هر آنچه که باید قبل از نگهداری گربه بدانید

0
815
هر آنچه که باید قبل از نگهداری گربه بدانید

نگهداری از گربه ، هم برای شما و هم برای گربه جدیدتان بسیار مهم است.  که رابطه شما با این گربه خاص را پایدار کند تا گربه “خانه ابدی” خود را پیدا کند.

یک لیست خرید برای گربه جدید خود ایجاد کنید

نگهداری از گربه مثل قبول کردن فرزند خوندگی می باشد. با این حال، در مورد گربه، به جای میز تعویض، یک جعبه زباله می‌خرید. قبل از اینکه گربه یا بچه گربه جدید خود را به خانه بیاورید.

تعدادی چیز برای جمع آوری یا خرید وجود دارد، بنابراین گربه شما احساس می کند که عضوی از خانواده است تا بازدید کننده. این کار را چند روز قبل انجام دهید تا استرس را برای شما و گربه در “روز بازگشت به خانه” به حداقل برسانید. در هیجان آوردن گربه خود به خانه، نمی خواهید ناگهان ساعت 8 شب را کشف کنید.

یک اتاق امن برای گربه خود آماده کنید

یک “اتاق امن” نیازی به یک اتاق جداگانه ندارد، بلکه می تواند یک کمد خالی، گوشه ای از اتاق خواب شما با صفحه محافظ یا حمامی باشد که به ندرت استفاده می شود.

نکته مهم این است که گربه جدید شما مکانی دارد که می تواند آن را “خانه” بنامد، جایی که می تواند عقب نشینی کند و استراحت کند. ممکن است داوطلبانه تصمیم بگیرد که با شما و سایر اعضای خانواده معاشرت کند. اما در حال حاضر، اجازه دهید تصمیم بگیرد که مخفی شود یا با هم مخلوط شود.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

 اقداماتی را برای ایمن سازی هرگونه خطر در فضای زندگی خود انجام دهید.

قبل از اینکه دوست پشمالوی جدید خود را به خانه بیاورید، همچنین باید اقداماتی را برای ایمن سازی هرگونه خطر در فضای زندگی خود انجام دهید.

این کار از حیوان خانگی جدید شما در برابر آسیب محافظت می کند و از آسیب به خانه شما جلوگیری می کند. شما باید هر اتاق و همچنین هر قسمت در فضای باز را آماده کنید تا مطمئن شوید که کل خانه شما ضد بچه گربه است.

گربه جدید خود را به خانه بیاورید

نگهداری از گربه بسیار جذاب است که تا این مرحله شما پیشرفته اید و حالا نوبت گربه است که وارد خانه شما بشود. اما احتمالا بهتر است این رویداد بزرگ خانوادگی را تبدیل نکنید.

نوزاد جدید شما احتمالاً به اندازه کافی استرس خواهد داشت بدون اینکه افراد زیادی برای جلب توجه او رقابت کنند، به خصوص اگر فرزندان خردسالی در خانه داشته باشید.

هر آنچه که باید قبل از نگهداری گربه بدانید

گربه خود را برای اولین بازدید دامپزشکی ببرید

اولین بازدید از دامپزشک گربه جدید شما از اهمیت بالایی برخوردار است.شما می‌خواهید از سلامت آن مطمئن شوید و واکسن‌ها و آزمایش‌های آن را برای ویروس نقص ایمنی گربه (FIV) و ویروس لوسمی گربه‌سان (FeLV) انجام دهید. اگر قبلاً توسط آژانس پذیرنده انجام نشده است.

همچنین، مگر اینکه قبلاً این کار انجام شده باشد، باید یک قرار ملاقات برای عقیم‌کننده یا عقیم‌کننده گربه جدیدتان تعیین کنید.

رژیم غذایی گربه خود را بدانید

رژیم غذایی که گربه در اوایل زندگی می گیرد، سرعت سلامت و رفاه مادام العمر او را تعیین می کند. دانش شما در مورد مواد تشکیل دهنده غذای گربه نه تنها به تضمین طول عمر.بلکه کیفیت زندگی شما برای عضو جدید خانواده شما کمک می کند.

گرچه گربه ها از موجودات بیابانی نشات می گیرند، اما آب شیرین نیز برای آنها ضروری است، به خصوص اگر رژیم غذایی خشک داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که برچسب های غذای گربه را بخوانید تا بدانید که به عضو جدید خانواده خود چه غذای می دهید.

شما باید هفته ها و ماه های آینده را مرور کنید تا زمانی که در دانش خود احساس امنیت کنید. هنگامی که یاد بگیرید برچسب های غذای گربه را بخوانید، به یک عادت برای زندگی تبدیل خواهید شد. منبع آب تمیز و شیرین نیز برای سلامتی گربه شما حیاتی است. اگرچه گربه ها از حیوانات بیابانی نشات گرفته اند، اما هنوز هم باید به خوبی هیدراته شوند.

هر آنچه که باید قبل از نگهداری گربه بدانید

محلی را برای به دستشویی رفتن گربه آماده کنید

بعد از غذا و آب، یک جعبه بستر برای راحتی و سلامت گربه جدید شما حیاتی است. با نگهداری دقیق از جعبه خاک گربه خود، هرگز نگران بو یا “حوادث خارج از جعبه” نخواهید بود.

شما می گویید: «اما گربه بیرون می رود؟» شما می خواهید در یکی از مراحل بعدی در مورد آن تصمیم تجدید نظر کنید. یکی دیگر از نکات مهم در مورد اولین گربه شما این است که “کجا می خوابد؟” آیا تخت خود را با آن به اشتراک می گذارید.

تخت دنج خود را برای آن به ارمغان می آورید یا ترکیبی از هر دو؟ فراموش نکنید، شما در حال ایجاد عاداتی هستید که به احتمال زیاد تا آخر عمر باقی خواهند ماند.

گربه نیاز دارد ناخن هایش را تیز کند

گربه ها نیاز دارند ناخن هایشان را تیز کنند و باید این مکان برای آنها فراهم بشود.پنجه گربه ها به دلایل زیادی ضروری ترین ابزار آنهاست.

با گربه خود بازی کنید

بازی با گربه یک تجربه پیوند فوق العاده است. گربه ها عاشق بازی هستند و در اختراع بازی های خود متخصص هستند. قبل از سرمایه گذاری در اسباب بازی های گربه گران قیمت، چیزهایی را که در اطراف خانه یافت می شود آزمایش کنید. کیسه های کاغذی مانند جعبه های مقوایی سرگرم کننده هستند.

تعیین کنید که گربه شما در داخل خانه یا خارج از خانه وقت می گذراند

تعیین کنید که گربه شما در داخل خانه یا خارج از خانه وقت می گذراند

اگر احساس می‌کنید که گربه‌ها واقعاً به هوای تازه و آفتاب نیاز دارند، جایگزین‌های مطمئنی برای تجربه در فضای باز وجود دارد.

اگر یک عرشه بسته دارید، این یک گزینه است. شما همچنین می‌توانید با افسار گربه خود را آموزش دهید تا نگران برخورد گربه با حیوانات دیگر در بیرون نباشید.

گربه خود را به یک عضو خانواده مادام العمر تبدیل کنید

با گذشت زمان، پیوند شما با گربه جدیدتان قوی‌تر از همیشه خواهد شد و شما و خانواده‌تان گربه‌تان را به‌جای یک حیوان خانگی، عضوی ارزشمند از خانواده می‌دانید. تبریک می گویم که به اندازه کافی به گربه خود اهمیت می دهید.

امروز روز فارغ التحصیلی است و شما می توانید رسماً خود را یک آیلوروفیل یا حتی یک گربه دوست دیوانه بنامید. شما به گروهی از شگفت‌انگیزترین و دلسوزترین افراد جهان می‌پیوندید: آنهایی که بچه‌های گربه‌شان را می‌پرستند.

منبع: thesprucepets

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید