نیاز خواب در نوزادان و کودکان چقدر می باشد

0
549
نیاز خواب در نوزادان و کودکان چقدر می باشد

نیاز خواب در نوزادان و کودکان چقدر می باشد،موضوعی می باشد که مورد بحث بوده و هست. آکادمی پزشکی خواب آمریکا (AASM) توصیه هایی را ارائه می دهد.

منبع مورد اعتماد کتابخانه ملی پزشکی، اطلاعات بیوتکنولوژی مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی با ارائه دسترسی به اطلاعات زیست پزشکی و ژنومی، علم و سلامت را ارتقا می دهد. مشاهده منبع برای کل نیاز روزانه کودکان به خواب بر اساس گروه سنی.

این توصیه‌ها می‌توانند به عنوان یک هدف کلی عمل کنند، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که میزان خواب سالم ممکن است در بین نوزادان و کودکان بر اساس تعدادی از عوامل، از جمله تفاوت‌های خلقی و رشدی آنها متفاوت باشد.

گروه سنی رده سنی ساعات خواب توصیه شده در هر 24 ساعت
نوزاد 4-12 ماه 12-16 ساعت
کودک نوپا 1-2 ساله 11-14 ساعت
پیش دبستانی 3-5 ساله 10-13 ساعت
سنین مدرسه 6-12 ساله 9-12 ساعت

 

نوزادان

نوسانات در چرخه خواب نوزادان شایع است و لزوماً نشان دهنده مشکل خواب نیست. نوزدان در طول روز بین 16 تا 18 ساعت به خواب نیاز دارند.اما این خواب اغلب در یک سری چرت ها جمع می شود.

به ندرت اتفاق می افتد که نوزادان در طول شب بدون بیدار شدن بخوابند. مراقبان ممکن است بتوانند برنامه خواب منظم تری ایجاد کنند.

کتابخانه ملی پزشکی، اطلاعات بیوتکنولوژی مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی با ارائه دسترسی به اطلاعات زیست پزشکی و ژنومی، علم و سلامت را ارتقا می دهد.

نوزادان 4 تا 11 ماهه

نوزادان 4 تا 11 ماهه باید 12 تا 16 ساعت در روز بخوابند. در حالی که برخی از نوزادان ممکن است در حدود 5 یا 6 ماهگی شروع به خوابیدن در طول شب کنند.

نیاز خواب در نوزادان و کودکان چقدر می باشد

چرا نوزادان زیاد می خوابند؟

نوزادان بیش از نیمی از زمان خود را صرف خواب می کنند زیرا این دوره رشد قابل توجهی است. خواب به مغز اجازه می دهد تا رشد کند و شبکه هایی ایجاد کند که تفکر و یادگیری و همچنین شکل گیری رفتار را تسهیل می کند.

خواب و تغذیه همچنین به کودک اجازه می دهد از نظر جسمی رشد کند، بزرگتر شود و مهارت های حرکتی بهتری کسب کند.

چرت زدن برای نوزادان طبیعی است؟

بسیار معمول است که نوزادان چرت بزنند و بخش معنی داری از کل خواب خود را در طول روز به دست آورند.

نوزادان اغلب در طول روز چرت می زنند و هر چرت بین یک تا چهار ساعت طول می کشد. اگرچه زمان کل چرت زدن با افزایش سن کاهش می یابد. اما معمول است که نوزادان به چرت زدن روزانه 2 تا 3 ساعت یا بیشتر ادامه دهند. این چرت زدن نه تنها طبیعی است بلکه مفید است.

تحقیقات نشان داده است که چرت زدن های مکرر به نوزادان اجازه می دهد تا خاطرات خاصی را تثبیت کنند. علاوه بر این، چرت زدن حافظه عمومی تری را که برای یادگیری و رشد مغز مهم است، امکان پذیر می کند.

آیا نوزادان در طول شب شروع به خوابیدن می کنند؟

به طور کلی، تصور می شود که نوزادان شروع به تثبیت دوره خواب شبانه خود در حدود 5 یا 6 ماهگی می کنند. و این باعث می شود که آنها در طول شب بخوابند.

یک مطالعه، تعداد قابل توجهی از نوزادان 6 و 12 ماهه 6 یا 8 ساعت متوالی نخوابیدند منبع مورد اعتماد کتابخانه ملی پزشکی، اطلاعات بیوتکنولوژی مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی با ارائه دسترسی به اطلاعات زیست پزشکی و ژنومی، علم و سلامت را ارتقا می دهد.

در حالی که والدین اغلب نگران هستند که آیا کودکشان در طول شب بخوابد. اما همین مطالعه نشان داد که اگر کودک قادر به خوابیدن در این دوره‌های متوالی طولانی‌تر به عنوان یک نوزاد نباشد. هیچ تأثیر قابل‌توجهی بر رشد جسمی یا ذهنی کودک وجود ندارد.

با گذشت زمان، می‌توان انتظار داشت که نوزاد برای مدت طولانی‌تری در شب بخوابد. با این حال، اقداماتی وجود دارد که والدین و مراقبان می‌توانند برای تشویق دوره‌های طولانی‌تر خواب متوالی در شب، مانند آموزش خواب، انجام دهند.

نیاز خواب در نوزادان و کودکان چقدر می باشد

نوزادان نارس چقدر به خواب نیاز دارند؟

نوزادانی که زودتر از موعد به دنیا می‌آیند، اغلب به خواب بیشتری نسبت به نوزادانی که در موعد مقرر متولد می‌شوند. نیاز دارند.

غیر معمول نیست که نوزادان نارس حدود 90 درصد از زمان خود را در خواب بگذرانند. اطلاعات بیوتکنولوژی مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی با ارائه دسترسی به اطلاعات زیست پزشکی و ژنومی، علم و سلامت را ارتقا می دهد.

مقدار دقیقی که یک نوزاد نارس می‌خوابد می‌تواند به زود به دنیا آمدن و سلامت کلی آنها بستگی داشته باشد. در طول 12 ماه اول، الگوهای خواب نوزاد نارس شبیه به نوزادان ترم شده است.

اطلاعات بیوتکنولوژی مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی با ارائه دسترسی به اطلاعات زیست پزشکی و ژنومی، علم و سلامت را ارتقا می دهد. اما برای یک دوره اولیه، اغلب خواب کلی بیشتر، خواب سبک تر و خواب ثابت کمتری دارند.

چگونه تغذیه بر خواب نوزادان تأثیر می گذارد؟

در مورد چگونگی و اینکه آیا روش تغذیه بر خواب نوزاد تأثیر می گذارد یا خیر. نیاز خواب در نوزادان و کودکان ،بحث هایی وجود دارد.

در نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، مطالعات دیگر تفاوت کمی پیدا کرده‌اند.  بین الگوهای خواب نوزادانی که با شیر مادر و شیر خشک تغذیه می شوند. اگرچه به طور محکم ثابت نشده است.

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند ممکن است در دوران پیش‌دبستانی خواب بهتری داشته باشند. تحقیقات بیشتری برای درک رابطه بین تغذیه و خواب در نوزادان مورد نیاز است.

اگر کودک شما به اندازه کافی نخوابد چه کاری می توانید انجام دهید؟

والدینی که نگران خواب کودک خود هستند، باید با یک متخصص اطفال صحبت کنند. نگه داشتن یک دفتر خاطرات خواب برای ردیابی الگوهای خواب فرزندتان ممکن است به پزشک کمک کند تا تشخیص دهد که آیا خواب کودک شما الگوی طبیعی دارد یا ممکن است منعکس کننده یک مشکل خواب بالقوه باشد.

برای نوزادانی که در طول شب برای خوابیدن مشکل دارند. تغییرات رفتاری ممکن است جلسات خواب طولانی‌تری را تشویق کند.

به عنوان مثال، کاهش سرعت پاسخ به بیدار شدن‌ها ممکن است خودآرام‌سازی را تشویق کند و به تعویق انداختن تدریجی زمان خواب ممکن است خواب‌آلودگی بیشتری ایجاد کند که به کودک کمک می‌کند مدت بیشتری بخوابد. همچنین ممکن است بهبود بهداشت خواب با ایجاد یک برنامه و برنامه خواب ثابت و اطمینان از داشتن محیطی آرام و آرام برای خواب کودک مفید باشد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

بچه ها چقدر به خواب نیاز دارند؟

بچه ها چقدر به خواب نیاز دارند؟

نیاز خواب در نوزادان و کودکان با افزایش سن به طور قابل توجهی تغییر می کند. همانطور که آنها از سنین کودکی به سن مدرسه می روند، خواب آنها به طور فزاینده ای شبیه خواب بزرگسالان می شود.

در این فرآیند، نیازهای خواب برای کودکان کم سن و سال کاهش می‌یابد. و این در درجه اول در کاهش زمان چرت زدن در طول روز منعکس می‌شود. حتی اگر بچه‌ها ساعت‌های کمتری نسبت به نوزادان می‌خوابند. خواب برای سلامت و رشد کلی آنها حیاتی است. کمبود خواب کافی در سنین پایین با مشکلات مربوط به وزن، سلامت روان، رفتار و عملکرد شناختی مرتبط است.

کودکان نوپا

توصیه می شود کودکان نوپا بین 1 تا 2 سال روزانه بین 11 تا 14 ساعت بخوابند. چرت زدن آنها در مقایسه با نوزادان کاهش می یابد و اغلب حدود 1 تا 2 ساعت خواب روزانه را شامل می شود. دو چرت در روز در شروع این دوره طبیعی است، اما بسیاری از کودکان نوپا تنها یک چرت در بعد از ظهر می‌خوابند.

پیش دبستانی

کودکان پیش دبستانی که 3 تا 5 سال دارند باید حدود 10 تا 13 ساعت در روز بخوابند. در این مدت، چرت زدن ممکن است کوتاهتر شود یا یک کودک پیش دبستانی ممکن است به طور منظم چرت نزند.

سن مدرسه

کودکان در سنین مدرسه باید در مجموع 9 تا 12 ساعت در روز بخوابند. گروه سنی مدرسه شامل مجموعه وسیع تری از سنین است و نیازهای فردی هر کودک معین در این گروه می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

کودکان در سنین مدرسه کوچکتر معمولاً نسبت به کسانی که در مدرسه راهنمایی هستند یا به دبیرستان نزدیک می شوند به خواب بیشتری نیاز دارند. هنگامی که کودکان شروع به گذراندن دوران بلوغ و ورود به دوره نوجوانی می کنند. الگوهای خواب آنها به طور قابل توجهی تغییر می کند. که می تواند منجر به چالش های مشخصی شود که نوجوانان و خواب را با آن مواجه می کند.

آیا چرت زدن برای کودکان طبیعی است؟

برای بسیاری از کودکان، چرت زدن طبیعی است. به خصوص زمانی که آنها نوپا و در سنین پیش دبستانی هستند.

این ممکن است به طور طبیعی یا در نتیجه برنامه ریزی برای مراقبت از مدرسه یا کودک رخ دهد. اگرچه بسیاری از کودکان در حدود 5 سالگی چرت زدن را متوقف می کنند. به یاد داشته باشید که ترجیحات چرت زدن برای هر کودکی متفاوت است.

برخی از کودکان بزرگتر ممکن است هنوز هم تمایل به چرت زدن داشته باشند و می توانند از این کار سود ببرند. در یک مطالعه در چین، کودکان کلاس 4 تا 6 که بعد از ناهار چرت می زدند.

تحقیقات موجود در مورد چرت زدن و زمان‌بندی بهینه دوره‌های خواب قطعی نیست و اذعان می‌کند. که بهترین چیز برای یک کودک می‌تواند در طول زمان تغییر کند و ممکن است برای کودک دیگر در همان سن بهترین نباشد.

گر فرزندتان به اندازه کافی نخوابد چه کاری می توانید انجام دهید؟

خواب در حالی است که ماهیت های چالش خواب متفاوت است، والدین و مراقبان باید با کودکان در مورد خواب صحبت کنند و در صورت وجود نشانه هایی از مشکلات شدید یا مداوم، از جمله بی خوابی، موضوع را با پزشک اطفال خود در میان بگذرانند.

کمک به خوابیدن کودکان با ایجاد یک اتاق خواب آرام، آرام و راحت آغاز می شود. پیدا کردن بهترین تشک برای نیازهای کودک و به حداقل رساندن نور آبی، مانند تلویزیون یا سایر وسایل الکترونیکی، می تواند خواب را برای کودکان در هر سنی آسان تر کند.

ایجاد عادات خواب سالم، از جمله برنامه خواب ثابت و روال قبل از خواب، می تواند زمان خواب را تقویت کند و شب به شب در خواب را کاهش دهد.

منبع: sleepfoundation

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید