چرا بعضی از آدم ها خوش شانس هستند.

1
1195
چرا بعضی از آدم ها خوش شانس هستند.

خوش شانس بودن از نظر علم تعریف شده است که ما چکیده ای از این تعریف را با ذکر 6 مورد از افراد خوش شانس برای شما جمع آوری کردایم.

آیا شما فرد خوش شانسی هستید؟ آیا شما از آن دسته ای هستید که شماره های برنده پاوربال را پیدا می کنید. با شخصی که معلوم می شود میلیاردر است که به دنبال فردی برای فرزندخواندگی می گردد.

با توجه به تحقیقات روانشناختی، معلوم می شود که شانس زیادی در سر شماست، و نه فقط شانس تصادفی دیکته شده توسط جهان.

در واقع می‌توانید خود را به فردی خوش‌شانس‌تر تبدیل کنید.که به نظر می‌رسد با کل نقطه‌ی تصادفی شانس مغایرت دارد. پس چگونه خود را به نوعی آهنربا برای اقبال خوب و فرصت هایی برای باریدن از آسمان تبدیل می کنید؟

دیدگاه منطقی در مورد موفقیت در جهان این است که نتیجه کار سخت و محکم است. (مثلاً اپرا به شانس اعتقادی ندارد.) اما این توضیح نمی دهد که چند نفر به نظر می رسد پاداش خود را با ترکیبی از خرد و اتفاق محض دریافت می کنند.

حتی دانیل کانمن روانشناس برنده جایزه نوبل (که کارش تماماً در مورد تصمیم گیری ها، قضاوت ها و سایر اعمال عمدی است) بسیاری از موفقیت های خود را به “شانس محض” نسبت می دهد.

اما این یک توهم نیست: برخی افراد واقعاً خوش شانس تر از دیگران هستند. و روانشناسی نکاتی درباره نحوه کارکرد آنها دارد.

بر اساس علم، در اینجا شش ویژگی افراد خوش شانس آورده شده است.

چرا بعضی از آدم ها خوش شانس هستند.

1. افراد خوش شانس برون گرا هستند

پدر بزرگ شانس و روانشناسی ریچارد وایزمن است که مطالعات گسترده ای در مورد کارهایی که افراد خوش شانس انجام می دهند متفاوت انجام داده است.

به نظر می رسد که شانس به همان اندازه که در زمان مناسب روی چیزهای درست دست و پنجه نرم می کند، به طرز فکر و گشاده رویی بستگی دارد.

گزارش می دهد که برخی از یافته های وایزمن بیشتر در مورد اینکه شما به عنوان یک شخص  خوش شانس هستید یا اینکه زیر ستاره خوش شانس مدونا به دنیا آمده اید، است و آنها در واقع بسیار منطقی هستند.

افرادی که شانس زیادی را تجربه می کنند. برونگرا هستند، با گروه های اجتماعی بزرگ و بدون ترس از تعاملات اجتماعی ارتباط برقرار می کنند.

آنها در آزمون های عمومی شخصیت برونگرا و اشتیاق نمره بالایی می گیرند. این نوع تیپ شخصیتی این احتمال را افزایش می دهد که آنها مکالمات تصادفی داشته باشند یا با افرادی آشنا شوند که نتایج “خوش شانس” داشته باشد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

افراد خوش شانس زبان بدن باز و مثبتی دارند

2. افراد خوش شانس زبان بدن مثبتی دارند

تحقیقات وایزمن همچنین نشان داد که برون‌گراهایی که تجربیات خوش شانسی دارند. هنگام مواجهه با دیگران، زبان بدن فعال و لذت‌بخش از خود نشان می‌دهند.

آن‌ها را جذب می‌کنند و تمایل بیشتری به ایجاد یک ارتباط اجتماعی یا ارائه پیشنهادهای سودمند می‌دهند. زبان بدن “مثبت” به معنای اندام های آرام و غیر ضربدری، کف دست های باز و رو به روی طرف مقابل است.

3. افراد خوش شانس به خطرات “بله” می گویند

افراد خوش‌شانس نیز فرصت‌ها را به دست می‌آورند و «بله» می‌گویند: اکنون در مطالعات مربوط به خوش‌بختی، اشاره به این نکته رایج است که فرصت‌ها بیشتر از ریسک کردن و موافقت با پیشنهادات غیرمنتظره است تا احتیاط.

4. افراد خوش شانس انتظارات مثبتی دارند

تحقیقات وایزمن همچنین نشان داد که انتظارات مثبت بخش اساسی از تجربه شانس است. به عبارت دیگر، افرادی که واقعاً باور داشتند که اتفاقات خوبی برای آنها رخ خواهد داد.

با خوش شانسی بیشتری روبرو شدند. به نظر می‌رسد که این موضوع کاملاً بی‌تفاوت به نظر می‌رسد.

اما علم آن را ثابت کرد: نظرسنجی‌های موضوعی او نشان داد که افرادی که اغلب بدشانس بودند. اعتقاد قوی‌تر داشتند که رویدادهای بد در آینده برایشان اتفاق می‌افتد. برخلاف افرادی که خوش شانس بودند آنها بر روی مسائل خوش بینانه تمرکز دارند.

چرا بعضی از آدم ها خوش شانس هستند.

5. افراد خوش شانس تمایل دارند تمرکز خود را گسترش دهند

یکی از معروف‌ترین آزمایش‌های وایزمن شامل یک روزنامه و یک کار مشخص بود: شمارش تعداد عکس‌های داخل آن.

ترفند اما این بود که وایزمن در صفحه دوم روزنامه آگهی بزرگی گذاشته بود که روی آن نوشته شده بود «شمارش را متوقف کنید. 43 عکس در این روزنامه وجود دارد». از میان 400 شرکت‌کننده او، آنهایی که مرتباً می‌گفتند شانس را تجربه کرده‌اند، این پیام را در عرض دو ثانیه شناسایی و خواندند.

آنهایی که بدشانس بودند آن را ندیدند و به شمردن عکس ها ادامه دادند. وایزمن اشاره می کند که این موضوع حماقت نیست، بلکه تمرکز است.

او به روزنامه تلگراف گفت: «افراد بدشانس فرصت‌های شانسی را از دست می‌دهند، زیرا بیش از حد روی جستجوی چیز دیگری متمرکز هستند.

وظیفه محور بودن بیش از حد در مسایل  در واقع یک نقطه ضعف است. زیرا می تواند حواس را از فرصت های دیگری که در این مسیر به وجود می آیند منحرف کند.

شرکت Fast، در بررسی تحقیقات وایزمن، به این نکته اشاره می‌کند که فرهنگ امروزی در محل کار، در واقع شانس را در کارمندان تشویق نمی‌کند.

ما آموزش دیده‌ایم که باور کنیم “تعیین هدف، دنبال کردن آن و شخم زدن موانع گذشته” یک فضیلت، در حالی که وایزمن روشن می کند که ممکن است در واقع مانعی برای فرصت های جدید باشد.

افراد خوش شانس معتقدند که خوش شانس هستند

6. افراد خوش شانس معتقدند که خوش شانس هستند

وایزمن به طور قاطع ثابت کرد که به نظر می رسد اعتقاد مردم به شانس خود صادقانه بر شانسی که برای آنها اتفاق افتاده است تأثیر می گذارد.

و به نظر می رسد که طلسم های خوش شانس نیز ممکن است کمی عملکرد را تقویت کنند. اگر واقعاً فکر می کنید که بلیط طلایی را دارید، ممکن است در مواردی که شامل مهارت و تلاش شخصی است بهتر عمل کنید.

یک مطالعه در سال 2012 در مورد کل اثر طلسم خوش شانسی از دانشگاه کلن به گلف بازان آماتور روی یک توپ سبز رنگ گذاشت.

به یک مجموعه از گلف بازان گفته شد که آنها یک “توپ شانس” دارند، در حالی که به دیگری چیزی گفته نشد. آنهایی که توپ شانس را داشتند، به طور متوسط ​​6.4 پرتاب از 10 را به دست آوردند، در حالی که آنهایی که توپ معمولی داشتند 35 درصد موفقیت کمتری داشتند.

به نظر می رسد اگر به ما گفته شود که شانس امشب در یک مسابقه با ما همراه است. ما صمیمانه به آن اعتقاد داریم و عملکرد ما نشان دهنده تأثیر آن است.

اما این فقط در مناطقی است که ما در آن کنترل داریم. در جاهای دیگر، خرافات و تشریفات مایه آرامش هستند. اما هیچ تأثیری بر پیامدهای دنیای واقعی، مثلاً، یک برد غول‌پیکر لاتاری ندارند. و همانطور که هر تیم فوتبالی می‌داند، ممکن است باور داشته باشید که تمام پاهای خرگوش خوش شانس دنیا را دارید، اما تیم دیگر نیز احتمالاً آن را باور دارد – بنابراین احتمالاً کمک زیادی به شما نمی‌کند.

منبع: www.bustle.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

یک دیدگاه

  1. بیایید شانس رو براتون کالبد شکافی کنم تا ببینید که موجودی به نام شانس وجود داره یا نه… خداوند یک منبع انرژی بی پایانه که تمام موجودات زنده برای دریافت روزی به جذب این انرژی نیاز دارن البته خداوند همانند خورشید این انرژی رو در عالم پخش میکنه ولی چون بعد خداوند از ما خیلی بالاتره انسان نمیتونه خداوند و نورش رو ببینه و چه عاملی دریافت کننده این انرژیه عامل روح خوب روح چیه روح عنصریه از عناصر بعد پنجم که زنده خود به خود هستند و شبیه به سنگهای زینتی و فلزات گرانبها هستش که در بدو ورود به دنیای ما تغییر حالت میده به شکل دودی سفید رنگ با کمی نور که هر چه غلظت این دود بیشتر باشه روح قویتر و از جنس با ارزشتریه مثل الماس یا یاقوت یا زمرد یا یشم و یا طلا یا نقره و هر چه روح رقیق تر باشه ضعیفتر و از جنس بی ارزشتریه مثل مس و خاکستر خوب هر چه روح قویتر باشه انرژی بیشتری از خداوند دریافت میکنه و بالعکس هر چه ضعیف تر انرژی کمتر و انرژی بیشتر شانس رو میسازه و قویش میکنه و بالعکس پس شانس وجود داره و عاملش روحه که قدرت و ضعفش ذاتیه چون فقط خداونده که روح رو برای انسانها انتخاب میکنه و فرشته ها نمیتونن این کار رو بکنن تا دست به دامن فرشته ها شد تا شانس تقویت بشه چون فرشته ها هم در بدو ورود به بعد پنجم تبدیل میشن به عنصر پس فقط خداونده که انتخاب کننده هستش و اونجا که میفرماید من هر که را بخواهم روزی بی حساب دهم و هر که را نخواهم نمیدهم چون فقط دست خودش در کاره و نوع روح رو انتخاب میکنه پس شانس وجود داره ولی دارندگانش که فکر میکنن با تلاش و کوشش فکر عالی و هدف مناسب بهش رسیدند باید بدونن که هر که شانس یارش نباشه حتی حرف زدن هم از یادش میره

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید