیق نیست، اما این عوامل را هنگام انتخاب مکانی برای قرار دادن گیاه خود در نظر داشته باشید.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

دما:

گیاهانی که در نزدیکی یک منبع گرما، مانند دریچه گرمایش قرار دارند، ممکن است نتوانند به اندازه یک گیاه مشابه در یک مکان خنک تر، نور روشن را تحمل کنند. اگر گیاه شما اغلب پژمرده به نظر می رسد، حتی اگر به آن آب معمولی می دهید، منبع گرما ممکن است بخشی از این مشکل باشد.

رطوبت:

مانند دما، سطح کم یا کمبود رطوبت در هوا می تواند باعث پژمردگی و استرس گیاهان شود. اگر این اتفاق بیفتد، اگر گیاه را به طور منظم غبارپاشی کنید یا یک مرطوب کننده در نزدیکی خود تهیه کنید، معمولاً می توانید گیاه را در شرایط نوری مطلوب خود رها کنید.

مدت تابش نور خورشید: اکثر گیاهان به اندازه یک روز کامل به نور خورشید نیاز دارند. ممکن است لازم باشد مقداری نور لامپ تکمیلی تهیه کنید، به خصوص اگر نمی توانید مکانی با شرایط نور ایده آل برای گیاه خود ارائه دهید.

تغییرات فصلی:

تنها طول روز نیست که با تغییر فصل تغییر می کند. زاویه تابش خورشید نیز متفاوت است. هنگامی که روزها طولانی هستند و خورشید در آسمان بلند است، پنجره رو به غربی شما ممکن است برای کل روز آفتاب کامل داشته باشد. هنگامی که روزها کوتاه می شوند و آفتاب کم فقط یک زاویه وارد می شود، حتی یک پنجره رو به غرب نیز برای گیاهی که هوس کامل آفتاب دارد، نور کافی نخواهد داشت.

به یاد داشته باشید، اگر گیاه شما شاد و سالم به نظر می رسد، بگذارید باشد. اگر نه، جای دیگری را امتحان کنید.

منبع: thespruce

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید