چگونه با تغییرات خوب و بد در زندگی کنار بیایم

0
696
چگونه با تغییرات خوب و بد در زندگی کنار بیایم

چگونه با تغییرات خوب و بد در زندگی کنار بیایم، را در اینجا بررسی خواهیم کرد. تغییر بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است، اما دانستن این موضوع به این معنا نیست که مقابله با تغییر آسان است.

چگونه با تغییرات خوب و بد در زندگی کنار بیایم

چرا مقابله با تغییر آسان نیست؟

تغییر نیاز به تنظیمات دارد.گاهی اوقات اینها می توانند چیزهای کوچکی مانند یافتن راهی جدید برای انجام کاری یا اضافه کردن یک مرحله جدید به برخی از کارهای روزمره شما باشند.

در موارد دیگر، ممکن است متوجه شوید که تغییرات خوب و بد باعث ایجاد اختلالات قابل توجهی در شیوه زندگی شما می شود. این می تواند در برخی موارد استرس یا احساس اضطراب و افسردگی ایجاد کند. این بدان معنا نیست که تغییر همیشه بد است.

اما حتی تغییرات خوبی که در مورد آنها هیجان زده هستید نیز می تواند استرس زا باشد. ممکن است همه چیز قبلاً کامل نبوده باشد، اما ممکن است در حالت تعادل قبلی خود راحت بوده باشید.

همانطور که تغییر اتفاق می افتد، روال شما مختل می شود. هنگامی که بیشتر و بیشتر از منطقه آسایش خود خارج می شوید، ناگهان باید خود را وفق دهید. استرسی که این تغییرات به ارمغان می‌آورد ممکن است در مواقعی احساس شود. و می تواند اثرات منفی بر سلامت جسمی و روانی شما داشته باشد. برای مثال، ممکن است علائمی مانند موارد زیر را تجربه کنید:

 • اضطراب
 • تغییرات در اشتها
 • افسردگی یا غم
 • تحریک پذیری
 • درد عضلانی
 • مشکلات خواب
 • ناراحتی معده
 • سردردهای تنشی
 • مشکل در تمرکز

داشتن استراتژی‌هایی برای مقابله می‌تواند. به شما کمک کند در برابر استرس انعطاف‌پذیرتر شوید و سازگاری با تغییرات زندگی را آسان‌تر کنید. ممکن است نتوانید جلوی وقوع تغییرات را بگیرید. اما می‌توانید کنترل بیشتری بر نحوه واکنش خود در دست بگیرید.

نکاتی برای مقابله با تغییرات خوب و بد

اینکه چگونه با تغییرات خود کنار می آیید. می تواند در ذهنیت کلی شما، از جمله احساس شما نسبت به زندگی، نقش داشته باشد.

اگر برای کنار آمدن با تغییری در زندگی خود تلاش می کنید. ممکن است با احساسات منفی، تلخی یا پشیمانی از نتیجه آن مواجه شوید. اگر تمایل دارید در مواجهه با چالش‌های زندگی انعطاف‌پذیر باشید. ممکن است به راحتی بازگردید و با سهولت نسبی سازگار شوید.

اما اگر تمایل دارید بیشتر با تغییرات مبارزه کنید. ممکن است برای بازگشت به مسیر به کمک کمی نیاز داشته باشید. خوشبختانه، مراحلی وجود دارد که می‌توانید هنگام مواجهه با تغییرات انجام دهید تا به آسان‌تر کردن این تنظیمات کمک کنید.

خودتان را آماده کنید

تغییر اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که انتظارش را ندارید. بنابراین نگاه کردن به آینده و آماده‌سازی خود، حداقل از نظر ذهنی، ممکن است مفید باشد.

مدتی را صرف فکر کردن در مورد رویدادهایی کنید که در آینده رخ می دهند و ممکن است منجر به تغییرات یا اختلال شوند. برای مثال، اگر می‌دانید که شغلتان را عوض می‌کنید. جابه‌جا می‌شوید یا به والدین سالخورده کمک می‌کنید، اکنون می‌توانید اقداماتی را انجام دهید. که این انتقال‌ها را کمتر استرس‌زا می‌کند. برای مثال، ممکن است:

 • چک لیستی از کارهایی که باید قبل از وقوع رویداد انجام دهید ایجاد کنید.
 • برای جلوگیری از استرس مالی در زمان انتقال پول پس انداز کنید.
 • در مورد اهداف خود با برنامه ریزی شغلی یا متخصصان مالی صحبت کنید.
 • در مورد آنچه در مواقع اضطراری اتفاق می افتد بحث کنید.
 • در مورد آنچه می خواهید در زندگی خود تغییر دهید، آگاهانه انتخاب کنید.

وقتی شما فردی هستید که شروع کننده تغییر هستید.

احتمال قوی‌تری وجود دارد که احساس کنید کنترل بیشتری بر آنچه قرار است اتفاق بیفتد دارید. اغلب تغییرات غیرمنتظره در زندگی شما – خواه از دست دادن شغل، طلاق یا مرگ یکی از عزیزانتان – است که می تواند باعث ترس و تردید در شما شود که چه اتفاقی خواهد افتاد.

در حالی که گاهی اوقات اجتناب می تواند استرس را در کوتاه مدت کاهش دهد. تحقیقات نشان داده است که در درازمدت استرس و اضطراب را افزایش می دهد. برای مثال، مقابله اجتنابی ممکن است باعث شود در شغلی بمانید که از آن متنفر هستید یا رابطه ای که شما را ناراضی می کند.

شما از مقابله با استرس ناشی از ایجاد یک تغییر قابل توجه در زندگی خود می ترسید. با این حال، اجتناب از این تغییر، به ناچار منجر به استرس و ناراحتی بیشتر در مسیر خواهد شد. آماده سازی خود و برداشتن گام های پیشگیرانه برای مقابله با تغییرات، راه بهتری برای کنترل و احساس قدرت است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

چگونه با تغییرات خوب و بد در زندگی کنار بیایم

طرز فکر خود را تغییر دهید

طرز فکر شما در مورد تغییر نقش مهمی در تعیین میزان برخورد شما با آن دارد.الگوهای تفکر منفی خودکار می تواند توانایی شما را برای تمرکز بر موارد مثبت تضعیف کند.

وقتی افکار منفی شما را درگیر می‌کند. ایمان به توانایی‌های مقابله‌ای خود چالش‌برانگیزتر است. چارچوب بندی مجدد شناختی تکنیکی است که می تواند به افراد در تغییر این افکار منفی کمک کند. این یک استراتژی است که می توانید در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنید تا به موقعیت ها با نگرش واقعی تر و امیدوارانه نگاه کنید.

چارچوب‌بندی مجدد شناختی به معنای تغییر دیدگاهی است که از آن یک موقعیت را می‌بینید. به عنوان مثال، اگر تغییری را چیزی می‌بینید که تعادل زندگی شما را به هم می‌زند. به احتمال زیاد مدیریت مؤثر آن تغییر برای شما دشوارتر است. تغییر این دیدگاه برای تمرکز بیشتر بر نقاط قوت و توانایی های خود برای انطباق، توانمندتر است.

به این ترتیب، ممکن است نکات مثبتی را ببینید که از این موقعیت بیرون می‌آیند یا به توانایی خود برای بقا و پیشرفت از طریق تغییر باور داشته باشید. در حالی که چارچوب‌بندی مجدد شناختی چیزی است که می‌توانید با کمک یک درمانگر روی آن کار کنید. اما هر زمان که متوجه شوید در الگوی تفکر منفی گرفتار شده‌اید، آن را نیز انجام می‌دهید.

اگر می خواهید در مورد تغییرات در زندگی خود به طرز فکر مثبت تری تغییر دهید:

به تحریف های شناختی توجه کنید:

آیا درگیر الگوهایی مانند تفکر فاجعه آمیز یا همه یا هیچ هستید که افکار شما را بدتر می کند؟ شواهد را در نظر بگیرید: افکار شما چقدر واقع بینانه هستند؟ چه مدرکی برای مخالفت با تفکر منفی شما وجود دارد؟ با خود مهربان باشید: آیا خودگویی شما مهربان و دلسوز است؟ چگونه می توانید در این شرایط مهربانی خود را نشان دهید؟

روال ها را حفظ کنید

هنگامی که جهان در اطراف شما در حال تغییر است، حفظ حس عادی بودن می تواند راهی مفید برای به حداقل رساندن استرس و یافتن آرامش باشد.

تحقیقات نشان داده است که حفظ برنامه های روزمره می تواند به افراد کمک کند تا علائم استرس و اضطراب را بهتر کنترل کنند. چیزهای ساده ای مانند رفتن به رختخواب و بیدار شدن در یک ساعت مشخص هر روز صبح می تواند.

به شما حس ساختاری بدهد. حتی اگر احساس کنید که سایر بخش های زندگی شما کمتر قابل پیش بینی هستند. فعالیت‌های دیگری که ممکن است بخواهید در برنامه روزانه خود بگنجانید و ممکن است به سلامت ذهنی شما در دوران انتقال کمک کند عبارتند از:

 • انجام فعالیت بدنی منظم
 • خوردن وعده های غذایی سالم
 • هر شب استراحت کافی داشته باشید
 • ایجاد اهداف واقعی
 • روزانه ایجاد لحظاتی برای تکنیک های آرامش بخش مانند تمرکز حواس یا تنفس عمیق

روتینی که برای شما مفید است به موقعیت و نیازهای خودتان بستگی دارد. به عادات و فعالیت‌های روزانه‌ای فکر کنید که آرامش و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد و سعی کنید برخی از آن‌ها را در روزتان به کار ببرید. حتی اگر با تغییرات سخت یا چشمگیری در زندگی‌تان روبرو هستید.

پشتیبانی اجتماعی را پیدا کنید

پشتیبانی اجتماعی را پیدا کنید

حمایت اجتماعی برای بهبود ذهنی ضروری است. اما این می تواند به ویژه در هنگام مواجهه با تغییر صادق باشد. دوستان، عزیزان و سایر ارتباطات اجتماعی می توانند به طرق مختلف حمایت کنند زمانی که با تغییراتی در زندگی خود سروکار دارید.

حمایت عاطفی:

دوستان و عزیزان می توانند گوش فرا دهند و همدلی و آرامش را ایجاد کنند.

تشویق:

سیستم حمایت اجتماعی شما همچنین می تواند شما را تشویق کند که در مواجهه با انواع چالش ها موفق شوید.

اطلاعات:

ارتباطات اجتماعی همچنین می تواند راهی عالی برای یادگیری چیزها و به دست آوردن اطلاعاتی باشد که ممکن است در حین ایجاد تغییر در زندگی خود به آنها نیاز داشته باشید.

 پشتیبانی ملموس:

گاهی اوقات، تغییرات نیاز به کمک فیزیکی واقعی برای کارهای خاص را به همراه دارد.

برای مثال، ممکن است به کسی نیاز داشته باشید که هنگام بیماری برای شما غذا بیاورد یا شما را به قرار ملاقات برساند.

تحقیقات نشان داده است که مداخلات حمایت اجتماعی می تواند برای افرادی که با تغییرات مرتبط با سلامتی در زندگی خود سروکار دارند مفید باشد. طبق یک مطالعه، جلسات گروهی و تماس‌های تلفنی به افراد کمک می‌کند پس از تشخیص شدید احساس تنهایی و انزوا کمتری داشته باشند

این مداخلات همچنین رفتارهای سلامتی مانند ورزش کردن و مصرف داروها را ارتقا می‌دهند و با افزایش نرخ بقا مرتبط بودند. این مهم است که به یاد داشته باشید که افراد دیگر ممکن است نتوانند نیاز شما را به نوع خاصی از حمایت تشخیص دهند.

در بسیاری از موارد، درخواست برای نوع حمایتی که نیاز دارید، مکان بسیار خوبی برای شروع است. به عنوان مثال، ممکن است با یکی از دوستانتان تماس بگیرید و بپرسید که آیا زمانی برای صحبت در مورد آنچه شما تجربه می کنید دارید یا خیر. یا ممکن است از یکی از عزیزان بپرسید که آیا مایلند به شما کمک کنند تا جابجا شوید یا شما را به یک قرار ملاقات سوق دهد. مشخص بودن و درخواست مستقیم می تواند به شما کمک کند که کمک مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مراقبت از خود

علاوه بر آماده‌سازی ذهنی خود برای چالش‌های ایجاد تغییرات خوب و بد ، لازم است مطمئن شوید که از نظر فیزیکی در طول یک دوره گذار از خود مراقبت می‌کنید.

وقتی همه چیز در جریان است، ممکن است متوجه شوید که بسیاری از نیازهای اساسی خود را نادیده گرفته اید. وقایع استرس زا اغلب زمانی که شما خسته یا گرسنه هستید بسیار بدتر به نظر می رسند. بنابراین وقت گذاشتن برای تامین نیازهای اولیه خود با خوردن یک وعده غذایی سالم، کمی استراحت یا صرف مدتی برای استراحت. می تواند حس تعادل را به زندگی شما بازگرداند.

زمان دریافت کمک

در برخی موارد، افراد ممکن است به دنبال یک تغییر سخت یا استرس زا دچار اختلال سازگاری شوند. این شرایط با تجربه علائم عاطفی و رفتاری مشخص می شود که اختلالات قابل توجهی در زندگی فرد ایجاد می کند. از جمله روابط، کار و مدرسه.

اگر در مواجهه با تغییرات مشکل دارید، با متخصص روانشناس خود صحبت کنید. آنها می توانند درمان هایی را توصیه کنند که ممکن است کمک کند. در برخی موارد، روان درمانی، داروها یا ترکیبی از این دو ممکن است به مقابله با علائم استرس ناشی از تغییرات در زندگی شما کمک کند.

کلام آخر:

شما همیشه نمی توانید تغییرات را کنترل کنید. اما می توانید نحوه واکنش خود را به این تغییرات مدیریت کنید. ایجاد یک ذهنیت مثبت یک راه عالی برای ارتقای تحمل است. اما مراقبت از خود در این دوران نیز مهم است. مطمئن شوید که به یک روال پایبند هستید. به نیازهای جسمی و عاطفی خود اهمیت می دهید و در صورت نیاز به یک دست اضافی از عزیزان خود کمک می خواهید.

منبع: verywellmind

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید