۷ نکته برای داشتن زندگی شادتر

برای داشتن زندگی سالم و شاد این مقاله را مطالعه کنید آیا بیشتر صبح ها با احساس سستی از خواب بیدار می شوید؟ آیا نوشیدنی های کافئین دار برای کمک به شما در طول روز به یک ضرورت تبدیل شده اند؟ اگر اینطور است این مقاله مفید از زرگیل را مطالعه کنید تا به راهکارهای خوبی دست پیدا کنید.

یک برنامه مدیریت انرژی ایجاد کنید. شروع ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما به زودی با بهره مندی از مزایای یک سبک زندگی شادتر، سالم تر و پربارتر، انرژی خواهید گرفت تا به راه خود ادامه دهید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

مدیریت انرژی چیست؟

به انرژی خود به عنوان یک منبع محدود فکر کنید، مانند پول در یک حساب.

شما روز را با مقدار مشخصی برای خرج کردن شروع می کنید، که از فردی به فرد دیگر بر اساس عواملی مانند سن، خواب، سطح استرس، شرایط پزشکی و سبک زندگی متفاوت است. در طول روز، چندین تراکنش (فعالیت) با برداشت انرژی و واریز انرژی به حسابتان انجام می شود. در حالی که ممکن است همیشه بر فعالیت هایی که انرژی شما را تحلیل می برند کنترل نداشته باشید، می توانید اقداماتی را برای واریز انرژی بیشتر به حساب خود انجام دهید.

مدیریت انرژی

این 7 نکته را دنبال کنید تا انرژی خود را افزایش دهید و زندگی شادتر، سالم تر و پربارتر داشته باشید:

  1. غذای مقوی بخورید.

همه ما می دانیم که غذای سالم عنصر اصلی تندرستی است، اما معمول است که تغذیه سالم را در درجه اول به عنوان ابزاری برای کاهش وزن در نظر بگیریم.

با این حال، طبق دستورالعمل‌های غذایی سال 2015 یک رژیم غذایی متعادل سرشار از میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین بدون چربی، لبنیات کم‌چرب و غلات کامل چیزی است که برای انرژی مطلوب به آن نیاز دارید.

انواع غذاها را از همه گروه های غذایی مصرف کنید تا طیف وسیعی از مواد مغذی را دریافت کنید تا در طول روز به شما انرژی بدهند. میوه ها و سبزیجات تازه یا یخ زده، به خصوص سبزی های تیره و برگ دار و کلم بروکلی با مواد مغذی متراکم، و همچنین سبزیجات نارنجی رنگ، از جمله هویج و سیب زمینی شیرین را انتخاب کنید. انواع مختلفی از ماهی و حبوبات برای انتخاب پروتئین سالم وجود دارد. هدف این است که روزانه 3 واحد ازغلات کامل، نان، برنج یا پاستا بخورید.

غذای مقوی بخورید

غذای مقوی بخورید

2- هفت تا هشت ساعت در شبانه روز بخوابید.

به نظر می رسد خواب بیشتر یک عادت سالم است که بسیاری از افراد باید آن را بهبود بخشند.

ما قبلاً می دانیم که هر شب حداقل به هفت ساعت به خواب نیاز داریم، به این فکر کنید که چگونه می توانید بزرگترین مختل کننده های خواب خود را بهبود ببخشید و این را بدانید: محرومیت از خواب می تواند شرایط جدی سلامتی را تداوم بخشد و همچنین بر خلق و خو، انگیزه و سطح انرژی شما تأثیر منفی بگذارد. اولویت بندی خواب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا خود را برای یک روز موفق و پرانرژی آماده کنید.

خوابیدن در روز

خوابیدن

3- با افراد خوب همنشین باشید

مدت زمانی را که با افرادی که از بودن در کنارشان لذت می برید صرف کنید. برقراری ارتباط با دیگرانی که تابش مثبت دارند و علایق مشابهی دارند، شما را هیجان زده وبه شما انرژی می دهند. از طرف دیگر، افرادی که با آن‌ها ارتباطی ندارید یا دیدگاه‌های منفی دارند، اغلب شکایت می‌کنند یا انتخاب‌های ضعیفی انجام می‌دهند، فقط انرژی شما را تخلیه می‌کنند.

افراد خوب همنشین باشید

افراد خوب همنشین باشید

4-پیگیر اخبار نباشید

اخبار راه مهمی برای ارتباط داشتن با آنچه در جهان اتفاق می افتد است. این می تواند آموزشی، سرگرم کننده و حتی نشاط آور باشد. متأسفانه، اخبار اغلب مملو از داستان‌هایی از رنج است. این داستان‌ها می‌توانند دیدگاه شما را نسبت به جهان منحرف کنند و باعث شوند به جای تشخیص خوبی‌هایی که شما را احاطه کرده، روی بدترین ترس‌هایتان تمرکز کنید. شما نمی توانید به طور کلی از این داستان ها دوری کنید، اما سعی کنید تا می توانید از اخبار دوری کنید به خصوص در زمان های سخت.

پیگیر اخبار نباشید

پیگیر اخبار نباشید

5-ورزش منظم داشته باشید

آیا در نیمه روز احساس بی حالی می کنید؟ آیا تا به حال درگیر کارهای ساده روزمره، مانند خرید مواد غذایی یا کارهای خانه شده اید؟ برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، دریافت 150 دقیقه فعالیت هفتگی توصیه شده توسط دستورالعمل‌های فعالیت بدنی برای همه می‌تواند به حساب انرژی شما بیافزاید و از آن کم نشود. چگونه؟ ورزش استرس و تنش را تسکین می دهد، ماهیچه ها را تقویت می کند و استقامت را افزایش می دهد، که به بدن شما کمک می کند تا در سایر وظایف یا فعالیت های فیزیکی کارآمدتر کار کند.

ورزش منظم داشته باشید

ورزش منظم داشته باشید

6-هر روزیک کاری معنادار انجام دهید.

به چه چیزهایی علاقه دارید؟

آیا استعداد خاصی دارید که دوست دارید بیشتر آن را تمرین کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید؟ هر روز کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید، حتی اگر چیزی به سادگی پختن یک غذای سالم یا گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود باشد. تلاش برای چیزهایی که برای شما مهم هستند به شما کمک می کند تا انرژی خود را به گونه ای ذخیره کنید که بهترین ها را در شما به ارمغان بیاورد.

کاری معنادار

کاری معنادار

7-برای دیگران فکر های خوب بکنید و به دیگران تا می توانید کمک کنید

حفظ ذهنیت دلسوزانه راه دیگری برای حفظ انرژی است. یکی از نمونه کارهای محبت به دیگران را در اینجا عنوان می کنیم. به عنوان مثال، سعی کنید با یک غریبه تماس چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید، در حالی که فکر می کنم “آرزو میکنم برای شما خوب باشید”. این عمل مثبت می تواند در عوض شما را از قضاوت آن شخص باز دارد. قضاوت دیگران می تواند باعث شود که ما درباره خود قضاوت کنیم و این نوع گفتگوی درونی منفی می تواند خسته کننده باشد. با هر قدمی که به سمت این سرمایه گذاری مهم مراقبت از خود بردارید، احساس بهتری خواهید و قدمی دیگر برای داشتن زندگی سالم و شاد محسوب می شود.

کمک به دیگران

شاد و سالم

کلام آخر

تغییرات تدریجی ایجاد کنید. هنگامی که از برخی از افراد یا رویدادهایی که انرژی شما را خراب می کنند آگاه شدید، قدم های بعدی خود را در نظر بگیرید. به جای اینکه همه چیز را به یکباره انجام دهید، حوزه ای را انتخاب کنید که برای شما مهم است و با اهدافی که تعیین می کنید واقع بین باشید. به عنوان مثال، اگر بی نظمی در خانه شما منبع بزرگ استرس روزانه است، هر هفته یک کابینت، کمد یا کشو را برای پاک کردن آن انتخاب کنید،

به جای اینکه خود را به یکباره انجام دهید. سپس زمانی که احساس آمادگی کردید به سمت هدف بعدی خود بروید.

 

برنامه ریزی و اولویت بندی کنید.

به زمان هایی در طول روز که سطح انرژی شما به بالاترین حد می رسد توجه کنید.

تصمیم بگیرید که چگونه می توانید با اولویت بندی کارهای مهم در زمان که برای داشتن زندگی سالم و شاد از آن لحظات استفاده کنید.

 

منبع:mayoclinichealthsystem

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید