چگونه از دوست داشتن کسی دست برداریم

0
931
چگونه از دوست داشتن کسی دست برداریم

دوست داشتن و فواید و معایبی هم دارد که ما در اینجا آنها را بررسی می کنیم. اکثر مردم موافق هستند که شما معمولا نمی توانید به کسی که عاشق او می شوید کمک کنید. اما در برخی شرایط، ممکن است ای کاش اینطور نبود.

شاید شما کسی را دوست دارید که این احساس را نسبت به شما ندارد. کیم ایگل، یک درمانگر ازدواج و خانواده در سن دیگو توضیح می دهد: “اشتیاق همراه با عشق یک طرفه می تواند بر رفاه عاطفی تأثیر بگذارد و باعث ناراحتی زیادی شود.” یا شاید کسی را دوست دارید که به طور مداوم نشان می دهد که بهترین علایق شما را در دل ندارد.

شاید شما و یک شریک به شدت یکدیگر را دوست داشته باشید، اما اختلافات زیادی برای حفظ یک شراکت پایدار دارید.  و حتی زمانی که واضح است که یک رابطه هیچ لطفی به شما نمی کند، ممکن است غیرممکن به نظر برسد که به سادگی احساسات خود را خاموش کنید. این نکات می تواند به شما کمک کند روند حرکت رو به جلو را شروع کنید.

حقیقت وضعیت را تصدیق کنید

خوش بینی یک ویژگی بد نیست. در واقع، توانایی حفظ امید در موقعیت‌های سخت یا دردناک معمولاً نشانه‌ای از قدرت شخصی در نظر گرفته می‌شود.

اما وقتی نوبت به مشکلات روابط می رسد، در نظر گرفتن واقعیت کنونی مفیدتر از آینده ای است که تصور می کنید. ممکن است شخصی که دوستش دارید این احساس را نداشته باشد. یا ممکن است در لحظات صمیمی به شدت عاشق شوید. اما بقیه زمان خود را با هم در مورد اختلاف نظر در مورد همه چیز صرف می کنید.

درک اینکه رابطه شما به جایی نمی رسد احتمالاً احساسات شما را یک شبه ناپدید نمی کند، اما این یک قدم مهم است.

نیازهای رابطه را شناسایی کنید

نگاهی دقیق به آنچه از یک رابطه می‌خواهید، و همچنین آنچه که مطلقاً نمی‌خواهید. می‌تواند به شما کمک کند تا راه‌هایی را که علاقه عشقی ممکن است بهترین تطابق نباشد، مشخص کنید.

بگویید که شما و FWBتان کار خوبی دارید. هر چه زمان بیشتری را با هم بگذرانید، احساس ارتباط بیشتری می کنید. در نهایت متوجه می شوید که عاشق آنها شده اید. اما یک مشکل بزرگ وجود دارد: روزها، گاهی یک هفته یا بیشتر، اغلب بدون اینکه چیزی از آنها بشنوید می گذرد.

شما برای آن‌ها پیام‌های فیس‌بوک ارسال می‌کنید و متوجه می‌شوید که آنلاین هستند، اما هنوز پاسخی دریافت نمی‌شود. اگر ارتباط خوب را در روابط در اولویت قرار می دهید. ناتوانی آنها در تماس به موقع با شما نشانگر بسیار خوبی است که نشان می دهد آنها با شما سازگار نیستند.

وقتی تشخیص می‌دهید که چگونه کسی که دوستش دارید کاملاً نیازهای شما را برآورده نمی‌کند، ممکن است راحت‌تر بر احساسات خود غلبه کنید.

بپذیرید که عشق برای شما چه معنایی داشت

ایگل می‌گوید: «برخی از عشق‌ها ممکن است همیشه در قلب شما نقش ببندند. “برخی از روابط، به ویژه آنهایی که بخشی جدایی ناپذیر از رشد در مقاطع مهم زندگی ما بودند، از درون سازه‌های درونی ما سرچشمه می‌گیرند.

” انکار احساسات یا اهمیت آنها می تواند شما را عقب نگه دارد. احترام گذاشتن به تجربه و اجازه دادن به آن احساسات شدید بخشی از گذشته شما می تواند به شما کمک کند آرامش را پیدا کنید و به جلو حرکت کنید. علاوه بر این، اذعان به اهمیت گذشته عشقتان می تواند به شما کمک کند تا ببینید که چگونه دیگر به شما خدمتی نمی کند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

به آینده نگاه کنید

عشق به یک سابق یا کسی که احساسات شما را بر نمی‌گرداند می‌تواند شما را محدود کند.اگر درگیر کسی باشید که نمی توانید با او رابطه داشته باشید، احتمالاً به سختی می توانید با دیگران خوشبخت شوید.

حتی اگر برای هیچ چیز جدی آماده نیستید، قرار ملاقات اتفاقی می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که افراد بزرگ زیادی در آنجا وجود دارند. هنگامی که می خواهید به طور جدی تری قرار ملاقات داشته باشید. پیدا کردن شریک مناسب ممکن است همچنان چالش برانگیز باشد.

اغلب زمان می برد. ناامیدی های قرار ملاقات می تواند وسوسه انگیز کند که روی شخصی که قبلاً دوستش دارید بمانید. اما متعهد شوید که به آینده نگاه کنید، نه به گذشته خود، حتی اگر در ابتدا سخت باشد.

روابط دیگر را در اولویت قرار دهید

افرادی که از دل شکستگی غلبه می کنند، اغلب تمایل دارند سایر روابط مهم زندگی خود را “فراموش کنند”. دوستان و اعضای خانواده شما می توانند در حین تلاش برای بهبودی، حمایت کنند.

آنها حتی ممکن است بینش یا خرد مفیدی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود داشته باشند. اگر می‌خواهید از اثرات یک رابطه سمی بهبود ببخشید، عزیزان نیز می‌توانند قدرت و راهنمایی ارائه دهند.

فقط مطمئن شوید که به احساسی که در تعاملاتتان ایجاد می کنید توجه کنید. اگر احساس می‌کنید کسی شما یا انتخاب‌هایتان را قضاوت می‌کند، یا از راه‌های دیگر احساس بدی در شما ایجاد می‌کند، ممکن است عاقلانه باشد که زمان خود را با او محدود کنید.

برای خودت وقت بگذار

هنگامی که احساس می کنید سر به سر عاشق هستید. ممکن است تغییرات کوچکی (یا نه چندان کوچک) در ظاهر یا شخصیت خود ایجاد کنید تا با آنچه فکر می کنید آنها از شریک زندگی خود می خواهند، هماهنگ شوید. بخش هایی از خود را در نظر بگیرید که ممکن است انکار کرده باشید. آن را پایین بیاورید یا تغییر داده باشید.

شاید بیشتر از آنچه که ترجیح می‌دادید لباس پوشیدید، شروع به دنبال کردن ورزشی کردید که به آن علاقه نداشتید یا سرگرمی مورد علاقه خود را کنار گذاشتید. یا شاید از بیان کامل احساسات خود پرهیز کردید و از درخواست چیزی که نیاز داشتید دست کشیدید. آیا با آن تغییرات احساس راحتی می کنید؟ فکر کردن به بخش هایی از خودتان که می توانستید به راحتی در رابطه از دست بدهید ممکن است به کاهش عشق به کسی کمک کند که واقعاً شما را به خاطر شما دوست ندارد.

چگونه از دوست داشتن کسی دست برداریم

به خودت فضا بده

این ممکن است یک مرحله واضح به نظر برسد، اما یک مرحله مهم است. وقتی آماده حرکت هستید، فاصله می تواند بهترین دوست شما باشد.

حتی یک پیام کوتاه، تماس یا اسنپ چت می‌تواند احساساتی را که فکر می‌کردید از قبل پشت سر گذاشته‌اید، دوباره زنده کند. ممکن است بخواهید از تماس با آن شخص خودداری کنید. مگر اینکه واقعاً به آن نیاز داشته باشید، مثلاً اگر حضانت فرزندان را به اشتراک بگذارید یا با هم کار کنید.

اگر دوستانی هستید که زمان زیادی را صرف معاشرت می‌کردید، ممکن است عاقلانه باشد که فعلاً با دوستان دیگر وقت بگذرانید. ممکن است بخواهید دوستی خود را حفظ کنید. اگر رابطه سالم بود، این هدف بدی نیست. اما صبر کنید تا شدت عشقتان کم شود. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت باعث ایجاد درد غیر ضروری برای خود شوید

درک کنید ممکن است کمی طول بکشد

احساس عشق می تواند محو شود و محو می شود، اما این معمولا یک روند سریع نیست.و بسیار طبیعی است که در این مدت احساس ناراحتی زیادی کنید. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در این دوره وجود دارد

 • با خودت صبور باش
 • شفقت به خود را با گفتن آنچه که ممکن است به یک دوست در موقعیت مشابه بگویید، تمرین کنید.
 • بپذیرید که صدمه زدن طبیعی است.
 • به خود یادآوری کنید که درد برای همیشه ادامه نخواهد داشت.
با یک درمانگر صحبت کنید

با یک درمانگر صحبت کنید

ایگل خاطرنشان می کند: «مسائل قلبی می توانند ما را به جایی برسانند که واقعاً دردناک است. او درمان را به عنوان یک منبع مفید توصیه می کند زمانی که:

 • به سختی زندگی خود را همانطور که معمولاً انجام می دهید
 • در مورد احساسات خود گیج شوید
 • خود را در یک مکان تاریک بیابید
 • در تصدیق یا پذیرش احساسات خود مشکل دارید

درمان فضایی امن و بدون قضاوت را برای کشف احساسات و گفتگو از طریق راهبردهایی برای پرداختن مؤثر به آنها فراهم می کند. یک درمانگر همچنین می تواند مهارت های مقابله ای را برای مدیریت این احساسات به شما آموزش دهد تا زمانی که شدت آن کاهش یابد.

همیشه بهتر است فوراً به دنبال کمک حرفه ای باشید اگر:

 • افکار خودکشی دارند
 • احساس ناامیدی
 • احساس مداوم افسردگی یا اضطراب را تجربه کنید

 

کلام آخر

انسان ها موجوداتی منحصر به فرد با احساسات پیچیده هستند. مهم نیست که چقدر می خواهید از دوست داشتن کسی دست بردارید، سخت است که به سادگی یک سوئیچ روی احساسات خود باز کنید.

شما ممکن است همیشه آن احساسات را به شکلی با خود حمل کنید. عشق همیشه فقط به این دلیل که ما می خواهیم از بین نمی رود. اما حتی اگر نمی‌توانید به طور کامل از دوست داشتن کسی که شما را دوست ندارد یا به شما آسیب رسانده است دست بکشید، می‌توانید این احساسات را به روش‌های مثبت و سالم مدیریت کنید تا به درد شما ادامه ندهند.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید