همه چیز درباره مت گالا

0
1204
همه چیز درباره مت گالا

از نظر تاریخی، اولین دوشنبه ماه می شبی نمادین برای مد و موزه هنر متروپولیتن است. مراسم Met Gala مت گالا که به جمع آوری کمک های مالی برای موسسه لباس Met اختصاص داده شده است.

تقریباً یک قرن پیش، ایرنه لویسون، تهیه‌کننده تئاتر و آلین برنشتاین، طراح صحنه، چیزی را طراحی کردند. که پایه و اساس هولدینگ موسسه لباس Met خواهد بود.

مجموعه‌ای از لباس‌هایی که طراحان تئاتر می‌توانستند. برای الهام گرفتن از آن‌ها استفاده کنند. در سال 1948، النور لمبرت، تبلیغ‌گر افسانه‌ای مد – که هفته مد نیویورک را راه‌اندازی کرده بود – رهبری مؤسسه کاستوم Benefit را بر عهده داشت، شام نیمه‌شبی که به سرعت به جشن سال تبدیل شد.

تا اوایل دهه 1970، زمانی که دیانا وریلند، سردبیر سابق ووگ به عنوان مشاور به مؤسسه لباس ملحق شد.این رویداد به شکلی که امروز می شناسیم به خود گرفت.

در سال 1995، آنا وینتور، سردبیر Vogue شروع به ریاست بر مراسم مت گالا کرد.  سرانجام به تاریخ کنونی خود رسید.

اولین دوشنبه ماه می می باشد. فهرست مهمانان باعث ایجاد سرگرمی و سیاست که صفحات ووگ را زیبا کرده اند، تکامل یافته است.

همه چیز درباره مت گالا

تاریخچه فرش قرمز

احتمالاً نمی‌توانیم تاریخچه مت گالا را بدون پرداختن به نکات برجسته فرش قرمز آن که شامل برخی از بزرگترین لحظات تاریخ مد اخیر است، از لباس لاتکس تیری موگلر کیم کارداشیان از سال 2019 تا ریحانا در لباس شیک گوو مورد بحث قرار دهیم.

نمایشگاه های اخیر بر همه چیز تمرکز کرده اند، از کارهای طراح گابریل “کوکو” شانل گرفته تا پانک و مد قرن هجدهم فرانسه.

جاکارتا – گالا مؤسسه لباس یا بیشتر به عنوان مت گالا شناخته می شود همیشه در هر رویدادی مورد بحث مردم بوده است.

مراسم مت گالا معمولا هر دوشنبه اول ماه می برگزار می شود. مت گالا به دلیل همه‌گیری COVID-19 در سال 2020 برگزار نشد.

در این مهمانی اختصاصی فقط افراد مشهور دعوت می شوند.حتی اگر واقعاً بخواهید شرکت کنید، یک نفر باید برای یک ماشین جدید هزینه بلیط بپردازد و فقط هر کسی مجاز به خرید بلیط نیست.

در اصل، یک نفر برای حضور در مت گالا باید واقعاً خاص باشد.

مقاله ای مشابه از زرگیل به شما دوست عزیز

شروع و توسعه مت گالا

نزدیک به یک قرن پیش، ایرنه لویسون، تهیه کننده تئاتر و آلین برنشتاین، طراح تئاتر، پایه و اساس مراسم مت گالا را گذاشتند.

با راه اندازی Architectural Digest، Met Gala در طول دهه 1970 با ورود دیانا وریلند، سردبیر ووگ، پیچیده تر شد.

او به عنوان مشاور ویژه مت گالا در سال 1973 عمل کرد. در زمان Vreeland، Met Gala شروع به پذیرش فرهنگ عامه کرد و افراد مشهور در لیست مهمانان انتخاب شدند.

ور لند به عنوان فردی که در Met Gala با طرح های مد منحصر به فرد شرکت کرد شناخته می شود. در سال 1995، آنا وینتور، سردبیر ووگ، رهبری مت گالا را آغاز کرد.

ورزشکاران و مدل ها نیز با بازیگران و سیاستمداران دعوت می شوند و در کنار هم می نشینند. مراسم شام رنگارنگ تر است زیرا با حضور مجریان مشهور همراه است.

شرکت کنندگان مت گالا

سرگرمی های مت گالا:

علاوه بر این، سرگرمی های اضافی پر از خوانندگان معروف وجود دارد.لیدی گاگا، کانیه وست، ریحانا و برونو مارس در سال های اخیر برای پرکردن مت گالا ظاهر شده اند.

به موازات پیشرفت روزگار، قوانینی نیز اضافه شد. در سال 2015، مت گالا مهمانان دعوت شده خود را از استفاده از رسانه های اجتماعی در طول این رویداد منع کرد، اگرچه گاهی اوقات مهمانان هنوز به طور مخفیانه سلفی می گرفتند. سرانجام، در سال 2016، ووگ یک استودیوی پرتره را به عنوان بخشی از رویدادی راه اندازی کرد که مهمانان می توانستند برای عکس گرفتن ژست بگیرند.

مقررات مت گالا نیز تشدید شده است. در سال 2018، قانونی وجود داشت که افراد زیر 18 سال مجاز به شرکت در مت گالا نیستند، حتی برای افراد زیر سن قانونی که با والدین خود در آن شرکت می کنند، استثناء نمی شود.

قبل از این قانون، چندین ستاره جوان از جمله جیدن و ویلو اسمیت، ال و داکوتا فانینگ و هایلی استاینفلد حضور داشتند.

سرگرمی های مت گالا

لیست مهمانان مت گالا:

انفجار رسانه های اجتماعی باعث شد که مت گالا دوباره لیست مهمانان را توسعه دهد. در حالی که قبلاً در مت گالا افراد مشهور یا بازیگران برجسته، سیاستمداران و ورزشکاران شرکت می کردند، مت گالا شروع به دعوت از یوتیوبرهایی مانند لیلی سینگ و لیزا کوشی به وبلاگ نویس کیارا فراگنی و تأثیرگذاران زیبایی مانند کامیلا کوئیلو و جیمز چارلز کرد.

آنا وینتور همچنین در مورد قوانین نشستن برای مهمانان دعوت شده بسیار سختگیر است. در مستند The First Monday in 2016، که جزئیات برنامه‌ریزی Met Gala را نشان می‌دهد، سیلوانا وارد دورت، مدیر پروژه‌های ویژه Vogue، توضیح می‌دهد که فکر ویژه‌ای روی طرح صندلی انجام شده است.

وارد دورت می‌گوید:در مورد نشستن مدعوین بسیار فکر و بررسی انجام شده است.

دورت می گوید: هدف اصلی این است که ما با افراد جدیدی آشنا شویم و به کارهایی که دیگران انجام می دهند علاقه مند شویم. چه فایده ای دارد که فقط برای آرامش با شوهرت به اینجا بیایی؟

وقتی صحبت از مت گالا می شود، آنا وینتور را نمی توان از آن جدا کرد. آنا وینتور چندین دهه است که در دنیای مد و تحریریه حضور داشته است.

پیشرفت در مجلات مد

او همچنین تصمیمات مختلفی برای پیشرفت بیشتر مجلات مد گرفته است. یکی از وحشتناک ترین موارد زمانی است که او چهره Vogue را تغییر داد، که برای چندین دهه دوام آورده است.

وینتور که نگران خسته کننده شدن ووگ بود، به عنوان سردبیر با تمام آزادی اش، این نشریه را احیا کرد.

او گوی سبقت Vogue را بازگرداند و در عین حال مشکلات بسیار بزرگی را ایجاد کرد. از شماره سپتامبر 2004، 832 صفحه در یک مجله وجود دارد.

وینتور با استناد به بیوگرافی، شروع به نگاه کردن به افراد مشهور به جای مدل‌ها برای روی جلد Vogue کرد. وینتور همچنین اولین کسی بود که واقعاً مد ارزان قیمت را با اقلام گران‌تر در شاخه‌هایش ترکیب کرد.

در تاریخ 1988 بر روی جلد مجله وگ عکسی که چاپ شد.از یک مدل 19 ساله اسرائیلی است. که شلوار جین پنجاه دلاری و تی شرتی با جواهرات به قیمت 10000 دلار پوشیده است.

با شورای طراحان مد آمریکا، وینتور به ایجاد صندوقی برای تشویق و حمایت از طراحان نوظهور کمک کرد. وینتور به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره مؤسسه لباس‌های موزه هنر متروپولیتن، جمع‌آوری کمک‌های مالی برای بخش لباس سازمان‌دهی می‌کند، که طی سال‌ها حدود 50 میلیون دلار درآمد داشته است.

در اکتبر 2017، وینتور وقتی فاش کرد که دیگر دونالد ترامپ را به مراسم مت گالا دعوت نخواهد کرد، خبرساز شد.

آنا وینتور همچنین توانست مد و سیاست را با هم ترکیب کند. او با اسکارلت جوهانسون، بازیگر، میزبان یک رویداد جمع آوری کمک مالی برای رئیس جمهور باراک اوباما بوده است.

وینتور گفت: ران‌وی (صحنه‌ای برای مدل‌هایی که لباس‌های دیزاینر می‌پوشند) دیگر فقط یک باند نیست، بلکه اکنون نیرویی برای تغییر در سیاست است.

آنا وینتور فقط یک فرد تأثیرگذار در مد نیست، او می تواند قوانین سنتی مربوط به مد را زیر پا بگذارد و هر ساله فرهنگ های جدیدی را در آغوش بگیرد.

منابع voi.id

www.vogue.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید