چگونه استایل و سبک لباس خود را تغییر دهیم

0
1233
چگونه استایل و سبک لباس خود را تغییر دهیم

اگر بیش از چهار یا پنج سال است استایل و سبک لباس شما تغییر نکرده است. وقت آن رسیده که همه چیز را تغییر دهید. تغییر استایل به شما کمک می کند از سن واقعیتان بهتر بنظر برسید.

خوشبختانه، بازسازی سبک شما آنقدرها هم که فکر می کنید ترسناک نیست. در واقع، گام به گام، پیدا کردن ظاهر جدید شما می تواند خوشحال کننده و شاید حتی کمی سرگرم کننده باشد.

یک استایل جدید و مناسب با بدن خود انتخاب کنید.

1.استایل جدید

برای تغییر استایل خود، ابتدا باید در مورد استایل جدیدتان تحقیق کنید. تا یک سبک و استایل مناسب و مفید برای خود انتخاب کنید.

ابتدا باید به سبکی که سالهاست با آن هستید فکر کنید و دلیل اینکه چرا آن را داشته اید را برای خود کشف کنید.

به عنوان مثال، آیا استایل شما عمدتاً شلوار جین و تی شرت است، زیرا دوست ندارید زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد لباس ها کنید؟

اگر چنین است، سبک جدیدی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی ساده و آسان باشد تا برای شما مورد پسندتان باشد.

تلاش برای تحمیل سبک جدیدی به خودتان که به خوبی با شما تطابق نداشته باشد، عادت‌ها و نگرش‌های شما اغلب با شکست مواجه می‌شوند. بنابراین قبل از ارتکاب به آنچه نیاز دارید و همچنین می‌خواهید به خوبی فکر کنید.

مقاله ای دیگر از زرگیل

چگونه استایل و سبک لباس خود را تغییر دهیم

2. هدف از تغییر استایل

هدف سبک و استایل خود را انتخاب کنید. هنگامی که نیازهای سبک خود را شناختید، شروع به فکر کردن در مورد نوع سبکی کنید که هم آن نیازها را برآورده می کند و هم نمایانگر استایل و ظاهر جدیدی از شما خواهد بود.

سبک جدیدی را که می خواهید برای خود انتخاب کنید، حتما از نظر زیبایی شناسی مورد بررسی قرار دهید.

انتخاب یک الگو می تواند ابزار مفیدی در شکل دادن به استایل جدید شما باشد، بنابراین به دنبال افرادی (مشهور یا افراد دیگر) باشید که سبک آنها الهام بخش شما باشد و ظاهر جدید شما را تجسم کند.

2. هدف از تغییر استایل

3.سبک جدید خود را بررسی کنید.

سبک و استایل جدید مورد نظرتان را بطور دقیق بررسی کنید.  علاوه بر این که به این فکر می کنید که می خواهید چگونه به نظر برسید، به این فکر کنید که چگونه باید به نظر برسید.

چند سوال که باید از خود بپرسید: محیط کار یا مدرسه شما چگونه است؟ آیا محدودیت های خاصی در مورد لباس هایی که می توانید مجاز بپوشید وجود دارد؟ محیط اجتماعی شما چیست؟ چگونه استایل شما به بهترین وجه مکمل سبک زندگی شما خواهد بود؟ کجا زندگی می کنید؟ آیا می خواهید با محیط اطراف خود هماهنگ شوید یا جدا از آن بایستید و تا چه حد؟ آیا یک شکل از آب و هوا غالب است و آیا سبک شما در آن آب و هوا قابل اجرا خواهد بود؟ بودجه شما چقدر است؟

مطمئن شوید که هدف سبک جدید شما واقع بینانه است، در غیر این صورت ممکن است ناامید شوید و نتوانید به آنچه در ذهن دارید دست یابید.

چقدر می خواهید برای آماده شدن وقت بگذارید؟ اگر ذاتاً فردی کم هزینه هستید، انتخاب یک سبک پیچیده ممکن است با نوع روتینی که با آن راحت هستید مطابقت نداشته باشد.

از داشتن یک استایل آرزومند نترسید – به عبارت دیگر، از شروع لباس پوشیدن مانند شخصی که می خواهید باشید نترسید، بلکه واقع بین باشید و سبکی را انتخاب کنید که با شخصیت شما سازگار باشد.

کمد لباس

4.کمد لباس

کمد لباس خود را مرتب کنید. هنگامی که هدف سبک جدید خود را مشخص کردید، باید هدف قبلی را پاک کنید.

تمام لباس‌ها را  بررسی کنید هر کدام که مورد نیاز نیست و با سبک جدید شما مغایرت دارد اهدا کنید.

ممکن است بخواهید  از یک دوست کمک بگیرید تا به شما کمک کند.

اگر آرایش می‌کنید، به همین ترتیب لوازم خود را مرور کنید و مواردی را که قدیمی هستند یا به استایل جدید شما همخوانی ندارد را نگه ندارید.

کمد لباس جدید خود را بسازید

کمد لباس جدید خود را بسازید

1.در استایل جدید اصول اولیه را رعایت کنید.

با اصول اولیه برای ساخت کمد لباس جدید خود شروع کنید. اساس هر سبکی، اصول اولیه همه کاره است.

و اگرچه انواع اصول مناسب با استایل شما بسته به ظاهری که قصد دارید متفاوت است، اصول اولیه مورد نیاز معمولا عبارتند از: پیراهن در رنگ های ثابت.

بسته به استایل شما، پیراهن‌های اصلی شما ممکن است تی‌شرت، دکمه‌دار، یقه‌دار، یا مجلسی و غیره باشند، اما هر چه که باشند، پیراهن‌های اصلی شما جزء اصلی لایه‌بندی استایل شما خواهند بود.

شلوار سیاه. این‌ها برای اکثر کمد لباس‌ها ضروری هستند و به اندازه‌ای همه‌کاره هستند که می‌توانید آن‌ها را برای موقعیت‌های رسمی یا برای موقعیت‌های معمولی‌تر لباس بپوشید.

به دنبال شلواری باشید که هم مدرن باشد و هم متناسب با شما باشد. شلوار جین، شلوار جین تیره‌تر اغلب جذاب‌تر و همه‌کاره‌تر هستند، اما باز هم به استایل خاص شما بستگی دارد.

با این حال، هر شلوار جینی که انتخاب می‌کنید، مطمئن باشید که مناسب است و برای شما مناسب است. از اینکه مدتی را صرف جستجوی جفت ایده آل کنید نترسید.

ژاکت یا ژاکت کش باف پشمی در رنگ های ثابت. مانند پیراهن ها، ژاکت ها نیز یک جزء مهم لایه بندی هستند. خواه ژاکت های لوکس را ترجیح می دهید یا ژاکت های کش باف پشمی یکپارچه سازی با سیستم عامل، باید حداقل چند ژاکت مختلف برای ساختن استایل خود در دسترس داشته باشید.

یک دامن و لباس همه کاره. اگر دامن‌ها و لباس‌ها بخشی از استایل شما هستند، می‌خواهید مطمئن شوید که حداقل یکی از هر کدام را با رنگ و شکل همه‌کاره، مانند دامن مشکی یا لباس‌های خنثی دارید.

چگونه خوش لباس تر باشیم؟

 

2.دو استایل را در نظر بگیرید.

برای هر دو سبک و مناسب خرید کنید. لباس هایی که به خوبی تناسب دارند و اندام شما را صاف می کنند برای استایل موفق ضروری هستند.

برای لباس‌های زنانه، مطمئن شوید که شلوار برای کمر شما خیلی کوچک یا نسبت به قد شما خیلی کوتاه نباشد و یا زیادی بلند نباشد.

مطمئن شوید که تاپ‌ها به‌گونه‌ای مناسب باشند که درزهای شانه‌ها به‌طور مربع روی شانه‌های شما بنشیند، هیچ فاصله‌ای بین دکمه‌ها وجود نداشته باشد.

آستین‌ها درست از زیر مچ دست پایین بیایند، و پارچه دور باسن شما دسته یا برآمده نشود. برای لباس‌های مردانه، مطمئن شوید که پیراهن‌ها کاملاً روی شانه‌های شما قرار می‌گیرند.

آستین دقیقاً زیر مچ شما قرار می‌گیرد، بدون اینکه دسته‌بندی شود، و بالاتنه پیراهن (مخصوصاً اگر یک پیراهن دکمه‌دار است) همسطح با کمر شما قرار داشته باشد.

شلوار نباید آنقدر گشاد باشد که دور پاهای شما بچرخد، اما همچنین نباید آنقدر تنگ باشد که ساق پا را اذیت کند.

کت‌های کت و شلوار باید بدون کشش دکمه‌بندی شوند و باید همسطح شانه قرار گیرند تا انتقال صاف از شانه به بازو بدون چین و چروک یا دسته‌شدن وجود داشته باشد.

هنگام خرید آنلاین، مطمئن شوید که آخرین اندازه گیری های خود را دارید. برای مردان، شما به قد، کمر و اندام خود نیاز دارید.

اندازه گیری باسن نیز می تواند برای یافتن تناسب دقیق مفید باشد.

برای خانم ها: شما به قد، دور سینه، کمر (باریک ترین قسمت تنه)، کمر واقعی (جایی که شلوارتان می نشیند)، نیاز دارید.

روی بهترین رنگ های خود تمرکز کنید

3.رنگ سازمانی برای خود داشته باشید.

روی بهترین رنگ های خود تمرکز کنید. یعنی رنگی که به شما می آید را همیشه ازش لباس داشته باشید. تصمیم بگیرید که کدام رنگ بیشتر رنگ پوست و چشمان شما را صاف می کند و در آن پالت کار کنید.

یک سبک جدید که شما را متملق نمی‌کند، بهتر از سبک قدیمی‌تان به شما خدمت نمی‌کند. برای مشخص کردن جذاب‌ترین رنگ‌هایتان، یک دوست مورد اعتماد را برای خرید همراه خود بیاورید.

سپس لباس‌هایی را در طیف وسیعی از رنگ‌ها امتحان کنید و از آن دوست بخواهید تا در مورد اینکه کدام یک برای شما جذاب‌تر است، کمک کنید.

لوازم جانبی خود را پیدا کنید

4.زیورآلات و لوازم جانبی

لوازم جانبی خود را پیدا کنید اکسسوری‌ها به شما این امکان را می‌دهند که ظاهری خاص داشته باشید. بنابراین یافتن قطعات مناسب برای استایل خود به شما کمک می‌کند تا لحن و ظاهر استایل شخصی خود را به خوبی تنظیم کنید.

اکسسوری ها به شما این امکان را می دهند که به لباس های خود تفاوت های ظریف اضافه کنید، بنابراین به جنبه های ظریفی که می خواهید در هنگام خرید آنها با استایل خود ارتباط برقرار کنید، فکر کنید.

به عنوان مثال، اکسسوری‌ها می‌توانند ظرافت، اعتماد به نفس جسورانه به استایل شما اضافه کنند. مجموعه اولیه لوازم جانبی شامل کمربند، جواهرات، کلاه، روسری و عینک است.

هر کدام از اینها، به تنهایی یا به صورت ترکیبی، می‌توانند نقطه کانونی یک لباس را تغییر دهند، رنگی به آن اضافه کنند، یا لباسی را از لباس‌های معمولی به مناسب اداری و لباس‌های آراسته تبدیل کنند، پس با استراتژیک خرید کنید.

از تثبیت روی یک رنگ خودداری کنید.

5.تنوع داشته باشید.

هنگامی که اصول ظاهر خود را جمع آوری کردید، شروع به ایجاد یک انتخاب متعادل کنید که می توانید از آن مطابق با رایج ترین نیازهای خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، لباس اداری، لباس های غیررسمی، لباس های کلاسیک، لباس مجلسی و غیره. مثلاً سه ژاکت مشکی یا چهار تی شرت سفید نخرید.

حتی اگر یکسان نباشند، نمی‌خواهید تعداد زیادی از یک نوع رنگ داشته باشید . استایل شما را خفه می‌کند و فضای غیر ضروری کمد را اشغال می‌کند.

از تثبیت روی یک رنگ خودداری کنید. همه لباس‌هایتان را به یک رنگ نخرید، زیرا به سرعت استایل شما را به یک رنگ تبدیل می‌کند.

خوب است که در یک پالت رنگی جذاب کار کنید، فقط روی یک رنگ ثابت نکنید.

حفظ سبک جدید شما

حفظ سبک جدید شما

1.بر مدل استایل خود تمرکز کنید.

همانطور که به اضافه کردن قطعات به کمد لباس خود ادامه می دهید، مدل استایل خود را در ذهن خود تازه نگه دارید

فهرستی از آنچه به دنبال آن هستید تهیه کنید. حضور در یک فروشگاه بدون تصور روشن از اینکه به دنبال کدام اقلام خاص هستید می‌تواند شما را بی‌هدف کند و ممکن است شما را به سمت خریدی سوق دهد که پشیمان می‌شوید یا با ناامیدی دست از کار بکشید.

اما با درک روشنی از آنچه به دنبال آن هستید، می توانید به طور مداوم اقلامی را با اطمینان و کارآمدی به کمد لباس خود اضافه کنید.

مقاله ای دیگر از زرگیل

چگونه استایل و سبک لباس خود را تغییر دهیم

2.قبل از خرید هرگونه لباسی آن را کامل بررسی کنید.

قبل از انتخاب یک لباس مطمئن شوید که با مدل استایل شما مطابقت دارد و بخش مفیدی از یک کمد لباس همه کاره خواهد بود.

از اقلام فوق العاده شیک خودداری کنید، زیرا احتمالاً بیش از یک فصل برای کمد لباس شما مفید نیستند و پس از آن فقط ظاهر شما را تغییر می دهند.

ترکیب خوبی از رنگ های خنثی و بیانی داشته باشید. مخلوط کردن قطعات خنثی با رنگ های روشن راهی عالی برای ایجاد ظاهری شیک است.

اطمینان حاصل کنید که هر قطعه جدیدی که خریداری می کنید می تواند حداقل بخشی از چندین لباس مختلف باشد.

2. قبل از خرید هرگونه لباسی آن را کامل بررسی کنید.

3.تنوع کمد لباس را حفظ کنید.

برای اینکه بیشترین مسافت پیموده شده را از کمد لباس خود ببرید، با در نظر گرفتن تطبیق پذیری خرید کنید، نه فقط سبک یا رنگ.

قطعات جدیدی که اضافه می کنید باید متناسب با استایل شما باشد، بدن شما را صاف کند و برای کمد لباس شما مناسب باشد.

اگر به لباسی نگاه می کنید که از قبل شبیه لباسی است که در کمد لباس خود دارید، آن را نخرید. به دنبال چیزی مکمل اما همچنین متفاوت از قطعات فعلی خود باشید تا مطمئن شوید که کمد لباس شما بیش از حد به یک چیز تبدیل نمی شود.

هنگام خرید تاپ، از خود بپرسید که آیا یک تاپ خاص را می توان به روش های مختلف به عنوان بخشی از لباس های مختلف پوشید.

به عنوان مثال، هنگام انتخاب یک تاپ، سؤالاتی از این قبیل بپرسید که آیا می توانم آن را به صورت گشاد بپوشم؟ آیا می توانم آن را لایه بندی کنم؟ و غیره هنگام انتخاب دامن سوالاتی از این قبیل بپرسید که آیا می توانم آن را با کفش های مختلف بپوشم. (پاشنه، چکمه، تخت)؟ آیا می توانم آن را با تاپ های معمولی و فانتزی بپوشم؟ آیا می توانم یک ژاکت با آن لایه بندی کنم؟

در نهایت شما با مطالعه این مقاله می توانید استایل و سبک خود را بهتر از گذشته کنید.

 

منبع : www.wikihow.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید