هر آنچه باید در مورد تست لوازم آرایشی بر روی حیوانات بدانید

0
1115
تست لوازم آرایش بر روی حیوانات

انسان‌ها از سال 1937 از حیوانات برای تست لوازم آرایش و مواد دارویی استفاده می‌کنند. زمانی که یک واکنش شیمیایی ناشی از یک آنتی‌بیوتیک آزمایش‌نشده  که وارد بازار می شود جان صدها کودک و بزرگسال را می گیرد.

این تراژدی منجر به تصویب غذای فدرال ایالات متحده در سال 1938 شد. قانون دارو، و آرایشی، که بر اساس آن داروها باید با دستورالعمل‌های بهبودیافته برای استفاده ایمن برچسب‌گذاری شوند. و تأییدیه قبل از عرضه در بازار توسط FDA برای همه داروهای جدید الزامی است.

در آن زمان، محققان برای تایید مواد تشکیل دهنده خود رو به حیوانات آوردند. در حالی که بسیاری از کشورها حتی امروز نیز تعداد آزمایشات خود را که بر روی حیوانات انجام می دهند را گزارش نمی کنند.

تخمین می‌زند که سالانه از حدود نیم میلیون حیوان برای آزمایش لوازم آرایشی در سراسر جهان استفاده می‌شود. بسیاری از این تکنیک‌های آزمایشی منسوخ در نهایت بی‌معنی هستند. زیرا معمولاً نتایجی را ایجاد می‌کنند که نمی‌توانند به طور قابل اعتماد برای انسان‌ها اعمال شوند.

همانطور که محققان از دهه 1930 کشف کردند. اکثر حیوانات در مواجهه با مواد شیمیایی مشابه واکنش متفاوتی نسبت به انسان ها نشان می دهند. در واقع، داروهاي جديد در حدود 12% مواقع تست هاي پيش باليني حيواني را براي ورود به آزمايش هاي باليني پشت سر مي گذارند.

از این تعداد، حدود 60 درصد مرحله اول آزمایشات تکمیلی را با موفقیت به پایان رساندند و 89 درصد از آنها در آزمایشات بالینی انسانی شکست خوردند. اگر میزان شکست مرتبط با سمیت در داروها پس از آزمایش حیوانی بسیار بالا است. چرا ما هنوز از این روش‌ها در صنعت لوازم آرایشی استفاده می‌کنیم.

 لوازم آرایشی دقیقا چیست؟

سازمان غذا و داروی ایالات متحده لوازم آرایشی را اینگونه تعریف می کند: «محصولی که برای مالش، ریختن، پاشیدن، یا اسپری کردن، وارد کردن، یا هر گونه اعمال دیگری روی بدن انسان برای پاکسازی، زیباسازی، افزایش جذابیت یا تغییر ظاهر طراحی شده است. از نظر قانونی، لوازم آرایشی شامل آرایش، مراقبت از پوست، محصولات مو، دئودورانت و خمیر دندان است.

هر آنچه باید در مورد تست لوازم آرایشی بر روی حیوانات بدانید

منظور از لوازم آرایشی که بر روی آنها تست حیوانی انجام شده است چه می باشد؟

هر ساله میلیون ها حیوان قربانی غرور انسان می شوند، به لطف بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی که هنوز با استفاده از حیوانات زنده آزمایش ایمنی می شوند.

این قربانیان آزمایش رنج می‌برند زیرا مواد شیمیایی روی پوست‌شان زده می‌شود. به بدنشان تزریق می‌شود و روی چشم‌هایشان قرار می‌گیرد تا بتوانیم رنگ رژ لب مورد علاقه‌مان یا رایحه دئودورانت را داشته باشیم.

مقررات جهانی در مورد آزمایش حیوانات برای لوازم آرایشی

در حالی که قانون فدرال غذا، دارو و آرایشی و بهداشتی که توسط FDA تنظیم شده است. فروش لوازم آرایشی دارای برچسب اشتباه و “تقلبی” را ممنوع می کند. نیازی به انجام آزمایشات حیوانی برای اثبات بی خطر بودن این لوازم آرایشی ندارد.

با این حال، ایالات متحده هنوز آزمایش روی حیوانات و فروش لوازم آرایشی آزمایش شده روی حیوانات را در داخل مرزهای خود ممنوع نکرده است.

آزمایشاتی که بر روی حیوانات انجام می شود برای لوازم آرایش

در عوض، FDA تصمیم را به دست سازندگان می سپارد و می گوید:

این آژانس به طور مداوم به تولیدکنندگان لوازم آرایشی توصیه کرده است که از هر آزمایش مناسب و مؤثر برای اثبات ایمنی محصولات خود استفاده کنند. این مسئولیت بر عهده سازنده باقی می ماند که ایمنی مواد تشکیل دهنده و محصولات آرایشی نهایی را قبل از بازاریابی ثابت کند.

آزمایش حیوانات توسط تولیدکنندگانی که به دنبال بازاریابی محصولات جدید هستند ممکن است برای ایجاد ایمنی محصول مورد استفاده قرار گیرد. در برخی موارد، پس از در نظر گرفتن جایگزین های موجود، شرکت ها ممکن است تشخیص دهند که آزمایش حیوانی برای اطمینان از ایمنی یک محصول یا ماده ضروری است.

یکی از مهمترین عواملی که در استفاده مداوم از آزمایش حیوانی در لوازم آرایشی نقش داشته است، چین است که قبل از سال 2021 تمام محصولات آرایشی و بهداشتی را برای واردات یا فروش در این کشور ملزم به آزمایش روی حیوانات می کرد. با این حال، چند سالی است که چین شروع به دور شدن از این قانون کرده است و از می 2021، الزامات واردات و فروش برخی لوازم آرایشی در این کشور تغییر کرده است.

اگر شرکت‌ها بتوانند شواهد رضایت‌بخشی از ایمنی خود را مطابق با استانداردهای چین ارائه دهند، قانون جدید الزامات آزمایش‌های حیوانی را لغو می‌کند. لوازم آرایشی “ویژه” مانند ضد تعریق ها، کرم های ضد آفتاب و محصولات کودک همچنان مشمول الزامات اطلاعاتی عمیق تر هستند و اگر مقامات از کیفیت گزارش های ایمنی ارائه شده راضی نباشند، کشور همچنان می تواند مواد جدیدی را برای انجام آزمایشات حیوانی بخواهد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

حفاظت فدرال برای حیوانات آزمایشی

در کدام کشوره ها آزمایش لوازم آرایش بر روی حیوانات ممنوع است؟

در نقطه مقابل این طیف، اتحادیه اروپا در سال 2013 آزمایش لوازم آرایشی بر روی حیوانات و فروش لوازم آرایشی آزمایش شده روی حیوانات را ممنوع کرد.

تغییر عمده در صنعت لوازم آرایشی برای شرکت‌هایی که محصولات آرایشی را به بازار عرضه می‌کنند و تولید می‌کنند. زیرا آن‌هایی که می‌خواهند در اتحادیه اروپا بفروشند نمی‌توانستند از آزمایش حیوانی استفاده کنند.

اما اگر می‌خواستند به چین بفروشند، باید این کار را انجام دهند. مثال ارائه شده توسط اتحادیه اروپا به الهام بخشیدن به کشورهای دیگر مانند هند، اسرائیل، نروژ، ایسلند، استرالیا، کلمبیا، گواتمالا، نیوزلند، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، سوئیس و بخش‌هایی از برزیل برای تصویب قوانین مشابه کمک کرد.

اخیراً، مکزیک اولین کشور در آمریکای شمالی و چهل و یکمین کشور در جهان است. که آزمایش مواد آرایشی روی حیوانات را به طور کامل ممنوع کرده است. این بدان معناست که شرکت‌های آرایشی و بهداشتی چه در ایالات متحده و چه در خارج از کشور که آزمایش‌های حیوانی را انتخاب می‌کنند. از نظر قانونی مجاز به فروش کالاهای خود در این کشورها نیستند. و بسیاری از سازمان‌ها را مجبور می‌کند تا در روش‌های خود برای آزمایش محصولات و مواد جدید تجدید نظر کنند.

در ایالات متحده، کالیفرنیا، هاوایی، ایلینوی، مین، مریلند. نوادا و ویرجینیا نیز قوانینی را برای ممنوعیت یا محدود کردن تست لوازم آرایشی روی حیوانات در سطح ایالت تصویب کرده‌اند.

هر آنچه باید در مورد تست لوازم آرایشی بر روی حیوانات بدانید

از چه حیواناتی در تست لوازم آرایشی استفاده می شود؟

این روزها، حیواناتی که برای آزمایش استفاده می‌شوند، از خرگوش و خوکچه هندی گرفته تا موش‌ها را شامل می‌شود. اما برخی از موارد نادر شامل سگ‌ها می‌شود.

این حیوانات به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.که رایج‌ترین آن‌ها آزمایش‌های تحریک پوست و چشم است. که در آن مواد شیمیایی آرایشی بر روی پوست تراشیده شده مالیده می‌شوند. یا بدون تسکین درد به چشم حیوانات محدود شده (معمولاً خرگوش‌ها) می‌ باشد.

این به عنوان تست چشم خرگوش Draize شناخته می شود و هدف آن کشف این است که آیا یک محصول یا ماده باعث آسیب به چشم انسان می شود یا خیر. همچنین آزمایش‌هایی وجود دارد که دوزهای کنترل‌شده‌ای از مواد شیمیایی را از طریق لوله تغذیه‌ای که در گلوی آن‌ها فرو می‌رود به حیوانات (معمولاً موش‌ها) می‌رساند.

به طور کلی، این نوع آزمایش‌ها می‌توانند برای هفته‌ها یا ماه‌ها ادامه داشته باشند در حالی که محققان به دنبال علائم بیماری عمومی یا اثرات طولانی‌مدت سلامتی مانند سرطان یا نقص‌های مادرزادی هستند. در آزمایش های سمیت باروری، محققان ممکن است مواد شیمیایی را به حیوانات باردار تغذیه کنند تا ببینند آیا این مواد باعث ایجاد ناهنجاری در فرزندان می شود یا خیر.

اگرچه بدون شک این آزمایش یکی از بحث برانگیزترین آزمایش‌هایی است که روی حیوانات انجام می‌شود. اما برخی آزمایشگاه‌ها هنوز از آزمایش‌های دوز کشنده یا LD50 استفاده می‌کنند که در آن مواد به صورت موضعی، خوراکی، داخل وریدی یا از طریق استنشاق برای تعیین مقدار آن ماده به حیوانات تجویز می‌شوند.

تست لوازم آرایشی روی حیوانات شامل آزمایش محصول نهایی، مواد شیمیایی موجود در یک محصول یا هر دو است. یک محصول نهایی می تواند شامل رژ لب یا شامپو باشد، در حالی که یک ماده شیمیایی ممکن است شامل رنگ یا ماده نگهدارنده ای باشد که برای فرمولاسیون آن رژ لب یا شامپو استفاده می شود.

حفاظت فدرال برای حیوانات آزمایشی

قانون رفاه حیوانات (AWA) یک قانون فدرال است که به استانداردهای مراقبت از حیواناتی می پردازد که برای فروش تجاری پرورش داده می شوند. به صورت تجاری حمل می شوند، در معرض دید عموم قرار می گیرند یا در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند. اصلاحیه ای در سال 1970 توسط وزیر کشاورزی به طور خاص موش ها، و پرندگان را از AWA حذف کرد . حیواناتی که اکثریت عظیمی از کسانی که به طور منظم بر روی آنها آزمایش می شوند را نشان می دهند.

آزمایشگاه ها و امکانات تحقیقاتی برای گزارش این حیوانات غیر محافظت شده توسط AWA الزامی ندارند. اگر آزمایشگاه‌هایی که از حیوانات مهره‌دار زنده در تحقیقات استفاده می‌کنند توسط سرویس بهداشت عمومی تأمین مالی می‌شوند.

باید از خط‌مشی خدمات بهداشت عمومی در مورد مراقبت انسانی و استفاده از حیوانات آزمایشگاهی خط‌مشی PHS پیروی کنند. اگرچه خط مشی PHS استانداردهایی را برای هر حیوان مهره‌دار زنده. از جمله حیواناتی که تحت پوشش AWA نیستند، تعیین می‌کند. شرکت‌کنندگان مجازند کمیته خود را مسئول بازرسی و بازبینی منصوب کنند.

تست بر روی حیوانات

چه تست لوازم آرایشی روی حیوانات انجام می شود؟

هدف از تست نفوذ پوستی که به آن تست جذب پوستی نیز می گویند. تعیین تاثیر یک ماده شیمیایی هنگام استفاده بر روی پوست است.

حیوانات، معمولاً موش‌ها، پشت آنها را تراشیده و مواد شیمیایی مختلف روی پوست برهنه‌شان پخش می‌شود. سپس موش‌ها در زمان‌های مختلف کشته می‌شوند تا خون و بافت آن‌ها را برای تغییرات مربوط به مواد شیمیایی تجزیه و تحلیل کنند.

این آزمایشات را می توان به طور موثر با استفاده از روش های آزمایشگاهی انجام داد، که شامل تمام حیوانات نمی شود، بلکه بخش هایی از موجودات زنده مانند سلول ها را شامل می شود.

کدام برندها بر روی محصولات خود از تست لوازم آرایش بر روی حیوانات استفاده می کنند؟

در اینجا برای شما لینکی گذاشته می شود که کلیه برندهای که تست لوازم آرایش بر روی حیوانات انجام می دهند موجود است.

https://www.crueltyfreekitty.com/companies-that-test-on-animals/

چرا آزمایش روی حیوانات برای لوازم آرایشی بد است؟

استفاده از حیوانات برای آزمایش لوازم آرایشی باعث درد و رنج زیادی می شود. با این حال، جدای از این، آزمایش حیوانی نیز فاقد کارایی است.

در واقع، آزمایش بر روی حیوانات تنها در 40 تا 60 درصد مواقع کاربردهای انسانی را پیش‌بینی می‌کند. در حالی که روش‌های آزمایش جایگزینی وجود دارد که در 80 درصد مواقع با موفقیت از آزمایش به افراد ترجمه می‌شود.

منبع: .treehugger

sentientmedia

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید