چگونه با همسران قدرنشناس برخورد کنیم

0
850
چگونه با همسران قدرنشناس برخورد کنیم
Woman with small child in her hands doing housekeeping while man sitting in couch and relaxing.

بودن با همسران قدرنشناس برای هر کسی سخت می باشد. زمانی که در یک رابطه هستید، طبیعی است که انتظار قدردانی از طرفتان داشته باشید.

اما وقتی قدرشناسی اتفاق نیفتد ممکن است ناامید کننده باشد. بنابراین، وقتی شریک زندگی شما ناسپاس است.چه می کنید؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر شریک زندگی آنها برای کارهایی که انجام می دهند سپاسگزار نیست. باید آنها را ترک کنند.

این همیشه درست نیست. درک این نکته مهم است که همه افراد یکسان برای ابراز قدردانی ندارند. برخی از مردم در نشان دادن قدردانی مشکل دارند و برخی دیگر حتی متوجه نمی شوند که چه زمانی کار خوبی برای دیگری انجام داده اند.

اگر به نظر می رسد شریک زندگی شما قدردان هر کاری که برای او انجام می دهید نیست یا حتی آن را تصدیق نمی کند، در اینجا چند نکته در مورد نحوه برخورد با شریک ناسپاس وجود دارد:

چگونه با همسران قدرنشناس برخورد کنیم

التماس قدردانی نکنید

برای قدردانی التماس نکنید زیرا این فقط باعث می شود که آنها نسبت به اشتباهی که انجام داده اند احساس گناه کنند. به جای التماس برای قدردانی، فقط به آنها یادآوری کنید که چقدر برای انجام کاری خوب برای آنها تلاش می کنید.

عصبانی نشوید

اگر شریک زندگی شما ناسپاس است، عصبانی نشوید.در عوض، سعی کنید دیدگاه آنها را درک کنید و چرا ممکن است چنین احساسی داشته باشند. همچنین می توانید سعی کنید برای هر کاری که آنها برای شما انجام می دهند چقدر سپاسگزار هستید و به آنها بگویید چقدر برای شما اهمیت دارد.

صادق باشید

اگر همسرتان دائماً نسبت به شما ناسپاسی می کند، ممکن است اتفاق عمیق تری در زندگی او رخ دهد. ممکن است آنها از چیز دیگری در زندگی خود ناراضی باشند و با قدردانی نکردن آن را به شما تحمیل کنند. ممکن است ارزش آن را داشته باشد که در این مورد با آنها صحبت کنید تا کمک لازم برای بهبود سلامت روان و رفاه خود را دریافت کنید

از همه انتظار ستایش یا قدردانی نداشته باشید

از همه انتظار ستایش یا قدردانی نداشته باشید

مردم همیشه از دیگران قدردانی نمی کنند. حتی اگر منظورشان خوب باشد. اگر کسی از شما تعریف نمی کند یا از شما برای کاری که برای او انجام داده اید تشکر نمی کند.سعی کنید آن را شخصی نگیرید. همچنین، به یاد داشته باشید که افراد روش های مختلفی برای ابراز محبت دارند.

برخی از مردم به نمایش عمومی محبت اعتقادی ندارند، در حالی که برخی دیگر فکر می کنند که باید بیشتر از آنچه در حال حاضر هستند انجام شود!

خودتان را ثابت کنید، اما خودتان را مجبور نکنید.

شریکی که سپاسگزار نیست ممکن است استرس یا اضطراب زیادی برای ابراز قدردانی احساس کند. آنها ممکن است احساس ناراحتی، ناامنی یا حتی ترس از شما داشته باشند.

گاهی اوقات، عدم قدردانی شریک زندگی ناشی از شرایط یا پیشینه خانوادگی آنها است. شاید تربیت همسرتان به آنها آموخته باشد که نباید انتظار داشته باشند که اوضاع خوب پیش برود یا نباید از دیگران انتظار کمک داشته باشند.

در این مورد، مهم است که به صحبت های شریک زندگی خود گوش دهید و به او زمان و مکان بدهید تا در مورد آنچه در زندگی اش می گذرد صحبت کند. شما همچنین می توانید شریک زندگی خود را تشویق کنید تا در صورت نیاز به دنبال کمک حرفه ای باشد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

چگونه با همسران قدرنشناس برخورد کنیم

تعیین حد و مرز کنید

اگر شریک ناسپاسی دارید، باید برای محافظت از خود مرزهایی تعیین کنید. شما نباید به او اجازه دهید که از شما سوء استفاده کند و خواسته های غیر منطقی داشته باشد.

اگر شریک زندگی شما از شما انتظار دارد که همه چیز را برای او انجام دهید، وقت آن است که محدودیت هایی را تعیین کنید. به او بگویید که می توانید در بعضی چیزها کمک کنید. اما نه در همه چیز. هنگامی که از شما خواسته می شود کاری را انجام دهید که فراتر از حد معقول است، از نه گفتن نترسید.

اول از خود مراقبت کنید

هنگام برخورد با یک شریک ناسپاس، مهم است که قبل از مراقبت از او، ابتدا نیازهای شما برآورده شود. روی خود تمرکز کنید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و دیگران (از جمله دوستان و خانواده) آن را دوست داشته باشند.

اگر به نظر می رسد که شریک زندگی شما به نیازهای شما اهمیت نمی دهد. پس شخص دیگری را پیدا کنید که می خواهد تا حد امکان از شما حمایت کند و دوستش داشته باشد.

زیاد به آنها توجه نکنید.

اگر آنها بدخلق هستند، سعی نکنید آنها را تشویق کنید. سعی نکنید با آنها استدلال کنید یا با انجام کارهای خوب برای آنها خوشحالشان کنید.

هر چه بیشتر به آنها توجه کنید، بیشتر از شما می خواهند. آنها محبت، پول و زمان بیشتری را می خواهند که با آنها سپری شود. هر چه کمتر به آنها توجه کنید، کمتر از شما می خواهند. آنها از شما انتظار زیادی ندارند و اگر به آنچه می خواهند نرسند کمتر عصبانی خواهند شد

مهربانی با آنها در حد نرمال باشد

به آنها مهربانی نشان نده زیرا باعث توقع بیشتر می شود.اگر آنها ناسپاس هستند، لازم نیست به آنها کمک کنید. شما به اندازه کافی برای آنها انجام داده اید، و اکنون زمان رها کردن است.

در حل مشکلات شریک زندگیتان زیاده روی نکنید

اگر ناسپاس هستند، از کمک به آنها برای حل مشکلات خود دست بردارید. شما قبلاً آنقدر به آنها کمک کرده اید که وقت آن رسیده است که مسئولیت های خود را به عنوان یک شریک یا حتی به عنوان یک دوست کنار بگذارید.

رها کردن تنها راه ادامه دادن از این رابطه است تا بتوانید شخص بهتری را پیدا کنید که از کاری که برای او انجام می‌دهید و تلاشی که برای انجام کارها برای هر دوی شما انجام می‌دهید قدردانی کند

دیگر به آنها پول قرض ندهید

اگر آنها ناسپاسی می کنند، در زمانی که به شریک زندگی خود بیشتر نیاز دارند از قرض دادن پول خودداری کنید زیرا آنها هرگز از کاری که برای آنها انجام می دهید قدردانی نخواهند کرد تا پس از شکست مالی یا حتی پس از تجربه شرایط اضطراری مانند از دست دادن آنها، دوباره از نظر مالی روی پای خود بازگردند.

 

منبع: elizegan

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید