هشت تکنیک مقابله با عصبانیت را در این مطلب میخوانیم. اولاً، خشم یک احساس «بد» نیست. در واقع می تواند به شما کمک کند که صادق باشید یا از چیزی که به آن اعتقاد دارید دفاع کنید. احساس عصبانیت هیچ اشکالی ندارد. مهم این است که چگونه با خشم خود کنار می آیید و چگونه عصبانی می شوید. اگر مهارت های مدیریت خشم را یاد بگیرید، کمتر شبیه این خواهید شد. در بسیاری از مقالات روانشناختی به مواردی مانند: ( عصبانیت خود را بیان کنید، دلسوزی کردن را در خودتان آموزش دهید، موزیک گوش دهید، قدرشناسی کنید ، بخندید ، موضوع عصبانیت خود را پیدا کنید، سکوت کنید یا حواس خود تان را پرت کنید ) اشاره شده است.ما تضمین نمی کنیم که شما هنوز در حالت روحی بدی نخواهید بود، اما کمتر احتمال دارد به گونه ای رفتار کنید که ممکن است پشیمان شوید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

1- علائم هشدار دهنده را بشناسید

اگر بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی شروع به احساس عصبانیت می کنید، در مکان خوبی خواهید بود که برخی از نکات ما را قبل از اینکه واقعاً به دردسر بیفتید یا انتقاد کنید، امتحان کنید. سپس می توانید چند تا از استراتژی های زیر را امتحان کنید. برخی از علائم هشدار دهنده عبارتند از:

تپش قلب، دندان قروچه عرق کردن سینه سفت، لرزش اضطراب، افزایش صدای تند یا تدافعی، به طور موقت حس شوخ طبعی خود را از دست می‌دهید و به سرعت احساس بد خلقی می‌کنید، انتقاد بیش از حد از فردی که مشاجره می‌کند.

نوشتن در زمان عصبانیت و ناراحتی بسیار کمک کننده می باشد

غلبه بر عصبانیت

2- بررسی کنید که چرا عصبانی هستید

دلایل زیادی برای عصبانی بودن شما وجود دارد.این یک واکنش طبیعی یا قابل درک در برخی شرایط است، مانند زمانی که با شما یا شخص دیگری به طور ناعادلانه رفتار می شود. با این حال، اگر مطمئن نیستید که چرا به تازگی به کسی برخورد کرده اید، به روز خود فکر کنید و سعی کنید به طور دقیق مشخص کنید که چه چیزی باعث ناراحتی شما شده است. برخی از دلایل دیگر که ممکن است شما را عصبانی کند عبارتند از: شما تحت فشار زیادی هستید که تغییرات بدنی یا هورمونی را تجربه می کنید که باعث نوسانات خلقی می شود و از نحوه زندگی خود ناامید هستید. اگر ابتدا خشم خود را بشناسید و سپس با آن مقابله کنید، تأثیر مخربی بر روابط، بدن، ذهن و احساسات شما نخواهد داشت. شما در حال مطالعه مطلب هشت تکنیک مقابله با عصبانیت هستید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

3-  آن را یادداشت کنید

گاهی اوقات، نوشتن مطالب می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا احساس عصبانیت می کنید و چگونه می توانید با آن کنار بیایید.همچنین به شما کمک می کند تا همه چیز را در چشم انداز قرار دهید.

مکان خود را در موقع عصبانیت عوض کنید حتی چند قدم کوتاه

ورزش کردن در مواقع عصبانیت

4- شروع به شمردن کنید

این یکی بسیار ابتدایی به نظر می رسد، اما کار می کند. فکر کردن به چیزی غیر از چیزی که شما را ناراحت می کند به مدت 100 ثانیه می تواند به شما کمک کند از سوختن فیوز جلوگیری کنید. این به شما این فرصت را می دهد که قبل از انجام هر کار دیگری، خود و افکارتان را جمع آوری کنید.

5- لحظه ای صبر کنید

وقتی در مورد چیزی احساس عصبانیت می کنید، تقریبا غیرممکن است که با موقعیت به شیوه ای سازنده یا مفید کنار بیایید. اگر احساس می کنید خونسردی خود را از دست داده اید، فقط برای مدتی از موقعیت دور شوید. زمانی که همه، از جمله خودتان، احساس آرامش بیشتری داشته باشند، بهتر با آن کنار می آیید.

6– بدن خود را حرکت دهید

ورزش یک راه عالی برای دفع بخار است.می توانید در اطراف بلوک قدم بزنید، برای دویدن بروید یا کاری بسیار پرانرژی مانند بوکس انجام دهید.

۷با کسی صحبت کنید

صحبت کردن با فردی که به او اعتماد دارید در مورد احساستان می تواند وزن را از روی دوش شما و همچنین ذهن شما دور کند.ممکن است یک فرد بزرگسال، دوست یا یکی از اعضای خانواده قابل اعتماد باشد. حتی می توانید تالارهای گفتمان ReachOut را راه بیندازید و با جوانان دیگری که احساس شما را درک می کنند صحبت کنید. اگر عصبانیت شما در حال خارج شدن از کنترل است، به یک متخصص سلامت روان مراجعه کنید. ویدیوی ما را تماشا کنید تا دریابید که چرا صحبت کردن کمک می کند شما در حال مطالعه مطلب هشت تکنیک مقابله با عصبانیت هستید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

درد دل کردن با یک دوست بسیار کمک کننده می باشد

درددل کردن

8- زمانی را برای استراحت اختصاص دهید

اگر بدانید چه چیزی به شما کمک می کند تا آرام شوید، هر زمان که احساس عصبانیت کردید، آن را واقعا مفید خواهید یافت. برای انجام کاری که از آن لذت می برید، وقت بگذارید. مثلا در پارک قدم بزنید. کتاب بخوانید. ویا به موسیقی گوش دهید.

کلام آخر

عصبانیت احساسی کاملا طبیعی است که هر کس در زندگی خود هرازگاهی آن را تجربه می‌کند. اما اگر خشم‌تان به تهاجم یا حالت‌های انفجاری تبدیل شود، باید روش‌های جدیدی برای کنترل عصبانیت‌تان پیدا کنید.دور کردن خود از منبع عصبانیت، چه مکان و چه شخص، یک مهارت مدیریت عصبانیت است که می توانید از آن برای آرام کردن خود استفاده کنید.برای انجام این کار، شما می توانید چشمان خود را ببندید و خود را به یک مکان آرام منتقل کنید و یا به سادگی حرکت کنید تا خشم شما بسوزد. امیدوارم مطلب هشت تکنیک مقابله با عصبانیت برایتان مفید باشد.

 

منبع :https://au.reachout.com/articles/8-ways-to-deal-with-anger

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید