ویژگی‌های یک دوست خوب

0
1267
ویژگی‌های یک دوست خوب

هر انسانی دارای ویژگی است ما در اینجا می خواهیم درباره ویژگی یک دوست خوب صحبت کنیم. برای نوشتن این مقاله در ابتدا یکی از بهترین دوستام در ذهنم است. او بیشتر خواهر است تا دوست او بیشتر از خواهر و برادرهای خونی من خانواده است.

داشتن دوست و یا دوست های صمیمی یک نعمت است. من این نعمت را داشتم و همیشه خدا را بابت این موضوع شکر می کنم.

دوست های خوب دارای ويژگی های زیادی هستند. اما اگر شما و یا دوست های شما تعدادی از این ویژگی های که می خواهیم برای شما بگویم، را دارا باشند جزو دوستان کمیاب و وفادار هستند.

1.آنها مهربان هستند .

شما فکر می کنید که این برای هر نوع تعامل انسانی داده شده است. اما مهربانی اغلب نادیده گرفته می شود. ما احتمالاً آن نوع مهربانی “خم شدن به عقب” را تجربه کرده ایم که، صادقانه بگوییم، مردم را کمی ناراحت می کند. مهربانی یک دوست خوب بیشتر به نوع “ایستادن با شما” است. به جای اینکه پیراهن را از پشت به شما بدهند، مطمئن خواهند شد که هر دو نیاز شما برآورده می شود تا هرگز نیازی نباشد که هیچ یک از شما نیمه برهنه به دنیا سلام کنید.

2.آنها صادق هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی یک دوست خوب این است که در روابط باهم صادق هستند. مسائل و مشکلات و خوشی ها را باهم درمیان می گذارند.

نکته این است که دوستان خوب به اشتراک می گذارند. حتی درد. ناراحتی در همه جای زندگی وارد می شود. این ناصادقانه خواهد بود که وانمود کنیم که به طور کلی از دوستی اجتناب می کند.

3.آنها فردی هستند.

دوستان خوب سعی نمی کنند خود را شبیه هم کنند. آنها اخلاق های خوب همدیگر را تقویت می کنند.

در حالی که رویاها، اهداف، و خلق و خوی اغلب شبیه به هم هستند، حتی بهترین دوستی های همزیستی می دانند که مواقعی وجود دارد که هر فردی باید خود را برای تفکر و تجدید قوا کنار بکشد.

مقاله ای از زرگیل

ماجراجو هستند

4.آنها ماجراجو هستند .

دوستان خوب همیشه دوست دارند باهم تجربه های جدید داشته باشند. این لزوما به معنای کوه نوردی یا بانجی جامپینگ نیست.

سفر به یک رستوران جدید انجام خواهد شد. میل و تمایل به تجربه جهان بخشی جدایی ناپذیر از دوستی است زیرا می گوید “دستم را بگیر و ببینیم آنجا چه خبر است!”

5.آنها بازیگوش هستند.

دوستان خوب اکثر اوقات برای هم باعث خنده و تفریح می شوند. همانطور که در دوران دبیرستان و مدرسه انقدر می خندیدم که ممکن بود خفه بشیم.

آنها ما را در نامناسب ترین لحظات می خندانند و برق در چشمانشان مانند وعده صبح کریسمس است.جهان وانمود می کند که مکانی جدی است، اما زمان پخش هر بار آن را در مسیر خود متوقف می کند.

6.محافظ هستند .

جیمی هندریکس احتمالاً به یک دوست خوب فکر می کرد که غزلی را مطرح کرد: کنار کوه می ایستم، آن را با لبه دستم می ریزم.

دوستان خوب به شیوه ای منفعت طلبانه و مالکانه از شما محافظت نمی کنند. آن‌ها از شما محافظت می‌کنند، تمام تکه‌هایی با شکل عجیب، ارزشمند و ذاتی که روح مسافر شما را می‌سازد.

زیرا این قطعات واقعاً ما را به‌طور گرانشی به سوی روح‌های درخشان و درخشان جذب می‌کنند. این مأموریتی است که آنها اغلب بدون اینکه بدانند این کار را انجام داده‌اند بر عهده می‌گیرند.

اما از اینجا تا ابد این کار را انجام می‌دهند، خواه در مقابل کوه بایستند، شما را از آسیب قریب‌الوقوع محافظت کنند، یا حتی گاهی از شما در برابر خودتان محافظت کنند.

ویژگی‌های یک دوست خوب

7.آنها قابل اعتماد هستند.

ویژگی‌های اصلی یک دوست خوب این است که براحتی به هم اعتماد دارند. برای درددل و گفتن اسرار بهترین ها هستند. این ویژگی را هر دوستی نخواهد داشت.

8.گوش می دهند

شفقت و همدلی با هم ترکیب می شوند تا دوستان خوب ما را به شنوندگانی عالی تبدیل کنند، زیرا صادقانه بگوییم، چه کسی می خواهد همیشه “من، من، من” را به کسی نشان دهد؟

خوب است که سکوت کنیم و به دوستانمان اجازه دهیم که ما را از خودشان پر کنند، همانطور که با ما می کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی یک دوست خوب این است که به امیدها، ترس‌ها، سؤالات، رویاها، حماقت‌ها، تامل‌ها، پرهیزکاری‌ها و موارد دیگر گوش می‌دهد. نه از روی تعهد، بلکه به این دلیل که واقعاً به آنها اهمیت می‌دهند.

9.آنها مفید هستند

یک دوست خوب پشت شماست.اگر خسته هستید، بار شما را بر عهده می گیرند. اگر برای کشف چیزی به کمک نیاز دارید، آنها شرکای تحقیقاتی شما هستند.

آنها نه حساب می کنند و نه ناراحت می شوند و اگر یک کار انجام شود و شما برای کارهای بیشتری به آنها نیاز داشته باشید، مشکلی برای حضور در آنجا ندارند.

10.آنها روشن بین هستند.

شاید روشن بینی در سطح استیون کینگ نباشد (هرچند نمی تواند صدمه ببیند)، اما به نظر می رسد دوستان خوب اغلب قبل از اینکه به آن نیاز داشته باشید می دانند به چه چیزی نیاز دارید.

به طور معجزه آسایی، آنها دقیقاً در همان نقطه ای از روز کاری شما از جهنم تماس می گیرند که می خواهید منگنه ها را مانند پرتاب ستاره ها پرتاب کنید، سپس بلافاصله قبل از ترک وقت، برای یک جلسه دیگر به اندازه کافی آرام می شوید.

آغوش

11.آنها خوش بین هستند.

ویژگی‌های اصلی یک دوست خوب این است که همیشه امیدوار است. این امید و خوش بینی را در تمامی مراحل سخت زندگیتان به شما بدون توقع یا چشم داشتی به شما هدیه می دهد.

12.آنها محترم هستند.

احترام به شما، احترام به زمان شما، یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی یک دوست خوب است. اینها نشانه های فردی هستند که شایسته اجازه ورود به زندگی شما هستند.

به چیزهایی که دوست دارید، چیزهایی که از آنها می ترسید، چیزهایی که از آنها دوری می کنید احترام بگذارید.

بدون احترام، دوستی تنها به یکی دیگر از آینه های خودشیفتگی تبدیل می شود: شما دیگری را چیزی بیشتر از بسط خود می بینید تا زمانی که دیگر مفید نباشند.

13.آنها بدون ترس در آغوش گرفتن هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های یک دوست خوب این است. آغوش گرفتن در این زندگی بسیار ضروری است. دوست خوب کسی است که دیروز، روز قبل تو را در آغوش گرفته و دلیلی نمی بیند که امروز این کار را نکنند.

فرکانس هر کس متفاوت است، اما زندگی به گونه ای که گویی هیچ قانونی علیه در آغوش گرفتن سریال وجود ندارد.

14.آنها دل باز هستند .

دوستی مانند یک ورزش افراطی برای ارتباط روح به روح است. ما در این زمین به شدت در حال کوبیدن هستیم و هرگز نمی دانیم به کجا خواهیم پرید یا این افرادی که از آنها رد می شویم چه کسانی هستند.

انسانیت افراطی جرات می خواهد تا خودت را به روی کسی باز کنی که احساس می کند مانند شما به طور تصادفی در یک سیاره قرار گرفته است.

اما دوستان خوب این کار را می کنند. آنها قلب خود را می گشایند، روح خود را برهنه می کنند و فضایی را برای شما باقی می گذارند تا تکه ای از خود را برای نگهداری در آنجا جمع کنید.

این یک سفر طولانی است، این انسانیت افراطی. دوستان خوب نه تنها سفر را قابل تحمل می‌کنند، بلکه آن را به یک لذت بی‌نظیر، وحشیانه و مطلق تبدیل می‌کنند.

15.خود واقعی هم را می پذیرند.

یکی از ویژگی‌های دوست خوب که اغلب نادیده گرفته می‌شود این است که آن‌ها شما را می‌پذیرند . خوب، بد و زشت.

به همین دلیل، شما در کنار آنها کاملا احساس راحتی می کنید و می توانید هر جنبه کوچکی از شخصیت خود را بیرون بگذارید.

فرقی نمی‌کند زمانی که خوشحال هستید کمی رقص می‌کنید . وقتی در جمع آنها هستید نیازی به عقب‌نشینی ندارید.

16.وقتی چیزهای خوب اتفاق می افتد واقعاً برای یکدیگر خوشحال هستید

وقتی کسی را می بینید که آنچه شما می خواهید دارد، حس غریزی حسادت است. این برای بیشتر دوستی های سطحی صدق می کند.

با این حال، وقتی آن شخص یک دوست واقعی است، شما عمیقاً برای او خوشحال هستید و از ثروت او غافل نمی شوید.

اگر آنها عشق پیدا کردند، شما می خواهید فرد جدیدی را در زندگی آنها ملاقات کنید. اگر آنها در حرفه خود موفق هستند، شما می خواهید تمام جزئیات را بشنوید.

و اگر یک خانه خوب بخرند، نمی توانید صبر کنید تا بروید و در آن از آنها دیدن کنید. اگر می‌بینید آرزو می‌کنید که ای کاش جای آنها بودید، یا معتقدید که آنها همه شانس را دارند، احتمالاً آنها یکی از نزدیک‌ترین دوستان شما نیستند.

17.مکالمه فراتر از صحبت های کوچک است

در یک شرکت خاص، شما موظف خواهید بود که مکالمات را کوتاه نگه دارید و از بحث هایی که ممکن است به موانع شخصی برخورد کند یا اختلاف نظرها را روشن کند، اجتناب کنید.

یکی دیگر از ویژگی های اصلی یک دوست خوب این است که می توانید تقریباً در مورد هر چیزی که دوست دارید صحبت کنید.

شما فقط برای بحث در مورد آنچه که هر دو انجام داده اید یا درباره آخرین برنامه تلویزیونی فکر می کنید، ملاقات نمی کنید.

موضوع گفتگو بسیار عمیق تر از آن است. شما می توانید در مورد چیزهای بزرگتر در زندگی صحبت کنید. رویاهای شما، ترس های شما، مذهب، سیاست، معنای وجود. مناظره ها غیرمعمول نیستند، و حتی ممکن است کمی داغ شوند، اما مطمئناً صحبت های شما کسل کننده نیستند.

18.اگر خودتان خرابکاری کنید با شما مقابله می کنند

از آنجایی که یک دوستی واقعی دوستی است که در آن بتوانید در عمیق ترین سطوح ارتباط برقرار کنید و دوستی به معنای کامل اعتماد را تجسم بخشد، یک دوست همیشه به دنبال جلوگیری از آسیب رساندن به خودتان است.

آنها کسانی هستند که شما را آنقدر خوب می شناسند که وقتی خودتان عمل نمی کنید متوجه می شوند.آنها می بینند که شما زیاد مشروب می خورید، به اندازه کافی غذا نمی خورید، خطرات بی احتیاطی را برای ایمنی و رفاه خود انجام می دهید، شغل خود را به خطر می اندازید، یا کار دیگری انجام می دهید که بعداً پشیمان می شوید.

هر چقدر هم که ممکن است برای آنها سخت باشد که در مورد چنین چیزهایی با شما روبرو شوند، اما این نشانه یک دوست واقعی است که برایشان سخت‌تر می‌شود که بنشینند و تسلیم شما را تماشا کنند.

19.آنها به جای تحقیر، تشویق می کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های یک دوست خوب :سرگرمی‌ها، سلیقه‌ها و نظرات شما در طول زمان تغییر می‌کند و دوستانتان بدون شک چیزی برای گفتن در مورد آن خواهند داشت.

کسانی که از شما برای امتحان چیزهای جدید سوال می کنند. مردمی که به همان بالقوه می خندند.آنها واقعاً دوستان شما نیستند.

یک دوست واقعی از شما و رشد شما به عنوان یک شخص حمایت خواهد کرد. چه در حال یادگیری سالسا باشید، چه در اوقات فراغت خود برای یک موسسه خیریه داوطلب می شوید یا جنبه معنوی خود را بررسی می کنید، آنها از صمیم قلب شما را تشویق می کنند که به دنبال آن بروید.

اگر بعداً نظر خود را تغییر دهید، آنها کسانی نخواهند بود که می گویند “من به شما این را گفتم”، آنها کسانی هستند که به شما برای بهترین عملکرد خود تبریک می گویند.

20.آنها شما را برای (تقریبا) هر چیزی خواهند بخشید

یکی از مهمترین ویژگی های یک دوست خوب این است که هر کاری از دستشان بر می آید انجام می دهد تا شما را ببخشد وقتی شما اشتباهی از جانب او انجام دهید.

آنها سعی خواهند کرد دلایلی را که شما رفتار کردید را درک کنند، در مورد آن با شما صحبت خواهند کرد و سعی خواهند کرد تا به شما کمک کنند تا مشکلاتی را که ممکن است با آن روبرو هستید حل کنید.

این بدان معنا نیست که آنها به شما اجازه خواهند داد که از هر چیزی فرار کنید. از بین بردن دوستی ها هر چقدر هم که واقعی و عمیق باشد با یک عمل امکان پذیر است. آنها ممکن است شما را به خاطر کاری که انجام داده اید ببخشند، حتی اگر تصمیم بگیرند که بهترین کار جدایی است.

ویژگی‌های اصلی یک دوست خوب

21.شما واقعاً از دیدن آنها خوشحال می شوید.

آیا تا به حال قرار ملاقات با یک به اصطلاح دوست را گذاشته اید، اما مخفیانه امیدوار بوده اید که آنها لغو کنند؟

اگر چنین است، این احتمال وجود دارد که شما واقعاً آنها را به عنوان یکی از دوستان نزدیک خود به حساب نمی آورید.

از طرف دیگر، وقتی قصد دارید یک دوست واقعی را ببینید، از نظر روحی و جسمی از طرف احتمالی هیجان زده می شوید. اگر به هر دلیلی مجبور به انصراف شوند، به شدت از آن ناامید می شوید.

22.در مورد رد کردن دعوت آنها احساس گناه نمی کنید.

هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، اگر وقتی نمی خواهید به مراسم دوستی بروید، احساس گناه می کنید، ممکن است آنقدر که فکر می کنید به هم نزدیک نباشید.

این احتمال وجود دارد که نگران باشید که آنها چگونه ممکن است رد شما را درک کنند و به خاطر آن در مورد شما چه فکری خواهند کرد.

شما مشکوک هستید که آنها ممکن است از شما ناراضی باشند یا نوعی توهین در آن بیابند و این همان چیزی است که باعث ایجاد احساس گناه می شود.

حتی ممکن است شما را مجبور به انجام کارهایی کند که ترجیح می دهید انجام ندهید. که به سختی یک ویژگی دوستی است.

برعکس، وقتی یک دوست واقعی شما را به چیزی دعوت می کند و شما نیاز به رد کردن را احساس می کنید، همیشه این حس وجود دارد که آنها بدون قید و شرط درک خواهند کرد. در اعماق وجودت می‌دانی که آن‌ها آن را مخالفت نمی‌کنند یا نسبت به شما یا دوستی‌تان احساس متفاوتی نمی‌کنند.

23.به اندازه کافی احساس راحتی می کنید که از آنها کمکی بخواهید.

با توجه به تمایل کسی برای کمک کردن، اگر خوشحال می‌شوید از کسی کمک بخواهید، این احتمال وجود دارد که آن شخص را دوست صمیمی بدانید.

این به این دلیل است که شما مطمئن هستید که آنها هر کاری که می توانند برای کمک به شما انجام می دهند و اگر نتوانند کمک کنند، شما آن را به عنوان رد تلقی نخواهید کرد.

اگر از یک آشنای معمولی خواهش کنید و او جواب منفی بدهد، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که دلایل آنها چیست.

ویژگی‌های اصلی یک دوست خوب را گفتیم و داشتن این ویژگی ها، نعمتی است از جانب خدا که هر روز ماباید آن را تقویت کنیم.

منبع : www.aconsciousrethink.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید